Biraz bekleteceğiz...Bilgilerini kontrol ediyoruz.
icon_player_arrow_down
icon_player_favorite ŞARKIYI FAVORİLERİNE EKLEMEK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAP.
icon_player_volume icon_player_mute
BAĞDAT AYLA ÇELİK
Yine seni sevmekten başka
Hiçbir şey yapmadım bugün
Eni konu çaldı telefonlarım
Boş ver bakmadım bugün.

Ne gazete okudum ne de bi haber
Derdi yasakladım bugün
Kaç öpücük olmuş inanamazsın
Aşkı hesapladım bugün
Dün geceyle tam 3 ay 1 gün.

Ben dünyanın en büyük aşığı olabilirim
Ben koynunda 100 sene 1000 sene durabilirim
Ben Leyla'ı Mecnun'u Ferhat'ı Aslı'yı
Kerem'i bilmem ama
Bağdat'ı iki gözüm kapalı bulabilirim.
saniye sonra kapanacak.
CANLI RADYO

BURCUNUZU BU HAFTA NELER BEKLİYOR!

Astrolog Ferhan Akçidem, burçları her hafta Cuma sabahları Süper FM’de Geveze’nin Oyunu’nda anlatıyor...

04-10 Mart 2019 Astrolojik Etkileşimler;

•  05 Mart Merkür retrosu başlıyor; Merkür her türlü yazılı ve sözlü iletişimi, fikir ve düşüncelerimizi ifade etme şeklimizi yansıtır. 06 Mart – 27 Mart tarihleri arasında ise ilerlediği Balık burcunda retro yapacak ( geri hareket ) . Zaten zararlı olduğu Balık burcunda bir de retro yapıyor olması, odaklanma sorunları, fokuslanamamak, düşüncelerin çok çabuk dağılması, akıl karışıklıkları, aşırı hayalci ve gerçeklikten uzak yaklaşımları da beraberinde getirebilir. Bunun yanı sıra Merkür retrolarında iletişim trafiğinde yavaşlamalar, yanlışlıklar ve hatalar ortaya çıkabilir. Bu süreçte yeni anlaşmalar imzalamak için uygun değildir. İş görüşmelerimiz varsa retro öncesi ya da sonrası sonuçlandırmamız daha sağlıklı olur. Sınavlarımızda cevapları tekrar tekrar kontrol etmeliyiz. İletişim ve elektronik aletlerde sıkıntı ve sorunlarla karşılaşabiliriz. Mesajlarımızı, maillerimizi yanlışlıkla başkalarına atabiliriz. İletişimlerimizde karşımızdakilerle birbirimizi yanlış anlayabiliriz, aktarmak istediklerimizi net ifade edemeyebiliriz. Tatil rezervasyonlarında bilet saatleri değişebilir, bavullar kaybolabilir.   

•  06 Mart Uranüs yaklaşık 7 yıl sürdürdüğü Koç burcu transitini tamamlayarak 06 Mart 2019 tarihinde Boğa burcuna geçiş yapıyor ve 2026 yılına kadar bu burçta ilerleyecek… Uranüs aslında kısa süreli olarak 15 Mayıs 2018 yılında da Boğa burcuna geçiş yaptı. Ancak Ağustos 2018 de retro hareketine başladı ve Kasım 2018 de Koç burcuna geri döndü. Aslına bakarsanız geçen sene Mayıs – Kasım arasında bireysel anlamda yaşamış olduğunuz “yenilik” içerikli temalar Uranüs Boğa seyahatinin kısa bir fragmanı gibiydi. Boğa burcu toprak elementinde ve sabit bir burçtur, değişime çok açık değildir, garanticidir, sabırlıdır, 5 duyumuzla alabileceğimiz dünyevi zevkleri temsil eder, huzur ve konfor arayışındadır. Bu huzur ve konforu ise maddi dünyanın getirdikleriyle sağlama eğilimi gösterir, yani parayla. Finans burcudur, bankacılık sektörüyle bağdaştırılır, emlak, gayrimenkul, yatırım konularıyla ilişkilidir. Maddi birikimler, para biriktirmek, sakin ve sabırlı hareket ederek kendini sağlama alma ihtiyacı Boğa burcunda yer alır. O sebeple tembel ya da cimri vasıfları çoğu kez Boğa burcu için kullanılır ancak o sabırla, arzu ettiği konfora ulaşabilmek için acele etmeden güvenli adımlarla yürüyor durumdadır. Diğer taraftan Toprakla bağlantılıdır. Topraktan yetişen ürünler, tarım, hayvancılık, bereket Boğa burcunun temsil ettiği konulardır. Uranüs’ün bu burçta ilerlediği süreçte hepimiz bireysel anlamda kazançlarımızı modernize etmek isteyeceğimiz, alternatif kazançlara yönelmek isteyeceğimiz hayatımızda köklü değişimlere odaklanacağımız bir zamandan geçeceğiz. Yeniliklere kendimizi açmak ve gelişmelere karşı konuları akışına bırakmak durumundayız. 

