Biraz bekleteceğiz...Bilgilerini kontrol ediyoruz.
icon_player_arrow_down
icon_player_favorite ŞARKIYI FAVORİLERİNE EKLEMEK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAP.
icon_player_volume icon_player_mute
SENSİZ BEN OLAMAM MEHMET ERDEM
Kırık dökük şu kalbimde, kederimsin sebebimsin.
Yitip giden şu ömrümde, tükenmeyen ümidimsin.
Her anı birlikte yaşamak dururken elimizde,
Nasıl bir zamana, ne günlere kaldık ikimiz de.
Sensiz ben olamam, yıkılırım ayakta duramam,
Eğlenemem, gülemem, kaybolurum yokluğunda yaşayamam.
Hapisteyim dışarında, yaslanırım efkarıma,
Düşe kalka çare bulur, herkes kendi hesabına.
Benim gönül bahçem ateşlere döndü harap oldu.
Bu yangın her şeyi küllere döndürdü öyle durdu.
Sensiz ben olamam, yıkılırım ayakta duramam.
saniye sonra kapanacak.
CANLI RADYO

7 MİLYON DOLARLIK KRALİYET HAZİNESİ ÇÖPTE BULUNDU!

Geçen Eylül ayında çalınan, İsveç Kralı 4. Karl ve eşi Kristian'a ait taç ve mücevherlerden oluşan hazinenin çöp kovasında bulunduğu öğrenildi.

Taç ve değerli eşyaları Başkent Stockholm'e 120 kilometre uzaklıktaki Strangas Katedrali'nin müzesinden geçen ağustos ayının başında çalan şüpheliler yakalanmış, çalınan eşyaların bulunması için ise çalışma başlatılmıştı.

Çalınan değerli eşyalar, bir güvenlik görevlisi tarafından Stockholm'deki Åkersberga banliyösünde bir çöp tenekesi içinde bulundu. Eşyaların bulunması ise Strangas'ta sevinçle karşılandı.

'SATAMAYACAKLARINI FARK ETTİLER'

Strangas Piskoposu Johan Dalman, SVT televizyonuna verdiği demeçte çok mutlu olduğunu belirterek, "Mücevherleri satamayacaklarını fark ettiklerine inanıyorum" dedi. Dalman'a göre, mücevherler büyük tarihi değere sahip.

Dalman ayrıca, "Onlar tarihimizin önemli bulmaca parçalarıdır ve eğer kaybolurlarsa büyük bir tarih yok olur" ifadelerini kullandı.

Rahip Christoffer Lundgren da, koleksiyonun bulunması sebebiyle mutlu ve rahatlamış olduğunu belirtti: "Bu Strangas ve bütün İsveç halkı için iyi bir haber."

'HERKESE TEŞEKKÜRLER'

İsveç Kilisesi'nin Twitter hesabından yapılan açıklamada ise "Strangnas Katedrali'ndeki kraliyet koleksiyonunun bulunduğu anlaşılıyor. Bu kültürel hazinenin geri getirilmesi için çalışan gerkese teşekkürler" ifadelerine yer verildi.

Hazinenin çalındığı yerde kan örneğine rastlanan bir şüphelinin yargılanmasına ise devam ediliyor. Ancak, kayıp mücevherlerin bulunduğunun açıklanması üzerine yargılama süreci durduruldu.

Yapılan soygunda olay yerinden kaçmak için bir bisiklet ve bot çaldığını ikabul eden şüpheli, hazinenin çalınmasında dahli olduğunu ise reddediyor.

22 yaşındaki şüpheli, soygun olayının yakalanan tek şüphelisi olsa da, soygunda bulunan diğer kişilere ilişkin bilgi vermeyi reddediyor. Şüphelinin duruşmasına 15 Şubat'tan itibaren devam edileceği öğrenildi.

Kayıp mücevherler bulunana kadar, hazinenin altın için eritilmesinden veya koleksiyona zarar verilmesinden endişe ediliyordu.

