Biraz bekleteceğiz...Bilgilerini kontrol ediyoruz.
player_minimize
btn_menu_close Budala Gökhan Özen
Koşa koşa ardından, bittim halim ortada
Seni delice seven kalbim hurda
Unutalım olanları, baksın herkes kendi yoluna
Adımı değiştirdim senden sonra; budala budala

Boş lafla, rüzgarla çıkılmaz bu yola
Sen düz git, ben zaten o yana bu yana
Yokluğun mertliği bozduğu dünyada sevmekse
Karşında budala, budala

Zor yokluğunun arkası
Gittiğinden bu yana yüreğim sabır taşı
Yok unut deme, imkansız
Ben garip budala, sen gönül yarası

Boş lafla, rüzgarla çıkılmaz bu yola
Sen düz git, ben anca o yana bu yana
Yokluğun mertliği bozduğu dünyada sevmekse
Karşında budala, budala
btn_menu_close Gökhan Özen
29 Kasım 1979 doğumlu Türk şarkıcı, müzisyen ve oyuncu.

Gerçek Adı: Ahmet Gökhan Özen
Doğum Yeri: Ankara
Doğum Tarihi: 29 Kasım 1979

Hakkında:
- Profesyonel müzik kariyeri 2000 yılında yayınladığı "Özelsin" isimli albümle başladı.
- 2001 yılında çıkan "Duman Gözlüm" albümünün çıkış parçası olan "Aramazsan Arama" ile ünlendi.
- "Civciv", "Bize Aşk Lazım", "Başka" gibi birçok başarılı albüme imza attı.
- "Sevda Çiçeği", "Yalan Dünya" ve "Yıldız Masalı" dizilerinde rol aldı.
- Mü-Yap Müzik Ödülleri'nde altın albüm ödüllerine layık görüldü.

İlk Albüm: Özelsin
SÜPER FM
saniye sonra kapanacak.

YAŞAM

Alkol Cinsel Hayatımızı Nasıl Etkiliyor?

Hepimiz filmlerde görmüşüzdür; alkol veya uyuşturucu tüketilen gecelerin sabahında, filmin kahramanları hiç istemedikleri birinin yanında uyanırlar...

İstenmeyen bir gebelik, cinsel yolla bulaşan bir hastalık veya bir arkadaşla, iş yerinden biriyle istenmeyen yakınlaşmalar hep böyle gecelerde yaşanır.

Bu hikayeler bize bazen yorucu, bazen sıkıcı, bazen de çok klişe gibi gelse de yapılan yeni bir araştırma, aslında uyuşturucu ve alkol kullanımının kişinin cinsel hayatıyla ne kadar yakından ilişkili olduğunu gösteriyor.

ABD’de alkol ve uyuşturucuyla mücadele eden kişilere danışmanlık hizmeti veren Addictions.com’a ulaşan kişilere dayanarak bir araştırma yapıldı. 2.000 kişinin katıldığı araştırmada, uyuşturucu ve alkolun cinsel deneyimleri nasıl şekillendirdiği incelendi.

Araştırmadan elde edilen ilk bulgu şöyle: İnsanların yüzde 47’si, ayıkken kesinlikle birlikte olmak istemedikleri kişilerle alkol veya uyuşturucu aldıkları gecelerde birlikte olduklarını söylüyor. Genellikle arkadaşla, iş yerinden bir yöneticiyle, arkadaşının sevgilisiyle birlikte olma hikayeleri buradan çıkıyor.

Alkol ve uyuşturucu kullanımı, cinsel yolla bulaşan hastalıklarla karşılaşma riskini de artırıyor. Ancak burada hemen olası bir yanlış anlaşılmanın önüne geçmek gerekir; bunun sebebi alkol ve uyuşturucunun daha fazla kişiyle cinsel ilişkiye girmenize sebep olmasından kaynaklanmıyor. Alkol ve uyuşturucunun içindeki maddeler, bağışıklık sisteminizi zayıflattığı için, vücudunuzun olası enfeksiyonlarla mücadele etme gücü azalıyor.