•  06 Mart 2019 Balık Burcunda Neptünyen Yeni Ay ; 06 Mart akşam saat 19:00 sularında Balık burcunda bir yeni ay yaşayacağız. Neptünyen olmasının sebebi Neptün’ün Yeni ay derecesine oldukça yakın pozisyonda yer alıyor olmasından kaynaklanıyor. Yeni Aylar yeni başlangıçları simgeler, dolayısıyla hepimiz bireysel hayalarımızda Balık temasında yer alan konularla alakalı yen başlangıçları hayatımıza getirebiliriz. Bu temaların başında elbetteki fedakar ve öz verili yaklaşımlar, yardıma desteğe ihtiyaç duyanların yanında olmak, kendimizi feda edercesine karşılıksız hizmet ve destek vermek yönünde arzular duyabilir, taleplerle karşılaşabiliriz. Burada Neptün’ün yer alıyo olması ise konuyu aşırı hayalci, iyimser ve gerçeklikten uzak bir duruma sokması olarak ortaya çıkabilir, yani yardımına koştuğunuz kişi kafanızda canlandırdığınız kadar yardıma ihtiyaç duymuyor olabilir sizi kandırmış olabilir ya da kötü niyetiyle sizi suistimal ediyor olabilir, burada gerçekçiliği kaybetmemek önem kazanır ancak gökyüzü bunu yapabilmek için epey zor bir durumda yer alıyor.  Bunun yanı sıra yeni iş ve girişimlerde bulunmak üzere güzel bir zaman sayabilirim. Özellikle bu iş hayal gücü, yaratıclık, ilham gerektiren konularla bağlantılı ise… Yeni ay derecesine Mars ve Satürn’ün toprak burçlarından destek veriyor olması enerji ve motivasyonu etkili bir şekilde kullanabilmeyi, ayakları yere basabilecek sağlam adımlar atmayı da beraberinde getiriyor. Ancak Merkür’ün retro durumda olması sebebiyle söz konusu girişimi 27 Mart sonrasına bırakmakta fayda olacaktır. 

• 07 Mart 2019 Güneş Neptün Kavuşuyor; Etkilerini 4-5 gün hissedeceğimiz bu etkileşim ile hayal gücü ve yaratıcılığımız mükemmel çalışır, ilham gerektiren konularda nokta atışı mükemmel projeler ortaya koyabiliriz. Ancak aldanma, aldatılma ve kandırılmalara açık bir durumda oluruz. Karşımızdakilerin yönlendirme ve talepleri karşısında ani kararlar almaktan kesinlikle kaçınmalıyız. Durumu iyi değerlendirmeli ve kesin emin olduktan sonra harekete geçmeliyiz. Sağlık konularında bazı zorlanmalar, salgınlar ortaya çıkabilir, alerjik reaksiyonlar, bağırsak bozulmaları, zehirlenmeler gündeme gelebilir, narkoz, anestesi olduğundan çok daha fazla etki edebilir, alkol ve keyif veren madde tüketimleri sağlık anlamında çok daha zararlı bir yönde ortaya çıkabilir. Su baskınları, deniz kazaları, seller gibi suyla alakalı sorunlar ortaya çıkabilir.  

•  09 Mart 2019 Güneş Satürn dost etkileşimi; Güneş ve Satürn arasındaki dost etkileşim sayesinde üstlendiğimiz sorumlulukların üstesinden gelmek adına alacağımız kararlarda ileriye yönelik sağlam ve kalıcı sonuçlar elde etme şansını yakalayabiliriz. Ancak Merkür’ün halen retroda olduğu bir süreçte belki bu kararları uygulamaya hemen koymamakta, önce fizibilitesini ve planlamasını düzgün bir şekilde tasarlamakta fayda olacaktır. Bu konuda yaşça bizden büyük kişilerin deneyimlerinden ve tavsiyelerinden faydalanmayı seçebiliriz.

•  10 Mart 2019 Mars Neptün dost etkileşimi; Mars ve Neptün arasındaki dost etkileşim hayalini kurduğumuz konuları hayata geçirmek, hırs, motivasyon ve enerjiyi daha aktif yansıtabilmek adına destek sağlayabilir. Fiziksel rahatsızlıklara, alerjilere ve zehirlenmelere yine de dikkat etmemiz gereken bir zamanda oluruz. Hali hazırda hastalıklarımızı atlatmak konusunda ise bağışıklığı güçlendiren bir etki ortaya çıkabilir. 

04-10 Mart Koç ve Yükselen Koç Burçları; 

•  06 Martta Uranüs’ün Boğa burcuna geçişiyle birlikte önümüzdeki 7 yıllık süreçte kişisel kazançlarımızda alternatiflere yönelmek, kendi kazançlarımızı özerkleştirme isteği, kendi işimizi yapmak, kendi paramızı kazanma arzusu. Dijital para birimlerine ve topraktan elde edilen kazançlara ilginin artması ve girişimleri bu yöne kaydırmak ve değerlendirmek güzel olabilir. 

•  Ancak 05 Mart’ta Merkür retrosu başlıyor yeni imzalar atmak, yeni işlere girişmek, radikal bazı değişimlere yönelmek adına Mart sonunu beklemekte fayda olacaktır, iletişimde sıkıntı ve sorunlar, odaklanma problemleri ortaya çıkabilir, içsel derin endişelerimizi önceden bizi rahatsız eden konuları tekrar deneyimleme ve çözüm bulma yolunu seçebiliriz.  

•  06 Mart’ta Balık burcu Yeni Ay’ı da biraz daha içimize döneceğimiz, kendimizi dışarıdan bakan birisinin gözüyle değerlendireceğimiz bir başlangıçları vurguluyor, yeni ayın Neptünyen temalarda yer alması manevi huzur ihtiyacını ön plana çıkaracaktır. 

•  Hafta sonunda ise Güneş Satürn ve Mars Neptün arasındaki pozitif etkileşimler, kariyer konularında üst pozisyonundakilerden destek alabilmeyi, arkamızdan dönebilecek gizli işlerde sürecin bizim lehimize sonuçlanmasını ve manevi anlamda rahatlamayı gizli endişelerden kurtulmayı sağlayacaktır. 

