Biraz bekleteceğiz...Bilgilerini kontrol ediyoruz.
icon_player_arrow_down
icon_player_favorite ŞARKIYI FAVORİLERİNE EKLEMEK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAP.
icon_player_volume icon_player_mute
SANATORYUM FERİDUN DÜZAĞAÇ
Her ada vapuru
sen demektir bana.
Canım seni çeker
Bi simit alırım ...
Çaya ..çorbaya .. martıya simit
Bi dikişte akşam oluyor vakit

Her Kınalı durağında aynısı olur;
iskeleden
Hrant ,
bize seslenir durur
Burgaz zaten
Sait Faik
Acıyı bal eyleyip
Tutunana...

Kuşlara bile seni sordum
Sendin yerim..
yurdum...
Bir gün yazmak istersen
adresim...
Heybeli...
Sanatoryum •

Dostlar bıraktılar buraya ;
Bulutların arasına.

Temiz hava ..bol hatıra..
Ben burda
sana doydum...
Adres Heybeli sanatoryum
saniye sonra kapanacak.
CANLI RADYO

BURCUNUZU BU HAFTA NELER BEKLİYOR!

Astrolog Ferhan Akçidem, burçları her hafta Pazartesi sabahları Süper FM’de Geveze’nin Oyunu’nda anlatıyor...

29 EKİM – 04 KASIM 2018 HAFTASI BURÇ YORUMLARI

Bu haftanın öne çıkan etkileşimlerine göz atarsak; 31 Ekim Çarşamba günü Venüs, burç değiştirerek kendi yönettiği ilişkiler ve ortaklıklar temalı Terazi burcuna geçiş yapıyor. Venüs’ün Retro hareketi devam ediyor olsa da kendini daha rahat hissettiği bir burca geçiş yapıyor olması, aşk ve ilişkilerde nefes alacağımız, kendimizi daha rahat ifade edebileceğimiz ve geçmiş hatalarımızı gözden geçirerek düzeltme fırsatlarını yakalayabileceğimiz bir döneme giriyor olduğumuzu gösteriyor. Ancak bu geçişin hemen öncesinde Venüs’ün sürprizler gezegeni Uranüs ile karşıt etkileşimi aşk ve ilişkilerde ani beklenmeyen gelişmeleri, karşılaşmaları, fırsat ve şansları da beraberinde taşıyor olacak. Yani örnek olarak uzun zamandır görmediğimiz eski sevgilimizle hiç beklemediğiniz bir anda karşılaşıp, ilişkimizde yarıda kalan ve çözülmemiş sorunlarımızı gidermek üzere tekrar bir araya gelmeyi deneyebiliriz. Bu hafta gerçekleşecek bir diğer etkileşim iletişim gezegeni Merkür’ün Yay burcuna geçiş yapıyor olmasıdır. Yay burcunda zararlı pozisyonda yer alan Merkür sahip olduğu özellikleri ortaya koymakta biraz zorlanabilir. Bunun anlamı fikir, düşünce ve söylemlerimizi enine boyuna tartarak ifade etmemiz gerekiyor. Patavatsızlıklar, yanlış anlaşılmalar, kendimizi tam olarak ifade edememek yönünde etkilere maruz kalabiliriz, dikkatimiz ve odağımız çok çabuk dağılabilir ama bunun yanı sıra yeni eğitimler almak ve bilgi dağarcığımızı geliştirmek üzere de güzel bir dönemde olacağız. Burç bazında detaylara bakarsak; 

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ BURÇLARI

Çarşamba’ya kadar olan süreçte maddi kazanımlarımızı artırmaya odaklı hareket edeceğiz sevgili Koç’lar, yeni bazı anlaşmalar, yeni gelir kapıları ve ortaklık fırsatlarını elde edebiliriz. Maddi anlamda borçlarımızı kapatmak üzere faydalanacağımız bu şansları değerlendirirken bazı ek masraflar ya da gözden kaçmış ufak tefek eski borçlar biraz tadımızı kaçırabilir ama üstesinden gelebileceğiz. Çarşamba – Cuma arasında aşk ve  ilişkilerimize odaklanacağız. Bu süreçte hayatımızda birisi yoksa sürpriz bir aşk gündemimize gelebilir, ilişkisi olanlar için ise daha önceden çözemediğimiz sıkıntılı ve sorunlu konuların üzerine giderek çözüm yollarını masaya yatırabiliriz. Ayrıca uzun zamandır planladığımız bir eğitim konusu varsa ( yabancı dil ya da yüksek öğrenim konusunda master, tez vb alanlarda ) başlayabiliriz, yurt dışı tatil ya da seyahat fırsatlarını değerlendirebiliriz. Hafta sonunda ise tamamlayamadığımız eksik kalan işlerimizi halletmek üzere çaba sarf edeceğiz. Sağlığımıza dikkat etmeli gerekirse ek takviye destekler almalıyız. 

