Biraz bekleteceğiz...Bilgilerini kontrol ediyoruz.
SÜPER FM
saniye sonra kapanacak.
Uzun bir döneme damgasını vurmuş, binlerce plak ve albüm çalışmasında yer almış, popülerlikten daima sakınmış, çeşitli çevrelerce inatçı olarak tabir edilse de oldukça mütevazi ve efsanevi bir Türk Caz ve Türk Hafif Müziği duayeni.

Gerçek Adı: Süheyl Denizci
Tarihi:1932
Doğum Yeri: İstanbul

Hakkında:

- 1957 yılında ilk grubunu kurar ve 1977 yılına kadar bu orkestrasal birlikteliği çok zengin bir biçimde devam ettirir. Bir çok yabancı ve yerli yabancı müzisyen ile çalışmalar yapar.
- Almanya, Fransa, Danimarka ve Hollanda gibi Avrupa ülkelerine gider, onlarca festivale katılır ve hatta jürilik yapar.
- Bu çalışmalar bir yana arada, bazı isimlerden bahsedeceğimiz Plaklaşmış çalışmalarda yer aldı. 1982 yılında, büyük bir çeşitlilik ile TRT Hafif Müzik ve Caz Orkestrası"ını kurdu. Bu Orkestrayı kurarken büyük bir titizlik ile seçimler yaparak, değerli isimleri bir araya getirdi.
- Sayısını dahi tahmin edemediğimiz çok fazla miktarda performans sergilemiştir. Bunların bir kısmı kendi adını taşıyan Orkestrası´nın adı ile plak olarak yayınlansa da, bu yayınlardan katça fazla bir çok ses sanatçısı veya müzisyenin çalışmalarında arka planda o çeşitli enstrümanlarıyla yer almıştır.
- 2004 yılında 11. İstanbul Jazz Festivali´inde yaşam boyu başarı ödülünü Şakir Eczacıbaşı´nın takdimi ile almıştır.

Sanatçının Albümleri

  • Sev Kardeşim 1977
    Sev Kardeşim
    icon_bio Sev Kardeşim icon_open_down

Sanatçıyı Dinleyebileceğin Radyolar

Benzer Sanatçılar