04-10 Mart  Boğa ve Yükselen Boğa Burçları; 

•  06 Martta Uranüs’ün Boğa burcuna geçişiyle birlikte önümüzdeki 7 yıllık süreçte, Hayatımızda kökten değişimlerin eşiğinde olacağız, belki evlenme, boşanma, ortaklıklarımızdan ayrılma yeni ortaklık ve iş koşullarını değiştirmek yönünde radikal değişimlere imza atabiliriz. Kendimizi huzur ve konforda hissedebilmek ihtiyacı daha da artacaktır, değişime kesinlikle karşı koymamamız gereken, olayları akışına bırakmamız gereken bir döneme giriyoruz. 

•  05 Mart’ta Merkür retrosu başlıyor karşımıza çıkabilecek yeni fırsatlarda son onayı veya imzayı retro sonrasına bırakmak daha doğru olacaktır veya bu tarihten önce sonlandırabiliyorsak girelim değerlendirelim. Onun yanı sıra sosyal çevremizde ve arkadaşlarımızla diyaloglarımızda bazı yanlış anlaşılmalar, hayal kırıklıkları gündeme gelebilir ama bunun yanı sıra eskiden tanıdığımız ve koptuğumuz bazı kişilerle tekrar karşılaşmak ve aradaki buzları eritmek, bıraktığımız yerden devam etmek fırsatını da elde edebiliriz. 

•  06 Mart’ta  Balık burcu Yeni Ay’ı da bu konuyu destekler nitelikte çalışıyor olacak. Yani yeni ortamlara girmek, arkadaş çevremizi artırmak, yardıma ihtiyacı olan arkadaşlara fedakar ve özverili yaklaşımlar sergilemek güzel olabilir ancak bu yardımların finansal olmaması konusu önem taşıyacaktır. Yeni ayın Neptünyen temalarda yer alması manevi huzur ihtiyacını ön plana çıkarıyor ancak aldanma ve kandırılmalara bizleri açık hale getiriyor. 

•  Hafta sonunda ise Güneş Satürn ve Mars Neptün arasındaki pozitif etkileşimler aşırı hayalci yaklaşımlar yerine ayaklarımızın biraz daha yere basmasına yardım edecektir. Sosyal çevremizle vakit geçirmek ve arkadaşlarımıza zaman ayırmak manevi anlamda rahatlamayı sağlayacaktır.

04-10 Mart İkizler ve Yükselen İkizler Burçları; 

•  06 Martta Uranüs’ün Boğa burcuna geçişiyle birlikte önümüzdeki 7 yıllık süreçte aslında biraz uzak olduğumuz maneviyat ve bilinçaltı konularında değişimler, daha özgür hissetme arzusu, sıkan geren arkadan çevrilen işlere karşı isyan başlatmak,  psikolojik iniş çıkışlar ortaya çıkabilir ama unutmamak gerekir ki manevi anlamda ağırlıklardan kurtulmak ve gizli gizli bizi endişeye sürükleyen korkulardan arınmak bu isyanla mümkün olacaktır. 

•  06 Mart’ta Merkür retrosu başlıyor karşımıza çıkabilecek yeni fırsatlarda son onayı veya imzayı retro sonrasına bırakmak daha doğru olacaktır veya bu tarihten önce sonlandırabiliyorsak girelim değerlendirelim. Onun yanı sıra kariyerimizde  bazı duraklamalar daha önceden çözmediğimiz ve ayağımıza dolanan konuların tekrar gündeme gelmesi yönünde gelişmeler ortaya çıkabilir, iş değişikliği yeni bir işe girmek adına doğru bir zamanda değiliz. Bu yönde şans ve fırsatları iyice değerlendirmekte aslını astarını anlamakta fayda olacaktır. 

•  06 Mart’ta  Balık burcu Yeni Ay’ı da bu konuyu destekler nitelikte çalışıyor olacak. Yani yeni kariyer planlamaları ve iş fırsatlarıyla alakalı şans ve fırsatları elde edebiliyoruz evet ancak Neptünyen bir Yeni ay olması ve aynı süreçte Merkür’ün retro durumda yer alması daha gerçekçi ve sağlam adımlarla ilerlemek gerektiğini, sunulan fırsatları çok iyi anlayıp incelemek gerektiğini ortaya koyuyor, aşırı hayalci ya da üstün körü yapılan değerlendirmeler sonradan büyük hayal kırıklıkları yaratabilir.

•  Hafta sonunda ise Güneş Satürn ve Mars Neptün arasındaki pozitif etkileşimler kariyer konusundaki belirsizliklerin netleşmesine ve ayaklarımızın daha sağlam yere basmasına destek sağlayacak ve gözümüzdeki sis perdesinin kalkmasına destek olacaktır. 

04-10 Mart Yengeç ve Yükselen Yengeç Burçları; 

•  06 Martta Uranüs’ün Boğa burcuna geçişiyle birlikte önümüzdeki 7 yıllık süreçte  Sosyal çevre ve arkadaşlık ortamlarında büyük değişimler, mevcut olanları yenileme ve modernize etme isteği, yeni farklı ve marjinal gruplara dahil olmak, eski arkadaşlıkları geride bırakmak yönünde hareket etmeye başlıyoruz.  

