Biraz bekleteceğiz...Bilgilerini kontrol ediyoruz.
icon_player_arrow_down
icon_player_favorite ŞARKIYI FAVORİLERİNE EKLEMEK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAP.
icon_player_volume icon_player_mute
YOL FİKRİ KARAYEL
Bariz telaşım, saydam yaralarımla
Senden saklanmadım, yol arkadaşım
Şimdi yollar daralır çıkmaz sokaklarında
Tutma bırak içinde kalmayayım…

Geçiyor bir ömür, düşüne düşüne
Kalmıyor hiç bir şey benden, yetmiyor birine
Biz hep sustuk, yol almadık ve…
Öyle güzel kalmadık

Tutmayın yol verin gidene gidene
Cevap da vermem artık gücüme gidene
Yoktur tavsiyem bile beni kaybedene
Doldu sığmaz içime

Tutmayın yol verin gidene gidene
Cevap da vermem artık gücüme gidene
Hiç mi soru sormadın yüzüne gülene
Doldu sığmaz içime
Alıştığım eziyetin felaket olsa nihayetinde
Elbet aşkla yıkanır kalp kendine ihanetinde

Tutmayın yol verin gidene gidene
Cevap da vermem artık gücüme gidene
Yoktur tavsiyem bile beni kaybedene
Doldu sığmaz içime

Tutmayın yol verin gidene gidene
Cevap da vermem artık gücüme gidene
Hiç mi soru sormadın yüzüne gülene
Doldu sığmaz içime
Yoldur bitmez gidene…
saniye sonra kapanacak.
CANLI RADYO

BU HAFTA BURCUNUZU NELER BEKLİYOR!

Astrolog Ferhan Akçidem, burçları her hafta Pazartesi sabahları Süper FM’de Geveze’nin Oyunu’nda anlatıyor...

03 – 09 ARALIK 2018 HAFTASI ASTROLOJİK ETKİLEŞİMLER VE BURÇ YORUMLARI

Bu haftanın öne çıkan etkileşimlerinde; Merkür, 16 Kasım 2018 de başladığı retrosunu, 07 Aralık 2018 tarihinde bitiriyor ve ileri hareketine başlıyor. Bu 3 haftalık süreçte yaşadığımız zorlanmalar artık sona ermeye başlayacak. Neydi bu zorlanmalar derseniz; Fikirlerimizi aktarmada ve iletişimlerimizde yanlış anlaşılmalar, kafa karışıklıkları, odaklanma sorunları, konuya fokuslanamamak, sürekli pot üstüne pot kırmak, patavatsızlık, kendimizi ifade edememek, iletişim cihazlarında sorunlar, arızalar, bozulmalar, bilgisayarların çökmesi, yedekleme sorunları, telefon rehberinin gitmesi, maillerde ve mesajlaşmalarda yanlışlıklar, eski sevgililerin ortaya çıkması ve “uyudun mu” mesajları, yurt dışı bağlantılı işlerde krizler, vize ve seyahat problemleri, rötarlar, bavul ya da eşya kayıpları, rezervasyon hataları, ticari anlaşmalarda değişimler, verilen sözlerin, atılan imzaların geçersiz kalması, değişmesi, iptali, eğitim ve sınavlarla ilgili tecrübelerde belirsizlikler, başarısızlıklar, şanssızlıklar olarak özetleyebilirim. Merkür ileri hareketi ile birlikte en azından bunların bir çoğundan kurtulur ve tıkanıkları çözeriz. 
Bir diğer etkileşim ise 07 Aralık ta Yay burcunda gerçekleşecek yeni ay’dır. Bu yeni ay zamanı  gezmek, görmek istediğimiz yerlere seyahatler düzenlemek, bilgi dağarcığımızı geliştirmek, bilgide derine inmek, ilgi duyduğumuz konu ve alanlarda araştırmalar yapmak, eğitimlere başlamak mümkün olacaktır. İçimizdeki maceraperest ruhu ortaya çıkarma zamanındayız. Yay burcunun maneviyat, ilahiyat ve felsefi temaları sebebiyle kültür ve turizm odaklı, dini ve mistik yer ve bölgelere yönelik gezilere katılma fırsatlarını değerlendirebiliriz. Öte yandan yurt dışı ve yabancılarla bağlantılı işler, medya, iletişim, yayıncılık ve turizm konularında yeni bağlantılar kurmak, yeni anlaşmalar imzalamak üzere gereken şans ve fırsatları elde edebiliriz. Yeni ay zamanı Balık burcunda ilerleyen Mars ve Neptün kavuşumunun yeni ay ile olumsuz etkileşimi de ön planda olacak. Bu etkileşim hayal gücü ve yaratıcılığımızı oldukça etkili çalıştırır. Önsezilerimiz ve hislerimiz güçlenir, mistik konulara ilgimiz artar, fazla iyimser hal ve tavırlar sergileyebiliriz.  Ancak öte yandan fazla hayalci ve gerçekçilikten uzak yaklaşımlarımız, kolay kandırılmaya, karşımızdaki gerçekleri görememeye yol açabilir. Aldanma ve aldatılmalara karşı uyanık olmalıyız, aksi taktirde kurban psikolojisine kapılıp hayal kırıklıkları yaşayabilir, kendi kendimizi suçlama eğilimi gösterebiliriz. Gerçekçi bakış açılarını elden bırakmamamız, sorumluluklarımızın bilincinde ilerlememiz gerekiyor. Son olarak Mars ve Neptün’ün kavuşumu zehirlenmelere, suyla gelen salgın hastalıklara karşı da dikkat etmemiz gereken bir zamanda olduğumuzu gösteriyor. Bu süreçte ilaçların yan etkileri daha fazla ortaya çıkabilir, narkoz ve anestezi zarar verebilir, alkol tüketimine de dikkat etmek gerekiyor. Kısaca sağlığımıza dikkat etmemiz ve ek takviye almamız gereken bir zamanda olacağız.

