Biraz bekleteceğiz...Bilgilerini kontrol ediyoruz.
icon_player_arrow_down
icon_player_favorite ŞARKIYI FAVORİLERİNE EKLEMEK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAP.
icon_player_volume icon_player_mute
SARMAŞIK MABEL MATİZ
Öyle bir taht yaptım ki sana
Kimsenin gücü yok yerin almaya
Kor denizden o gül dudağın
Söyle şimdi kimden yana?

Gönlün var mı bende sarmaşık
Yol mu karmaşık?
Her neyse
Alıştık belki, aşk bu sırnaşık
"Öldür!" dersin
Ölmez de

Kuş uçmaz, kervan geçmez kerbela
Sana kolay gitmek, kalmak güç bela
Yırtıldık kağıt gibi ortadan
Satırlar sende, ben beyaz boşlukta

Gönlün var mı bende sarmaşık
Yol mu karmaşık?
Her neyse
Alıştık belki, aşk bu sırnaşık
"Öldür!" dersin
Ölmez de
saniye sonra kapanacak.

YEŞİL ÇOCUK FESTİVALİ 29-30 EYLÜL’DE

Doğal yaşam için çocuklar ve büyükler 29-30 Eylül’de Akbatı AVM’de buluşuyor.

Doğa dostu ürünlerle organik pazar, doğal yaşam çocuk atölyeleri, popüler çizgi film karakterleri ve uzmanlarla söyleşiler Yeşil Çocuk Festivali’nde misafirlerini bekliyor.

Doğal organik sertifikalı ürünlerle “Yeşil Pazar”, çocukların doğal yaşamı eğlenerek öğrendiği “Yeşil Atölye”, ebeveynlerin doğal beslenme ve sağlık konularında bilgilendiği “Yeşil Söyleşi” ile Yeşil Çocuk Festivali, Karnaval’ın katkılarıyla 29-30 Eylül’de Akbatı AVM’de gerçekleşiyor.

Festival 29 Eylül Cumartesi saat 12.00’da ‘Tohum Topu Yapımı’ ve ‘Kış Bahçesi Bitki Ekimi’ atölyesi ile başlıyor. 3 yaş ve üstü çocukların doğal yaşamı keşfetmesi için hazırlanan ücretsiz etkinlikler arasında ‘Enerji Üretiyoruz.: El Yapımı Küçük Dansçılar’ ve ‘Dönen Salıncak, Sağlıklı Atıştırmalık Yapımı’, ‘Kendi Doğal Parfümümüzü Yapıyoruz’ ve ‘İleri Dönüşüm’ atölyeleri yer alıyor. 

Doğal beslenme, eğitim, sağlık ve çocuk psikolojisi uzmanları ile söyleşilerin moderatörlüğünü Aslı Dede üstleniyor. Dede, Karnaval platformu BabyJoy Radyo’da Yeşil Çocuk program ile tanınıyor.

29 Eylül Cumartesi ve 30 Eylül Pazar günleri gerçekleşecek söyleşi başlıkları arasında Uzman Psikolog Derya Leblebicioğlu ile Köpekle Yaşam Danışmanı Eymen Erdemli’nin ‘Köpeklerin Çocuk Gelişimine Olumlu Etkileri’ yer alıyor. Yoga Eğitmeni Semra Aras, ‘Çocuk Yogası ile Mutlu Çocuklar’ sohbeti sonrasında okul öncesi çocuklarla yoga yapacak. Ayrıca etkinlik çerçevesinde Upcycle Turkey Kurucusu Derya Yenilmez, ‘İleri Dönüşümle Çocuklarda Tasarruf Bilinci Gelişimi’ üzerine konuşacak.

Söyleşilerin 30 Eylül Pazar günü ilk konukları, 3-8 yaş için her mevsime uygun 48 aktivite öneren “Yeşil İz: Çocuklar için Orman Okulu Etkinlikleri” kitabı yazarları eğitmen Müzeyyen Kardaş Koçak ve Sinem Erener Ünal. Ardından Eczacı Duygu Öztürk “Arı Ürünleri ile Sağlıklı Yaşam” bilgisi verecek. “Neden sık hastalanıyoruz?” sorusunu Sağlıklı ve Uzun Yaşam Bütünsel Tıp Derneği Başkanı Uzm. Dr. Ercüment İlgüz cevaplıyor. “AKUT Doğada Yaşam Çocuk Kampları” ve çocuk kamp malzemelerini Proje Koordinatörü Serhat Akbel anlatıyor.

Festival süresince “Biz Çöp Değiliz" yaklaşımı ile Gamze Devrim Cücenoğlu önderliğinde tasarlanan ileri dönüşüm çalışma örnekleri görülebilir. Atık malzemeler ile yapılan bu ürünler, ileri dönüşüm, çevre kirliliği ve geri dönüşüm farkındalığını arttırıp çöplere farklı bakmanızı sağlıyor. 