•  06 Mart’ta Merkür retrosu başlıyor karşımıza çıkabilecek yeni fırsatlarda son onayı veya imzayı retro sonrasına bırakmak daha doğru olacaktır, bir kredi ihtiyacı varsa başvuru ve son onay kısmını bu tarihten önce veya Mart sonuna bırakmamız daha doğru olur. Bunun yanı sıra yurt dışı ve yabancılarla bağlantılı işler, medya iletişim ve yayıncılık alanında yeni iş ve projeleri yine retro sonrasında değerlendirmek gerekiyor, yeni eğitimlere başlayacaksak veya bir davamız varsa ertelemekte fayda var. Mart ayını bu tarz konularla alakalı iyi bir değerlendirme ve hazırlık dönemi olarak geçirebiliriz. Akademik kariyer veya yerleştirme konularında sınava girecek atama bekleyen arkadaşlarımız varsa bu süre zarfında girecekleri sınav veya eğitimlerde ekstra dikkatli olsunlar, cevapları kontrol etsinler.  

• 06 Mart’ta  Balık burcu Yeni Ay’ı da bu konuyu destekler nitelikte çalışıyor olacak. Yani Yurt dışı bağlantılı işler medya iletişim ve yayıncılık konularında yeni şans ve fırsatlar gündemimize gelecektir. Ancak ancak Neptünyen bir Yeni ay olması ve aynı süreçte Merkür’ün retro durumda yer alması daha gerçekçi ve sağlam adımlarla ilerlemek gerektiğini, sunulan fırsatları çok iyi anlayıp incelemek gerektiğini ortaya koyuyor, aşırı hayalci ya da üstünkörü yapılan değerlendirmeler sonradan büyük hayal kırıklıkları yaratabilir. 

•  Allahtan hafta sonunda ise Güneş Satürn ve Mars Neptün arasındaki pozitif etkileşimler bu konularda gözümüzün önündeki sis perdesini kaldırmaya ve daha sağlam temellere dayalı ilerlemeye imkan veriyor durumda. 

04-10 Mart Aslan ve Yükselen Aslan Burçları; 

•  06 Martta Uranüs’ün Boğa burcuna geçişiyle birlikte önümüzdeki 7 yıllık süreçte  kariyeri komple yenilemek, bu zamana kadar liderlik özelliklerini ve yeteneklerini göz ardı etmiş olan iş yerinde çalışan arkadaşlarımızın artık isyan moduna geçmesi, işi ve kariyeri komple değiştirmek, kendi işini yapmak veya komple işi bırakmak arzusu öne çıkabilir, değişim zor ama kaçınılmaz. 

•  Fakat 06 Mart’ta Merkür retrosu başlıyor karşımıza çıkabilecek yeni fırsatlarda son onayı veya imzayı retro sonrasına bırakmak daha doğru olacaktır, bir kredi ihtiyacı varsa başvuru ve son onay kısmını bu tarihten önce veya Mart sonuna bırakmamız daha doğru olur. Bunun yanı sıra ortak işlerden elde edilen kazançlarda bazı eksiklikler veya önceden atlanmış bazı konu ve harcamaların karşımıza ek maliyet olarak çıkması yönünde gündemlerle karşılaşabiliriz. Bu süre zarfında finansal harcamalarımıza dikkat etmeli ve kimseye kefil olmamalı ve borç vermemeliyiz. Mart ayını bu tarz konularla alakalı iyi bir değerlendirme ve hazırlık dönemi olarak geçirebilir, fizibilitesini ve artıları ve eksileri değerlendirme yoluna gidebiliriz .

•  06 Mart’ta Balık burcu Yeni Ay’ı da bu konuyu destekler nitelikte çalışıyor olacak. Ortaklaşa kazançları artırmak finansal durumumuzu düze çıkarmak adına yeni şans ve fırsatlar gündemimize gelecektir. Ancak Neptünyen bir Yeni ay olması ve aynı süreçte Merkür’ün retro durumda yer alması daha gerçekçi ve sağlam adımlarla ilerlemek gerektiğini, sunulan fırsatları çok iyi anlayıp incelemek gerektiğini ortaya koyuyor, aşırı hayalci ya da üstünkörü yapılan değerlendirmeler sonradan büyük hayal kırıklıkları yaratabilir, finansal kayıplara uğratabilir.  

•  Allahtan hafta sonunda ise Güneş Satürn ve Mars Neptün arasındaki pozitif etkileşimler bu konularda gözümüzün önündeki sis perdesini kaldırmaya ve daha sağlam temellere dayalı ilerlemeye imkan veriyor durumda.

04-10 Mart Başak ve Yükselen Başak Burçları; 

•  06 Martta Uranüs’ün Boğa burcuna geçişiyle birlikte önümüzdeki 7 yıllık süreçte, yurt dışı yabancı bağlantılı işler medya iletişim ve yayıncılık konularında yeni ve farklı fırsatlar kaçırılmayacak işlerle karşılaşmak, yeni eğitimler, toprakla bağlantılı konularda yeni iş birliktelikleri ve ortaklıklara girmek, davalar ve akademik kariyer konularında beklenmedik yenilikler ve güzel fırsatlar karşımıza geliyor.

•  06 Mart’ta Merkür retrosu başlıyor iş konusunda yeni bir ortaklığa girmek, mevcut ortaklığın şeklini veya finansal yapısını değiştirmek üzere uygun bir zamanda olmayacağız. Bu tarz fırsatlarla alakalı süreci bu tarihten önce veya Mart sonuna bırakmamız daha doğru olur. Bunun yanı sıra aşk ve ilişkiler konusunda eski sevgililerin tekrar gündeme gelmesi ve bir kez daha deneme istekleri ortaya çıkabilir ama unutmamak gerekiyor ki Merkür Retrolarında başlayan ilişkilerden bir fayda elde edemeyiz. Aynı durum yeni aşk ve ilişki fırsatları içinde geçerli olacak maalesef. Karşımıza çıkabilecek bu çapta fırsatları da yine eski sorun ve sıkıntıları aşmak ve çözmek üzere değerlendirebiliriz ve Retro sonrasında tekrar deneyebiliriz. Bunun için oldukça etkili bir zamanda olduğumuzu da belirtmeliyim.

