Biraz bekleteceğiz...Bilgilerini kontrol ediyoruz.
icon_player_arrow_down
icon_player_favorite ŞARKIYI FAVORİLERİNE EKLEMEK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAP.
icon_player_volume icon_player_mute
BÖYLE SEVER KAHRAMAN DENİZ
Tam da terk etmek üzereydim bu şehri
Ait olmadığım sokaklara dönmek için
Aniden sen geldin ve mahvettin beni
Ben böyle güzel bir hata hiç görmemiştim

Her şeye hile karışsa bile oyunu seversin
İkimiz de hiç ölmeyecek gibi gülersin
Duramazsan anlarım, ben gencim ama ihtiyarım
Sende bu öyküyü noktalarım

Yâr, bana düşmanım ol, gel!
Düşür beni koynuna, boğuver!
Bu garibin ömrü sensiz geçer mi?

Gel bana, zindanım ol, gel!
Kelepçeyi vur, zulüm ol, gel!
İnsan insanı böyle sever mi?

Herkes kendini anlatır, sen hiçbir şey söylemedin
Sesler rüzgara karıştı, sen topraktın, çiğnemedim
Saçından güneş mi doğdu, gecem niye böyle gün gibi?
Bakma bana öyle zâlim, “git de bir aynaya bak!” der gibi

Gözyaşı dökmeden ağlarım, kendim bile duymam, bağırırım
Feryatlarıma yoldaş olmuş susmalarım
Bulamazsan anlarım, ben görünürken kaybolanım
Çok bilinirken, gayb olanım

Yâr, bana düşmanım ol, gel!
Düşür beni koynuna, boğuver!
Bu garibin ömrü sensiz geçer mi?

Gel bana, zindanım ol, gel!
Kelepçeyi vur, zulüm ol, gel!
İnsan insanı böyle sever mi?
saniye sonra kapanacak.
CANLI RADYO

BURCUNUZU BU HAFTA NELER BEKLİYOR!

Astrolog Ferhan Akçidem, burçları her hafta Pazartesi sabahları Süper FM’de Geveze’nin Oyunu’nda anlatıyor...

Astrolog Ferhan Akçidem'in Süper FM'de anlattığı detaylı burç yorumları şöyle:

22-28 EKİM 2018 HAFTASI

Hafta genelinde 24 Ekim de Boğa burcunda gerçekleşecek Dolunay etkilerini hissediyor olacağız. Dolunay’ın Uranüs ile yakın temasta yer alması ani beklenmeyen sürpriz gelişmeleri ifade ediyor. Dolunay’lar belli süreç ve dönemlerin sonuna işaret eder. Yeni başlangıçlar öncesi geride bırakmamız gereken, sonlandırmamız gereken sıkıntılı ve sorunlu konular varsa, neticeye bağlamamız adına görünür kılarlar. Dolunay’ın Boğa burcunda olması finansal konularda huzur ve konforu elde etmek üzere gelişmelere odaklanacağımızı gösterirken, yöneticisi Venüs’ün retro durumda olması bunu gerçekleştirebilmek üzere ekstra efor sarf etmek gerekebileceğini ancak Satürn’le pozitif etkileşimi sabırla ve disiplinli şekilde ilerlersek başarıya ulaşabileceğimizi gösteriyor. Haftanın günleri bazında genel etkilerini Ferhangiastrology Instagram sayfamdan günlük takip edebilirsiniz. Burç bazında haftayı değerlendirirsek ;

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ BURÇLARI

Hafta genelinde maddi kazançlarımıza odaklanıyoruz sevgili Koç’lar. Parasal anlamda ihtiyaç duyduğumuz kazançları elde etmek üzere beklemediğimiz sürpriz gelişmeler karşımıza çıkabilir. Ancak daha önceden gözümüzden kaçan ya da unuttuğumuz bazı borçlar ( vergi, kredi vb ödemeler ) adına da uyanık olmalıyız hesabımızı tekrar gözden geçirmeliyiz aksi taktirde para geldiği gibi gidebilir de. Bu konuda kariyerimizde bize yol gösteren, otorite olarak gördüğümüz kişilerden destek isteyebilir, onların yardım ve tecrübeleri ile olası tatsız sürprizlerden kurtulabiliriz.  Cuma – Pazar arasında ise yakın çevre ve ailemize odaklı bir sürece giriyoruz. Onlarla birlikte vakit geçirebilir, dertleşebilir, hoş ve keyifli sohbet ortamları yaratabiliriz. Bunun dışında uzun süredir planladığımız ve almak istediğimiz bir eğitim varsa başlamak için uygun bir zamandayız. 

