Biraz bekleteceğiz...Bilgilerini kontrol ediyoruz.
saniye sonra kapanacak.
CANLI RADYO

BURCUNUZU BU HAFTA NELER BEKLİYOR!

Astrolog Ferhan Akçidem, burçları her hafta Cuma sabahları Süper FM’de Geveze’nin Oyunu’nda anlatıyor...

11-17 Mart Astrolojik etkileşimler

• 13 Mart 2019 Güneş Plüton dost etkileşimi; Etkilerini 4-5 gün hissedeceğimiz bu etkileşim ile hayalini kurmuş olduğumuz işlerin sonucunda aldığımız kararları etkili bir şekilde ortaya koymak, fikir ve düşüncelerimizi ve karşımızdakilere daha kolay ve net aktarmak mümkün olabilir. Otoritenin desteğini arkamıza alacağımız ve istediklerimizi yaptırabileceğimiz bir zamandayız. 

• 14 Mart 2019 Güneş Jüpiter stresli etkileşimi; Kendimize güvenimizin haddinden fazla olacağı ve gerçekleri tam olarak ayırt edemeyeceğimiz bir süreçteyiz. Alacağımız kararların gerçeklikten uzak olması ihtimali oldukça yüksek, aşırı iyimser hal ve tavırlar hayalci yaklaşımlar sonrasında bizi ağır hayal kırıklıklarına sürükleyebilir. Ama iyi yani aynı gün bir de Mars Satürn arasında pozitif etkileşim var.  

• 14 Mart 2019 Mars Satürn dost etkileşimi; Etkilerini 2-3 gün hissedeceğimiz bu etkileşim ile hırs ve motivasyonumuzu etkili bir şekilde ortaya koyabilir, yaşça tecrübeli kişilerin desteğini arkamıza alabilir, ayakları yere sağlam basan ve ileriye yönelik istikrar sağlayabileceğimiz konularda başarı elde edebiliriz.

•  15 Mart 2019 Merkür Güneşin kalbinde; Normal şartlarda Merkür Güneş kavuşumları ve Merkür’ün güneşin kalbinde yer alması durumu muhteşem bir etkidir, fikir ve düşüncelerimizi yansıtma şeklimizi ifade eden Merkür Güneşin gücü arkasına alır ve hayal ettiğimiz konuları gerçeğe dönüştürmek üzere etkili bir süreç ortaya koyar. Ancak Merkür retro durumdayken bu etkileşimin olması ileriye yönelik hedefler yerine geçmişte yapmayı planladığımız ancak yapamadığımız, bir şekilde sekteye uğramış fikirleri değerlendirmek adına daha doğru bir yaklaşım ortaya  koyacaktır. Merkür ileri hareketine başladığında Mayıs 2019 da bir kavuşumları daha var orada ileriye yönelik fikirleri çıkarırsınız. 

• 16 Mart 2019 Merkür Plüton dost etkileşimi; Merkür ve Plüton arasındaki dost etkileşimler, fikir ve düşüncelerimizi karşımızdakilere, otorite pozisyonundakilere güçlü kişilere kolaylıkla kabul ettirebilme etkisi ortaya koyar. Ancak Merkür retro durumda bunu yaptığında söz konusu fikir ve düşünceler karşı tarafça kabul görse de sonradan değişen şartları veya verilen sözlerin yerine getirilememesi riskini ortaya koyuyor. Ancak daha önceden denediğiniz ve refüze edildiğiniz konular varsa bunları tekrar gündeme getirmek ve kabul ettiremeye çalışmak etkili sonuçlar getirebilir. 

• 16 Mart 2019 Merkür Jüpiter stresli etkileşimi; Retro durumdaki Merkür bir de Jüpiterle stresli etkileşim yaparsa gerçekten ağızımızdan çıkan sözlere çok dikkat etmemiz gerekir. Kendi becerilerimizi elimizdeki imkanları ve gücümüzü feci abartabilir kesinlikle altından kalkamayacağımız işlere imza atabiliriz. Yeni iş girişimleri, ticari anlaşma ve sözleşme yenilemeleri gibi gündemlere kesinlikle girmememiz gereken bir zamandır. Ayrıca finansal anlamda dalgalanmaların yaşanabileceği, parasal kayıpların gündeme gelebileceği bir süreç olabilir, dikkat etmemizde fayda var.   