•  06 Mart’ta Balık burcu Yeni Ay’ı da bu konuyu destekler nitelikte çalışıyor olacak. Yeni ilişkilere başlamak ortaklık fırsatlarını değerlendirmek adına yeni şans ve fırsatlar gündemimize gelecektir. Ancak Neptünyen bir Yeni ay olması ve aynı süreçte Merkür’ün retro durumda yer alması daha gerçekçi ve sağlam adımlarla ilerlemek gerektiğini, gelen fırsatı çok iyi anlayıp incelemek gerektiğini, altında yatan niyetten emin olmak gerekliliğini ortaya koyuyor, aşırı hayalci ya da üstünkörü yapılan değerlendirmeler sonradan büyük hayal kırıklıkları yaratabilir.

•  Allahtan hafta sonunda ise Güneş Satürn ve Mars Neptün arasındaki pozitif etkileşimler bu konularda gözümüzün önündeki sis perdesini kaldırmaya ve daha sağlam temellere dayalı ilerlemeye imkan veriyor durumda. 

04-10 Mart Terazi ve Yükselen Terazi Burçları; 

• 06 Martta Uranüs’ün Boğa burcuna geçişiyle birlikte önümüzdeki 7 yıllık süreçte,  ortaklaşa işlerden elde edilen kazançlarda sürpriz değişimler, yeni gelir kapılarının açılması, dijital ve toprakla bağlantılı konulardan kazanç elde edilmesi ama bunu yanı sıra göz ardı edilmiş veya unutulmuş beklenmedik masrafların ortaya çıkması eşin parasında dalgalanmalar, miras, nafaka vb kazançlar, kayıplar ortaya çıkabilir. Sonuçta parasal düzenin oturması adına kaçınılmaz değişimlere açık olmak gerekiyor.

•  06 Mart’ta Merkür retrosu başlıyor, bu alan iş yerinde beraber çalıştığımız kişileri günlük rutinde halletmemiz gereken sorumlulukları ve sağlık içeriklerini barındırmakta. İş yerinde ortaya koyacağımız iş ve projelerde aksamalar, yanlış anlaşılmalar, odaklanma sorunları çalışanlarla diyaloglarda orta noktayı bulamamak ve dağınık iletişim kaynaklı sorunsallarla mücadele etmemiz gerekebilir. Bu süreçte başlayacağımız yeni projeler veya atacağımız imzaları imkan olursa ertelemekte fayda olacaktır. Ancak bunun yanı sıra daha önceden üzerinde çalıştığımız fakat sonuca bağlanmayan askıda kalan konu ve gündemlerimiz varsa bunları toparlamak temizlemek ve yoluna sokmak içinde güzel bir dönemde olduğumuzu hatırlatayım.  

•  06 Mart’ta Balık burcu Yeni Ay’ı da bu konuyu destekler nitelikte çalışıyor olacak. İş yerimizde yeni iş ve projelere başlamadan önce kalan sıkıntılı ve sorunlu konuları çözmek, geride bırakmak ve yeni başlangıçlara kendimizi hazırlamak yapacağımız en doğru karar olur. Ancak Neptünyen bir Yeni ay olması ve aynı süreçte Merkür’ün retro durumda yer alması daha gerçekçi ve sağlam adımlarla ilerlemek gerektiğini, gelen fırsatı çok iyi anlayıp incelemek gerektiğini, altında yatan niyetten emin olmak gerekliliğini ortaya koyuyor, aşırı hayalci ya da üstünkörü yapılan değerlendirmeler sonradan büyük hayal kırıklıkları yaratabilir. Sağlık konusunda da özellikle zehirlenmelere, anestezi veya ilaç kullanımlarında yan etkilere, alkol tüketiminde ekstra bağırsak ve sindirim sorunlarına karşı dikkatli olmamız gereken bir zamandayız.

•  Allahtan hafta sonunda ise Güneş Satürn ve Mars Neptün arasındaki pozitif etkileşimler işyerinde gözümüzün önündeki sis perdesini kaldırmaya ve daha sağlam temellere dayalı ilerlemeye imkan veriyor durumda, sağlık sorunlarını daha kolay atlatabilmek adına da güzel destekler var.  

04-10 Mart Akrep ve Yükselen Akrep Burçları; 

•  06 Martta Uranüs’ün Boğa burcuna geçişiyle birlikte önümüzdeki 7 yıllık süreçte; Marjinal sıra dışı baştan çıkaran yeni aşk ve ilişki fırsatları yıldırım aşklar ve birliktelikler,  yeni ticari ortaklıklar kurmak, mevcut ortaklıkları modernize etme ihtiyacı, şartların hızlı değişmesine sebepli kendimizi huzursuz hissetmek durumu ortaya çıkabilir ancak kaçınılmaz değişime kendimizi açmamız gerekiyor. 