Araştırmadan elde edilen bir başka sonuç da alkol ve uyuşturucunun yüzde 13,2 oranında istenmeyen gebeliklere neden olması. Ayrıca araştırmaya katılanların yüzde 22,6’si alkol veya uyuşturucu etkisi altındayken partnerlerini aldattıklarını söylüyor. Alkol ve uyuşturucunun kişinin cinsel hayatında yarattığı birçok başka problem de var. Araştırmadan elde edilen sonuçlara göre alkol ve uyuşturucunun kadınların ve erkeklerin cinsel hayatında yarattığı sorunlar şöyle:

Kadınlarda;
Orgazm olamama – Yüzde 31,8
Uyuyakalma – Yüzde 29,9
Vajinal kuruluk – Yüzde 11,6
Cinsel isteklerde azalma – Yüzde 11,6
Uyarılmama – Yüzde 8,9
Cinsel birleşme sırasında acı duyma – Yüzde 5,9

Erkeklerde;
Ereksiyon bozukluğu – Yüzde 38
Orgazm olamama veya geç olma – Yüzde 19,3
Uyuyakalma – Yüzde 14,8
Erken boşalma – Yüzde 12,6
Cinsel isteklerde azalma – Yüzde 12,6
Geriye boşalma – Yüzde 2,4

Bu sonuçların yanı sıra araştırmaya katılan her 10 kadından 1’i alkol veya uyuşturucu etkisi altındayken cinsel saldırıya uğradıklarını söylüyor. Yani alkol ve uyuşturucu etkisindeki cinsel ilişkiler, Kaza Kurşunu (Knocked Up) filmindeki gibi mutlu sonla bitmeyebiliyor. Filmde Katherine Heigl ve Seth Rogen isimli karakterler sarhoş oluyor, birlikte oluyor ve beklemedikleri bir şekilde bebek sahibi oluyorlardır. Alkol ve uyuşturucu etkisi altında yaşanan cinsel birliktelikler; cinsel saldırı, beklenmedik gebelik veya sosyal hayatınız açısından istenmeyen durumlar ortaya çıkarabiliyor.

uplifers.com

DEVAMINI OKUicon_open_down

Benzer Haberler

İlginizi Çekebilir

 • YAŞAMBir Drone İki Yüzücünün Hayatını KurtardıYeni bir drone test eden Avustralyalı cankurtaranların çalışmaları, drone’un iki yüzücünün hayatını kurtarmasıyla gerçek bir kurtarma operasyonuna dönüştü.
  Bir Drone İki Yüzücünün Hayatını Kurtardı
  Asset 1 btn_play_mini
 • MÜZİKŞevval Sam'dan Müzeyyen Senar MüzikaliTürk müziğinin efsane seslerinden Müzeyyen Senar’ın iz bırakan şarkıları Şevval Sam’ın yorumuyla sahneye taşınıyor.
  Şevval Sam'dan Müzeyyen Senar Müzikali
  Asset 1 btn_play_mini
 • YAŞAMÖldükten 10 Gün Sonra Doğum Yaptı!Güney Afrika’da hamile kadının öldükten 10 gün sonra ölü bebek doğurduğu ortaya çıktı.
  Öldükten 10 Gün Sonra Doğum Yaptı!
  Asset 1 btn_play_mini
 • MAGAZİNKonser Ücretini BelirlediYeni kariyer planlamasını şarkıcılık üzerine yoğunlaştıran Defne Samyeli, sahne fiyatını da belirledi.
  Konser Ücretini Belirledi
  Asset 1 btn_play_mini
 • YAŞAMÖlmeden Önce Eşine Şaka Yapan KadınBir Twitter kullancısı annesinin ölmeden önce babasına yaptığı mükemmel şakaya ilişkin bir paylaşım yaptı.
  Ölmeden Önce Eşine Şaka Yapan Kadın
  Asset 1 btn_play_mini
 • YAŞAM6000 Yılından Geldiğini İddia Edip Bu Fotoğrafı Gösterdi!Zaman yolcusu olduğunu iddia eden bir adam, 6000 yılına kadar gidip oradan fotoğraf getirdiğini iddia ediyor.
  6000 Yılından Geldiğini İddia Edip Bu Fotoğrafı Gösterdi!
  Asset 1 btn_play_mini
 • MAGAZİNBoşanmanın Nedeni Belli OlduGeride bıraktığımız ay 25 yıllık evliliklerini tek celsede bitiren Tugay Kerimoğlu ve Etkin Ünal ayrılığının altından ihanet çıktı.
  Boşanmanın Nedeni Belli Oldu
  Asset 1 btn_play_mini