11-17 Mart Koç ve Yükselen Koç Burçları; 

• Hafta genelinde 06 Marttaki Balık Yeni ayının etkileri halen aktif durumda. Yani biraz daha içimize döneceğimiz, kendimizi dışarıdan bakan birisinin gözüyle değerlendireceğimiz başlangıçları değerlendirmek isteyeceğiz, manevi huzur ihtiyacı ön plana çıkacaktır. 

• Merkür’ün retro durumda ilerliyor olması içsel derin endişelerimizi, önceden bizi rahatsız eden konuları tekrar deneyimleme ve bu sorunlara çözüm bulma yolunu ortaya koyacaktır. Merkür’ün Güneşin kalbinde yer alacağı Cuma günü özellikle çok etkili. 

• Hafta ortasında Çarşamba ve Perşembe günlerinde ise Güneş Plüton ve Mars Satürn pozitif etkileşimleri özellikle kariyerimiz ve finansal kazançlarımız konusunda etkili adımlar ortaya koymak, görüşmeler yapmak, fikirlerimizi otorite pozisyonundakilerle paylaşmak adına güzel zamanları göstermekte. 
•    Ancak hafta sonu tutamayacağımız sözler vermemeli aşırı hayalci ve gerçeklikten uzak fikirleri parlatmamaya çalışmalıyız. 

11-17 Mart  Boğa ve Yükselen Boğa Burçları; 

• Hafta genelinde 06 Mart tarihinde gerçekleşen Balık Yeni ayı halen aktif durumda olacak Yani yeni ortamlara girmek, arkadaş çevremizi artırmak, yardıma ihtiyacı olan arkadaşlara fedakar ve özverili yaklaşımlar sergilemek güzel olabilir ancak bu yardımların finansal olmaması konusu önem taşıyacaktır. Yeni ayın Neptünyen temalarda yer alması aldanma ve kandırılmalara bizleri açık hale getiriyor.

• Merkür retro durumda ilerliyor yanı sıra sosyal çevremizde ve arkadaşlarımızla diyaloglarımızda bazı yanlış anlaşılmalar, hayal kırıklıkları gündeme gelebilir ama bunun yanı sıra eskiden tanıdığımız ve koptuğumuz bazı kişilerle tekrar karşılaşmak ve aradaki buzları eritmek, bıraktığımız yerden devam etmek fırsatını da elde edebiliriz. Cuma günü bu konuda güzel bir gün olarak öne çıkıyor.  

• Hafta ortasında Çarşamba ve Perşembe günlerinde ise Güneş Plüton ve Mars Satürn pozitif etkileşimleri özellikle yurt dışı yabancı bağlantılı işler, medya iletişim ve yayıncılık konularında yeni fikir ve projeleri ortaya koymak konusunda etkin süreçleri ifade ediyor, akademik kariyer ve eğitim konuları atama bekleyen arkadaşlarımız için güzel haberler, yurt dışı seyahat programları veya tatil imkanları karşımıza çıkabilir, Uranüs te burcumuzda ilerliyor kendimizi daha özgür hissetmek isteyeceğimiz, kararları alma zamanındayız. 

• Ancak hafta sonu sosyal çevremizdeki arkadaşlarımız için finansal konulardan uzak durmalı borç vermek, kefil olmak veya benzeri parasal içerikli işlere girmemeliyiz. 

11-17 Mart İkizler ve Yükselen İkizler Burçları; 

• Hafta genelinde 06 Mart tarihinde gerçekleşen Balık Yeni ayının etkileri halen aktif durumda olacak. Yani yeni kariyer planlamaları ve iş fırsatlarıyla alakalı şans ve fırsatları elde edebiliyoruz evet ancak Neptünyen bir Yeni ay olması ve aynı süreçte Merkür’ün retro durumda yer alması daha gerçekçi ve sağlam adımlarla ilerlemek gerektiğini, sunulan fırsatları çok iyi anlayıp incelemek gerektiğini ortaya koyuyor, aşırı hayalci ya da üstün körü yapılan değerlendirmeler sonradan büyük hayal kırıklıkları yaratabilir.