•  Ancak 06 Mart’ta Merkür retrosu başlıyor, taşınma ve değişiklik veya emlak alım satımı konularımız varsa son imzayı atmak ve işi finalize etmek üzere Mart sonunu beklemeliyiz. Bunun yanı sıra aşk konusunda değişen gündemlerimiz söz konusu olabilir, eski aşklar tekrar hortlayabilir, uyudun mu mesajları gündeme gelebilir. Eski sevgililer bir şans daha istemek üzere karşınıza dikilebilir. Unutmamak gerekir ki retro da başlayan ilişkilerden pek medet ummamalıyız. Ama yine de önceden yaşadığınız ve sonuca bağlanmayan sıkıntı ve sorunlarınız varsa bunları çözümlemek harika olabilir, özellikle eski sevgiliden gelen aşk talebi retro sonrasında da devam ediyor olursa ilerleyebilirsiniz. Yeni aşk fırsatları için ise direk retro sonrasını bekleyelim.    

• 06 Mart’ta Balık burcu Yeni Ay’ı da bu konuyu destekler nitelikte çalışıyor olacak. Yani aşk konularında yeni fırsatlar oldukça yoğun bir şekilde gündeminize taşınıyor olacak Ancak Neptünyen bir Yeni ay olması ve aynı süreçte Merkür’ün retro durumda yer alması daha gerçekçi ve sağlam adımlarla ilerlemek gerektiğini, gelen fırsatı çok iyi anlayıp incelemek gerektiğini, altında yatan niyetten emin olmak gerekliliğini ortaya koyuyor, aşırı hayalci ya da üstünkörü yapılan değerlendirmeler sonradan büyük hayal kırıklıkları yaratabilir.  Aşk dışında bir hobimizi parlatı projelendirmek üzere de güzel bir zamandayız ancak işi finalize etmek ve hayata geçirmek için yine retro sonrasını bekleyelim. 

•  Allahtan hafta sonunda ise Güneş Satürn ve Mars Neptün arasındaki pozitif etkileşimleri gerçekçilik konusunda gözümüzü açmamıza ve daha sağlam temellere dayalı ilerlemeye imkan sağlıyor durumda olacak. 

04-10 Mart Yay ve Yükselen Yay Burçları; 

•  06 Martta Uranüs’ün Boğa burcuna geçişiyle birlikte önümüzdeki 7 yıllık süreçte; İş yerinde ve günlük çalışma ortamında değişimlere açık olmak gerekiyor, Yeni çalışma ortamları çalışılan ortamda modernizasyon ihtiyacı yapılan işin niteliğinin ve mahiyetinin değişimine kendimizi hazırlamalıyız. Değişimden korkmayan bir burç olduğumuz için aslında güzel bir macera başlıyor diyebilirim. Bunun yanı sıra sağlık konularına dikkat etmekte fayda var. Kontrolleri yaptırmayı ihmal etmemeliyiz. 

• 06 Mart’ta Merkür retrosu başlıyor, taşınma ve değişiklik veya emlak alım satımı konularımız varsa son imzayı atmak ve işi finalize etmek üzere Mart sonunu beklemeliyiz. Evde tadilat dekorasyon çalışmaları yeni eşya alımı gibi gündemlerimiz varsa anlaşmayı kiminle yaptığımıza ve ne talep ettiğimize ve karşımızdakinin de ne söz verdiğine çok dikkat etmeliyiz. İmkanımız olursa bu tarz gündemleri retro sonrasına bırakmakta fayda olacaktır. 

• 06 Mart’ta Balık burcu Yeni Ay’ı da bu konuyu destekler nitelikte çalışıyor olacak. Yani taşınma, yer değiştirme, evde dekoratif değişimler, peyzaj düzenleme konuları belki tadilat ve inşaat işleri karşımıza çıkabilir. Ancak Neptünyen bir Yeni ay olması ve aynı süreçte Merkür’ün retro durumda yer alması daha gerçekçi ve sağlam adımlarla ilerlemek gerektiğini, gelen fırsatı çok iyi anlayıp incelemek gerektiğini, altında yatan niyetten emin olmak gerekliliğini ortaya koyuyor, aşırı hayalci ya da üstünkörü yapılan değerlendirmeler sonradan büyük hayal kırıklıkları yaratabilir. Olası değişim ya da satın alma adına kiminle anlaşma yaptığımızı iyi araştıralım ve karşıdan talep ettiklerimizi ve karşımızdakinin bize ne söz verdiğini çok iyi anlayalım.

•  Allahtan hafta sonunda ise Güneş Satürn ve Mars Neptün arasındaki pozitif etkileşimleri gerçekçilik konusunda gözümüzü açmamıza ve daha sağlam temellere dayalı ilerlemeye imkan sağlıyor durumda olacak. 

04-10 Mart Oğlak ve Yükselen Oğlak Burçları; 

•  06 Martta Uranüs’ün Boğa burcuna geçişiyle birlikte önümüzdeki 7 yıllık süreçte;  Aşk konusunda marjinal sıra dışı ve ani yenilikler ortaya çıkarabilir, hayatında birisi olmayan arkadaşlarımız, yıldırım aşklara hazırlıklı olmalılar, çocuk sahibi olmayı planlayan arkadaşlarımız için yine bu süreç etkili bir dönemi işaret ediyor, çocuğu olanlar ise çocuklarının eğitimine yönelik daha farklı, modern ve mevcut sistemin dışında çözüm fırsatları ile karşılaşabilirler, kafayı bu konuya yorabilirler, ilgi duyduğumuz hobi olarak gördüğümüz konuları da alternatif kazanca çevirmek üzere harika bir zamana giriyoruz, özellikle toprakla ilgilenmek toprakla bağlantılı konular veya dijital yatırım alanları bereketli olacaktır. 

