Biraz bekleteceğiz...Bilgilerini kontrol ediyoruz.
icon_player_arrow_down
icon_player_favorite ŞARKIYI FAVORİLERİNE EKLEMEK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAP.
icon_player_volume icon_player_mute
HER ŞEY FANİ TARKAN
Ne olur böyle yapma, yapma
Boynumu bükme, kesip atma
Yol bu belirsiz, benden sapma
Aşk öyle bitmez ki, bizi yakma

Nedir bu kavgan kendinle be belalım
Rahat bırak kalbini o sevdalı
Bi soluktan bi dinle bi bak ne söylüyor
Bi duy içimdeki feryadı

Giderim bende gitmek ne ki
Daha anlamadın sen git, peki
Yalnızız zaten dünya hali
Ben ona yanarım her şey fani

Nedir bu kavgan kendinle be belalım
Rahat bırak kalbini o sevdalı
Bi soluktan bi dinle bi bak ne söylüyor
Bi duy içimdeki feryadı

Gelmişler, gitmişler kimler kimler
Ya seçmişler firarı, ya kalıp ısrarı
Ya semah bi salih dönmüşler ışığa
Ya şaşıp elden ele düşen pula

Nedir bu kavgan kendinle be belalım
Rahat bırak kalbini sevdalı
Bi soluktan bi dinle bi bak ne söylüyor
Bi duy içimdeki çığlık feryadı
saniye sonra kapanacak.

"BEYAZ SARAY'A GİTMEYİZ"

Golden State Warriors süperstarı Steph Curry ile Cleveland Cavaliers süperstarı LeBron James, NBA şampiyonluğunu kazanmaları halinde bir gelenek olan Beyaz Saray'ı ziyaret etme etkinliğini bu sene de gerçekleştirmeyeceklerini söylediler.

Sporx’in haberinde göre,  ABD Başkanı Donald Trump’ın yakın zamanda 2018 Super Bowl şampiyonu Philadelphia Eagles’a yapılan daveti geri çekmesinin ışığında açılan konuda, LeBron “Hangimiz kazanırsak kazanalım, kimsenin davet beklemediğini biliyorum” açıklamasını yaptı ve Steph de LeBron’la aynı fikirde olduğunu açıkladı. Trump, Eagles’a olan daveti, takımdaki birçok oyuncunun katılmayı düşünmediğini öğrendikten sonra geri çekmişti. NFL Network, takımda “10 küsür kişinin” gelmeyi düşünmediğini bildirmişti.

2017’de Warriors’ın daveti Trump tarafından geri çekildiğinde Twitter hesabından Trump’a “aylak herif” demişliği de bulunan LeBron, Trump’ın Eagles’a karşı olan bu tutumunun “tipik bir hareket” olduğunu söyledi.

LeBron’un durumla ilgili açıklamaları şu şekildeydi:

“Ofiste o olduğu sürece, bu tarz iletişimsizlikler falan olmaya devam edecektir. Bizim Amerikalılar olarak inandığımız, onun yapamayacağını düşündüğümüz çok şey var. İnsanlar için çalışmadığını ve insanlar için doğru şeyler yapmadığını düşünen bir sürü kişi var. O yüzden, Eagles haberini duymak beni şaşırtmadı. Fakat daha önemlisi,Amerikalılar olarak, özellikle de Philadelphia’daki insanlar için, bu haberin o inanılmaz takımın başardığı şeyi gölgede bırakmasına izin vermemeliyiz.”

“Hayatınızın sonuna kadar sizinle olacak bu başarıların, insanların ölene kadar size şampiyon diyecekleri bu olayın, birinin sizi evine davet etmemesi durumunun gölgesinde kalmasına izin vermeyelim. Çünkü bence şampiyonluk, Super Bowl olsun, Stanley Cup olsun, World Series ya da NBA şampiyonluğu olsun, Beyaz Saray’a davet edilmekten çok daha büyük bir şey, özellikle de o oradayken.”