•  Hafta ortasında Çarşamba ve Perşembe günlerinde ise Güneş Plüton ve Mars Satürn pozitif etkileşimleri ortaklaşa kazanç konuları, krediler, miras, alacak, nafaka ve eşin kazançlarıyla bağlantılı konularda güzel fırsatları ve ek kazançları elde edebilmeye finansal dengesizlikler toparlamaya destek verecek. 

•  Ancak hafta sonu ikili ilişkiler ve yeni ortaklıklar konusunda karşımıza çıkabilecek fırsatları değerlendirirken uyanık olmalı, karşımızdaki fırsatın bizim adımıza uygun şart ve koşullarda olduğundan emin olmalıyız. 

11-17 Mart Yengeç ve Yükselen Yengeç Burçları; 

• Hafta genelinde 06 Mart’ta gerçekleşen Balık yeni ayının etkileri aktif durumda olacak. Yani Yurt dışı bağlantılı işler medya iletişim ve yayıncılık konularında yeni şans ve fırsatlar gündemimize gelecektir. Ancak ancak Neptünyen bir Yeni ay olması ve aynı süreçte Merkür’ün retro durumda yer alması daha gerçekçi ve sağlam adımlarla ilerlemek gerektiğini, sunulan fırsatları çok iyi anlayıp incelemek gerektiğini ortaya koyuyor, aşırı hayalci ya da üstünkörü yapılan değerlendirmeler sonradan büyük hayal kırıklıkları yaratabilir.

• Merkür retrosunun da halen aktif durumda yer alması karşımıza çıkacak fırsatlarda iyi bir değerlendirme ve hazırlık dönemi olarak çalışmamız gerektiğini bu alanda daha önceden karşılaşmış olduğumuz olası sıkıntı ve sorunlarımızdan edindiğimiz tecrübelerden faydalanarak doğruyu bulabileceğimizi gösteriyor. Yeni eğitimlere başlayacaksak veya bir davamız varsa ertelemekte fayda var veya sonuca bağlanmaz. Akademik kariyer veya yerleştirme konularında sınava girecek atama bekleyen arkadaşlarımız varsa bu süre zarfında girecekleri sınav veya eğitimlerde ekstra dikkatli olsunlar, cevapları kontrol etsinler.

• Hafta ortasında Çarşamba ve Perşembe günlerinde ise Güneş Plüton ve Mars Satürn pozitif etkileşimleri yeni ortaklık fırsatları ve ticari başlangıçlar adına güzel destekler veriyor. Aşk ve ilişkiler konusunda da mevcut ilişkilerimizi bir adım öteye taşıma şansını elde edebiliriz. Hayatımızda kimse yoksa sosyal çevremizden tanışacağımız yeni birileriyle ( veya Merkür retrosu eski aşklar ) bir fırsat yakalayabiliriz. 

•  Ancak hafta sonu iş yerinde beraber çalıştığımız kişilerle birlikte yürüttüğümüz iş ve projelerde çalıştığımız konuya odaklanmakta zorlanabiliriz. Aşırı hayalci ve nasılsa hallederiz anlayışı bizi veremeyeceğimiz sözler vermeye çitayı çok yükseğe koymaya itebilir. Finansal kayıplara uğrama riski var. 

11-17 Mart Aslan ve Yükselen Aslan Burçları; 

•  Hafta genelinde 06 Mart’ta Balık burcunda gerçekleşen Yeni ay’ın etkileri halen aktif durumda yer alıyor. Yani Ortaklaşa kazançları artırmak finansal durumumuzu düze çıkarmak adına yeni şans ve fırsatlar gündemimize gelecektir. Ancak Neptünyen bir Yeni ay olması ve aynı süreçte Merkür’ün retro durumda yer alması daha gerçekçi ve sağlam adımlarla ilerlemek gerektiğini, sunulan fırsatları çok iyi anlayıp incelemek gerektiğini ortaya koyuyor, aşırı hayalci ya da üstünkörü yapılan değerlendirmeler sonradan büyük hayal kırıklıkları yaratabilir, finansal kayıplara uğratabilir.