•  Ancak 06 Mart’ta Merkür retrosu başlıyor, dolayısıyla finansal gündemleri toparlamak adına bir kredi başvurusu veya bir anlaşma ve sözleşme gündemi söz konusu olursa imzayı retro sonrasına bırakmakta fayda olacaktır. Bunun yanı sıra yakın çevremizle iletişimlerimizde kopukluklar, yanlış anlaşılmalar ortaya çıkabilir, eskiden yaşadığımız sıkıntı ve sorunlu konular tekrar gündeme gelebilir ve aslında bu konuları finalize etmek içinde ideal bir zamanda olduğumuzu belirtmem lazım. Yeneklerimizi geliştireceğimiz yeni eğitim gündemleri de bu süre zarfında karşımıza gelebilir ancak bunları da ertelemekte fayda olacaktır, Sınavları olan arkadaşlarımız da sınavda yanıtladıkları cevapları tekrar tekrar kontrol ederlerse daha iyi olur. 

•  06 Mart’ta Balık burcu Yeni Ay’ı da bu konuyu destekler nitelikte çalışıyor olacak. Yani yakın çevre iletişimlerinde, yetenekleri geliştirebilecek eğitimler konusunda ve özellikle içinde dijital barındıran yeni iş ve girişimlerde fırsatlar karşımıza çıkacaktır. Ancak Neptünyen bir Yeni ay olması ve aynı süreçte Merkür’ün retro durumda yer alması daha gerçekçi ve sağlam adımlarla ilerlemek gerektiğini, gelen fırsatı çok iyi anlayıp incelemek gerektiğini, altında yatan niyetten emin olmak gerekliliğini ortaya koyuyor, aşırı hayalci ya da üstünkörü yapılan değerlendirmeler sonradan büyük hayal kırıklıkları yaratabilir. 

•  Allahtan hafta sonunda ise Güneş Satürn ve Mars Neptün arasındaki pozitif etkileşimleri gerçekçilik konusunda gözümüzü açmamıza ve daha sağlam temellere dayalı ilerlemeye imkan sağlıyor durumda olacak.

04-10 Mart Kova ve Yükselen Kova Burçları; 

•  06 Martta Uranüs’ün Boğa burcuna geçişiyle birlikte önümüzdeki 7 yıllık süreçte;  Ev aile taşınma ve değişiklikler karşımıza çıkacaktır, bu sürecin sonunda belki de bir çok Kova burcu şehir değişikliği, yer değişikliği taşınma gayrimenkul satın alımı konularından başarıyla çıkıyor olacak. Özellikle kariyer bağlantılı değişimler, işten ayrılma ve emekli olma deneyimleri sonrası şehir değiştirmeler beklenebilir, değişimi ne kadar istemesek de hayatımızdaki yeni gelişmelere adapte olmak kendimizi bu yeniliklere açmak durumundayız.

•   06 Mart’ta Merkür retrosu başlıyor,  finansal kazançlarımız konusunda bazı sıkıntı ve sorunlar daha önceden çözümlemediğimiz ve ayağımıza dolanan bir takım masraflar tekrar gündeme gelebilir, finansal durumumuzu düzeltmek için yen kredi başvurularında bulunmak adına doğru bir zamanda değiliz. Yaptığımız masrafları da iyi gözden geçirmeli aldanma aldatılma ve kandırılmalara karşı dikkatli olmalıyız. Borç vermek de yine bu süreçte çok uygun olmayacaktır. 

•  06 Mart’ta Balık burcu Yeni Ay’ı da bu konuyu destekler nitelikte çalışıyor olacak. Yani yakın finansal kazançlarımızı toparlamak ve düzenlemek adına yeni şans ve fırsatlar gündeme gelebilir, eski borçlardan kurtulma durumu söz konusu olabilir. Ancak Neptünyen bir Yeni ay olması ve aynı süreçte Merkür’ün retro durumda yer alması daha gerçekçi ve sağlam adımlarla ilerlemek gerektiğini, gelen fırsatı çok iyi anlayıp incelemek gerektiğini, altında yatan niyetten emin olmak gerekliliğini ortaya koyuyor, aşırı hayalci ya da üstünkörü yapılan değerlendirmeler sonradan büyük hayal kırıklıkları yaratabilir. Finansal kayıpları tetikleyebilir.

•  Allahtan hafta sonunda ise Güneş Satürn ve Mars Neptün arasındaki pozitif etkileşimleri gerçekçilik konusunda gözümüzü açmamıza ve daha sağlam temellere dayalı ilerlemeye imkan sağlıyor durumda olacak.  

04-10 Mart Balık ve Yükselen Balık Burçları;

•  06 Martta Uranüs’ün Boğa burcuna geçişiyle birlikte önümüzdeki 7 yıllık süreçte;   Yeteneklerimizi geliştirebileceğimiz eğitimlere odaklanacağımız kendimizi modernize edeceğimiz bir sürece giriyoruz. Dijital teknolojiler, blog açmak, kitap yazmak konularında aklımızdaki fikirleri ortaya çıkarabiliriz, toprakla alakalı konular, doğal organik ürünlerin satışı ve pazarlamasıyla alakalı e satış konularına odaklanmak iyi bir fikir olabilir, seyahat trafiğimiz artacaktır, gittiğimiz yerlerde edindiğimiz tecrübeler ve öğrendiğimiz yeni gelişmeleri bu yeteneklerimizi artırmak yönünde kullanabiliriz.

