Biraz bekleteceğiz...Bilgilerini kontrol ediyoruz.
saniye sonra kapanacak.
Oh Land

OH LAND

Elektro-pop ve deneysel tarzda şarkılarıyla tanınan, Danimarkalı müzisyen, söz yazarı ve dansçı.

Gerçek Adı: Brenda Kaplan
Doğum Tarihi: 2 Mayıs 1985
Doğum Yeri: Kopenhag, Danimarka

Hakkında:

- Oh Land, opera sanatçısı bir anne ve kilise orgcusu bir babanın kızı olarak yetişti ve bunu müziğine de yansıtmayı başardı.
- Gerçek adıyla Nanna Øland Fabricius, müzik dünyasına 2008’de çıkardığı “Fauna” albümüyle adım attı.
- Kendi adını taşıyan ve 2011’de çıkardığı ikinci albümü sayesinde Danimarka listelerinde beşinci sıraya kadar yükseldi.
- Aynı albüm Birleşik Devletler’de yayınlanarak, Billboard 200’de 184. sırayı aldı ve Oh Land’in ABD’ye açılmasına ortam hazırladı.
- 2011’de Late Show with David Letterman’da “Son of a Gun” adlı single parçasını seslendirerek ilk ABD televizyon çıkışını yaptı.
- 2013’de Oh Land’in üçüncü stüdyo albümü Wish Bone’dan ilk single olarak “Renaissance Girls” yayınlandı. Aynı yıl Music Hall of Williamsburg’da Wish Bone turnesine başladı.
- 2014’de Cannes Film Festivali’nde galası yapılan, Danimarka yapımı kovboy filmi The Salvation’da Marie rolünde oynamıştır.
- Aynı yıl, Brooklyn’deki kendi dairesinde kaydı yapılacak ve gelirlerinin bir kısmı Greenpeace’in Kuzey Kutbu’nu Kurtar kampanyasına bağışlanacak olan dördüncü kaydının planlarını bildirdi. Albüm, son haliyle Earth Sick olarak isimlendirildi ve albümün ilk singleı “Head Up High” 2014'te yayınlandı.

İlk Albüm: Fauna
İlk Single: Audition Day

Oh Land Albümleri

Oh Land Dinleyebileceğin Radyolar

ŞU AN ÇALAN SANATÇILAR

icon_close
icon_fikirANKETİMİZE KATILMAK İSTER MİSİN? icon_close
KATILIMIN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ! Asset 1