Biraz bekleteceğiz...Bilgilerini kontrol ediyoruz.
saniye sonra kapanacak.

TEK BİR OYUNCUYLA HARİKALAR YARATAN FİLMLER!

Bir film çekmek kolay değil. Sonuçta çekim mekanından senaryonun iyiliğine, oyuncuların uyumundan görüntülerin kalitesine bir çok kriter vardır.

Genelde de bir filmin iyiliği oyuncularıyla ölçülür. Peki ya tek başına bütün bir filmi götüren oyunculuklara ne demeli?

İşte tek bir oyuncuyla harikalar yaratan filmler...

YENİ HAYAT

Issız bir adaya düşseniz yanınıza alacağınız 3 şey sorusunun cevaplarıyla birlikte büyük bir hayat dersi veren bu filmi Tom Hanks tek başına sırtlar ve sizi sonuna kadar hiç sıkmadan götürmeyi başarır. Her izlediğinizde aynı keyifle aynı merakla izlemeye devam edersiniz. Tom Hanks kadar iyi tek oyuncu filmdeki voleybol topu Wilson’dur.

Pİ'NİN YAŞAMI

Pi’nin Yaşamı’nı izleyip de etkilenmeyen insan olmadı. Film 11 dalda Oscar adayı oldu ve 4 ödülü de kapmayı başardı. Tek kişilik filmde Pi Patel isimli karakterin geçirdiği bir gemi kazası sonucu küçücük bir kayıkta; bir kaplan, bir zebra, bir orangutan ve bir de sırtlanla tek başına kalması ve onlarla mücadele etmesi konu alınıyor. Dünyanın en etkileyici filmlerinden biri tek kişilik dev bir kadronun elinden çıkmıştır adeta.

127 SAAT

Gerçek bir hikayeden uyarlanmış filmde dağcı Aron Ralston’un yaşadıkları konu alınıyor. Dağcı Aron’un Utah civarlarında bir kaya tırmanışı sırasında bir kayaya sıkışması ve 127 saat boyunca yaşadıklarının işlendiği film, tek kişiyle de bir aksiyon yaşanabileceğinin en iyi örneklerinden biri. O 5 gün boyunca Aron’ın yaşadığı her şeyi sizde yaşar aynı şekilde gerilirsiniz.

AY

Üç yıl boyunca aya gitmek için yola çıkan bir uzay gemisinde bulunan bir astronotun hikayesinin anlatıldığı film, durağanlığının yanındaki gizemiyle sizi içine alır. Bir astronotun kendine ait bir yaşam kurmasına ve daha sonra bu yaşamın onu dönüştürdüğü şeye şahit olursunuz. Blim kurgu filmleri arasında iyi bir yeri vardır.

SONA DOĞRU

Robert Redford’un en iyi filmlerinden biri olarak sinema tarihine kazınan filmde oyuncu adeta tek kişilik dev bir kadrodur. Hint Okyanusu’nda fırtına ortasında kırık dökük bir tekneyle kalan oyuncunun mücadelesinin her anını içiniz sıkışarak izlersiniz. Dünyanın aksiyonu bol ve iç sıkan en iyi filmlerinden biridir şüphesiz.

(hürriyet)

Benzer Haberler

 • RECEP İVEDİK'E MİLYONLUK TEKLİF!
  Sinema - TVRECEP İVEDİK'E MİLYONLUK TEKLİF!Organize İşler 2-Sazan Sarmalı vizyondayken Netflix'te yayınlanmaya başladı. Netflix şimdi de Recep İvedik'e talip oldu.
  RECEP İVEDİK'E MİLYONLUK TEKLİF!
 • AĞLATAN SAHNE!
  Sinema - TVAĞLATAN SAHNE!Gürbey İleri, 'Ali' filminin çekimlerinde zor anlar yaşadı.
  AĞLATAN SAHNE!
 • YAYIN TARİHİ AÇIKLANDI
  Sinema - TVYAYIN TARİHİ AÇIKLANDIEkranların en çok güldüren şov programı Güldür Güldür Show'un yayın tarihi açıklandı.
  YAYIN TARİHİ AÇIKLANDI
 • 6 SAATLİK BOĞAZ TURU!
  Sinema - TV6 SAATLİK BOĞAZ TURU!Başrollerini Engin Akyürek ve Bergüzar Korel’in paylaştığı ‘Bir Aşk İki Hayat’ 15 Şubat’ta vizyona girecek.
  6 SAATLİK BOĞAZ TURU!
 • ANNE KIZA DİZİ TEKLİFİ!
  Sinema - TVANNE KIZA DİZİ TEKLİFİ!Defne Samyeli ve kızları basının gündeminden düşmüyor.
  ANNE KIZA DİZİ TEKLİFİ!
 • MUHTEŞEM İKİLİ FİNAL YAPIYOR!
  Sinema - TVMUHTEŞEM İKİLİ FİNAL YAPIYOR!Kanal D, büyük umutlarla yayına sürdüğü Muhteşem İkili dizisi için, reytinglerde yeterli performans gösteremediği gerekçesiyle final kararı aldı.
  MUHTEŞEM İKİLİ FİNAL YAPIYOR!