Organik Pazar hem çocuklar hem büyükler için seçkin ürünler sunuyor

Sağlıklı ve lezzetli organik çocuk atıştırmalıkları, taze kuru meyve sebze, et, süt ve arı ürünleri, kuruyemiş, zeytinyağı, soslar, ekmekler, organik bebek çocuk tekstil, her yaşa temizlik ve kişisel bakım ürünleri ile Yeşil Pazar bol seçenek sunuyor. 

YEŞİL ÇOCUK FESTİVALİ  ATÖLYE ve SÖYLEŞİ PROGRAMI

29 EYLÜL CUMARTESİ

12.00-13.00 Atölye -  Tohum Topu Yapımı & Kış Bahçesi Bitki Ekimi (3 yaş +)

13.00-14.00 Söyleşi - Köpeklerin Çocuk Gelişimine Olumlu Etkileri
Uzman Psikolog Derya Leblebicioğlu - Köpekle Yaşam Danışmanı Eymen Erdemli

14.00-15.00 Atölye – Enerji Üretiyoruz.: El Yapımı Küçük Dansçılar (5 yaş +)

15.00-16.00 Söyleşi & Atölye– Çocuk Yogası ile Mutlu Çocuklar
Yoga Eğitmeni  Semra Aras
Söyleşi sonrası okul öncesi çocuklara yoga atölyesi

16.00-17.00 Atölye - Sağlıklı Atıştırmalık Yapımı (3 yaş +)

17.00-18.00 Söyleşi - İleri Dönüşüm ile Çocuklarda Tasarruf Bilinci Gelişimi
Upcycle Turkey Kurucusu Derya Yenilmez

18.00-19.00 Atölye- Kendi Doğal Parfümümüzü Yapıyoruz (5 yaş +)

30 EYLÜL PAZAR

12.00-13.00 Atölye -  Tohum Topu Yapımı ve Kış Bahçesi Bitki Ekimi (3 yaş +)

13.00-14.00 Söyleşi - Yeşil İz: Çocuklar için Orman Okulu Etkinlikleri
Yeşil İz kitabı yazarları eğitmen Müzeyyen Kardaş Koçak & Sinem Erener Ünal

14.00-15.00 Atölye – Enerji Üretiyoruz: El Yapımı Dönen Salıncak (5 yaş +)

15.00-16.00 Söyleşi - Arı Ürünleri ile Sağlıklı Yaşam
Eczacı Duygu Öztürk
16.00-17.00 Atölye - Sağlıklı Atıştırmalık Yapımı (3 yaş +)

17.00-18.00 Söyleşi - Neden sık hastalanıyoruz?
Sağlıklı ve Uzun Yaşam Bütünsel Tıp Derneği Başkanı Uzm. Dr. Ercüment İlgüz 

18.00-19.00 Söyleşi - AKUT Doğada Yaşam Çocuk Kampları
AKUT Doğada Yaşam Çocuk Programları Proje Koordinatörü Serhat Akbel

AKBATI HAKKINDA

Akkök Holding’in gayrimenkul sektöründeki iştiraki Akiş GYO A.Ş. tarafından hayata geçirilen Akbatı, 200’e yakın mağaza, 9 sinema salonu, dinlenme ve buluşma adresi olan özel tasarımlı alanlar, çocuk oyun ve eğitim alanları ile dünya mutfaklarını buluşturan restoranların yer aldığı Restaurantlar Meydanı ile hizmet vermektedir. Akbatı, aldığı ödüllerle ulusal ve uluslararası platformlarda da başarısını tescillemiştir. Akbatı, yeşil bina değerlendirme sistemi olan BREEAM In Use (Bina Araştırma Kuruluşu Çevresel Değerlendirme Metodu) Sertifikasına “Excellent” seviyesinde sahiptir.

YEŞİL ÇOCUK HAKKINDA

“Daha iyi bir dünya için değişimi çocuklar yaratacak” düşüncesi ile doğal, ekolojik, organik, sürdürülebilir yaşam için bilgi paylaşımı misyonu ile yola çıktı. YesilCocuk.com sitesi Aslı Dede yayın yönetmenliğinde çocuklar için doğal yaşam haberleri, etkinlikler ve yararlı bilgiler yayınlıyor. Karnaval platformunda BabyJoy Radyo'da Yeşil Çocuk programları hazırlıyor.