•  Ayrıca Merkür’ün de halen aynı alanda retro durumda olması karşımıza çıkabilecek yeni fırsatlarda son onayı veya imzayı retro sonrasına bırakmak gerektiğini gösteriyor. Bir kredi ihtiyacı varsa başvuru ve son onay kısmını bu tarihten önce veya Mart sonuna bırakmamız daha doğru olur. Bunun yanı sıra ortak işlerden elde edilen kazançlarda bazı eksiklikler veya önceden atlanmış bazı konu ve harcamaların karşımıza ek maliyet olarak çıkması yönünde gündemlerle karşılaşabiliriz. Bu süre zarfında finansal harcamalarımıza dikkat etmeli ve kimseye kefil olmamalı ve borç vermemeliyiz. Mart ayını bu tarz konularla alakalı iyi bir değerlendirme ve hazırlık dönemi olarak geçirebilir, fizibilitesini ve artıları ve eksileri değerlendirme yoluna gidebiliriz . 

• Hafta ortasında Çarşamba ve Perşembe günlerinde ise Güneş Plüton ve Mars Satürn pozitif etkileşimleri iş yerinde beraber çalıştığımız kişilerle birlikte etkili çalışma ve sistematiği düzene oturtmak konularında kendi kariyerimizi yüceltecek güzel fırsatları karşımıza getirebilir.

•  Ancak hafta sonu çocuk sahibi olanlarımız için beklenmeyen ek bazı harcama ve masraflar söz konusu olabilir, aşk konularında güzel fırsatlar olmakla beraber harcamalara dikkat etmek gerekiyor. Yatırımlardan borsa kumar vb aktivitelerden uzak durmak gerekiyor. 

11-17 Mart Başak ve Yükselen Başak Burçları; 

•  Hafta genelinde 06 Mart’ta gerçekleşen Balık Yeni ayının etkileri halen aktif durumda yer alıyor. Yani yeni ilişkilere başlamak ortaklık fırsatlarını değerlendirmek adına yeni şans ve fırsatlar gündemimize gelecektir. Ancak Neptünyen bir Yeni ay olması daha gerçekçi ve sağlam adımlarla ilerlemek gerektiğini, gelen fırsatı çok iyi anlayıp incelemek gerektiğini, altında yatan niyetten emin olmak gerekliliğini ortaya koyuyor, aşırı hayalci ya da üstünkörü yapılan değerlendirmeler sonradan büyük hayal kırıklıkları yaratabilir. Aldanmalar ve dolandırılmaları gündeme getirebilir. 

• Ayrıca Merkür retrosunun halen devam ediyor olması iş konusunda yeni bir ortaklığa girmek, mevcut ortaklığın şeklini veya finansal yapısını değiştirmek üzere uygun bir zamanda olmayacağımızı gösteriyor. Bu tarz fırsatları Mart sonuna bırakmamız daha doğru olur. Bunun yanı sıra aşk ve ilişkiler konusunda eski sevgililerin tekrar gündeme gelmesi ve bir kez daha deneme istekleri ortaya çıkabilir ama unutmamak gerekiyor ki Merkür Retrolarında başlayan ilişkilerden bir fayda elde edemeyiz. Aynı durum yeni aşk ve ilişki fırsatları içinde geçerli olacak maalesef. Karşımıza çıkabilecek bu çapta fırsatları da yine eski sorun ve sıkıntıları aşmak ve çözmek üzere değerlendirebiliriz ve Retro sonrasında tekrar deneyebiliriz. 

•  Ama hafta ortasında Çarşamba ve Perşembe günlerinde ise Güneş Plüton ve Mars Satürn pozitif etkileşimleri Aşk ve ilişkiler konusunda güzel fırsatları destekler ve nispeten ayakları daha yere basan hale getirebilecek etkileri barındırıyor. Bununla beraber hayata geçirmek istediğimiz bir hobimizi parlatmak, ihtiyaç duyduğumuz eğitimleri almak , araştırmak yönünde güzel destek sağlıyor. 

•  Hafta sonunda ise evimizde yaşadığımız ortamda değişimler yapmak, düzenleme e yeni eşya almak konularında güzel fırsatlar yok bu yöndeki girişimleri ertelememizde fayda var, hatta beklenmedik tadilat işleri ve evde teknolojik alet ve cihazlarda sorunlar ek masrafları tetikleyebilir.  