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA BURÇLARI

Hafta genelinde aşk ve ilişkiler konusuna odaklanıyoruz sevgili Boğa’lar. Eğer bir ilişkimiz yoksa bu hafta sürpriz bir aşk fırsatıyla karşılaşabiliriz. Bu kişi daha önceden tanıdığımız birisi olabilir ya da eski bir ilişkimizin tekrar ortaya çıkması yönünde yansıyabilir. İlişkisi olanlar için ise daha önceden yaşanmış ancak çözüme kavuşmamış sıkıntı ve sorunlu konular varsa konuşup, çözüme kavuşturmamız gerekiyor. İlişki de tamam mı devam mı sorusunun yanıt bulacağı bir haftadayız.  Cuma – Pazar arasında ise maddi kazanç konularına odaklanıyoruz. Yeni kazanç yollarını araştırmak, mevcut kazançlarımızı artırabilmek adına alternatif yolları değerlendirmek, güzel neticeler elde etmemize yardımcı olabilir.  

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER BURÇLARI

Hafta genelinde biraz daha kendi içimize dönüp, bizi rahatsız eden ve endişelendiren sıkıntı ve sorunlu konuları çözmek üzere hareket edeceğiz. Arkamızdan çevrilen, gizli saklı bazı tatsız gelişmeler gün yüzüne çıkabilir. Aşırı stres ve endişe bu süreçte sağlıksal bazı sorunları beraberinde getirebilir. Sabırlı davranmalı ve problemin çözümüne odaklanmalıyız. Cuma – Pazar arasında ise kendimize zaman ayırmalı, dışarıdan bir göz olarak  hayatımızda doğru ya da yanlış attığımız adımları gözden geçirmeli, bizi aşağıya çeken ve ilerlememizi engelleyen konular varsa artık çözüp önümüze bakmalıyız. 

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ BURÇLARI

Hafta genelinde sosyal çevremiz ve arkadaşlıklarımıza odaklanacağız sevgili Yengeç’ler. Yeni arkadaşlıklar kurabilir, yeni gruplara dahil olabiliriz. Mevcut arkadaşlıklarımızda sıkıntılı ve sorunlu konular varsa yine bu hafta çözüme kavuşturmak isteyebiliriz. Çözülemeyecek kadar sıkıntılı sorunlar varsa da artık sonlandırmamız ve önümüze bakmamız gerekiyor. Bunun dışında sürpriz aşklara hazır olmamız gereken bir haftadayız. Eskiden yarım kalmış ya da içimizde tam olarak sonlandıramadığımız ilişkiler varsa, tekrar karşımıza çıkabilir ve yine bir alevlenme yaşanabilir. Cuma - Pazar arasında ise biraz daha içimize dönebilir, bizi rahatsız eden içsel sıkıntı ve streslerimizi aşmak üzere hareket edebiliriz.   

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN BURÇLARI

Hafta genelinde kariyer konularına odaklanacağız sevgili Aslan’lar.  İş yerinde uzun süredir beklediğiniz bir yükselme, zam, prim, terfi konusunda gelişmeler varsa güzel haberler gelebilir. Burada elde edeceğiniz yeni gelirler ile evinizde uzun süredir yapmayı planladığınız değişiklikleri ( taşınma, tadilat, yeni eşyalar vb )  hayata geçirebilirsiniz. Ama bunun yanı sıra evinizle kariyeriniz arasındaki dengeyi de iyi bir şekilde oturtmaya çalışmalısınız. Cuma – Pazar arasında ise sosyal çevrenizde arkadaşlarınızla birlikte paylaşımlarda bulunmak, vakit geçirmek, sohbet etmek, sizi oldukça rahatlatacak ve huzur verecektir. 

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK BURÇLARI

Hafta genelinde yurt dışı ve yabancılarla bağlantılı konular, yüksek öğrenim alanlarına seyahatlere odaklanıyoruz sevgili Başak’lar. Bu alanlarda yürüttüğümüz projelerimizi tamamlamak ve teslim etmek üzere harika etkiler yer alıyor, bu konuda sürpriz destekler elde edebiliriz. Medya, iletişim ve yayıncılık alanlarında yeni girişimlere de başlayabilir, gerek duymamız halinde bu konularda eğitimler alabiliriz. Elbette yurt dışına seyahat planlarını organize etmek ve ayarlamak içinde harekete geçebiliriz. Sonuçlanmasını beklediğimiz bir davamız varsa bu dolunay sürecinde karara bağlanması söz konusu olabilir. Cuma – Pazar günleri arasında ise kariyerimizde farklı alanlara yönelmek üzere iletişim trafiğimizi artıracağız. 

