Biraz bekleteceğiz...Bilgilerini kontrol ediyoruz.
icon_player_arrow_down
icon_player_favorite ŞARKIYI FAVORİLERİNE EKLEMEK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAP.
icon_player_volume icon_player_mute
SANA DOĞRU BORA DURAN
Buralardan geçiyordum seni gördüm vay vay vay
Artık aşktan kaçıyordum geri döndüm hay hay hay
Sordum kimdi bu güzellik insan olamaz
Öldüm sanki cennet böyle güzel olamaz

Yürüyorum sana doğru
Görüyorsan bana doğru
Gel birazcık sola doğru
Seviyorsan bana doğru
Aşkın zehir olsa bile doldur içeyim

Sordum kimdi bu güzellik insan olamaz

Öldüm sanki cennet böyle güzel olamaz

Yürüyorum sana doğru
Görüyorsan bana doğru
Gel birazcık sola doğru
Seviyorsan bana doğru

Yürüyorum sana doğru
Görüyorsan bana doğru
Gel birazcık sola doğru
Seviyorsan bana doğru
saniye sonra kapanacak.

ALKOL CİNSEL HAYATIMIZI NASIL ETKİLİYOR?

Hepimiz filmlerde görmüşüzdür; alkol veya uyuşturucu tüketilen gecelerin sabahında, filmin kahramanları hiç istemedikleri birinin yanında uyanırlar...

İstenmeyen bir gebelik, cinsel yolla bulaşan bir hastalık veya bir arkadaşla, iş yerinden biriyle istenmeyen yakınlaşmalar hep böyle gecelerde yaşanır.

Bu hikayeler bize bazen yorucu, bazen sıkıcı, bazen de çok klişe gibi gelse de yapılan yeni bir araştırma, aslında uyuşturucu ve alkol kullanımının kişinin cinsel hayatıyla ne kadar yakından ilişkili olduğunu gösteriyor.

ABD’de alkol ve uyuşturucuyla mücadele eden kişilere danışmanlık hizmeti veren Addictions.com’a ulaşan kişilere dayanarak bir araştırma yapıldı. 2.000 kişinin katıldığı araştırmada, uyuşturucu ve alkolun cinsel deneyimleri nasıl şekillendirdiği incelendi.

Araştırmadan elde edilen ilk bulgu şöyle: İnsanların yüzde 47’si, ayıkken kesinlikle birlikte olmak istemedikleri kişilerle alkol veya uyuşturucu aldıkları gecelerde birlikte olduklarını söylüyor. Genellikle arkadaşla, iş yerinden bir yöneticiyle, arkadaşının sevgilisiyle birlikte olma hikayeleri buradan çıkıyor.

Alkol ve uyuşturucu kullanımı, cinsel yolla bulaşan hastalıklarla karşılaşma riskini de artırıyor. Ancak burada hemen olası bir yanlış anlaşılmanın önüne geçmek gerekir; bunun sebebi alkol ve uyuşturucunun daha fazla kişiyle cinsel ilişkiye girmenize sebep olmasından kaynaklanmıyor. Alkol ve uyuşturucunun içindeki maddeler, bağışıklık sisteminizi zayıflattığı için, vücudunuzun olası enfeksiyonlarla mücadele etme gücü azalıyor.

Araştırmadan elde edilen bir başka sonuç da alkol ve uyuşturucunun yüzde 13,2 oranında istenmeyen gebeliklere neden olması. Ayrıca araştırmaya katılanların yüzde 22,6’si alkol veya uyuşturucu etkisi altındayken partnerlerini aldattıklarını söylüyor. Alkol ve uyuşturucunun kişinin cinsel hayatında yarattığı birçok başka problem de var. Araştırmadan elde edilen sonuçlara göre alkol ve uyuşturucunun kadınların ve erkeklerin cinsel hayatında yarattığı sorunlar şöyle:

Kadınlarda;
Orgazm olamama – Yüzde 31,8
Uyuyakalma – Yüzde 29,9
Vajinal kuruluk – Yüzde 11,6
Cinsel isteklerde azalma – Yüzde 11,6
Uyarılmama – Yüzde 8,9
Cinsel birleşme sırasında acı duyma – Yüzde 5,9

Erkeklerde;
Ereksiyon bozukluğu – Yüzde 38
Orgazm olamama veya geç olma – Yüzde 19,3
Uyuyakalma – Yüzde 14,8
Erken boşalma – Yüzde 12,6
Cinsel isteklerde azalma – Yüzde 12,6
Geriye boşalma – Yüzde 2,4

Bu sonuçların yanı sıra araştırmaya katılan her 10 kadından 1’i alkol veya uyuşturucu etkisi altındayken cinsel saldırıya uğradıklarını söylüyor. Yani alkol ve uyuşturucu etkisindeki cinsel ilişkiler, Kaza Kurşunu (Knocked Up) filmindeki gibi mutlu sonla bitmeyebiliyor. Filmde Katherine Heigl ve Seth Rogen isimli karakterler sarhoş oluyor, birlikte oluyor ve beklemedikleri bir şekilde bebek sahibi oluyorlardır. Alkol ve uyuşturucu etkisi altında yaşanan cinsel birliktelikler; cinsel saldırı, beklenmedik gebelik veya sosyal hayatınız açısından istenmeyen durumlar ortaya çıkarabiliyor.

