Biraz bekleteceğiz...Bilgilerini kontrol ediyoruz.
SÜPER FM
Yarim Sevda
Enbe
saniye sonra kapanacak.
Paolo Angeli (1970- ) gitar sanatçısı ve besteci.

“Paolo Angeli gitar için yaptığı tasarımsal yenilikler ile bu enstrümana çok önemli, yeni bir yol açtı. Onu gitar çalarken ilk kez dinlediğimde, solo konseri sadece ürettiği kendine has seslerle değil, aynı zamanda yaydığı yaratıcı doğal enerji de çok etkileyiciydi. Paolo’ya birden fazla sebepten dolayı hayranım.” Pat Metheny 1970’te doğan Angeli, gitar çalmaya dokuz yaşında başladı. Müzikal açıdan çok teşvik edici bir çevreye sahip olan Palau’da büyüdü. 1993’te, gitarist Giovanni Scanu ile karşılaşması bir dönüm noktası oldu ve ondan Sardinya Adası’nın Gallurese ve Logudorese gitar ve şarkı tekniklerini öğrendi.

Hem çağdaş müziğe hem gelenseksel Sardinya müziğine ilgisi, hazırlanmış Sardinya gitarına yönelmesine yol açtı: 18 telli, çekiçleri, pedalları ve değişik hızlarda dönen pervaneleri olan; gitar, bariton gitar, viyolonsel ve davul karışımı bir orkestra enstrumanı. Francesco Concas tarafından üretilen bu tek enstrümanla, Paolo, free jazz, folk noise ve minimal pop türlerini kapsayan sınıflandırılamaz bir müzik tarzında doğaçlamalar ve besteler yapmaktadır.

Paolo Angeli DAMS, Bologna’dan etnomüzikoloji derecesine sahiptir. 1997’ten bu yana, Mario Cervo Arşivi’nin oluşturulması için ISRE ile işbirliği yapmaktadır (En önemli Sardinya Adası müzik kayıtları ve geleneksel müziği koleksiyonu). Sanatçı aralarında Avrupa, ABD, Kanada, Rusya ve Brezilya’nın bulunduğu çeşitli ülke ve kıtalarda yılda ellinin üzerinde konser vermektedir. Radio Rai 3, Radio Rai 2, BBC 3, NPR (ABD), Bayerisher Rundfunk düzenli olarak kayıtlar yapmakta ve canlı yayınlara katılmaktadır.

Birlikte çaldığı sanatçılardan bazıları: Pat Metheny, Fred Frith, Jon Rose, Enkhjargal Dandarvaanchig, Antonello Salis, Hamid Drake, Evan Parker, Ned Rothemberg, Takumi Fukushima, Zeena Parkins, Otomo Yoshide, Nuno Rebelo, Lukas Simonis, Andy Ex, Verian Weston, Robert Dick, Lukas Ligeti, Phillip Greenlief, Shoko Hikage, Alex MacSween, Gino Robair, Tim Perkins, Frank Schulte, Carlo Actis Dato, Gianni Gebbia, Alberto Masala, Audrey Chen, Mike Evans, Neil Feather, Katt Ernandez, Dan Breen, Janet Fader, Camel Zekri.

Sanatçının Albümleri

  • S'U2015
    S'U
    icon_bio S'Uicon_open_down

Sanatçıyı Dinleyebileceğin Radyolar

Benzer Sanatçılar