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ BURÇLARI

Hafta genelinde ortaklaşa gelirler konusuna odaklanıyoruz sevgili Terazi’ler. Maddi anlamda beklentilerimizi karşılayabileceğimiz sürpriz destekler gelebilir, miras, krediler, alacaklar, sponsorluk gelirleri konusunda beklediğimiz haberler varsa bu hafta gün yüzüne çıkmasını bekleyebiliriz. Bunun yanı sıra ailemizden de destek ve yardım görebiliriz. Cuma – Pazar arasında ise seyahat planları yapmak, yeni eğitimlere başlamak adına etrafımızdakilerle fikir alışverişlerinde bulunmak güzel bir fikir olabilir. 

AKREP VE YÜKSELEN AKREP BURÇLARI

Hafta genelinde ikili ilişkilerimize ve ortaklıklarımıza odaklanacağız sevgili Akrepler. İkili ilişkilerimizde, ortaklıklarımızda, evliliklerimizde varsa sıkıntılı ve sorunlu konuları konuşmak, ortaya dökmek ve karara bağlamak isteyeceğiz. Üstesinden gelemeyeceğimiz kadar kaotik sorunlar varsa sonlandırma yoluna gitmek isteyebiliriz. Güneş’in de bu hafta Akrep burcuna geçmesiyle birlikte gökyüzünün tam desteğini hissediyor durumdayız. Ancak bu bonkörlüğün karşılığında ayakları yere basan sağlam kararlar almaya çalışmalı, bencilce hal ve tavırlardan uzak durmalıyız.  

YAY VE YÜKSELEN YAY BURÇLARI

Hafta genelinde günlük rutin işlerimiz, beraber çalıştığımız kişiler ve sağlık konularına odaklanacağız sevgili Yay’lar. Çalıştığımız iş yerinde öne çıkabileceğimiz ve yükselme kaydedebileceğimiz fırsatları elde edebiliriz. Ancak arkamızdan dönebilecek ve bizi çekemeyenlerin oyunlarına karşı da uyanık olmalıyız. Sağlık konusunda boyun, boğaz ve ense bölgesinde bazı sıkıntı ve sorunlar baş gösterebilir, dikkat etmemizde fayda olacaktır. Evcil hayvanımız varsa onun sağlığı ve bakımı konusunda da bazı gelişmeler ya da tedbirler almamız gerekebilir. Cuma – Pazar arasında ise yeni bir ilişkiye ya da ortaklığa başlamak üzere iletişimlerimizi sıklaştırabiliriz. 

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK BURÇLARI

Hafta genelinde aşk ve ilişkiler, çocuklar, sanatsal faaliyetler konularına konsantre olacağız. Ani beklenmeyen bir aşk fırsatıyla karşılaşabiliriz ve bu kişi geçmişten tanıdığımız ya da eskiden bir ilişki yaşadığımız ancak tam olarak çözümlenmemiş sorunlarımızın olduğu birisi olabilir. Tekrar şans tanımakta fayda olacaktır. Çocuk sahibi olma planlarımız varsa bu hafta yine güzel etkilere sahip. Ayrıca artistik ve sanatsal konularda ya da hobi olarak gördüğümüz işlerimizde yeni gelişmeler elde edebilir, fırsatlar yakalayabiliriz. Cuma – Pazar arasında işyerimizde beraber çalıştığımız arkadaşlarımızla bir araya gelip hoşça vakit geçirme şansını elde edebiliriz. 

KOVA VE YÜKSELEN KOVA BURÇLARI

Hafta genelinde evimize odaklanacağız sevgili Kova’lar. Taşınma, yer değiştirme, tadilat, yeni eşyalar almak yönünde planlarımız varsa sürpriz fırsatlarla karşılaşabilir ve bu değişikliği hayata geçirebiliriz. Evde aile büyüklerimizde sıkıntılı ve dargınlıklar varsa sorunlarımızı masaya yatırmak ve çözüme kavuşturmaya çalışmak mümkün olacaktır. Bu hafta ayrıca kariyer alanında da güzel gelişmeler var ancak buradaki fırsatları kaçırmamak adına ev ile kariyerimiz arasındaki dengeyi güzel bir şekilde oturtmaya çalışmalıyız. Cuma – Pazar arasında ise aşk konusunda yeni fırsatlarla karşılaşabilir ve sosyal çevremizden veya arkadaşlık ortamlarımızdan gelecek organizasyon tekliflerine açık olmalıyız. 