 Bu etkileşimler burçlar bazında bizi ne yönde etkileyebilir onlara bakalım;

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ BURÇLARI

Hafta genelinde yurt dışı ve yabancılarla bağlantılı işlerimizde güzel gelişmeler gündeme gelebilir, yeni anlaşmalar yapabilir, büyüme fırsatlarıyla karşılaşabiliriz. Yurt dışı seyahat planlarımız varsa organize etmek, düzenlemek ve planlamak adına uygun bir zamandayız ancak rezervasyon ve vize işlemleri gibi konuları bir sonraki haftaya bırakmalıyız. Bunun yanısıra yeni eğitimlere başlamak, medya, yayıncılık, turizm konularında da girişimlerimiz varsa hızlandırabiliriz. Ortaklaşa kazançlarımızda gelirlerimizi artıracak yönde güzel gelişmeler söz konusu olabilir, beklediğimiz parayı elde edebiliriz fakat arkamızdan dönebilecek gizli saklı işlere dikkat etmeliyiz, çok güvendiğimiz ve sevdiğimiz, dost sandığımız kişilerden beklemediğimiz bir kazık durumu gündeme gelebilir, tadımız kaçabilir, sağlığımıza da özen göstermemiz gerekiyor. 

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA BURÇLARI

Hafta genelinde ortaklaşa kazançlarımıza odaklanıyoruz sevgili Boğa’lar. Uzun süredir beklediğimiz ortaklık fırsatını bu hafta hayata geçirebiliriz, finansal anlamda kredi veya benzeri beklentilerimiz bu hafta pozitif sonuçlanabilir, girişeceğimiz işlerde atacağımız imzaları  07 Aralık sonrasına bırakalım. Aşk ve ilişkiler konusunda da güzel bir haftadayız, yeni ilişki fırsatlarıyla karşılaşabileceğimiz gibi, mevcut ilişkilerimizi bir adım öteye taşımak, söz, nişan, nikah tarihi belirlemek üzere kararlar alabiliriz. Bu hafta sosyal çevremizde ve arkadaşlarımızla geçirdiğimiz zamanlarda harcamalarımıza dikkat etmeliyiz, borç isteyenlere borç vermemekte fayda var, giden para gelmeyebilir.  

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER BURÇLARI

Hafta genelinde ilişkiler ve ortaklıklara odaklanıyoruz sevgili İkizler, ortaklaşa işlerimizde veya ilişkilerimizde bir süredir mevcut yanlış anlaşılmalar ve sürtüşmeler bu hafta itibariyle sona eriyor ve toparlanma başlıyor. Yeni ilişki ve ortaklık fırsatları ile de karşılaşabiliriz, ama atacağımız imzaları 07 Aralık sonrasına bırakalım. Bunun yanı sıra iş yerimizde beraber çalıştığımız kişilerden alacağımız desteklerle sorumluluklarımızın üstesinden daha kolay gelebiliriz. Fakat kariyer planlarımız için bu hafta acele ve yeni kararlar almamamız gerekiyor, karşımıza çıkabilecek fırsatlar olursa artı ve eksilerini net bir şekilde değerlendirmeli, negatif yönleri görmemezlikten gelmemeliyiz. Gerçekçilikten uzak hayalci yaklaşımlar bize bu hafta kaybettirir. 