11-17 Mart Terazi ve Yükselen Terazi Burçları; 

• Hafta genelinde 06 Mart’ta gerçekleşen Balık Yeni ayı halen aktif durumda yer alıyor. Yani iş yerimizde beraber çalıştığımız kişilerle beraber yürüttüğümüz projelerde yeni başlangıçlar ve yeni fırsatlar karşımıza çıkabilir. Ancak Neptünyen yeni ay olması aşırı hayalci yaklaşımlardan iş ve projelerden uzak durmak gerektiğini ve gerçekçiliğimizi kaybetmememiz gerektiğini gösteriyor. 

• Merkür retrosu da halen aktif yani İş yerinde ortaya koyacağımız iş ve projelerde aksamalar, yanlış anlaşılmalar, odaklanma sorunları çalışanlarla diyaloglarda orta noktayı bulamamak ve dağınık iletişim kaynaklı sorunsallarla mücadele etmemiz gerekebilir. Bu süreçte başlayacağımız yeni projeler veya atacağımız imzaları imkan olursa ertelemekte fayda olacaktır. Ancak bunun yanı sıra daha önceden üzerinde çalıştığımız fakat sonuca bağlanmayan askıda kalan konu ve gündemlerimiz varsa bunları toparlamak temizlemek ve yoluna sokmak içinde güzel bir dönemde olduğumuzu hatırlatayım.  

• Ama hafta ortasında Çarşamba ve Perşembe günlerinde ise Güneş Plüton ve Mars Satürn pozitif etkileşimleri evimizden ailemizden alacağımız destekle bazı finansal sorunların üstesinden gelebilmek, işimizdeki sıkıntıların üstesinden gelmek konusunda hem maddi hem de manevi sıkıntılardan kurtulma şansı sağlıyor. 

• Hafta sonunda ise internet ile alakalı yeni projelerimizde, süregelen eğitimlerimizde ek masraflar veya aşırı iyimser olmak kaynaklı düzensizlikler, tam göremediğimiz sorunların ayağımıza dolanması gibi etkiler yaratabilir.  

11-17 Mart Akrep ve Yükselen Akrep Burçları; 

•  Hafta genelinde 06 Mart’ta Balık burcunda gerçekleşen Yeni ayın etkileri halen aktif durumda yer alıyor, yani aşk konularında yeni fırsatlar oldukça yoğun bir şekilde gündemimize taşıyor olacak Ancak Neptünyen bir Yeni ay olması ve aynı süreçte Merkür’ün retro durumda yer alması daha gerçekçi ve sağlam adımlarla ilerlemek gerektiğini, gelen fırsatı çok iyi anlayıp incelemek gerektiğini, altında yatan niyetten emin olmak gerekliliğini ortaya koyuyor, aşırı hayalci ya da üstünkörü yapılan değerlendirmeler sonradan büyük hayal kırıklıkları yaratabilir. Eski ve tam bitirilmemiş aşkların tekrar gündeme gelebileceğine eski sevgililerin hortlayabileceğine işaret ediyor. Aşk dışında bir hobimizi parlatıp projelendirmek üzere de güzel bir zamandayız ancak işi finalize etmek ve hayata geçirmek için yine retro sonrasını bekleyelim. 

• Hafta ortasında Çarşamba ve Perşembe günlerinde ise Güneş Plüton ve Mars Satürn pozitif etkileşimleri yakın çevremizden alacağımız destekle yeni eğitimlere başlamak, internet dijital satış ve pazarlama konularıyla ilgili yeni iş ve projeler adına güzel fırsatları destekler nitelikte çalışıyor. Ama yine de Merkür’ün retrosunu unutmayalım bu tarz fırsatları fizibilite ve değerlendirmesini çıkaralım retro sonrasında harekete geçeriz. 

•  Hafta sonunda ise çocuk sahibi olanlarımız için çocuklarıyla ilgili ek bir masraf söz konusu olabilir veya karşımıza çıkabilecek aşk fırsatıyla alakalı harcamalarımıza dikkat etmeliyiz. Yatırım Borsa kumar vs gibi finansal girişimlerden uzak durmamız gerekiyor. 