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA BURÇLARI

Çarşamba’ya kadar olan süreçte aşk, ilişki ve ortaklıklarımıza odaklanacağız. Mevcut ilişkilerimizde süreci bir adım öteye taşımak, sözlenmek, nişanlanmak, evlenmek adına adım atmak adına ideal bir haftadayız. İlişkisi olmayanlar için ise bu hafta kendimizi ani beklenmeyen bir ilişkinin içinde bulabiliriz. İş konusunda ortaklık kurmak, maddi gelirleri artırmak üzere yani anlaşmalar imzalamak adına da güzel bir süreçte olacağız. Çarşamba – Cuma arasında beraber çalıştığımız kişilerle diyaloglarımızı geliştirebilir, aramızın bozuk olduğu ya da dargınlıklarımızın olduğu arkadaşlarımızla ilişkilerimizi düzeltme yoluna gidebiliriz. Ayrıca miras, alacak, krediler vb maddi konularında güzel haberler alabiliriz. Hafta sonunda ise bir süredir başlamayı planladığımız bir hobimiz varsa bu konuda harekete geçebiliriz. Çocuk sahibi olmayı planlayanlar içinde yine hafta sonu değerlendirilebilir.   

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER BURÇLARI

Çarşamba’ya kadar olan süreçte iş yerimiz ve beraber çalıştığımız kişilere odaklanıyoruz sevgili İkizler. İş yerinde beklediğimiz bir zam, terfi ya da yükselme varsa karşımıza gelebilir. Ancak bu durum iş yerinde bizi çekemeyen ya da arkamızdan iş çevirmek isteyen gizli düşmanlarımızı harekete geçirebilir, uyanık olmamızda fayda var. Çarşamba – Cuma arasında aşk ve ilişkiler konusunda güzel fırsatlarla karşılaşacağız. Bu yepyeni bir aşk olabileceği gibi, daha önceden tecrübe ettiğimiz ancak yarıda kalan, tamamlayamadığımız eski bir ilişkimizin tekrar gündeme gelmesi yönünde de ortaya çıkabilir. Hafta sonunda ise evimize odaklanacağız, yapmak istediğimiz değişiklikler, tadilat, temizlik, taşınma vb konuları çözmek adına güzel bir zamandayız. 

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ BURÇLARI

Çarşamba’ya kadar olan süreçte Aşk’a odaklanıyoruz sevgili Yengeçler. Uzun zamandır beklediğimiz aşkı bu hafta elde etme şansımız olabilir, bir ilişkisi olanlar içinde ilişkiyi bir adım öteye taşımak söz, nişan, evlilik tarihi kararlaştırmak mümkün olabilir. Çocuk sahibi olmak içinde yine güzel bir zamandayız. Bunun yanı sıra sanatsal konularda gerçekleştirmek istediğimiz hobilerimiz varsa fırsatları değerlendirebiliriz. Çarşamba – Cuma arasında evimizde dargın olduğumuz aile büyükleri ya da ebevenlerimizle ilişkilerimizi düzeltmek ve sorunları masaya yatırmak adına güzel fırsatlar elde edebiliriz. Bunun yanı sıra iş yerinde beraber çalıştığımız kişilerle olan diyaloglarımızda dikkat etmemiz gerekiyor ve yeni eğitimler ve sorumluluklar gündemimize gelebilir. Hafta sonunda ise kısa bir tatil planı ve kafa dinlemek üzere küçük bir kaçamak gerçekleştirebiliriz. 

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN BURÇLARI

Çarşamba’ya kadar olan süreçte evimize odaklanıyoruz sevgili Aslan’lar. Evimizde gerçekleştirmek istediğimiz boya, badana, tadilat, değişiklikler, yeni eşyalar, taşınma konuları varsa bunları halledebiliriz. Çarşamba- Cuma arasında yakın çevremizde kardeşler, kuzenler, mahalle sakinleri ile diyaloglarımızı geliştirmek, dargın ve kırgın olduklarımızla ilişkilerimizi toparlamak üzere güzel fırsatlar elde edebiliriz. Bunun yanı sıra çocuk sahibi olanlar için çocuğumuzun eğitimi konusunda yeni girişimlerde bulunmak ve sorumluluklar almak gerekebilir. Bireysel anlamda da kendimizi kişisel olarak geliştirmek istediğimiz alanlarda yeni eğitimler alma yoluna gidebiliriz. Hafta sonunda ise parasal kazançlarımızı geliştirmek, aylık harcama ve masraflarımızı düzenlemek üzere hesap kitap işlerine gömülebiliriz. 