 

Benzer Haberler

 • EtkinlikŞEHRİN EN HAVALI GENÇLİK FESTİVALİ!İstanbul’un tek 21 yaş altı festivali “Benim Festivalim” Karnaval sponsorluğunda bu sene de birbirinden renkli, eğlenceli ve bol müzikli içeriği ile gençlerle eğlenceyi doruğa ulaştıracak…
  ŞEHRİN EN HAVALI GENÇLİK FESTİVALİ!
 • EtkinlikYAPIMI DÖRT YIL SÜREN TROYA MÜZESİ ZİYARETE AÇILDIÇanakkale'de yapımı yaklaşık 4 yılda tamamlanan Troya Müzesi, resmi törenden önce 10 gün boyunca ücretsiz gezilebilecek.
  YAPIMI DÖRT YIL SÜREN TROYA MÜZESİ ZİYARETE AÇILDI
 • EtkinlikATTİLA İLHAN, VEFATININ 13’ÜNCÜ YILINDA ANILACAKŞair, yazar, senarist, düşünür Attila İlhan, ölümünün 13’üncü yılında, 10 Ekim 2018 Çarşamba 20.00’de Caddebostan Kültür Merkezi(CKM)'nde düzenlenecek etkinlikle anılacak.
  ATTİLA İLHAN, VEFATININ 13’ÜNCÜ YILINDA ANILACAK
 • Etkinlik'İKİ KOCAM GİTTİ''Yedi Kocalı Hürmüz' müzikalinin bu sezon da süreceğini söyleyen Birce Akalay'dan açıklamalar...
  'İKİ KOCAM GİTTİ'
 • EtkinlikARZUM ONAN'IN 'KADIN' SERGİSİ AÇILDIArzum Onan Aslantuğ, ikinci kişisel sergisi olan 'Kadın' sergisini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi'nde açtı.
  ARZUM ONAN'IN 'KADIN' SERGİSİ AÇILDI
 • EtkinlikYASMİN LEVY 20 ARALIK’TA VOLKSWAGEN ARENA’DALadino müziğinin sevilen sesi Yasmin Levy, 20 Aralık'ta Volkswagen Arena’da dinleyicileriyle buluşacak.
  YASMİN LEVY 20 ARALIK’TA VOLKSWAGEN ARENA’DA

FOTO

GALERİ

 • BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARIKurt köpeği Sitka ile seyahat etmeyi bir tutku haline getiren Çek fotoğrafçı Honza Řeháček,dünyanın farklı noktalarından harika manzaraları, köpeğini temel aldığı fotoğraflarıyla gösteriyor.
  BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARI
  BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARI icon_go
 • KORKUNÇ VOLKANLAR!Endonezya yapısı itibariyle volkanik dağlardan oluşur. Çoğu sönmüş yaklaşık 150 civarında volkan bulunmaktadır.
  KORKUNÇ VOLKANLAR!
  KORKUNÇ VOLKANLAR! icon_go
 • PHOTOSHOP KULLANMADAN ÇEKİLEN EN İYİ FOTOĞRAFLARProfesyonel ya da ciddi olarak fotoğrafçılık ile uğraşanların çok daha iyi anlayacağı üzere doğada zaman zaman öyle anlar vardır ki, fotoğrafını çektiğinizde ömür boyu mükemmel bir anı olarak kalırlar.
  PHOTOSHOP KULLANMADAN ÇEKİLEN EN İYİ FOTOĞRAFLAR
  PHOTOSHOP KULLANMADAN ÇEKİLEN EN İYİ FOTOĞRAFLAR icon_go
 • 'YERYÜZÜ GÜZELİ' ADAYLARI TANITILDIBirleşmiş Milletler (BM) tarafından düzenlenen 2018 Miss Earth (Yeryüzü Güzeli) yarışmacıları basına tanıtıldı.
  'YERYÜZÜ GÜZELİ' ADAYLARI TANITILDI
  'YERYÜZÜ GÜZELİ' ADAYLARI TANITILDI icon_go
 • MEVSİM GEÇİŞLERİNDE HASTA OLMAMAK İÇİN BU ÇAYLARI İÇİN!Mevsim geçişlerindeki sıcaklık değişimleri vücut direncimi kırarak bizi hasta eder...
  MEVSİM GEÇİŞLERİNDE HASTA OLMAMAK İÇİN BU ÇAYLARI İÇİN!
  MEVSİM GEÇİŞLERİNDE HASTA OLMAMAK İÇİN BU ÇAYLARI İÇİN! icon_go
 • AVRUPA'NIN EN HIZLI TREN ROTALARI!Trenle seyahat, konforlu ve huzurlu bir yolculuğun yanı sıra ekonomik bir tatil imkânı da sunuyor.
  AVRUPA'NIN EN HIZLI TREN ROTALARI!
  AVRUPA'NIN EN HIZLI TREN ROTALARI! icon_go
 • COMİC CON ÇILGINLIĞI!Dünyanın en renkli etkinliklerden biri olarak kabul edilen Comic Con Rusya 2018 ile bilgisayar oyunu meraklılarını buluşturan IgroMir (Dünya Oyunları) Fuarı Rusya’nın başkenti Moskova’da yapıldı.
  COMİC CON ÇILGINLIĞI!
  COMİC CON ÇILGINLIĞI! icon_go
 • EKSİ 62 DERECEDE HAYAT!Dünya'nın en soğuk yerlerden biri olarak bilinen Yakutistan'da aşırı soğuk hava hayatın devam etmesine engel olmuyor...
  EKSİ 62 DERECEDE HAYAT!
  EKSİ 62 DERECEDE HAYAT! icon_go
icon_close