11-17 Mart Yay ve Yükselen Yay Burçları; 

• Hafta genelinde 06 Mart’ta gerçekleşen Balık Yeni ayının etkileri halen aktif durumda yer alıyor. Yani taşınma, yer değiştirme, evde dekoratif değişimler, peyzaj düzenleme konuları belki tadilat ve inşaat işleri karşımıza çıkabilir. Ancak Neptünyen bir Yeni ay olması ve aynı süreçte Merkür’ün retro durumda yer alması daha gerçekçi ve sağlam adımlarla ilerlemek gerektiğini, gelen fırsatı çok iyi anlayıp incelemek gerektiğini, altında yatan niyetten emin olmak gerekliliğini ortaya koyuyor, aşırı hayalci ya da üstünkörü yapılan değerlendirmeler sonradan büyük hayal kırıklıkları yaratabilir. Olası değişim ya da satın alma adına kiminle anlaşma yaptığımızı iyi araştıralım ve karşıdan talep ettiklerimizi ve karşımızdakinin bize ne söz verdiğini çok iyi anlayalım.

• Hafta ortasında Çarşamba ve Perşembe günlerinde ise Güneş Plüton ve Mars Satürn pozitif etkileşimleri finansal konularda daha ayakları yere basan ve sağlam temellere oturtabileceğimiz fırsatları ve gelişmeleri bize sağlayacak. Finansal durumumuzu düzenlemek ve bize ağırlık yapan gereksiz masraflardan kurtulmak için güzel bir zamandayız. 

• Hafta sonunda ise ev ile ilgili taşınma tadilat vs konularında uzak durmamız gereken bir zamandayız. Masrafları azaltalım derken gereksiz ek masraflarla karşılaşmayalım. 

11-17 Mart Oğlak ve Yükselen Oğlak Burçları; 

•  Hafta genelinde 06 Mart’ta gerçekleşen Balık yeni ayı halen aktif durumda yer alıyor. Yakın çevre iletişimlerinde, yetenekleri geliştirebilecek eğitimler konusunda ve özellikle içinde dijital barındıran yeni iş ve girişimlerde fırsatlar karşımıza çıkacaktır. Ancak Neptünyen bir Yeni ay olması daha gerçekçi ve sağlam adımlarla ilerlemek gerektiğini, gelen fırsatı çok iyi anlayıp incelemek gerektiğini, altında yatan niyetten emin olmak gerekliliğini ortaya koyuyor, aşırı hayalci ya da üstünkörü yapılan değerlendirmeler sonradan büyük hayal kırıklıkları yaratabilir.

•  Ayrıca Merkür retrosu halen aktif durumda yani finansal gündemleri toparlamak adına bir kredi başvurusu veya bir anlaşma ve sözleşme gündemi söz konusu olursa imzayı retro sonrasına bırakmakta fayda olacaktır. Bunun yanı sıra yakın çevremizle iletişimlerimizde kopukluklar, yanlış anlaşılmalar ortaya çıkabilir, eskiden yaşadığımız sıkıntı ve sorunlu konular tekrar gündeme gelebilir ve aslında bu konuları finalize etmek içinde ideal bir zamanda olduğumuzu belirtmem lazım. Yeneklerimizi geliştireceğimiz yeni eğitim gündemleri de bu süre zarfında karşımıza gelebilir ancak bunları da ertelemekte fayda olacaktır, Sınavları olan arkadaşlarımız da sınavda yanıtladıkları cevapları tekrar tekrar kontrol ederlerse daha iyi olur. 

• Hafta ortasında Çarşamba ve Perşembe günlerinde ise Güneş Plüton ve Mars Satürn pozitif etkileşimleri finansal konularda daha ayakları yere basan ve sağlam temellere oturtabileceğimiz fırsatları ve gelişmeleri bize sağlayacak. Finansal durumumuzu düzenlemek ve bize ağırlık yapan gereksiz masraflardan kurtulmak için güzel bir zamandayız. 

•  Hafta sonunda ise ev ile ilgili taşınma tadilat vs konularında uzak durmamız gereken bir zamandayız. Masrafları azaltalım derken gereksiz ek masraflarla karşılaşmayalım.  