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK BURÇLARI

Çarşamba’ya kadar olan süreçte eğitim, yetenekler ve seyahat konularına odaklanıyoruz sevgili Başak’lar. Yeni bir kitaba başlamak, yeni bir blog açmak, yazılarımızı ve fikirlerimizi yaymak yönünde hareket edebilir, girişimlerde bulunabiliriz. Kendimizi kişisel olarak geliştirmek adına yeni eğitimleri araştırabilir ve başlayabiliriz. Ayrıca kısa süreli seyahatlere çıkmak, yakın çevremizle zaman geçirmek adına da güzel fırsatlar var. Çarşamba – Cuma arasında finansal kazançlarımızı geliştirmek üzere yeni anlaşma ve ortaklık fırsatlarını kollayabilir, ailemizden destek ya da fikirler alabiliriz. Hafta sonunda ise kendimize zaman ayırmak isteyeceğiz, alışverişe çıkabilir, kuaföre gidebilir, dış görünüşümüzü değiştirmek üzere hareket edebiliriz.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ BURÇLARI

Çarşamba’ya kadar olan süreçte kişisel kazançlarımıza odaklanıyoruz sevgili Terazi’ler, bir süredir bizi zorlayan maddi kazanımlarımızı toparlamak üzere sürpriz bir gelir kapısı açılabilir, beklemediğimiz bir yerden para  elde edebiliriz. Çarşamba – Cuma arasında kendimizi gösterebilmek ve daha iyi ifade edebilmek üzere güvenimiz yerine geliyor. Dış görünüşümüzü değiştirmek isteyebilir, estetik ve güzellik konularına eğilebiliriz. Ancak Venüs halen retro durumda olduğundan fazla abartılı değişikliklere girmemekte fayda var. Bunun yanı sıra kişisel gelişimimize yönelik yeni eğitimlere başlamak ve yeteneklerimizi geliştirmek güzel bir fikir olacaktır. Hafta sonunda ise biraz daha içimize kapanmak, kendimizi dinlemek, ruhumuzu rahatlatmak isteyebiliriz. Sağlığımıza da dikkat etmemiz gereken bir zamanda olacağız.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP BURÇLARI

Çarşamba’ya kadar olan süreçte Aşk ve ilişki konularına odaklanıyoruz sevgili Akrep’ler. İlişkilerimizi sorgudan geçireceğimiz, neyi doğru neyi yanlış yaptığımızı anlamaya çalışacağımız bir dönemdeyiz. Ani, beklenmeyen gelişmeler ilişkileri toparlamak adına bizleri zorlasa da ani kararlar almaktan ve kesin yargılara varmaktan kaçınmalıyız. Her şey göründüğü gibi olmayabilir. İlişki olmayanlar için ise yeni aşk fırsatlarıyla, farklı, marjinal ve sıra dışı ilişki ya da kişilere çekilme yönünde bir etki bekleyebiliriz. Çarşamba – Cuma arasında ise iç huzuru ve dengemizi bulmaya odaklanıyoruz. İçin için bizi rahatsız eden konu ve durumlarla yüzleşebilir, bunların üstesinden gelmek durumunda kalabiliriz. Bunun yanı sıra kişisel gelirlerimizi artırmak üzere fikir ve düşüncelerimizi harekete geçirebilir bu sayede güzel şans ve fırsatlar elde edebilir, çıkış yolları bulabiliriz. Hafta sonunda ise sosyal çevremizle ve arkadaşlarımızla zaman geçirmek, farklı organizasyon ve davetlere katılmak ve boy göstermek bizi oldukça rahatlatacaktır. 

