MENÜ
RADYONU SEÇ
00:00
30:00

Şifre hatırlatma

Hatırladın mı? Giriş yap!

Barthez

Barthez
Neredeyse tüm çocukluğunun fon müziği, bir lambalı radyonun hoparlöründen ve çatı katındaki eski bir pikaptan yayıldı. Sadece kötü ses kaliteli orta dalga TRT yayınlarını dinleyebildiği radyoyu kurcalayarak, yabancı ülke radyolarını dinleyebileceğini de keşfetmişti. Eve kasetçalarlı yeni bir radyo alındığında, FM bandıyla ve TRT 3’le de tanışmış oldu. TRT 3 yayınlarını dinlediği ilk gün, hayatında bir dönüm noktası yaşadığını zannediyordu. Ama gerçek dönüm noktasının o radyo olmadığını daha sonra anlayabildi.

İlk kez Harbiye’deki TRT İstanbul Radyosundan içeri girip o havayı soluduğu zaman 4 yaşındaydı. O an itibariyle, insanlara radyoyla ulaşmak fikrinin cazibesine kapıldı. 1992 yılında radyo programcılığını meslek edinme yolunda ilk adımını atana dek, TRT programlarını dinlemeye, müzik dergilerini takip etmeye ve çift kasetçalarlı teybinde kendi toplama kasetlerini yapmaya devam etti.

Dinlemekten her zaman çok büyük zevk aldığı Hür FM’e program teklifi verme cesaretini gösterdiğinde, takvimler 1994’ü gösteriyordu. Dış yapımcı olarak başlayan Hür FM macerası, işin teknik boyutuna da bulaşması sayesinde kendini gerçek bir radyocu gibi hissetmesine sebep oldu.

Artık öğrenim hayatını bir kenara bırakmış ve tamamen radyo üzerine yoğunlaşmış bir halde geçiyordu hayatı. Bir yandan da ilk DJ’lik deneyimlerini bu yıllarda yaşadı. Hür FM’den sonra sırasıyla Radio Contact, Capitol FM, Radio 2019, Radio Cool, radyoculuğu öğrenmeye devam ettiği ve mesai harcadığı diğer radyolar oldu.

1999 yılında, yakından ilgiyle takip ettiği Radio Oxi-gen’den aldığı teklif, mesleki anlamda daha da olgunlaşacağı bir sürecin başlangıcı oldu. Hem müzikal, hem de radyoculuk deneyimlerini daha da üst seviyeye Radio Oxi-gen sayesinde taşıdı. Bu 9 yıl boyunca, Türkiye’de daha önce yapılmamış bir yayıncılık formatını ve müzikal konsepti devam ettirmeyi başaran ekibin bir üyesiydi artık.

Diğer taraftan DJ’lik deneyimleri de, Radio Oxi-gen döneminde daha yoğunlaştı. Oradaki müzikal imkanları kullanmak, kendi konseptini oluşturması konusunda çok yardımcı oldu. Daha eklektik bir tarzda çalabilmek, eskiyle yeniyi, dünyanın değişik seslerini harmanlayabilmek gibi...

Oxi-gen’ de tarihin tozlu sayfaları arasında kaybolduktan sonra yolu Joy FM’le kesişti. 3 yıldan bu yana Joy FM’deki programlarını sürdürmekte.

Bir süre önce de hayatındaki başka bir kilometre taşı olan; Türkiye’nin ilk akustik caz radyosu JoyJazz projesini hayat geçirdi Kerem Görsev’le birlikte. Türkiye’nin aktif caz müziğinde yer alan önemli müzisyenleri ve caza gönül vermiş birçok ismi bu radyonun çatısı altında topladı.

Programlar

 • Aragaz

  Pascal Nouma - Kadir Çöpdemir
 • Modern Sabahlar

  Ege Kayacan - Fahir Öğünç - Oktay Demirci
 • Mesut Süre ile Rabarba

  Mesut Süre
 • Geveze Show

  Geveze
 • Ara Beni

  Pascal Nouma - Danilo Zanna
 • Süper Konuk

  Duygu Özkan
 • Zuhal Topal’ın Günlüğü

  Zuhal Topal
 • Müzik Kulübü

  Lori Barokas
 • Uykudan Önce

  Deniz Akbaba
SON DAKİKA:
<-->
saniye sonra kapanacak. Reklamı Kapat
Kapat