11-17 Mart Kova ve Yükselen Kova Burçları; 

•  Hafta genelinde 06 Mart’ta gerçekleşen Balık Yeni ayı etkileri halen aktif durumda yer alıyor. Yani finansal kazançlarımızı toparlamak ve düzenlemek adına yeni şans ve fırsatlar gündeme gelebilir, eski borçlardan kurtulma durumu söz konusu olabilir. Ancak Neptünyen bir Yeni ay olması daha gerçekçi ve sağlam adımlarla ilerlemek gerektiğini, gelen fırsatı çok iyi anlayıp incelemek gerektiğini, altında yatan niyetten emin olmak gerekliliğini ortaya koyuyor, aşırı hayalci ya da üstünkörü yapılan değerlendirmeler sonradan büyük hayal kırıklıkları yaratabilir. Finansal kayıpları tetikleyebilir.

•  Ayrıca Merkür retrosu halen aktif durumda. Dolayısıyla finansal kazançlarımız konusunda bazı sıkıntı ve sorunlar daha önceden çözümlemediğimiz ve ayağımıza dolanan bir takım masraflar tekrar gündeme gelebilir, finansal durumumuzu düzeltmek için yen kredi başvurularında bulunmak adına doğru bir zamanda değiliz. Yaptığımız masrafları da iyi gözden geçirmeli aldanma aldatılma ve kandırılmalara karşı dikkatli olmalıyız. Borç vermek de yine bu süreçte çok uygun olmayacaktır. 

•  Hafta ortasında Çarşamba ve Perşembe günlerinde ise Güneş Plüton ve Mars Satürn pozitif etkileşimleri arkamızdan dönebilecek gizli saklı işlere, gizli düşmanlara, gizli korku ve endişelerimize karşı güçlü bir duruş sergileyebilmemizi ve bu tarz psikolojik zorlanmalardan kurtulabilme şansını bize sağlıyor olacak. 

•  Hafta sonunda ise sosyal çevremizle ve arkadaşlarımızla geçireceğimiz zamanlarda veya katılacağımız davet veya organizasyonlarda harcamalarımıza dikkat etmemiz gerektiğini gösteriyor. Borç isteyenlere borç vermek için iyi bir zaman değil. 

11-17 Mart Balık ve Yükselen Balık Burçları; 

• Hafta genelinde 06 Mart’ta burcumuzda gerçekleşen Yeni ayın etkileri halen aktif durumda yer alıyor Yani hayatımızda değiştirmek ve düzene sokmak istediğimiz yaşam hedeflerimizi gerçekleştirmek üzere hareket edeceğimiz, etrafımızca fark edileceğimiz ve yeni başlangıçları yapacağımız şans ve fırsatları elde etmeye başlıyoruz. Ancak Neptünyen bir Yeni ay olması daha gerçekçi ve sağlam adımlarla ilerlemek gerektiğini, gelen fırsatı çok iyi anlayıp incelemek gerektiğini, altında yatan niyetten emin olmak gerekliliğini ortaya koyuyor, aşırı hayalci ya da üstünkörü yapılan değerlendirmeler sonradan büyük hayal kırıklıkları yaratabilir. Bizi Sazan sarmalına çevirebilir.  

• Merkür retrosu da yine burcumuzda ve halen aktif durumda yani hayatımızın gidişatıyla ilgili net kararlar almak üzere doğru bir zamanda değiliz arkadaşlar, bu süreci daha önceden halletmediğimiz ve ayağımıza dolanan, çözmekten çekindiğimiz korktuğumuz teyit beklediğimiz sorunların üstesinden gelmek için kullanabiliriz. Gerçekçiliğimizi asla elden bırakmamamız gereken ve iyimser iyi kalpli yanımızı belki bir süreliğine rafa kaldırmamız gereken bir zamandayız. Tehlikeye, kandırılmalara ve aldatılmalara açık bir zamandayız. Eski sevgililer çok pişman olduklarını söyleyerek size geri dönebilirler, size yanlış yapan insanlar çok pişman olduklarını söyleyerek geri gelebilirler, onların gerçekte varmaya şeyi iyi anlamaya çalışmalıyız, hemen yelkenleri suya indirmemeliyiz. 

•  Hafta ortasında Çarşamba ve Perşembe günlerinde ise Güneş Plüton ve Mars Satürn pozitif etkileşimleri sosyal çevremizde ve arkadaşlıklarımızda ayağı yere basan sağlam adımlar atmak, yeni iş ve projeleri hayata geçirmek konusunda destekleyici yönde çalışıyor. Özellikle dijital içerikli iş ve projelerde ihtiyaç duyulan araştırma ve değerlendirmeleri yapmak, fizibilitesini çıkarmak ve Merkür retrosundan sonra hayata geçirmek adına güzel fırsatları sağlayacaktır. 

