Biraz bekleteceğiz...Bilgilerini kontrol ediyoruz.
icon_player_arrow_down
icon_player_favorite ŞARKIYI FAVORİLERİNE EKLEMEK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAP.
icon_player_volume icon_player_mute
İHTİMALLER PERİSİ GÖKHAN TÜRKMEN
Her uzaklık çok zor
İçimde kötü ihtimaller perisi
Pul pul dökülmüş canım
Yanar yanar da ısıtmaz beni

Durmaz yağar üzerime
Kötü anılarım
Susar bak kanar gülüşüne
İçim içim, hayırsızım

Kapatın şehrin ışıklarını
Günahı düşümde kalsın
Göz görmez olsun
Gönül katlansın

Bırakın alsın ne varsa
Hayali benimle kalsın
Söz geçmez olsun
Gönlüm katlansın

Görmüyor musun çaresizliğimi
Bu kadar mı
Duymuyor musun sesimi
Gönül lal mi
saniye sonra kapanacak.

2.5 MİLYON KİŞİ TÜRKİYE SINIRINA YÖNELEBİLİR

Birleşmiş Milletler İnsani Yardım Koordinatörü Panos Moumtzis, İdlib'de çatışmaların devam etmesi durumunda Türkiye sınırına 2.5 milyon kişinin yönelebileceğini belirtti.

Dünya gazetesinin Reuters'a dayandırdığı habere göre, BM, Suriye için bölgesel insani yardım koordinatörü Panos Moumtzis bugün düzenlediği basın toplantısında, "2.5 milyon insanın yerlerini terk edip Türkiye'ye yönelmesinden endişe duyuyoruz. Bu insanların (Suriye içinde) gidecekleri başka hiçbir yer yok" dedi.

Moumtzis, büyük ülkelere çağrı yaparak savaşa müzakereler yoluyla bir sonuç getirmelerini ve Doğu Guta'da olduğu gibi İdlib'de de bir kan gölü oluşmasına engel olmalarını istedi.

Bu nedenle İdlib'de bir askeri çözüm düşünemediğini söyleyen Moumtzis, Türkiye sınırındaki İdlib vilayetinin, siviller ve ellerindeki bölgeden çıkarılan muhalif savaşçıların "atıldığı çöp alanı" durumuna getirildiğini ve vilayette nüfusun sürekli şiştiğini söyledi.

"(Çatışmalardaki) tırmanma ve durumdaki bozulma nedeniyle 2 ila 2.5 milyon insanın giderek Türkiye sınırına doğru itilmekte olmasından kaygılanıyoruz.

Moumtzis, pazar günü bölgeye yapılan hava saldırısında 11 kişinin öldüğü ve bir çocuk hastanesinin vurulduğu yolunda haberler aldıklarını söyledi.

Suriye İnsan Hakları Gözlem Örgütü ise, İdlib'in bir köyüne perşembe gecesi yapılan ve en az 44 kişinin öldüğü hava saldırısının bu yıl bir tek saldırıda yaşanan en yüksek can kaybına yol açtığını bildirdi.

Örgüt, saldırının Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad'ı destekleyen Rusya'nın hava kuvvetleri tarafından yapıldığını söyledi.

Moumtzis, İdlib'i ele geçirmek için büyük bir çarpışma başlatılırsa, bunun Doğu Halep ve Doğu Guta'da yaşanan çarpışmalardan çok daha "girift ve acımasız" olacağını söyledi.

"Bir askeri çözüm göremiyoruz, böyle bir şey olamaz" diyen Moumtzis, "İdlib'de Suriye'de olabileceklerin en kötüsünü henüz görmedik" diye konuştu.

"Çok büyük kaygılarımız var"
İdlib'de DEAŞ ve diğer gruplardan militanların sivil halkın arasına karıştıklarını söyleyen Moumtzis, bunu "patlamaya hazır" bir durum olarak niteledi.

Türkiye, Rusya ve İran arasında Astana'da yapılan Suriye barış müzakerelerine atıf yapan Moumtzis, "Burası çatışmazlık bölgesi. Umarız Astana garantörleri ve herkes durumu yatıştırmak için ellerinden geleni yapar" dedi.