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ BURÇLARI

Hafta genelinde iş yerimize ve beraber çalıştığımız kişilere odaklanıyoruz sevgili Yengeçler. Yeni iş fırsatlarıyla karşılaşabilir, yükselme, zam, prim, terfi gibi tekliflerle karşılaşabiliriz. Ancak bu teklif ya da fırsatların içeriklerini çok iyi anlamalı, sırf istediğimiz ya da beklediğimiz bir gelişme olduğu için üstüne atlamamalıyız, sonrasında hayal kırıklıkları ya da beklentilerimizin altında kalan tatsız sürprizler ortaya çıkabilir. Özellikle medya, turizm, yayıncılık ve eğitim alanlarında süregelen işlerimiz varsa kontrol ilerlememiz gereken bir süreçteyiz. Bunun yanı sıra bekar olanlarımız için yeni bir aşk fırsatı gündeme gelebilir, çocuk sahibi olmayı planlayanlarımız varsa bu hafta yine güzel bir zamandayız. 

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN BURÇLARI

Hafta genelinde Aşk, çocuklar ve sanatsal aktivitelere odaklanıyoruz sevgili Aslan’lar. Bekar olanlarımız için harika aşk fırsatları hafta sonuna doğru gündeme gelebilir, çocuk sahibi olmayı planlayanlar güzel haberler alabilir, başlamayı düşündüğümüz bir hobimiz ya da yeteneğimiz varsa öne çıkarmak ve parlatmak için güzel bir zamandayız, bu konuda eğitimleri araştırabilir, alabiliriz. Evimizde dekoratif değişimler planlıyorsak yine bu hafta organize edebiliriz. İhtiyaç duyduğumuz finansal desteği de elde edebilme şansını yakalayacağız. Ancak bu hafta ortaklaşa kazançlarımız konusunda tedbirli hareket etmeli, tanımadığımız, bilmediğimiz ve çok güvenmediğimiz kişilerle kazançlı bile olsa maddi alışverişe girmemeliyiz, finansal kayıp riski olan bir haftadayız.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK BURÇLARI

Hafta genelinde ev, aile ve yerleşim konularına odaklanıyoruz sevgili Başak’lar. Taşınma ve değişiklik planlarımız varsa bu hafta uygulamaya koyabiliriz. Evimizde dekoratif değişiklikler, yeni eşyalar ya da düzenlemeler içinde ideal bir haftadayız. Ancak söz konusu değişimler için masrafları iyi gözden geçirmeli fazla açılmamalıyız. Bunun yanı sıra kendimizi ve yeteneklerimizi geliştirmek için yeni eğitimlere başlamak üzere araştırmalar yapabilir, başvurularda bulunabiliriz. Yakın çevremizle olan ilişkilerimiz adına da güzel bir sürece giriyoruz. Bu hafta ayrıca ilişkilerimizde bazı sıkıntılı ve sorunlu gündemler ortaya çıkabilir, bazı tartışmalara sürüklenebiliriz. Karşılaştığımız konu hakkında ön yargılı olmamalı işin aslını anlamadan hareket etmemeliyiz, yoksa hayal kırıklıkları yaşayabiliriz.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ BURÇLARI

Hafta genelinde yakın çevre, kısa seyahatler, eğitimler konularına odaklanıyoruz sevgili Terazi’ler. Yeteneklerimizi geliştirmek üzere almayı planladığımız eğitimler varsa başlamanın tam zamanıdır. Öte yandan projelerimizi hayata geçirebileceğimiz ve yeteneklerimizi sergileyebileceğimiz alanlarda kendimizi ortaya koyabileceğimiz fırsatları da elde edebilir, kendimize ek gelir kaynakları yaratabiliriz.  Kitap yazmak, blog açmak, E ticaret konularına girişmek, eğitim vermek bunlardan bazıları olabilir. Bunun yanı sıra yakın çevremizle ilişkilerimizde sıkıntılı, sorunlu konular varsa bunları çözmek için harekete geçebilir, orta noktayı bulabiliriz. Ama iş yerimizde beraber çalıştığımız kişilerle diyaloglarımızı iyi ayarlamalı, gerginliklere dikkat etmeliyiz. Sağlığımıza özen göstermemiz gereken bir haftadayız.    

