Biraz bekleteceğiz...Bilgilerini kontrol ediyoruz.
player_minimize
btn_menu_close Hayalet Özgün
Radyoda şarkımız çaldı yine
Çok dokundu kalbime
Yine kendi kendime
Ağladım saatlerce
Belki gelirsin diye

Kim bilir özledin mi
Belki de sen de yandın derdine
Diye kendi kendime
Ağladım saatlerce
Belki gelirsin diye

Ama yok senden ne bir ses ne seda
Kim bilir kimler var aklında
Sana çok, ara bul, deliler var etrafta
Gidilir peşinden böyle aşkı bulunca

Ama nerde sende o kadar cesaret
Odamda bir hayalet
Mutlu günlerden kalan
Sararıp soldum bu ne felaket
Bu nasıl aşkmış hesap et
Sen ne anlarsın ondan
btn_menu_close Özgün
Özgün Uğurlu ya da bilinen sahne adıyla Özgün Türk pop müzik şarkıcısı ve müzisyen.

Gerçek Adı: Özgün Uğurlu
Doğum Yeri: Eskişehir, Türkiye
Doğum Tarihi: 19 Ekim 1979

Hakkında:
- 2001 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı viyola bölümünden mezun oldu.Sözleşmeli müzisyen olarak Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nda çalıştı.
- Özgün'ün "Elveda" adlı ilk albümü, 6 Ekim 2005 tarihinde yayınlandı.
- "Nöbetçi Aşık" adlı ikinci albümü, 20 Haziran 2007 tarihinde yayınlandı.
- 2011 yazı için hazırladığı dijital single çalışmasında ise klip çektiği "Sadece Arkadaşız" şarkısı ile listelerde en çok çalınan şarkılar sıralamasında 2. sırada yer aldı.

İlk Albüm: Elveda
İlk Single: Yeni
SÜPER FM
saniye sonra kapanacak.

YAŞAM

Anneliğin İlk Saatlerini Yansıtan Kareler

Bu görüntülerin merkezinde hem annelik hem bebeklik için ham bir yenilik var.

İkinci çocuğunu doğurduktan sonra, hala gurur yüklü bir ışıldama saçarken, editoryal fotoğrafçı Jenny Lewis, bir kadının hayatındaki doğum sonrası dönemin neden hep dergilerdeki korseli ve düz karınlı kadınların görüntüleri ya da iç ısıtan ideal ve kurgu kadrajlardan oluştuğunu düşünmeye başladı.

Neden kimse anneliğin o ilk anlarını, o şaşkınlığı, sevinci, yorgunluğu doğal şekilde belgelemiyordu? Doğum çabucak atatılan bir eylem değildi. Kişinin kendi yaratıcı güçleri ile  eşsiz çatışması, yeni bir diğeri ile ilişkili kurarak kendini yeniden tanımlanması idi. Ve bunlar kutlamaya değerdi! Böylece ‘One Day Young’ doğmuş oldu; 150’den fazla sübje ile çalışılan ve 5 yıl süren kişisel bir proje. Samimi bir bakışla anneliğin ilk saatlerini yakalayan ve yeni annelerin portrelerinden oluşan bir fotoğraf serisi.

İlk günden itibaren, proje kendini seçici oldu. Anne adayları Lewis ile iletişim kurmaya ve projenin bir parçası olmaya davet ediliyordu ve geri dönüşler çoğalıp fotoğraflar çekilmeye başlayınca, sanatçı bunları internet sitesinde yayınlamaya başladı.

Lewis, modelleri ile arasında doğal bir güven duygusu geliştiğini belirtiyor; “Bu işte beraberdik çünkü hiç kimse zorlanmadı, poz vermek zorunda değillerdi” diyor.

Her yeni çekim ile serinin güç kazandığına inanan fotoğrafçının kişisel sorumluluk duygusu, bu görselleri bir kitap olarak toplama kararı aldırdı. “Değiştirilemez, uyarlanamaz katı bir nesne gibi. Herkesin temsil edilmesi gerekir, kültür ve yaş ve hiyerarşileri çeşitli bir yelpazede olan tüm kadınların” diyor.

Bu görüntülerin merkezinde hem annelik hem bebeklik için ham bir yenilik var ve kız, kız kardeş, eş olarak tanımlandıkları geçici kimliklerin arasındaki boşlukları dolduracak görünür bir süspansiyon.

DEVAMINI OKUicon_open_down

Benzer Haberler

 • YAŞAMSahte Hesapları Engellemek İçin Yeni ÖnlemTwitter, sahte hesapların önüne geçmek için yeni güvenlik önlemi aldı.
  Sahte Hesapları Engellemek İçin Yeni Önlem
  Asset 1 btn_play_mini
 • YAŞAMOn Binlerin Katılacağı Festival ErtelenebilirKanada'nın önemli müzik festivallerinden Ottawa Bluesfest, bu yıl kendi küçük ama etkisi büyük bir engelle karşı karşıya: Festivalin ana sahnesinin kurulacağı yere yuva yapan bir kuş.
  On Binlerin Katılacağı Festival Ertelenebilir
  Asset 1 btn_play_mini
 • YAŞAMFacebook Havadan İnternet Projesiden VazgeçtiSosyal paylaşım sitesi Facebook, drone yani insansız hava araçları (İHA) ile internet erişimi sağlama projesinden vazgeçtiğini duyurdu.
  Facebook Havadan İnternet Projesiden Vazgeçti
  Asset 1 btn_play_mini
 • YAŞAMTürkiye'de Sinema ve Tiyaro İzleyicisi ArttıTürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Sinema ve Tiyatro İstatistikleri 2017 bültenini yayımladı.
  Türkiye'de Sinema ve Tiyaro İzleyicisi Arttı
  Asset 1 btn_play_mini

İlginizi Çekebilir

icon_fikirFİKRİNİ BİZİMLE PAYLAŞMAK İSTER MİSİN? icon_close
KATILIMIN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ! icon_close