Hazinenin, 17. yüzyılda İsveç Kralı 4. Karl'a ve eşi Kraliçe Kristina'ya ait olduğu belirtiliyor. Gümüş ve incilerle süslenen altın mücevherlerin yaklaşık 7 milyon dolar değerinde olduğu belirtiliyor. (kaynak)

Benzer Haberler

FOTO

GALERİ

 • KENTİN İÇİNDE VAHŞİ YAŞAM!
  KENTİN İÇİNDE VAHŞİ YAŞAM!Kenya'nın başkenti Nairobi'de bulunan National Park, vahşi yaşam meraklılarının uğrak merkezi konumunda yer alıyor...
  KENTİN İÇİNDE VAHŞİ YAŞAM!
  KENTİN İÇİNDE VAHŞİ YAŞAM! icon_go
 • TUHAF HİNDİSTAN!
  TUHAF HİNDİSTAN!Dünyanın en renkli ülkelerinden birisi olan Hindistan'dan gelen bu görüntüler şaşırtıcı edğil normal kabul ediliyor...
  TUHAF HİNDİSTAN!
  TUHAF HİNDİSTAN! icon_go
 • 'MARSHALL ADASI'NIN GİZLİ GÜZELLİĞİ
  'MARSHALL ADASI'NIN GİZLİ GÜZELLİĞİAdanın adı John Marshall'dan gelmektedir...
  'MARSHALL ADASI'NIN GİZLİ GÜZELLİĞİ
  'MARSHALL ADASI'NIN GİZLİ GÜZELLİĞİ icon_go
 • HAYVANLAR ALEMİNDEN MÜKEMMEL KARELER!
  HAYVANLAR ALEMİNDEN MÜKEMMEL KARELER!Dünyaca ünlü dergilerde hayvanlar aleminden inanılmaz güzel ve çarpcı fotoğraflar yayınlanıyor...
  HAYVANLAR ALEMİNDEN MÜKEMMEL KARELER!
  HAYVANLAR ALEMİNDEN MÜKEMMEL KARELER! icon_go
 • YILIN EN İYİ PROTESTO FOTOĞRAFLARI!
  YILIN EN İYİ PROTESTO FOTOĞRAFLARI!Uluslararası ajanslar bu sene içerisinde dünyanın farklı ülkelerinde düzenlenen gösterilerde inanılmaz görüntüler çekti...
  YILIN EN İYİ PROTESTO FOTOĞRAFLARI!
  YILIN EN İYİ PROTESTO FOTOĞRAFLARI! icon_go
 • ÇİN'İN PAMUKKALESİ 'HUANGLONG'
  ÇİN'İN PAMUKKALESİ 'HUANGLONG'Çin’in Sichuan kentinin kuzeybatısında yer alan Huanglong, Çin'in Pamukkalesi olarak son yıllarda turistlerin ilgisini çekiyor.
  ÇİN'İN PAMUKKALESİ 'HUANGLONG'
  ÇİN'İN PAMUKKALESİ 'HUANGLONG' icon_go
 • YER ALTINDA YAŞAYAN BERBERİLER!
  YER ALTINDA YAŞAYAN BERBERİLER!Bugün dünya üzerinde 23 milyon civarında berberi olduğu sanılıyor.Berberiler bugün itibari ile Fas, Cezayir, Tunus, Libya, Mısır, Mali, Nijer ve Mauretania’da dağınık gruplar halinde yaşıyor.
  YER ALTINDA YAŞAYAN BERBERİLER!
  YER ALTINDA YAŞAYAN BERBERİLER! icon_go
 • BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARI
  BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARIKurt köpeği Sitka ile seyahat etmeyi bir tutku haline getiren Çek fotoğrafçı Honza Řeháček,dünyanın farklı noktalarından harika manzaraları, köpeğini temel aldığı fotoğraflarıyla gösteriyor.
  BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARI
  BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARI icon_go
icon_close
icon_fikirANKETİMİZE KATILMAK İSTER MİSİN? icon_close
KATILIMIN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ! Asset 1