Biraz bekleteceğiz...Bilgilerini kontrol ediyoruz.
saniye sonra kapanacak.
CANLI RADYO

18 YIL SONRA KENDİ REKORUNU KIRDI!

'Organize İşler Sazan Sarmalı' filmi, yönetmen ve oyuncu Yılmaz Erdoğan'a kariyerinde bir ilki yaşattı.

Yılmaz Erdoğan'ın yönetmenliğini üstlendiği, senaryosunu yazdığı ve başrolünde yer aldığı 'Organize İşler Sazan Sarmalı' filmi, 1 Şubat'ta bin 400 salonda vizyona girdi. İlk 3 gün 923 bin 663 biletli seyirci ile dikkat çeken yapım, ikinci haftasında Netflix'te yayınlanmasının da etkisiyle tahmin edilen 5 milyon barajının uzağında kaldı.

Son hafta sonu gişesi 78 bin 543 olan komedi türündeki film, vizyonda geçirdiği bir ayda 3 milyon 384 bin 867 kişi tarafından izlendi. 1-3 Mart tarihleri arasındaki 1 milyon 275 bin 461 TL'lik hasılatıyla birlikte toplam hasılatı 52 milyon 508 bin 370 TL'ye ulaştı.

YENİ REKOR 3 MİLYON 384 BİN 867 SEYİRCİ

Salon sayısı bin 400'den 418'e düşen ve 'Öldür Beni Sevgilim'in ardından ikinci sıraya gerileyen 'Organize İşler Sazan Sarmalı', 100 binin altına inen hafta sonu seyircisine karşın Yılmaz Erdoğan'ın kariyeri açısında büyük önem taşıyor. Zira henüz gösterimi devam ederken 51 yaşındaki Erdoğan'a 'rekor' getirdi. Yönetmen/senarist/başrol olarak 'Vizontele' ile başladığı sinema yolculuğuna şu ana kadar 7 film sığdıran usta isim, 3 milyon 384 bin 867 seyirci ile en çok izlenen filmine imza attı.

'VİZONTELE' İKİNCİ SIRADA

Kadrosunda Cem Yılmaz, Demet Akbağ, Şahan Gökbakar, Altan Erkekli, Tolga Çevik, Salih Kalyon ve Erkan Can gibi yıldızları barındıran 2001 yapımı 'Vizontele', ilk hafta 805 bin izlenmiş, 49 haftada 3 milyon 308 bin 120 kişiyi sinema salonlarına çekmişti.

'Vizontele Tuuba' 2 milyon 900 bin, 'Neşeli Hayat' 1 milyon 100 bin, 'Kelebeğin Rüyası' 2 milyon 100 bin ve 'Ekşi Elmalar' 1 milyon 200 bin seyirci sayısına ulaştı. 2005 yapımı 'Organize İşler' serisinin ilki ise 36 haftada 2 milyon 618 bin 244 ve 17 milyon 180 bin 297 TL hasılat elde etmişti.

"SADECE SİNEMADA" GÖNDERMESİ

Yapımcılar ile sinema salonu işletmecilerinin yaşadığı 'kampanyalı bilet uygulaması' krizi nedeniyle vizyon tarihi bir ay ertelenen 'Organize İşler: Sazan Sarmalı', gösterimi devam ederken bu kez yayın haklarının Netflix'e satılması nedeniyle günlerce gündemden düşmemişti. Yeni filmlerini sinemaseverlerle buluşturmaya hazırlanan Cem Yılmaz ve Mahsun Kırmızıgül gibi isimler, "Filmimiz sadece sinemada olacak" açıklamaları ile bir anlamda Yılmaz Erdoğan'a göndermede bulunmuştu. (kaynak)

  

Benzer Haberler

FOTO

GALERİ

 • KENTİN İÇİNDE VAHŞİ YAŞAM!
  KENTİN İÇİNDE VAHŞİ YAŞAM!Kenya'nın başkenti Nairobi'de bulunan National Park, vahşi yaşam meraklılarının uğrak merkezi konumunda yer alıyor...
  KENTİN İÇİNDE VAHŞİ YAŞAM!
  KENTİN İÇİNDE VAHŞİ YAŞAM! icon_go
 • TUHAF HİNDİSTAN!
  TUHAF HİNDİSTAN!Dünyanın en renkli ülkelerinden birisi olan Hindistan'dan gelen bu görüntüler şaşırtıcı edğil normal kabul ediliyor...
  TUHAF HİNDİSTAN!
  TUHAF HİNDİSTAN! icon_go
 • 'MARSHALL ADASI'NIN GİZLİ GÜZELLİĞİ
  'MARSHALL ADASI'NIN GİZLİ GÜZELLİĞİAdanın adı John Marshall'dan gelmektedir...
  'MARSHALL ADASI'NIN GİZLİ GÜZELLİĞİ
  'MARSHALL ADASI'NIN GİZLİ GÜZELLİĞİ icon_go
 • HAYVANLAR ALEMİNDEN MÜKEMMEL KARELER!
  HAYVANLAR ALEMİNDEN MÜKEMMEL KARELER!Dünyaca ünlü dergilerde hayvanlar aleminden inanılmaz güzel ve çarpcı fotoğraflar yayınlanıyor...
  HAYVANLAR ALEMİNDEN MÜKEMMEL KARELER!
  HAYVANLAR ALEMİNDEN MÜKEMMEL KARELER! icon_go
 • YILIN EN İYİ PROTESTO FOTOĞRAFLARI!
  YILIN EN İYİ PROTESTO FOTOĞRAFLARI!Uluslararası ajanslar bu sene içerisinde dünyanın farklı ülkelerinde düzenlenen gösterilerde inanılmaz görüntüler çekti...
  YILIN EN İYİ PROTESTO FOTOĞRAFLARI!
  YILIN EN İYİ PROTESTO FOTOĞRAFLARI! icon_go
 • ÇİN'İN PAMUKKALESİ 'HUANGLONG'
  ÇİN'İN PAMUKKALESİ 'HUANGLONG'Çin’in Sichuan kentinin kuzeybatısında yer alan Huanglong, Çin'in Pamukkalesi olarak son yıllarda turistlerin ilgisini çekiyor.
  ÇİN'İN PAMUKKALESİ 'HUANGLONG'
  ÇİN'İN PAMUKKALESİ 'HUANGLONG' icon_go
 • YER ALTINDA YAŞAYAN BERBERİLER!
  YER ALTINDA YAŞAYAN BERBERİLER!Bugün dünya üzerinde 23 milyon civarında berberi olduğu sanılıyor.Berberiler bugün itibari ile Fas, Cezayir, Tunus, Libya, Mısır, Mali, Nijer ve Mauretania’da dağınık gruplar halinde yaşıyor.
  YER ALTINDA YAŞAYAN BERBERİLER!
  YER ALTINDA YAŞAYAN BERBERİLER! icon_go
 • BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARI
  BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARIKurt köpeği Sitka ile seyahat etmeyi bir tutku haline getiren Çek fotoğrafçı Honza Řeháček,dünyanın farklı noktalarından harika manzaraları, köpeğini temel aldığı fotoğraflarıyla gösteriyor.
  BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARI
  BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARI icon_go
icon_close
icon_fikirANKETİMİZE KATILMAK İSTER MİSİN? icon_close
KATILIMIN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ! Asset 1