•  06 Mart’ta burcumuzda Merkür retrosu başlıyor, hayatımızın gidişatıyla ilgili net kararlar almak üzere doğru bir zamanda değiliz arkadaşlar, bu süreci daha önceden halletmediğimiz ve ayağımıza dolanan, çözmekten çekindiğimiz korktuğumuz teyit beklediğimiz sorunların üstesinden gelmek için kullanabiliriz. Gerçekçiliğimizi asla elden bırakmamamız gereken ve iyimser iyi kalpli yanımızı belki bir süreliğine rafa kaldırmamız gereken bir zamandayız. Tehlikeye, kandırılmalara ve aldatılmalara açık bir zamandayız. Eski sevgililer çok pişman olduklarını söyleyerek size geri dönebilirler, size yanlış yapan insanlar çok pişman olduklarını söyleyerek geri gelebilirler, onların gerçekte varmaya şeyi iyi anlamaya çalışmalıyız, hemen yelkenleri suya indirmemeliyiz. 

•  06 Mart’ta Balık burcu Yeni Ay’ı da bu konuyu destekler nitelikte çalışıyor olacak. Yani hayatımızda değiştirmek ve düzene sokmak istediğimiz yaşam hedeflerimizi gerçekleştirmek üzere hareket edeceğimiz, etrafımızca fark edileceğimiz ve yeni başlangıçları yapacağımız şans ve fırsatları elde etmeye başlıyoruz. Ancak Neptünyen bir Yeni ay olması ve aynı süreçte Merkür’ün retro durumda yer alması daha gerçekçi ve sağlam adımlarla ilerlemek gerektiğini, gelen fırsatı çok iyi anlayıp incelemek gerektiğini, altında yatan niyetten emin olmak gerekliliğini ortaya koyuyor, aşırı hayalci ya da üstünkörü yapılan değerlendirmeler sonradan büyük hayal kırıklıkları yaratabilir. Bizi Sazan sarmalına çevirebilir.  

•  Allahtan hafta sonunda ise Güneş Satürn ve Mars Neptün arasındaki pozitif etkileşimleri gerçekçilik konusunda gözümüzü açmamıza ve daha sağlam temellere dayalı ilerlemeye imkan sağlıyor durumda olacak.  

Harika bir hafta geçirmenizi dilerim. 

Ferhan Akçidem (Ferhangiastrology)

Benzer Haberler

FOTO

GALERİ

 • KENTİN İÇİNDE VAHŞİ YAŞAM!
  KENTİN İÇİNDE VAHŞİ YAŞAM!Kenya'nın başkenti Nairobi'de bulunan National Park, vahşi yaşam meraklılarının uğrak merkezi konumunda yer alıyor...
  KENTİN İÇİNDE VAHŞİ YAŞAM!
  KENTİN İÇİNDE VAHŞİ YAŞAM! icon_go
 • TUHAF HİNDİSTAN!
  TUHAF HİNDİSTAN!Dünyanın en renkli ülkelerinden birisi olan Hindistan'dan gelen bu görüntüler şaşırtıcı edğil normal kabul ediliyor...
  TUHAF HİNDİSTAN!
  TUHAF HİNDİSTAN! icon_go
 • 'MARSHALL ADASI'NIN GİZLİ GÜZELLİĞİ
  'MARSHALL ADASI'NIN GİZLİ GÜZELLİĞİAdanın adı John Marshall'dan gelmektedir...
  'MARSHALL ADASI'NIN GİZLİ GÜZELLİĞİ
  'MARSHALL ADASI'NIN GİZLİ GÜZELLİĞİ icon_go
 • HAYVANLAR ALEMİNDEN MÜKEMMEL KARELER!
  HAYVANLAR ALEMİNDEN MÜKEMMEL KARELER!Dünyaca ünlü dergilerde hayvanlar aleminden inanılmaz güzel ve çarpcı fotoğraflar yayınlanıyor...
  HAYVANLAR ALEMİNDEN MÜKEMMEL KARELER!
  HAYVANLAR ALEMİNDEN MÜKEMMEL KARELER! icon_go
 • YILIN EN İYİ PROTESTO FOTOĞRAFLARI!
  YILIN EN İYİ PROTESTO FOTOĞRAFLARI!Uluslararası ajanslar bu sene içerisinde dünyanın farklı ülkelerinde düzenlenen gösterilerde inanılmaz görüntüler çekti...
  YILIN EN İYİ PROTESTO FOTOĞRAFLARI!
  YILIN EN İYİ PROTESTO FOTOĞRAFLARI! icon_go
 • ÇİN'İN PAMUKKALESİ 'HUANGLONG'
  ÇİN'İN PAMUKKALESİ 'HUANGLONG'Çin’in Sichuan kentinin kuzeybatısında yer alan Huanglong, Çin'in Pamukkalesi olarak son yıllarda turistlerin ilgisini çekiyor.
  ÇİN'İN PAMUKKALESİ 'HUANGLONG'
  ÇİN'İN PAMUKKALESİ 'HUANGLONG' icon_go
 • YER ALTINDA YAŞAYAN BERBERİLER!
  YER ALTINDA YAŞAYAN BERBERİLER!Bugün dünya üzerinde 23 milyon civarında berberi olduğu sanılıyor.Berberiler bugün itibari ile Fas, Cezayir, Tunus, Libya, Mısır, Mali, Nijer ve Mauretania’da dağınık gruplar halinde yaşıyor.
  YER ALTINDA YAŞAYAN BERBERİLER!
  YER ALTINDA YAŞAYAN BERBERİLER! icon_go
 • BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARI
  BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARIKurt köpeği Sitka ile seyahat etmeyi bir tutku haline getiren Çek fotoğrafçı Honza Řeháček,dünyanın farklı noktalarından harika manzaraları, köpeğini temel aldığı fotoğraflarıyla gösteriyor.
  BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARI
  BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARI icon_go
icon_close
icon_fikirANKETİMİZE KATILMAK İSTER MİSİN? icon_close
KATILIMIN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ! Asset 1