FOTO

GALERİ

 • KENTİN İÇİNDE VAHŞİ YAŞAM!
  KENTİN İÇİNDE VAHŞİ YAŞAM!Kenya'nın başkenti Nairobi'de bulunan National Park, vahşi yaşam meraklılarının uğrak merkezi konumunda yer alıyor...
  KENTİN İÇİNDE VAHŞİ YAŞAM!
  KENTİN İÇİNDE VAHŞİ YAŞAM! icon_go
 • TUHAF HİNDİSTAN!
  TUHAF HİNDİSTAN!Dünyanın en renkli ülkelerinden birisi olan Hindistan'dan gelen bu görüntüler şaşırtıcı edğil normal kabul ediliyor...
  TUHAF HİNDİSTAN!
  TUHAF HİNDİSTAN! icon_go
 • 'MARSHALL ADASI'NIN GİZLİ GÜZELLİĞİ
  'MARSHALL ADASI'NIN GİZLİ GÜZELLİĞİAdanın adı John Marshall'dan gelmektedir...
  'MARSHALL ADASI'NIN GİZLİ GÜZELLİĞİ
  'MARSHALL ADASI'NIN GİZLİ GÜZELLİĞİ icon_go
 • HAYVANLAR ALEMİNDEN MÜKEMMEL KARELER!
  HAYVANLAR ALEMİNDEN MÜKEMMEL KARELER!Dünyaca ünlü dergilerde hayvanlar aleminden inanılmaz güzel ve çarpcı fotoğraflar yayınlanıyor...
  HAYVANLAR ALEMİNDEN MÜKEMMEL KARELER!
  HAYVANLAR ALEMİNDEN MÜKEMMEL KARELER! icon_go
 • YILIN EN İYİ PROTESTO FOTOĞRAFLARI!
  YILIN EN İYİ PROTESTO FOTOĞRAFLARI!Uluslararası ajanslar bu sene içerisinde dünyanın farklı ülkelerinde düzenlenen gösterilerde inanılmaz görüntüler çekti...
  YILIN EN İYİ PROTESTO FOTOĞRAFLARI!
  YILIN EN İYİ PROTESTO FOTOĞRAFLARI! icon_go
 • ÇİN'İN PAMUKKALESİ 'HUANGLONG'
  ÇİN'İN PAMUKKALESİ 'HUANGLONG'Çin’in Sichuan kentinin kuzeybatısında yer alan Huanglong, Çin'in Pamukkalesi olarak son yıllarda turistlerin ilgisini çekiyor.
  ÇİN'İN PAMUKKALESİ 'HUANGLONG'
  ÇİN'İN PAMUKKALESİ 'HUANGLONG' icon_go
 • YER ALTINDA YAŞAYAN BERBERİLER!
  YER ALTINDA YAŞAYAN BERBERİLER!Bugün dünya üzerinde 23 milyon civarında berberi olduğu sanılıyor.Berberiler bugün itibari ile Fas, Cezayir, Tunus, Libya, Mısır, Mali, Nijer ve Mauretania’da dağınık gruplar halinde yaşıyor.
  YER ALTINDA YAŞAYAN BERBERİLER!
  YER ALTINDA YAŞAYAN BERBERİLER! icon_go
 • BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARI
  BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARIKurt köpeği Sitka ile seyahat etmeyi bir tutku haline getiren Çek fotoğrafçı Honza Řeháček,dünyanın farklı noktalarından harika manzaraları, köpeğini temel aldığı fotoğraflarıyla gösteriyor.
  BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARI
  BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARI icon_go
icon_close
icon_fikirANKETİMİZE KATILMAK İSTER MİSİN? icon_close
KATILIMIN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ! Asset 1