Biraz bekleteceğiz...Bilgilerini kontrol ediyoruz.
icon_player_arrow_down
icon_player_favorite ŞARKIYI FAVORİLERİNE EKLEMEK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAP.
icon_player_volume icon_player_mute
YİNE SEV YİNE (AKUSTİK) TUĞBA YURT
Bir düş, bir öpüş
Ama sonu hep bir çöküş
Korktum ama tuttum
Yoksa uçurum mu düşüş

Senden geçmedim ben
İstemedin verdiklerimi
Sana çıkan umutların,
Sonu daha gelmedi mi

Yine sev yine, yine öp beni
Belki çok zor geriye dönmesi
En iyisi bizdik, kabul etmeli
Yine yine, yine sev yine, yine öp beni
Belki çok zor geriye dönmesi
En iyisi bizdik kabul etmeli
saniye sonra kapanacak.

2.5 MİLYON KİŞİ TÜRKİYE SINIRINA YÖNELEBİLİR

Birleşmiş Milletler İnsani Yardım Koordinatörü Panos Moumtzis, İdlib'de çatışmaların devam etmesi durumunda Türkiye sınırına 2.5 milyon kişinin yönelebileceğini belirtti.

Dünya gazetesinin Reuters'a dayandırdığı habere göre, BM, Suriye için bölgesel insani yardım koordinatörü Panos Moumtzis bugün düzenlediği basın toplantısında, "2.5 milyon insanın yerlerini terk edip Türkiye'ye yönelmesinden endişe duyuyoruz. Bu insanların (Suriye içinde) gidecekleri başka hiçbir yer yok" dedi.

Moumtzis, büyük ülkelere çağrı yaparak savaşa müzakereler yoluyla bir sonuç getirmelerini ve Doğu Guta'da olduğu gibi İdlib'de de bir kan gölü oluşmasına engel olmalarını istedi.

Bu nedenle İdlib'de bir askeri çözüm düşünemediğini söyleyen Moumtzis, Türkiye sınırındaki İdlib vilayetinin, siviller ve ellerindeki bölgeden çıkarılan muhalif savaşçıların "atıldığı çöp alanı" durumuna getirildiğini ve vilayette nüfusun sürekli şiştiğini söyledi.

"(Çatışmalardaki) tırmanma ve durumdaki bozulma nedeniyle 2 ila 2.5 milyon insanın giderek Türkiye sınırına doğru itilmekte olmasından kaygılanıyoruz.

Moumtzis, pazar günü bölgeye yapılan hava saldırısında 11 kişinin öldüğü ve bir çocuk hastanesinin vurulduğu yolunda haberler aldıklarını söyledi.

Suriye İnsan Hakları Gözlem Örgütü ise, İdlib'in bir köyüne perşembe gecesi yapılan ve en az 44 kişinin öldüğü hava saldırısının bu yıl bir tek saldırıda yaşanan en yüksek can kaybına yol açtığını bildirdi.

Örgüt, saldırının Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad'ı destekleyen Rusya'nın hava kuvvetleri tarafından yapıldığını söyledi.

Moumtzis, İdlib'i ele geçirmek için büyük bir çarpışma başlatılırsa, bunun Doğu Halep ve Doğu Guta'da yaşanan çarpışmalardan çok daha "girift ve acımasız" olacağını söyledi.

"Bir askeri çözüm göremiyoruz, böyle bir şey olamaz" diyen Moumtzis, "İdlib'de Suriye'de olabileceklerin en kötüsünü henüz görmedik" diye konuştu.

"Çok büyük kaygılarımız var"
İdlib'de DEAŞ ve diğer gruplardan militanların sivil halkın arasına karıştıklarını söyleyen Moumtzis, bunu "patlamaya hazır" bir durum olarak niteledi.

Türkiye, Rusya ve İran arasında Astana'da yapılan Suriye barış müzakerelerine atıf yapan Moumtzis, "Burası çatışmazlık bölgesi. Umarız Astana garantörleri ve herkes durumu yatıştırmak için ellerinden geleni yapar" dedi.

Moumtzis, "Bugünün mesajı şu ki, acil durum giderilmiş değildir. Hâlâ çok büyük boyutta nüfus hareketi ve çok büyük çapta insani ihtiyaçlar mevcut. Sivillerin korunması konusunda da çok büyük kaygılarımız var." ifadelerini kullandı.