YAY VE YÜKSELEN YAY BURÇLARI

Çarşamba’ya kadar olan süreçte biraz içimize kapanabilir, bizi rahatsız ve huzursuz eden konular ve gizlediğimiz korkularımızla mücadele etmek durumunda kalabiliriz. İş yerinde ani ve beklemediğimiz bazı yeni gelişmeler bizi rahatsız edebilir, iş arkadaşlarımızla aramızı bozabilir, sağlığımıza da dikkat etmemiz gereken bir zamandayız. Çarşamba – Cuma arasında ise sosyal çevremizde ve arkadaşlıklarımızda bir süredir dargın ve kırgın olduğumuz kişilerle aramızı düzeltmek üzere güzel fırsatlar yakalıyoruz ve onlarla vakit geçirmek kendimizi daha iyi hissetmemizi sağlayacaktır. Bunun yanı sıra kendimizi ön plana çıkarmak üzere yeni kararlar alabilir, dış görünüşümüzü değiştirmek isteyebilir ya da yetenekli olduğumuz alanlarda kendimizi geliştirebiliriz, spora başlamak içinde güzel bir haftadayız. Hafta sonunda ise kariyerimizle alakalı konulara kafa yorabilir, farklı alanlara kaymak yönünde fikir jimnastiği yapabiliriz. 

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK BURÇLARI

Çarşamba’ya kadar olan süreçte sosyal çevremize ve arkadaşlıklarımıza odaklanıyoruz sevgili Oğlaklar. 

Yeni gruplara dahil olmak isteyebilir, arkadaşlarımızla daha fazla zaman geçirebiliriz. Burada yeni bir aşk fırsatı da elde edebiliriz. İlişki olanlar için ise arkadaşlarla sevgili arasındaki dengeyi idare etmekte zorlanmalar ortaya çıkabilir. Sevgilimizle aramız açılabilir ya da sevgilimize zaman ayırmak durumunda kalarak arkadaşlarımızdan fedakarlık etmemiz gerekebilir ve bu da bizi mutsuz edebilir. Çarşamba – Cuma arasında ise kariyer konularına odaklanıyoruz. Daha önceden elimize geçen ve bize yükselme ve terfi olarak yansıyacak bir fırsatın tekrar gündeme gelmesi söz konusu olabilir, bu defa gerçekleştirebilme şansımız oldukça yüksek. Bunun yanı sıra biraz içimize dönmek isteyeceğimiz ve gizliden hareket etmeye yöneleceğimiz bir zamana giriyoruz. Her şeyi herkesle paylaşmamakta fayda olacaktır.  Hafta sonunda ise yabancı dil ya da yüksek öğrenim konularında yeni eğitimlere başlayabilir, tatil veya seyahat planları yapabiliriz.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA BURÇLARI

Çarşamba’ya kadar olan süreçte kariyer konularına odaklanıyoruz sevgili Kova’lar. Uzun süredir beklediğimiz güzel haberi alabilir, yükselme, terfi, prim gibi gelişmeleri elde edebiliriz. Ancak kariyer konularına kendimizi fazla kaptırarak evimize ve ailemize yeteri kadar zaman ayırmayı unutursak bazı tatsız sürprizler, tartışma ve gerginlikler yaşayabiliriz. Çarşamba – Cuma arasında yüksek öğrenim ve yurt dışı bağlantılı konulara odaklanıyoruz. Daha önceden almayı planladığımız ama alamadığımız bir eğitim ya da bir seyahat veya tatil  planıyla ilgili yeniden fırsat yakalayabilir ve gerçekleştirebiliriz. Bunun yanı sıra sosyal çevremizle ve arkadaşlarımızla zaman geçirebileceğimiz, yeni arkadaşlıklar ya da sosyal gruplara dahil olacağımız, sosyal medya da daha aktif rol alacağımız, niyetimiz varsa yeni bir site açacağımız ve başarı elde edeceğimiz fırsatları da elde edebiliyoruz. Hafta sonunda ise finansal konulara odaklanıyoruz, Mevcut borçlarımızı kapatmak üzere ek bir gelir kaynağı yaratmak üzere kafa yorabilir, kredi borç vb çıkış yolları araştırabiliriz.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK BURÇLARI