 AKREP VE YÜKSELEN AKREP BURÇLARI

Hafta genelinde finansal kazançlarımıza odaklanıyoruz sevgili Akrep’ler. Kazançlarımızı artırabileceğimiz, ek kazanç fırsatlarıyla karşılaşabileceğimiz gelişmeler gündemimizde olacak. Ancak söz konusu gelişmeleri değerlendirirken fazla hayalci yaklaşımlar sergilemeden tüm artı ve eksileriyle değerlendirme yapmalı ve sonrasında harekete geçmeliyiz çünkü gelecek fırsatlar aldatıcı veya göründüğü kadar cazip olmayabilir. Öte yandan bu hafta aşk konusunda karşımıza güzel fırsatlar çıkabilir ancak burada da gözü kapalı atlamamalı, karşımızdakini iyi tanımaya çalışmalıyız ki sonrasında hayal kırıklığı yaratabilecek unsurlar canımızı sıkmasın. Bu hafta ayrıca dış görünüşümüzü değiştirmek, estetik ve güzellik konularına eğilmek adına da uygun bir zamanda olacağız. 

YAY VE YÜKSELEN YAY BURÇLARI

Hafta genelinde kişisel hedeflerimize odaklanıyoruz sevgili Yay’lar. Hayatımızın gidişatıyla ilgili mutlu olmadığımız ve değiştirmek istediğimiz konularda, yeni kararlar alacağımız ve değişim için harekete geçeceğimiz bir zamandayız. Bu değişim dış görünüşümüzden tutun da, iş ve kariyer değişimlerine veya mevcut ilişkilerimizde daha fazla özgürlük ihtiyacına kadar uzanabilir. Hayatımızda bir çok alanda bize kendimizi daha iyi hissettireceğini düşündüğümüz konuları tek tek masaya yatıracağız. Öte yandan evimizde aile büyüklerimizle biraz sürtüşmeli ve tatsız gelişmeler ortaya çıkabilir alttan almamız gereken bir haftadayız. Bununla beraber taşınma, tadilat konularına bu hafta girmeyelim, bir sonraki haftaya bırakalım...

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK BURÇLARI

Hafta genelinde biraz kendi içimize dönebilir, işlerimizi gizlilikle yürütmek isteyebiliriz. Gizli düşmanlarımız veya iş yerinde çekemeyenlerin arkamızdan çevirdikleri işler ortaya çıkabilir biraz canımızı sıkabilir. Bu süreçte psikolojik olarak kendimizi rahatlatmaya çalışmak, terapi, yoga, meditasyon gibi ruhsal rahatlama tekniklerine yönelmek güzel bir çıkış olabilir hatta bu konuda eğitimlere de başlayabiliriz. Bunun yanı sıra sosyal çevremizin hareketlenmeye başlayacağı, yeni bazı gruplara dahil olabileceğimiz bir sürece giriyoruz. Arkadaşlarımızla vakit geçirmek yine rahatlatıcı bir etki sağlayacaktır. Öte yandan trafikte dikkatli olmalı, aşırı dalgınlıktan kaynaklı ufak tefek kaza ve yaralanmalara dikkat etmeliyiz, aynı şekilde sağlığımıza da özen göstermemiz gereken bir haftadayız. 

KOVA VE YÜKSELEN KOVA BURÇLARI

Hafta genelinde sosyal çevremize ve arkadaşlıklarımıza odaklanıyoruz sevgili Kova’lar. Yeni gruplara dahil olabilir, çevremizi genişletebiliriz. Organizasyon ve davetler konusunda da trafiğimiz artabilir, fırsatları değerlendirmeliyiz.  Ancak arkadaş çevremizle geçireceğimiz zamanlarda masraflarımıza dikkat etmeli, borç isteyenleri geri çevirmeliyiz çünkü giden para gelmeyebilir. Bunun yanı sıra sosyal ve toplumsa kurum ve derneklere dahil olabilir ve bu yönde çalışmalara başlayabiliriz. Öte yandan kariyeriz konusunda beklediğimiz terfi, değişiklik ya da zam gibi konular bu hafta gündeme gelebilir, güzel haberler alabiliriz.    

