Biraz bekleteceğiz...Bilgilerini kontrol ediyoruz.
player_minimize
btn_menu_close Murat Dalkılıç
7 Ağustos 1983, İzmir doğumlu Türk pop müzik şarkıcısı.

Gerçek Adı: Murat Dalkılıç
Doğum Yeri: İzmir, Türkiye
Doğum Tarihi: 7 Ağustos 1983

Hakkında:
- Piyano eğitimi alan sanatçı, 15 yaşında ilk müzik grubunu kurdu.
- Başta İzmir olmak üzere Türkiye'nin birçok ilinde gece kulüplerinde sahne aldı.
- 2008 yılında Murat Boz ile düet yaptığı "Kasaba" şarkısıyla profesyonel kariyerine ilk adımı attı.
- 2010 yılında yayınladığı "Merhaba" albümüyle büyük bir hayran kitlesine ulaştı.
- "Bir Güzellik Yap" adlı parçası müzik listelerinde bir numara oldu.
- Eserleri ve performansıyla "en iyi çıkış yapan sanatçı" ve "en iyi canlı sahne performansı" ödüllerine layık görüldü.

İlk Albüm: Merhaba
İlk Single: Kasaba
saniye sonra kapanacak.
Can Atilla, 2. Senfonisi ile 18 Mart saat 18.00’de Borusan Klasik’te!

‘57. Alay - Gelibolu’ Senfonisi, bestecisi Can Atilla’nın anlatımı ile dünya radyolarında ilk kez Borusan Klasik’te yayınlanıyor...

Bestecisi Can Atilla’dan Dünyaya Takdim Bir Başyapıt!

‘Benim bütün çalışmalarımda mutlaka Türk Tarihi ile ilgili yansımalar vardır. 57. Alay - Gelibolu bir dünya senfonisidir. Dinlenilebilir, romantik, hüzün, acı, ızdırap ve aşk dolu bir eserdir. İnanıyorum ki Çanakkale Savaşı’nda evlatlarını, babalarını, sevdiklerini yitiren, analar, babalar, evlatlar, torunlar ve sevenler için bu senfoni, onların kalbine dokunan bir eser olacaktır. Yaklaşık iki buçuk sene bu eser üzerine çalıştım. Artık 57. Alay, bu senfoni ile milyonlarca insanın kabinde, ruhunda ve saygısında yaşayacak.’ diyen maestro Can Atilla, 2. Senfonisi’ni, ilk notasından son notasına değin, radyomuz dinleyicileri için özel olarak anlatıyor.

3 Şubat 2017 tarihinde, Alman Naxos firması tarafından, dünyada satışa sunulan, Burak Tüzün yönetiminde, Bilkent Senfoni Orkestrası, soprano Angela Ahıskal ve viyolonselci Onur Şenler tarafından seslendirilen, Senfoni No. 2 ‘57. Alay Gelibolu’, albüm kaydının tamamı ile Borusan Klasik’te…

Can Atilla’nın, Senfoni No. 2 ’57. Alay - Gelibolu’ eseri üzerine, Borusan Klasik dinleyicileri için özel olarak hazırlayıp, sunduğu programın yayın saatleri şöyle:

18 Mart Cumartesi 18.00 - 20.00
19 Mart Pazar 10.00 - 12.00
19 Mart Pazar 22.00 - 24.00

Senfoni No. 2 ‘57. Alay - Gelibolu’...

Bestelenmiş ilk Çanakkale Şavaşı konulu senfoni olan ‘57. Alay - Gelibolu’, dünyanın en önemli klasik müzik markalarından Alman NAXOS şirketi tarafından yayımlanarak, 3 Şubat 2017 tarihinde dünyada satışa sunuldu.

Besteci Can Atilla’nın 2. Senfonisi olan bu eseri, Burak Tüzün yönetimindeki Bilkent Senfoni Orkestrası seslendirdi. Senfonide solist olarak, soprano Angela Ahıskal ve viyolonselci Onur Şenler yer aldı.

4 bölümden oluşan ve 55 dakika uzunluğundaki bu ağıtsal senfoninin, Naxos firması tarafından yayımlanan cd’sinin haricinde, Fransız baskı 180 gr plak formatı ve Bilkent Senfoni Orkestrası salonunda çekilmiş konser kaydından oluşan DVD’si de Mart 2017 tarihinde ülkemizde raflarda yerini aldı.

CD ve DVD prodüksiyonu Fransız Sesama Production tarafından gerçekleştirilen senfoninin 3. Bölümünde, Mustafa Kemal Atatürk’ün, Çanakkale Savaşı’nda hayatını kaybetmiş Anzak askerlerin ailelerine hitaben söylediği emsalsiz sözler, solo soprano tarafından seslendiriliyor:

‘Bu memleketin toprakları üstünde kanlarını döken kahramanlar! Burada bir dost vatanının toprağındasınız. Huzur ve sükûn içinde uyuyunuz. Sizler, Mehmetçiklerle yan yana, koyun koyunasınız. Uzak diyarlardan evlatlarını harbe gönderen analar! Gözyaşlarımızı dindiriniz! Evlâtlarınız bizim bağrımızdadır. Onlar bu toprakta canlarını verdikten sonra, artık bizim evlâtlarımız olmuşlardır.’
- Mustafa Kemal Atatürk -

Senfoni, 2015 yılında İstanbul’da düzenlenen Barış Zirvesi’ndeki ilk seslendirilişinde, dünyanın 30 Cumhurbaşkanına takdim edilmiş ve büyük beğeni kazanmıştı.

57.Alay’ın tüm kahramanlarına ve Çanakkale Savaşı’nda hayatını kaybetmiş tüm şehitlere adanan ve besteci Can Atilla’nın başyapıtı olan senfoni, dünya klasik müzik tarihinde NAXOS etiketi ile yer alıyor.

Sanatçının Albümleri

Sanatçıyı Dinleyebileceğin Radyolar

Benzer Sanatçılar