Biraz bekleteceğiz...Bilgilerini kontrol ediyoruz.
SÜPER FM
Bolum 8
Aragaz 8
saniye sonra kapanacak.

MÜZİK

11 Yaşında Orkestra Yönetti!

Müzik dehası olan Matthew Smith, tarihin en genç orkestra şefi oldu!

Karnaval / 11 yaşındaki İngiliz ilkokul öğrencisi Matthew Smith, 75 kişilik Nottingham Senfoni Orkestrası'nı başarıyla yöneterek dünyanın en genç orkestra şefi olarak kabul edildi.

Johann Strauss’un Die Fledermaus operasını icra eden Nottingham Senfoni Orkestrası'nı yöneten minik dahi Smith'in kendisi de profesyonel bir şekilde keman, viyola, bateri, piyano ve gitar çalabiliyor.

henüz 7 yaşındayken, Nottingham Senfoni Orkestrası'nın direktörü Derek Williams tarafından keşfedilen Matthew Smith, sempatik tavırlarıyla da konseri dinlemeye 1300 müzikseverin gönlünü fethetti.

DEVAMINI OKUicon_open_down

Benzer Haberler

 • MÜZİKYapay Zeka Orkestra Yönettiİnsansı robot, ünlü İtalyan tenor Andrea Bocelli’nin solistlik yaptığı filarmoni orkestrasını yönetti.
  Yapay Zeka Orkestra Yönetti
  Asset 1 btn_play_mini
 • MÜZİKSivas Müziği UNESCO ile Tescillenecek!'Aşıklar diyarı' Sivas'ın müziğinin tescillenmesi için belediyenin UNESCO'ya yaptığı ön başvuru kabul edildi.
  Sivas Müziği UNESCO ile Tescillenecek!
  Asset 1 btn_play_mini
 • MÜZİKBerkay’ın Dramı!Berkay, yaz başında Avrupa Müzik etiketiyle çıkardığı “Yansıma” adlı albümünün üçüncü klibini “Bana Sen Gel” şarkısına çekti.
  Berkay’ın Dramı!
  Asset 1 btn_play_mini
 • MÜZİKNazlı'dan Sinan Akçıl Şarkısı: Hay ŞansımaNazlı, hem şarkısı hem video klibiyle yaz havasını sonbahara taşıyor.
  Nazlı'dan Sinan Akçıl Şarkısı: Hay Şansıma
  Asset 1 btn_play_mini

İlginizi Çekebilir

 • YAŞAMİncirin 5 Muhteşem Faydasıİncir yemenin tam zamanı... Ölçülü tüketildiğinde ise bu meyvenin sağlığa olan faydası çok.
  İncirin 5 Muhteşem Faydası
  Asset 1 btn_play_mini
 • YAŞAMGizli Kamerayı Fark Etmeyen Bakıcı Dehşet SaçtıBakmakla yükümlü olduğu bebeği oyuncak bebekmiş gibi adeta fırlatarak hırpalıyor.
  Gizli Kamerayı Fark Etmeyen Bakıcı Dehşet Saçtı
  Asset 1 btn_play_mini
 • YAŞAMYeni Sezonun Trendi, Uzun TırnaklarKıyafet kombinlerine renk ve cesaret katan uzun tırnaklar, bu sezonun önde gelen trendlerinden biri.
  Yeni Sezonun Trendi, Uzun Tırnaklar
  Asset 1 btn_play_mini
 • YAŞAMVan Kedileri Sağır DeğilYıllardır bilinen yanlış efsane çürüdü: Testi geçen Van kedileri sağır değilmiş!
  Van Kedileri Sağır Değil
  Asset 1 btn_play_mini
 • MAGAZİNEmily'yi Çıldırttılar!Emily Ratajkowski, bir dergi için verdiği pozlara photoshop yapıldığını görünce çıldırdı.
  Emily'yi Çıldırttılar!
  Asset 1 btn_play_mini
 • YAŞAMEmniyet Müdürlüğü SoyulduCamı kırıp içeri giren hırsızlar; liyakat nişanları, miğfer ve rütbe armaları gibi eşyaları çaldı.
  Emniyet Müdürlüğü Soyuldu
  Asset 1 btn_play_mini
 • YAŞAMMavi Balina'ya Panzehir: Pembe Balina'Mavi Balina' oyununa alternatif geliştirildi. 'Pembe Balina' pozitif komutlar veriyor.
  Mavi Balina'ya Panzehir: Pembe Balina
  Asset 1 btn_play_mini