Biraz bekleteceğiz...Bilgilerini kontrol ediyoruz.
player_minimize
btn_menu_close Altay
1970 doğumlu Türk pop müzik şarkıcısı ve besteci.

Gerçek Adı: Mehmet Altay Biberoğlu
Doğum Yeri: Rize
Doğum Tarihi: 1970

Hakkında:
- Profesyonel müzik kariyeri 2000 yılında yayımladığı "Kalpsizsin" isimli albümle başladı.
- "Sana Bayılıyorum" ve "Şekil A" albümleriyle büyük beğeni topladı.
- 2014 yılında "Bi'şey Söyle" adlı single çalışması piyasaya çıktı.

İlk Albüm: Kalpsizsin
SÜPER FM
saniye sonra kapanacak.

YAŞAM

4 Bin 500 Yıl Önce Erkekler Evde Oturuyormuş

Almanya’da yapılan bir araştırma 4 bin 500 yıl önce Avrupa’da kadınların gezerken erkeklerin evde oturduğunu ortaya çıkardı.

Almanya’daki Max Planck Araştıma Enstitüsü’nde yer alan bilim insanları, ülkenin Augsburg şehrinin Lech Nehri vadisinde yer alan 84 iskelet üzerinde inceleme yaptı. Amerikan Ulusal Bilimler Akademisi dergisinde yayımlanan çalışmaya göre, Taş Devri döneminde İngiltere ve Avrupa’daki teknoloji ve yeni fikirleri yaymada ‘itici güç’ün kadınlar olduğu, erkeklerinse evde kaldıkları ortaya çıktı. Eski çağlarda yaşamış insanların kemiklerini ve dişlerini inceleyen araştırmacılar, birçok kadının doğduklar köylerinden uzakta gömülü olduğunu keşfetti.

Arkeolojik yapboz
Dr. Alissa Mittnik, “Farklı kadınların soylarında çeşitlilikler gördük. Bu da onların başka yerlerden buralara geldiklerini gösterir. Yerlilerle birlikte gömülmüş olmalarıysa bu kadınların halkla bütünleştiğini gösteriyor” dedi. Genetik benzerlikleri bulunmayan kadınların uzun yolculuklara çıktıklarını belirten araştırmacılar, M.Ö. 2500-1650 yılları arasında kültür ve teknolojinin bu kadınlar sayesinde yayıldığını bildirdi. Erkeklerin çoğunluğunun doğdukları bölgede hayatları boyunca kaldıklarını öne süren çalışmalar, kadınların durumunu ‘arkeolojik bir yapboz’a benzetti.

CNN Türk
 

DEVAMINI OKUicon_open_down

Benzer Haberler

İlginizi Çekebilir

 • MAGAZİNBaşak Dizer'in Davetinde Olay Pişti!Dostlukları biten Özge Ulusoy ile Ahu Yağtu, Başak Dizer Tatlıtuğ'un davetinde karşı karşıya gelirken, birbirlerine selam bile vermediler.
  Başak Dizer'in Davetinde Olay Pişti!
  Asset 1 btn_play_mini
 • MAGAZİNCaner'in Aylık Kazancı AraştırılacakBeşiktaşlı futbolcu Caner Erkin, eski eşi Asena Atalay’ın nafaka davası sürüyor.
  Caner'in Aylık Kazancı Araştırılacak
  Asset 1 btn_play_mini
 • MAGAZİN'Ben Otel Odalarında Kimseyle Basılmadım'Yeşim Salkım, canlı yayına bağlanıp Gülben Ergen'e, "Ben otel odalarında kimseyle basılmadım, para karşılığı satılmadım." diyerek zehir zemberek açıklamalarda bulundu.
  'Ben Otel Odalarında Kimseyle Basılmadım'
  Asset 1 btn_play_mini
 • MAGAZİNMustafa Ceceli - Selin İmer Çifti GecelerdeMustafa Ceceli ile dört ay önce evlendiği eşi Selin İmer, önceki akşam Ulus Sunset çıkışı objektife takıldı.
  Mustafa Ceceli - Selin İmer Çifti Gecelerde
  Asset 1 btn_play_mini
 • MAGAZİNÖzcan Deniz Baba Oluyor!45 yaşındaki Özcan Deniz 1 yıldır kendisinden 20 yaş küçük Feyza Aktan (25) ile birlikteydi.
  Özcan Deniz Baba Oluyor!
  Asset 1 btn_play_mini
 • MAGAZİNİşte Türkiye'nin En Güzel KızıTürkiye'nin en güzel 20 kızının kaldığı finalde, yarışmayı ünlü oyuncu Itır Esen'in aynı isimdeki yeğeni Itır Esen kazandı.
  İşte Türkiye'nin En Güzel Kızı
  Asset 1 btn_play_mini
 • YAŞAMAtatürk Havalimanı'nda Özel Jet KazasıÖzel jetin acil iniş yaptığı sırada pistten çıktığı ve daha sonra alev aldığı bildirldi.
  Atatürk Havalimanı'nda Özel Jet Kazası
  Asset 1 btn_play_mini