CURRY DE AYNI FİKİRDE

Warriors, geçtiğimiz sezon Beyaz Saray’a gitmek yerine, bir grup çocuğu Afrika Amerikan Tarihi ve Kültürü Ulusal Müzesi’ne götürmüştü. Curry ise, tekrar şampiyon olmaları durumunda yine Beyaz Saray’ı ziyaret etmeyeceklerini söyledi:

‘Bron’a katılıyorum. Geçen sene işleri nasıl hallettiysek o alanda istikrarlı kalacağız. Geçen sene Beyaz Saray’a gitmeme isteğimi dile getirmiştim. Ve o andan sonra şampiyonluk kazanan her takım bu sıkıntıyı yaşadı. Birçok kişi buna katılmak istedi. Bugün sanırım sosyal medyanın kullanımıyla birlikte, bu tarz şeyler birçok kişinin de dahil olmasıyla kontrolden çıkabiliyor. Eğer doğru şeyleri söylemeye odaklanırsanız, şimdi olduğu gibi kuru gürültünün içinde kaybolmazsınız.”

Benzer Haberler

FOTO

GALERİ

 • KENTİN İÇİNDE VAHŞİ YAŞAM!
  KENTİN İÇİNDE VAHŞİ YAŞAM!Kenya'nın başkenti Nairobi'de bulunan National Park, vahşi yaşam meraklılarının uğrak merkezi konumunda yer alıyor...
  KENTİN İÇİNDE VAHŞİ YAŞAM!
  KENTİN İÇİNDE VAHŞİ YAŞAM! icon_go
 • TUHAF HİNDİSTAN!
  TUHAF HİNDİSTAN!Dünyanın en renkli ülkelerinden birisi olan Hindistan'dan gelen bu görüntüler şaşırtıcı edğil normal kabul ediliyor...
  TUHAF HİNDİSTAN!
  TUHAF HİNDİSTAN! icon_go
 • 'MARSHALL ADASI'NIN GİZLİ GÜZELLİĞİ
  'MARSHALL ADASI'NIN GİZLİ GÜZELLİĞİAdanın adı John Marshall'dan gelmektedir...
  'MARSHALL ADASI'NIN GİZLİ GÜZELLİĞİ
  'MARSHALL ADASI'NIN GİZLİ GÜZELLİĞİ icon_go
 • HAYVANLAR ALEMİNDEN MÜKEMMEL KARELER!
  HAYVANLAR ALEMİNDEN MÜKEMMEL KARELER!Dünyaca ünlü dergilerde hayvanlar aleminden inanılmaz güzel ve çarpcı fotoğraflar yayınlanıyor...
  HAYVANLAR ALEMİNDEN MÜKEMMEL KARELER!
  HAYVANLAR ALEMİNDEN MÜKEMMEL KARELER! icon_go
 • YILIN EN İYİ PROTESTO FOTOĞRAFLARI!
  YILIN EN İYİ PROTESTO FOTOĞRAFLARI!Uluslararası ajanslar bu sene içerisinde dünyanın farklı ülkelerinde düzenlenen gösterilerde inanılmaz görüntüler çekti...
  YILIN EN İYİ PROTESTO FOTOĞRAFLARI!
  YILIN EN İYİ PROTESTO FOTOĞRAFLARI! icon_go
 • ÇİN'İN PAMUKKALESİ 'HUANGLONG'
  ÇİN'İN PAMUKKALESİ 'HUANGLONG'Çin’in Sichuan kentinin kuzeybatısında yer alan Huanglong, Çin'in Pamukkalesi olarak son yıllarda turistlerin ilgisini çekiyor.
  ÇİN'İN PAMUKKALESİ 'HUANGLONG'
  ÇİN'İN PAMUKKALESİ 'HUANGLONG' icon_go
 • YER ALTINDA YAŞAYAN BERBERİLER!
  YER ALTINDA YAŞAYAN BERBERİLER!Bugün dünya üzerinde 23 milyon civarında berberi olduğu sanılıyor.Berberiler bugün itibari ile Fas, Cezayir, Tunus, Libya, Mısır, Mali, Nijer ve Mauretania’da dağınık gruplar halinde yaşıyor.
  YER ALTINDA YAŞAYAN BERBERİLER!
  YER ALTINDA YAŞAYAN BERBERİLER! icon_go
 • BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARI
  BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARIKurt köpeği Sitka ile seyahat etmeyi bir tutku haline getiren Çek fotoğrafçı Honza Řeháček,dünyanın farklı noktalarından harika manzaraları, köpeğini temel aldığı fotoğraflarıyla gösteriyor.
  BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARI
  BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARI icon_go
icon_close
icon_fikirANKETİMİZE KATILMAK İSTER MİSİN? icon_close
KATILIMIN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ! Asset 1