uplifers.com

Benzer Haberler

 • YaşamHURDA İLE AT HEYKELİ YAPTI!Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde mozaik ve heykel sanatçısı Mervan Altınorak, yarım ton hurda ile yaptığı at heykelini sergiye çıkaracak.
  HURDA İLE AT HEYKELİ YAPTI!
 • YaşamTÜRKİYE SEZARYENDE AVRUPA BİRİNCİSİ!Türkiye sezaryen sıralamasında yüzde 53’lük oranla dünyada dördüncü, Avrupa’da ise birinci sırada yer aldı.
  TÜRKİYE SEZARYENDE AVRUPA BİRİNCİSİ!
 • YaşamEBER GÖLÜ HARİTADAN SİLİNDİ!Eskiden balıkçılığın yapıldığı Eber Gölü tamamen kurudu.
  EBER GÖLÜ HARİTADAN SİLİNDİ!
 • YaşamKÖPEK SANARAK ALDI ANCAK...Çin'de bir köpek yavrusu satın aldığını düşünen adam, hayvanın cinsini öğrenmek için internete başvurduğunda hayatının şokunu yaşadı.
  KÖPEK SANARAK ALDI ANCAK...
 • YaşamDÜNYANIN EN HIZLI BÜYÜYEN AĞACI!Çin'in önemli gelir kalemlerinden biri olan bambu ağacının yetiştirildiği bölgelerden biri olan Lianhua bölgesi.
  DÜNYANIN EN HIZLI BÜYÜYEN AĞACI!
 • Yaşam24 SAAT İÇİNDE HER YER ÖRÜMCEK AĞI OLDU!Yunanistan'da Vistonida Gölü etrafında bin metrelik çalılık alan, setler ve küçük kiliseler 24 saat içerisinde örümcek ağlarıyla kaplandı.
  24 SAAT İÇİNDE HER YER ÖRÜMCEK AĞI OLDU!

FOTO

GALERİ

 • BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARIKurt köpeği Sitka ile seyahat etmeyi bir tutku haline getiren Çek fotoğrafçı Honza Řeháček,dünyanın farklı noktalarından harika manzaraları, köpeğini temel aldığı fotoğraflarıyla gösteriyor.
  BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARI
  BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARI icon_go
 • KORKUNÇ VOLKANLAR!Endonezya yapısı itibariyle volkanik dağlardan oluşur. Çoğu sönmüş yaklaşık 150 civarında volkan bulunmaktadır.
  KORKUNÇ VOLKANLAR!
  KORKUNÇ VOLKANLAR! icon_go
 • PHOTOSHOP KULLANMADAN ÇEKİLEN EN İYİ FOTOĞRAFLARProfesyonel ya da ciddi olarak fotoğrafçılık ile uğraşanların çok daha iyi anlayacağı üzere doğada zaman zaman öyle anlar vardır ki, fotoğrafını çektiğinizde ömür boyu mükemmel bir anı olarak kalırlar.
  PHOTOSHOP KULLANMADAN ÇEKİLEN EN İYİ FOTOĞRAFLAR
  PHOTOSHOP KULLANMADAN ÇEKİLEN EN İYİ FOTOĞRAFLAR icon_go
 • 'YERYÜZÜ GÜZELİ' ADAYLARI TANITILDIBirleşmiş Milletler (BM) tarafından düzenlenen 2018 Miss Earth (Yeryüzü Güzeli) yarışmacıları basına tanıtıldı.
  'YERYÜZÜ GÜZELİ' ADAYLARI TANITILDI
  'YERYÜZÜ GÜZELİ' ADAYLARI TANITILDI icon_go
 • MEVSİM GEÇİŞLERİNDE HASTA OLMAMAK İÇİN BU ÇAYLARI İÇİN!Mevsim geçişlerindeki sıcaklık değişimleri vücut direncimi kırarak bizi hasta eder...
  MEVSİM GEÇİŞLERİNDE HASTA OLMAMAK İÇİN BU ÇAYLARI İÇİN!
  MEVSİM GEÇİŞLERİNDE HASTA OLMAMAK İÇİN BU ÇAYLARI İÇİN! icon_go
 • AVRUPA'NIN EN HIZLI TREN ROTALARI!Trenle seyahat, konforlu ve huzurlu bir yolculuğun yanı sıra ekonomik bir tatil imkânı da sunuyor.
  AVRUPA'NIN EN HIZLI TREN ROTALARI!
  AVRUPA'NIN EN HIZLI TREN ROTALARI! icon_go
 • COMİC CON ÇILGINLIĞI!Dünyanın en renkli etkinliklerden biri olarak kabul edilen Comic Con Rusya 2018 ile bilgisayar oyunu meraklılarını buluşturan IgroMir (Dünya Oyunları) Fuarı Rusya’nın başkenti Moskova’da yapıldı.
  COMİC CON ÇILGINLIĞI!
  COMİC CON ÇILGINLIĞI! icon_go
 • EKSİ 62 DERECEDE HAYAT!Dünya'nın en soğuk yerlerden biri olarak bilinen Yakutistan'da aşırı soğuk hava hayatın devam etmesine engel olmuyor...
  EKSİ 62 DERECEDE HAYAT!
  EKSİ 62 DERECEDE HAYAT! icon_go
icon_close