•  Hafta sonunda ise kariyemizle ilgili yeni gelişmeler, fırsatlar ve şanslar önümüze gelebilir ancak biz yine de son kararı vermeden önce sunulan şartları çok çok iyi değerlendirmeliyiz. 

Harika bir hafta geçirmenizi dilerim. 

Ferhan Akçidem (Ferhangiastrology)

Benzer Haberler

FOTO

GALERİ

 • KENTİN İÇİNDE VAHŞİ YAŞAM!
  KENTİN İÇİNDE VAHŞİ YAŞAM!Kenya'nın başkenti Nairobi'de bulunan National Park, vahşi yaşam meraklılarının uğrak merkezi konumunda yer alıyor...
  KENTİN İÇİNDE VAHŞİ YAŞAM!
  KENTİN İÇİNDE VAHŞİ YAŞAM! icon_go
 • TUHAF HİNDİSTAN!
  TUHAF HİNDİSTAN!Dünyanın en renkli ülkelerinden birisi olan Hindistan'dan gelen bu görüntüler şaşırtıcı edğil normal kabul ediliyor...
  TUHAF HİNDİSTAN!
  TUHAF HİNDİSTAN! icon_go
 • 'MARSHALL ADASI'NIN GİZLİ GÜZELLİĞİ
  'MARSHALL ADASI'NIN GİZLİ GÜZELLİĞİAdanın adı John Marshall'dan gelmektedir...
  'MARSHALL ADASI'NIN GİZLİ GÜZELLİĞİ
  'MARSHALL ADASI'NIN GİZLİ GÜZELLİĞİ icon_go
 • HAYVANLAR ALEMİNDEN MÜKEMMEL KARELER!
  HAYVANLAR ALEMİNDEN MÜKEMMEL KARELER!Dünyaca ünlü dergilerde hayvanlar aleminden inanılmaz güzel ve çarpcı fotoğraflar yayınlanıyor...
  HAYVANLAR ALEMİNDEN MÜKEMMEL KARELER!
  HAYVANLAR ALEMİNDEN MÜKEMMEL KARELER! icon_go
 • YILIN EN İYİ PROTESTO FOTOĞRAFLARI!
  YILIN EN İYİ PROTESTO FOTOĞRAFLARI!Uluslararası ajanslar bu sene içerisinde dünyanın farklı ülkelerinde düzenlenen gösterilerde inanılmaz görüntüler çekti...
  YILIN EN İYİ PROTESTO FOTOĞRAFLARI!
  YILIN EN İYİ PROTESTO FOTOĞRAFLARI! icon_go
 • ÇİN'İN PAMUKKALESİ 'HUANGLONG'
  ÇİN'İN PAMUKKALESİ 'HUANGLONG'Çin’in Sichuan kentinin kuzeybatısında yer alan Huanglong, Çin'in Pamukkalesi olarak son yıllarda turistlerin ilgisini çekiyor.
  ÇİN'İN PAMUKKALESİ 'HUANGLONG'
  ÇİN'İN PAMUKKALESİ 'HUANGLONG' icon_go
 • YER ALTINDA YAŞAYAN BERBERİLER!
  YER ALTINDA YAŞAYAN BERBERİLER!Bugün dünya üzerinde 23 milyon civarında berberi olduğu sanılıyor.Berberiler bugün itibari ile Fas, Cezayir, Tunus, Libya, Mısır, Mali, Nijer ve Mauretania’da dağınık gruplar halinde yaşıyor.
  YER ALTINDA YAŞAYAN BERBERİLER!
  YER ALTINDA YAŞAYAN BERBERİLER! icon_go
 • BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARI
  BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARIKurt köpeği Sitka ile seyahat etmeyi bir tutku haline getiren Çek fotoğrafçı Honza Řeháček,dünyanın farklı noktalarından harika manzaraları, köpeğini temel aldığı fotoğraflarıyla gösteriyor.
  BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARI
  BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARI icon_go
icon_close
icon_fikirANKETİMİZE KATILMAK İSTER MİSİN? icon_close
KATILIMIN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ! Asset 1