Çarşamba’ya kadar olan süreçte yurt dışı bağlantılı işler, eğitimler ve yüksek öğrenim konularına odaklanıyoruz sevgili Balık’lar. Mevcut işlerimizle alakalı bir yurt dışı bağlantısı, yeni bir ortaklık ya da ticari gelirlerimizi artıracağımız anlaşma fırsatları elde edebiliriz. Yabancı dil eğitimine başlayabilir ya da yüksek örenim alanında doktora, tez gibi niyetlerimiz varsa başlangıçlar yapabiliriz. Yayıncılık alanında halihazırda bir iş, proje ya da girişimimiz varsa hayata geçirebiliriz. Çarşamba – Cuma arasında ortaklaşa gelirlerimizi artırmak üzere hareket ediyoruz. Başvurmayı beklediğimiz bir kredi durumu varsa uygun bir zamandayız. Bunun yanı sıra kariyerimizde kendimizi daha ön plana çıkarmak üzere yeni proje ve fikirlerimizi ortaya koyabilir, üstlerimizle bu konuda fikir alışverişleri ve görüşmeler gerçekleştirebiliriz. Hafta sonunda ise aşk ve ilişkilerimizde güzel zaman geçireceğimiz fırsatları değerlendirmemiz bizlere iyi gelecektir. 
Harika bir hafta geçirmenizi dilerim. 

Ferhan Akçidem ( Ferhangiastrology ) 

Benzer Haberler

FOTO

GALERİ

 • KENTİN İÇİNDE VAHŞİ YAŞAM!
  KENTİN İÇİNDE VAHŞİ YAŞAM!Kenya'nın başkenti Nairobi'de bulunan National Park, vahşi yaşam meraklılarının uğrak merkezi konumunda yer alıyor...
  KENTİN İÇİNDE VAHŞİ YAŞAM!
  KENTİN İÇİNDE VAHŞİ YAŞAM! icon_go
 • TUHAF HİNDİSTAN!
  TUHAF HİNDİSTAN!Dünyanın en renkli ülkelerinden birisi olan Hindistan'dan gelen bu görüntüler şaşırtıcı edğil normal kabul ediliyor...
  TUHAF HİNDİSTAN!
  TUHAF HİNDİSTAN! icon_go
 • 'MARSHALL ADASI'NIN GİZLİ GÜZELLİĞİ
  'MARSHALL ADASI'NIN GİZLİ GÜZELLİĞİAdanın adı John Marshall'dan gelmektedir...
  'MARSHALL ADASI'NIN GİZLİ GÜZELLİĞİ
  'MARSHALL ADASI'NIN GİZLİ GÜZELLİĞİ icon_go
 • HAYVANLAR ALEMİNDEN MÜKEMMEL KARELER!
  HAYVANLAR ALEMİNDEN MÜKEMMEL KARELER!Dünyaca ünlü dergilerde hayvanlar aleminden inanılmaz güzel ve çarpcı fotoğraflar yayınlanıyor...
  HAYVANLAR ALEMİNDEN MÜKEMMEL KARELER!
  HAYVANLAR ALEMİNDEN MÜKEMMEL KARELER! icon_go
 • YILIN EN İYİ PROTESTO FOTOĞRAFLARI!
  YILIN EN İYİ PROTESTO FOTOĞRAFLARI!Uluslararası ajanslar bu sene içerisinde dünyanın farklı ülkelerinde düzenlenen gösterilerde inanılmaz görüntüler çekti...
  YILIN EN İYİ PROTESTO FOTOĞRAFLARI!
  YILIN EN İYİ PROTESTO FOTOĞRAFLARI! icon_go
 • ÇİN'İN PAMUKKALESİ 'HUANGLONG'
  ÇİN'İN PAMUKKALESİ 'HUANGLONG'Çin’in Sichuan kentinin kuzeybatısında yer alan Huanglong, Çin'in Pamukkalesi olarak son yıllarda turistlerin ilgisini çekiyor.
  ÇİN'İN PAMUKKALESİ 'HUANGLONG'
  ÇİN'İN PAMUKKALESİ 'HUANGLONG' icon_go
 • YER ALTINDA YAŞAYAN BERBERİLER!
  YER ALTINDA YAŞAYAN BERBERİLER!Bugün dünya üzerinde 23 milyon civarında berberi olduğu sanılıyor.Berberiler bugün itibari ile Fas, Cezayir, Tunus, Libya, Mısır, Mali, Nijer ve Mauretania’da dağınık gruplar halinde yaşıyor.
  YER ALTINDA YAŞAYAN BERBERİLER!
  YER ALTINDA YAŞAYAN BERBERİLER! icon_go
 • BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARI
  BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARIKurt köpeği Sitka ile seyahat etmeyi bir tutku haline getiren Çek fotoğrafçı Honza Řeháček,dünyanın farklı noktalarından harika manzaraları, köpeğini temel aldığı fotoğraflarıyla gösteriyor.
  BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARI
  BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARI icon_go
icon_close
icon_fikirANKETİMİZE KATILMAK İSTER MİSİN? icon_close
KATILIMIN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ! Asset 1