BALIK VE YÜKSELEN BALIK BURÇLARI

Hafta genelinde yakın çevremiz, kardeşler, kuzenler, yaşadığımız çevredekilerle alakalı konulara odaklanacağız sevgili Balıklar. Yakın çevremizde sıkıntı ve sorunlarımızın olduğu kişilerle bir araya gelmek ve sorunlarımıza çözüm bulma şansımız olacak. Bu hafta ayrıca sürpriz bir tatil planı yapabilir ve kısa süreli bir kaçamak gerçekleştirebiliriz. Ayrıca yeteneklerimizi geliştirmek üzere almayı planladığımız eğitimler varsa yine bu hafta güzel fırsatlar elde edebileceğiz. Cuma – Pazar arasında ise evimizle ilgili konularda sevdiklerimizle fikir alışverişlerinde bulunmak belki değişiklik ve dekorasyon önerileri üzerinde konuşmak güzel bir fikir olabilir. 

Harika bir hafta geçirmenizi dilerim. 

Ferhan Akçidem ( Ferhangiastrology ) 

Benzer Haberler

FOTO

GALERİ

 • KENTİN İÇİNDE VAHŞİ YAŞAM!
  KENTİN İÇİNDE VAHŞİ YAŞAM!Kenya'nın başkenti Nairobi'de bulunan National Park, vahşi yaşam meraklılarının uğrak merkezi konumunda yer alıyor...
  KENTİN İÇİNDE VAHŞİ YAŞAM!
  KENTİN İÇİNDE VAHŞİ YAŞAM! icon_go
 • TUHAF HİNDİSTAN!
  TUHAF HİNDİSTAN!Dünyanın en renkli ülkelerinden birisi olan Hindistan'dan gelen bu görüntüler şaşırtıcı edğil normal kabul ediliyor...
  TUHAF HİNDİSTAN!
  TUHAF HİNDİSTAN! icon_go
 • 'MARSHALL ADASI'NIN GİZLİ GÜZELLİĞİ
  'MARSHALL ADASI'NIN GİZLİ GÜZELLİĞİAdanın adı John Marshall'dan gelmektedir...
  'MARSHALL ADASI'NIN GİZLİ GÜZELLİĞİ
  'MARSHALL ADASI'NIN GİZLİ GÜZELLİĞİ icon_go
 • HAYVANLAR ALEMİNDEN MÜKEMMEL KARELER!
  HAYVANLAR ALEMİNDEN MÜKEMMEL KARELER!Dünyaca ünlü dergilerde hayvanlar aleminden inanılmaz güzel ve çarpcı fotoğraflar yayınlanıyor...
  HAYVANLAR ALEMİNDEN MÜKEMMEL KARELER!
  HAYVANLAR ALEMİNDEN MÜKEMMEL KARELER! icon_go
 • YILIN EN İYİ PROTESTO FOTOĞRAFLARI!
  YILIN EN İYİ PROTESTO FOTOĞRAFLARI!Uluslararası ajanslar bu sene içerisinde dünyanın farklı ülkelerinde düzenlenen gösterilerde inanılmaz görüntüler çekti...
  YILIN EN İYİ PROTESTO FOTOĞRAFLARI!
  YILIN EN İYİ PROTESTO FOTOĞRAFLARI! icon_go
 • ÇİN'İN PAMUKKALESİ 'HUANGLONG'
  ÇİN'İN PAMUKKALESİ 'HUANGLONG'Çin’in Sichuan kentinin kuzeybatısında yer alan Huanglong, Çin'in Pamukkalesi olarak son yıllarda turistlerin ilgisini çekiyor.
  ÇİN'İN PAMUKKALESİ 'HUANGLONG'
  ÇİN'İN PAMUKKALESİ 'HUANGLONG' icon_go
 • YER ALTINDA YAŞAYAN BERBERİLER!
  YER ALTINDA YAŞAYAN BERBERİLER!Bugün dünya üzerinde 23 milyon civarında berberi olduğu sanılıyor.Berberiler bugün itibari ile Fas, Cezayir, Tunus, Libya, Mısır, Mali, Nijer ve Mauretania’da dağınık gruplar halinde yaşıyor.
  YER ALTINDA YAŞAYAN BERBERİLER!
  YER ALTINDA YAŞAYAN BERBERİLER! icon_go
 • BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARI
  BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARIKurt köpeği Sitka ile seyahat etmeyi bir tutku haline getiren Çek fotoğrafçı Honza Řeháček,dünyanın farklı noktalarından harika manzaraları, köpeğini temel aldığı fotoğraflarıyla gösteriyor.
  BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARI
  BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARI icon_go
icon_close
icon_fikirANKETİMİZE KATILMAK İSTER MİSİN? icon_close
KATILIMIN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ! Asset 1