Biraz bekleteceğiz...Bilgilerini kontrol ediyoruz.
player_minimize
btn_menu_close Yalnızlar Treni Tarkan
Nöbetçi sevgilin olamam doğrusu
İkimize bir dünya yetmiyor mu
Ben kendime ait sen kendine buyruk
Üç yanlışdan bir doğru gitmiyor mu
Bu yalnızlar treni ne bitmeyen senfoni
Git ama git unut beni beni beni
Benim için kolay unuturum gider
Kalbim affetmez seni
Ammaaan bırak imkansız olsun
İnceldiği yerden kopsun
Ne senin yüzün güldü ne içime sindi
Olmayınca olmuyor
Payıma yalnızlık düştü kader hep beni çizdi
Gülmedi mi gülmüyor
btn_menu_close Tarkan
Tarkan Tevetoğlu bilinen sahne adıyla Tarkan 1991 yılından bu yana yaptığı müzikle yurtiçi ve yurtdışında birçok başarı elde etmiş, Türk pop müzik sanatçısı, besteci, söz yazarı, müzisyen ve dansçıdır.

Gerçek Adı: Tarkan Tevetoğlu
Doğum Yeri: Alzey, Almanya
Doğum Tarihi: 17 Ekim 1972

Hakkında:
- Albümleriyle elde ettiği başarı sayesinde Türk basını tarafından "Megastar", yurtdışında ise "Boğaz'ın Prensi" olarak nitelendirilmektedir.
- Lise çağında Karamürsel Musiki Cemiyeti'nde aldığı müzik eğitimi ile müzik dünyasına adım attıktan sonra 1992 yılında ilk albümü "Yine Sensiz"'i yayınladı.
- "Kıl Oldum Abi", "Aacayipsin", "Ölürüm Sana", "Şımarık", "Salına Salına Sinsice", "Kır Zincirlerini", "Kuzu Kuzu", "Dudu", "Vay Anam Vay", "Adımı Kalbine Yaz" ve "Sevdanın Son Vuruşu" kendi dönemlerinin hit şarkıları olmuştur.
- ABD medyasının 1999 yılında yaptığı sıralamada dünyanın en etkili 2. müzisyeni seçilmiştir.
- Doğal yaşamı koruma, hayvan hakları, sanatı ve tarihi değerleri yaşatma ilgili çalışmalara destek vermektedir.

İlk Albüm: Yine Sensiz
İlk Single: Hepsi Senin Mi?
saniye sonra kapanacak.
Paolo Angeli
Paolo Angeli (1970- ) gitar sanatçısı ve besteci.

“Paolo Angeli gitar için yaptığı tasarımsal yenilikler ile bu enstrümana çok önemli, yeni bir yol açtı. Onu gitar çalarken ilk kez dinlediğimde, solo konseri sadece ürettiği kendine has seslerle değil, aynı zamanda yaydığı yaratıcı doğal enerji de çok etkileyiciydi. Paolo’ya birden fazla sebepten dolayı hayranım.” Pat Metheny 1970’te doğan Angeli, gitar çalmaya dokuz yaşında başladı. Müzikal açıdan çok teşvik edici bir çevreye sahip olan Palau’da büyüdü. 1993’te, gitarist Giovanni Scanu ile karşılaşması bir dönüm noktası oldu ve ondan Sardinya Adası’nın Gallurese ve Logudorese gitar ve şarkı tekniklerini öğrendi.

Hem çağdaş müziğe hem gelenseksel Sardinya müziğine ilgisi, hazırlanmış Sardinya gitarına yönelmesine yol açtı: 18 telli, çekiçleri, pedalları ve değişik hızlarda dönen pervaneleri olan; gitar, bariton gitar, viyolonsel ve davul karışımı bir orkestra enstrumanı. Francesco Concas tarafından üretilen bu tek enstrümanla, Paolo, free jazz, folk noise ve minimal pop türlerini kapsayan sınıflandırılamaz bir müzik tarzında doğaçlamalar ve besteler yapmaktadır.

Paolo Angeli DAMS, Bologna’dan etnomüzikoloji derecesine sahiptir. 1997’ten bu yana, Mario Cervo Arşivi’nin oluşturulması için ISRE ile işbirliği yapmaktadır (En önemli Sardinya Adası müzik kayıtları ve geleneksel müziği koleksiyonu). Sanatçı aralarında Avrupa, ABD, Kanada, Rusya ve Brezilya’nın bulunduğu çeşitli ülke ve kıtalarda yılda ellinin üzerinde konser vermektedir. Radio Rai 3, Radio Rai 2, BBC 3, NPR (ABD), Bayerisher Rundfunk düzenli olarak kayıtlar yapmakta ve canlı yayınlara katılmaktadır.

Birlikte çaldığı sanatçılardan bazıları: Pat Metheny, Fred Frith, Jon Rose, Enkhjargal Dandarvaanchig, Antonello Salis, Hamid Drake, Evan Parker, Ned Rothemberg, Takumi Fukushima, Zeena Parkins, Otomo Yoshide, Nuno Rebelo, Lukas Simonis, Andy Ex, Verian Weston, Robert Dick, Lukas Ligeti, Phillip Greenlief, Shoko Hikage, Alex MacSween, Gino Robair, Tim Perkins, Frank Schulte, Carlo Actis Dato, Gianni Gebbia, Alberto Masala, Audrey Chen, Mike Evans, Neil Feather, Katt Ernandez, Dan Breen, Janet Fader, Camel Zekri.

Sanatçının Albümleri

  • S'U2015
    S'U
    icon_bio S'Uicon_open_down

Sanatçıyı Dinleyebileceğin Radyolar

Benzer Sanatçılar

icon_fikirFİKRİNİ BİZİMLE PAYLAŞMAK İSTER MİSİN? icon_close
KATILIMIN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ! icon_close