BALIK VE YÜKSELEN BALIK BURÇLARI

Hafta genelinde kariyerimize odaklanıyoruz sevgili Balık’lar. Yeni iş teklifleri alabilir, kazancı bol yeni fırsatlarla karşılaşabiliriz ancak hemen evet demeden önce sunulan şartların bizim istediğimiz ve beklediğimiz yönde olup olmadığını gözden geçirmeli, gerçekçilikten uzak hayalci yaklaşımlar sergilememeliyiz. Yurt dışı ve yabancılarla bağlantılı işler, eğitim, medya ve yayıncılık alanlarında da kazançlarımızın artacağı bir süreçteyiz. Bu alanlarda yeni girişimlerde bulunmak, fikir ya da projelerimizi hayata geçirmek güzel geri dönüşler sağlayabilir. Öte yandan hafta genelinde trafikte dikkati olmalı, aşırı dalgınlıktan kaynaklı ufak tefek kaza ve yaralanmalara dikkat etmeliyiz. 

Harika bir hafta geçirmenizi dilerim. 

Ferhan Akçidem ( Ferhangiastrology )  
 

Benzer Haberler

FOTO

GALERİ

 • KENTİN İÇİNDE VAHŞİ YAŞAM!
  KENTİN İÇİNDE VAHŞİ YAŞAM!Kenya'nın başkenti Nairobi'de bulunan National Park, vahşi yaşam meraklılarının uğrak merkezi konumunda yer alıyor...
  KENTİN İÇİNDE VAHŞİ YAŞAM!
  KENTİN İÇİNDE VAHŞİ YAŞAM! icon_go
 • TUHAF HİNDİSTAN!
  TUHAF HİNDİSTAN!Dünyanın en renkli ülkelerinden birisi olan Hindistan'dan gelen bu görüntüler şaşırtıcı edğil normal kabul ediliyor...
  TUHAF HİNDİSTAN!
  TUHAF HİNDİSTAN! icon_go
 • 'MARSHALL ADASI'NIN GİZLİ GÜZELLİĞİ
  'MARSHALL ADASI'NIN GİZLİ GÜZELLİĞİAdanın adı John Marshall'dan gelmektedir...
  'MARSHALL ADASI'NIN GİZLİ GÜZELLİĞİ
  'MARSHALL ADASI'NIN GİZLİ GÜZELLİĞİ icon_go
 • HAYVANLAR ALEMİNDEN MÜKEMMEL KARELER!
  HAYVANLAR ALEMİNDEN MÜKEMMEL KARELER!Dünyaca ünlü dergilerde hayvanlar aleminden inanılmaz güzel ve çarpcı fotoğraflar yayınlanıyor...
  HAYVANLAR ALEMİNDEN MÜKEMMEL KARELER!
  HAYVANLAR ALEMİNDEN MÜKEMMEL KARELER! icon_go
 • YILIN EN İYİ PROTESTO FOTOĞRAFLARI!
  YILIN EN İYİ PROTESTO FOTOĞRAFLARI!Uluslararası ajanslar bu sene içerisinde dünyanın farklı ülkelerinde düzenlenen gösterilerde inanılmaz görüntüler çekti...
  YILIN EN İYİ PROTESTO FOTOĞRAFLARI!
  YILIN EN İYİ PROTESTO FOTOĞRAFLARI! icon_go
 • ÇİN'İN PAMUKKALESİ 'HUANGLONG'
  ÇİN'İN PAMUKKALESİ 'HUANGLONG'Çin’in Sichuan kentinin kuzeybatısında yer alan Huanglong, Çin'in Pamukkalesi olarak son yıllarda turistlerin ilgisini çekiyor.
  ÇİN'İN PAMUKKALESİ 'HUANGLONG'
  ÇİN'İN PAMUKKALESİ 'HUANGLONG' icon_go
 • YER ALTINDA YAŞAYAN BERBERİLER!
  YER ALTINDA YAŞAYAN BERBERİLER!Bugün dünya üzerinde 23 milyon civarında berberi olduğu sanılıyor.Berberiler bugün itibari ile Fas, Cezayir, Tunus, Libya, Mısır, Mali, Nijer ve Mauretania’da dağınık gruplar halinde yaşıyor.
  YER ALTINDA YAŞAYAN BERBERİLER!
  YER ALTINDA YAŞAYAN BERBERİLER! icon_go
 • BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARI
  BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARIKurt köpeği Sitka ile seyahat etmeyi bir tutku haline getiren Çek fotoğrafçı Honza Řeháček,dünyanın farklı noktalarından harika manzaraları, köpeğini temel aldığı fotoğraflarıyla gösteriyor.
  BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARI
  BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARI icon_go
icon_close
icon_fikirANKETİMİZE KATILMAK İSTER MİSİN? icon_close
KATILIMIN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ! Asset 1