Biraz bekleteceğiz...Bilgilerini kontrol ediyoruz.
icon_player_arrow_down
icon_player_favorite ŞARKIYI FAVORİLERİNE EKLEMEK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAP.
icon_player_volume icon_player_mute
YAĞDIR AYNUR AYDIN
İçimde biriktirdiklerimi
Yazmaya kalksam kaç roman yapar
Sen diye yanılıp sevdiklerimi
Bir bir anlatsam şarkılar yanar

Belki çok üzmedin beni
Ama sevindirmedinde

Bulutlara çıkarmadın indirmedinde
Belki çok üzmedin beni
Ama sevindirmedinde

Hem her şeyi yaşattın
Hem öldürmedin de

Yağdır gökten acılarını
Toplar giderim anılarımı
İstemem artık
İyiliğini bile
Kendim sararım yaralarımı

Yağdır Gökten…
Yağdır Gökten…
Yağdır Gökten…

Acılarını…
OYUN SONA ERDİ! SIRADAKİ ŞARKIYI SEÇMEK İÇİN TAKİPTE KAL
KAPAT
OYUN BAŞLADI! SIRADAKİ ŞARKIYI SEN SEÇ HEMEN KATIL!
SIRADAKİ ŞARKIYI SEN SEÇ RADYONUN KONTROLÜ SENDE! NASIL OYNANIR?
 • Canlı yayında dinlemek istediğin şarkıları ateşle! Listede yukarı taşı.
 • Canlı yayında dinlemek istemediğin şarkıları dondur! Listede aşağı at.
 • Oyun sonuna kadar yeniden kazanacağın haklarınla mücadeleye devam et.
 • Canlı yayında çalacakları sen belirle. En sevdiğin şarkılar radyonda çalsın.
SIRADAKİ ŞARKI
Your Love Kate Linn
SOHBETE KATIL
HAKLARIN
x10
YENİ HAK İÇİN KALAN SÜRE
SOHBETE KATIL icon_close
  saniye sonra kapanacak.
  Esra Pehlivanlı CANLI RADYO

  ESRA PEHLİVANLI

  Esra Pehlivanlı - Viyola Sanatçısı

  1977 yılında Ankara’da doğdu. Viyola eğitimine H.Ü. Ankara Devlet Konservatuarı’nda başladı. Koninklijk Conservatorium Gent’de (Belçika) ve Conservatorium Maastricht’de (Hollanda), maestro Mikhail KUGEL’ ın yüksek lisans ve solistlik sınıflarını üstün derece ile bitirdi.

  Esra Pehlivanlı, bugüne kadar katıldığı uluslararası yarışmalarda birçok ödül kazandı. Bunların arasında; V. Krzyzstof Penderecki International Music Competition, Torneo Internazionale di Musica Competition, Jur Naessens Music Award, International Premio Valentino Bucchi Viola Competition’da birincilik ödülü ve aynı zamanda İtalya Cumhurbaşkanlığı makamı adına verilen bir onur madalyasına layık görüldü. Pehlivanlı’ya son olarak 2013 Donizetti Klasik Müzik Ödülleri’nde “Yılın Yaylı Çalgılar Yorumcusu” ödülü verildi.

  Sanatçı barok müzikten günümüz müziğine kadar uzanan, farklı dönem ve stilleri kapsayan geniş bir repertuara sahiptir. Viyola literatüründe bulunan bütün başyapıtları seslendirmekle beraber, günümüz müziğine de büyük ilgi duymaktadır. Besteciler ile birlikte, viyola repertuarına yeni eserlerin kazandırılması ve bunların seslendirilmesi için yoğun çalışmalar yapmaktadır. Pehlivanlı’ya itafen 80’ın üzerinde eser yazılmıştır. Ivo Petric, Roderik De Man, Guus Janssen, Klaas De Vries, Chiel Meijering, Bruno Strobl, Nico Huijbregts, Gerard Beljon, Sinta Wullur, Frank Zabel, Arnoud Noordegraaf, Anne La Berge genç Türk bestecilerinden Selim Doğru, Yiğit Kolat, Mehmet Can Özer, Gökçe Altay, Hakan Toker, Tolga Özdemir tarafından yazılan eserler bunlardan birkaçıdır.
  Esra Pehlivanlı, Türkiye, Belçika, Hollanda, Almanya, Fransa, Polonya, Danimarka, İtalya, Avusturya, Luxembourg, Slovenya, Irlanda, Venezuela ve Çin’de çok sayıda konserler vermiştir. Heiko Mathias Förster, Emil Tabakov, Marek Pijarowski, Raoul Gruneis, Patrick Souillot, Rengim Gökmen, Ibrahim Yazici, Burak Tüzün gibi seflerle, Neue Philharmonie Westfalen, Bilkent Senfoni Orkestrası, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrasi, Istanbul, Izmir, Bursa Devlet Senfoni Orkestralari, Anadolu Senfoni ve Eskisehir Belediyesi Senfoni Orkestralari ile konserler veren Esra Pehlivanlı, Robeco Zomerconcerten, Grachtenfestival, 4. International Chamber Music Festival Utrecht, Festival Classique Den Haag, Kamermuziekfestival Hoorn, Schleswig-Holstein Musik Festival, Dortmund Mommenta Festival, Mommenta Münsterland Festival, Kölner Musiknacht, Ljubljana Festival, Festival Latino Americano de Música , Music For Galway, Ensemblia Festival, Uluslararası Ankara Müzik Festivali, Mersin Uluslararası Müzik Festivali’ ne katılmış ve Concertzender, AVRO, RTL, Nederland 1, Radio 4, Deutschland Rundfunk, ATV, NTV, TRT için radyo & televizyon kayıtları yapmıştır.

  2010’da Alman CC ClassicClips firması tarafından Esra Pehlivanlı & Marko Kassl’dan oluşan viyola & akordiyon ikilisi Duo MARES’e itafen yazılan eserlerin bir araya getirildiği ve bunların dünyadaki ilk kayıtları olan Volume Nuevo isimli albüm, ardından 2011’de piyanist Anastasia Safonova ile Kadının Gücü isimli albüm, A.K. Müzik etiketiyle piyasaya sunulmuştur. 2012’de ÇAĞSAV firmasi tarafindan kayida alinip satışa sunulan Duo MARES’in ikinci albümü Tınıların Zenginliği, Türk bestecilerinin eserlerinden oluşur. Pehlivanli’nin üyesi oldugu Ensemble Black Pencil ile 2014’de yine CC ClassicClips firması tarafindan BUFFONI albümü, 2017’de GWK Records’dan KAISEKI ve 2018 yilinda ise VisiSonor Records’dan LA VOLTA albümü piyasaya sunulmustur.

  Halen Hollanda’da yaşayan sanatçı, kariyerine solo ve oda müziği konserleri vererek devam etmektedir. Geçmişin başyapıtlarını yorumlamak ve viyola repertuarını yeni eserler ile genişletmek, müzik dili ile farklı kültürleri bir araya getirerek iletişim kurmak Esra Pehlivanlı' nın sanatsal portresini oluşturmaktadır.

  Esra Pehlivanlı Albümleri

  ŞU AN ÇALAN SANATÇILAR

  icon_close
  icon_fikirANKETİMİZE KATILMAK İSTER MİSİN? icon_close
  KATILIMIN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ! Asset 1