Moumtzis, "Bugünün mesajı şu ki, acil durum giderilmiş değildir. Hâlâ çok büyük boyutta nüfus hareketi ve çok büyük çapta insani ihtiyaçlar mevcut. Sivillerin korunması konusunda da çok büyük kaygılarımız var." ifadelerini kullandı.

Moumtzis, Şam yakındaki doğu Guta bölgesine dün ulaşan bir yardım konvoyuna BM görevlilerinin eşlik etmesine Suriye hükümetinin izin vermediğini de belirtti.
 

Benzer Haberler

FOTO

GALERİ

 • KENTİN İÇİNDE VAHŞİ YAŞAM!
  KENTİN İÇİNDE VAHŞİ YAŞAM!Kenya'nın başkenti Nairobi'de bulunan National Park, vahşi yaşam meraklılarının uğrak merkezi konumunda yer alıyor...
  KENTİN İÇİNDE VAHŞİ YAŞAM!
  KENTİN İÇİNDE VAHŞİ YAŞAM! icon_go
 • TUHAF HİNDİSTAN!
  TUHAF HİNDİSTAN!Dünyanın en renkli ülkelerinden birisi olan Hindistan'dan gelen bu görüntüler şaşırtıcı edğil normal kabul ediliyor...
  TUHAF HİNDİSTAN!
  TUHAF HİNDİSTAN! icon_go
 • 'MARSHALL ADASI'NIN GİZLİ GÜZELLİĞİ
  'MARSHALL ADASI'NIN GİZLİ GÜZELLİĞİAdanın adı John Marshall'dan gelmektedir...
  'MARSHALL ADASI'NIN GİZLİ GÜZELLİĞİ
  'MARSHALL ADASI'NIN GİZLİ GÜZELLİĞİ icon_go
 • HAYVANLAR ALEMİNDEN MÜKEMMEL KARELER!
  HAYVANLAR ALEMİNDEN MÜKEMMEL KARELER!Dünyaca ünlü dergilerde hayvanlar aleminden inanılmaz güzel ve çarpcı fotoğraflar yayınlanıyor...
  HAYVANLAR ALEMİNDEN MÜKEMMEL KARELER!
  HAYVANLAR ALEMİNDEN MÜKEMMEL KARELER! icon_go
 • YILIN EN İYİ PROTESTO FOTOĞRAFLARI!
  YILIN EN İYİ PROTESTO FOTOĞRAFLARI!Uluslararası ajanslar bu sene içerisinde dünyanın farklı ülkelerinde düzenlenen gösterilerde inanılmaz görüntüler çekti...
  YILIN EN İYİ PROTESTO FOTOĞRAFLARI!
  YILIN EN İYİ PROTESTO FOTOĞRAFLARI! icon_go
 • ÇİN'İN PAMUKKALESİ 'HUANGLONG'
  ÇİN'İN PAMUKKALESİ 'HUANGLONG'Çin’in Sichuan kentinin kuzeybatısında yer alan Huanglong, Çin'in Pamukkalesi olarak son yıllarda turistlerin ilgisini çekiyor.
  ÇİN'İN PAMUKKALESİ 'HUANGLONG'
  ÇİN'İN PAMUKKALESİ 'HUANGLONG' icon_go
 • YER ALTINDA YAŞAYAN BERBERİLER!
  YER ALTINDA YAŞAYAN BERBERİLER!Bugün dünya üzerinde 23 milyon civarında berberi olduğu sanılıyor.Berberiler bugün itibari ile Fas, Cezayir, Tunus, Libya, Mısır, Mali, Nijer ve Mauretania’da dağınık gruplar halinde yaşıyor.
  YER ALTINDA YAŞAYAN BERBERİLER!
  YER ALTINDA YAŞAYAN BERBERİLER! icon_go
 • BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARI
  BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARIKurt köpeği Sitka ile seyahat etmeyi bir tutku haline getiren Çek fotoğrafçı Honza Řeháček,dünyanın farklı noktalarından harika manzaraları, köpeğini temel aldığı fotoğraflarıyla gösteriyor.
  BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARI
  BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARI icon_go
icon_close
icon_fikirANKETİMİZE KATILMAK İSTER MİSİN? icon_close
KATILIMIN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ! Asset 1