Moumtzis, Şam yakındaki doğu Guta bölgesine dün ulaşan bir yardım konvoyuna BM görevlilerinin eşlik etmesine Suriye hükümetinin izin vermediğini de belirtti.
 

Benzer Haberler

FOTO

GALERİ

 • HAYVANLAR ALEMİNDEN MÜKEMMEL KARELER!
  HAYVANLAR ALEMİNDEN MÜKEMMEL KARELER!Dünyaca ünlü dergilerde hayvanlar aleminden inanılmaz güzel ve çarpcı fotoğraflar yayınlanıyor...
  HAYVANLAR ALEMİNDEN MÜKEMMEL KARELER!
  HAYVANLAR ALEMİNDEN MÜKEMMEL KARELER! icon_go
 • YILIN EN İYİ PROTESTO FOTOĞRAFLARI!
  YILIN EN İYİ PROTESTO FOTOĞRAFLARI!Uluslararası ajanslar bu sene içerisinde dünyanın farklı ülkelerinde düzenlenen gösterilerde inanılmaz görüntüler çekti...
  YILIN EN İYİ PROTESTO FOTOĞRAFLARI!
  YILIN EN İYİ PROTESTO FOTOĞRAFLARI! icon_go
 • ÇİN'İN PAMUKKALESİ 'HUANGLONG'
  ÇİN'İN PAMUKKALESİ 'HUANGLONG'Çin’in Sichuan kentinin kuzeybatısında yer alan Huanglong, Çin'in Pamukkalesi olarak son yıllarda turistlerin ilgisini çekiyor.
  ÇİN'İN PAMUKKALESİ 'HUANGLONG'
  ÇİN'İN PAMUKKALESİ 'HUANGLONG' icon_go
 • YER ALTINDA YAŞAYAN BERBERİLER!
  YER ALTINDA YAŞAYAN BERBERİLER!Bugün dünya üzerinde 23 milyon civarında berberi olduğu sanılıyor.Berberiler bugün itibari ile Fas, Cezayir, Tunus, Libya, Mısır, Mali, Nijer ve Mauretania’da dağınık gruplar halinde yaşıyor.
  YER ALTINDA YAŞAYAN BERBERİLER!
  YER ALTINDA YAŞAYAN BERBERİLER! icon_go
 • BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARI
  BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARIKurt köpeği Sitka ile seyahat etmeyi bir tutku haline getiren Çek fotoğrafçı Honza Řeháček,dünyanın farklı noktalarından harika manzaraları, köpeğini temel aldığı fotoğraflarıyla gösteriyor.
  BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARI
  BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARI icon_go
 • KORKUNÇ VOLKANLAR!
  KORKUNÇ VOLKANLAR!Endonezya yapısı itibariyle volkanik dağlardan oluşur. Çoğu sönmüş yaklaşık 150 civarında volkan bulunmaktadır.
  KORKUNÇ VOLKANLAR!
  KORKUNÇ VOLKANLAR! icon_go
 • PHOTOSHOP KULLANMADAN ÇEKİLEN EN İYİ FOTOĞRAFLAR
  PHOTOSHOP KULLANMADAN ÇEKİLEN EN İYİ FOTOĞRAFLARProfesyonel ya da ciddi olarak fotoğrafçılık ile uğraşanların çok daha iyi anlayacağı üzere doğada zaman zaman öyle anlar vardır ki, fotoğrafını çektiğinizde ömür boyu mükemmel bir anı olarak kalırlar.
  PHOTOSHOP KULLANMADAN ÇEKİLEN EN İYİ FOTOĞRAFLAR
  PHOTOSHOP KULLANMADAN ÇEKİLEN EN İYİ FOTOĞRAFLAR icon_go
 • 'YERYÜZÜ GÜZELİ' ADAYLARI TANITILDI
  'YERYÜZÜ GÜZELİ' ADAYLARI TANITILDIBirleşmiş Milletler (BM) tarafından düzenlenen 2018 Miss Earth (Yeryüzü Güzeli) yarışmacıları basına tanıtıldı.
  'YERYÜZÜ GÜZELİ' ADAYLARI TANITILDI
  'YERYÜZÜ GÜZELİ' ADAYLARI TANITILDI icon_go
icon_close
icon_fikirFİKRİNİ PAYLAŞ
PARTİYİ KAÇIRMA!
icon_close
KATILIMIN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ! Asset 1