Biraz bekleteceğiz...Bilgilerini kontrol ediyoruz.
icon_player_arrow_down
icon_player_favorite ŞARKIYI FAVORİLERİNE EKLEMEK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAP.
icon_player_volume icon_player_mute
YOL FİKRİ KARAYEL
Bariz telaşım, saydam yaralarımla
Senden saklanmadım, yol arkadaşım
Şimdi yollar daralır çıkmaz sokaklarında
Tutma bırak içinde kalmayayım…

Geçiyor bir ömür, düşüne düşüne
Kalmıyor hiç bir şey benden, yetmiyor birine
Biz hep sustuk, yol almadık ve…
Öyle güzel kalmadık

Tutmayın yol verin gidene gidene
Cevap da vermem artık gücüme gidene
Yoktur tavsiyem bile beni kaybedene
Doldu sığmaz içime

Tutmayın yol verin gidene gidene
Cevap da vermem artık gücüme gidene
Hiç mi soru sormadın yüzüne gülene
Doldu sığmaz içime
Alıştığım eziyetin felaket olsa nihayetinde
Elbet aşkla yıkanır kalp kendine ihanetinde

Tutmayın yol verin gidene gidene
Cevap da vermem artık gücüme gidene
Yoktur tavsiyem bile beni kaybedene
Doldu sığmaz içime

Tutmayın yol verin gidene gidene
Cevap da vermem artık gücüme gidene
Hiç mi soru sormadın yüzüne gülene
Doldu sığmaz içime
Yoldur bitmez gidene…
saniye sonra kapanacak.

DOĞRU ERKEKLE Mİ EVLENİYORSUNUZ!

Malum düğün sezonundayız. Ama içinizde korkular var biliyorum...

Son zamanlarda düğün haberlerinden çok boşanma haberleri alır olduk. Ne oluyor da, bir ömür geçirmek için yola çıkılan evlilikler, çok da uzun süre geçmeden bir anda sonlanıveriyor. Elbette, sonu kötü biten örneklere bakarak hayallerinizden vazgeçemezsiniz. Vazgeçmeyin de. Peki, ama "evet” demeyi düşündüğünüz erkek, sizin için doğru erkek mi nasıl anlayacaksınız?

ÖNCELİKLE KENDİNİZİ İYİ TANIYIN

Maalesef birçok kadının zihninde, her istediğini bulamayacağına dair endişeler var. Elbette kimse mükemmel değil. Her istediğinizi bulamayabilirsiniz. Hem yakışıklı, hem iyi eğitimli, hem zengin hem o, hem bu olsun. Hayal gibi, değil mi? Ama kendiniz için öncelikli meseleleri belirlemelisiniz. Sizi çok seviyor diye, sizin için öncelikli olan özelliklerin eksikliğini görmezden gelemezsiniz. Mesela sizin için eşinizin iyi eğitimli ya da iyi bir kariyer sahibi olması yüksek öncelikliyse, sırf çok yakışıklı ya da çok ilgili diye, ileride kültür farkından rahatsız olacağınız bir evlilik yapmamalısınız. Neyin sizi mutsuz edeceğini çok iyi bilmelisiniz.

SİZDEN ÖNCEKİ HAYATINI NE KADAR BİLİYORSUNUZ?

Elbette hepimiz yaş aldıkça olgunlaşıyoruz. Zaman içinde daha sakin, daha olgun davranmayı hayat bize öğretiyor. Gençliğinde çok çapkın olan bir erkek, sizinle tanışınca bir aile hayal eden sadık bir eş olabilir. Çok makul. Ancak geçmişinde şiddet uygulamış ya da kumar veya alkol sorunu yaşamış biri, ilerideki hayatında sorun yaşadığı dönemlerde, yeniden bu alışkanlıklarına geri dönebilir. Sevgiyle her şey düzelir demeyin, bazı bağımlılıklardan kurtulmak için tedavi şart.

ERKEK ARKADAŞINIZ İÇİN DEĞİŞİR MİSİNİZ?

Belki erkek arkadaşınızın daha şık giyinmesi için ufak dokunuşlar yapabilirsiniz. Ya da onu sizin hobilerinizle tanıştırıp ortak ilgi alanları yaratabilirsiniz. Ama sakın onun karakterini değiştirebileceğinizi düşünmeyin. Çalışkan olmayan birini hırslı, ev işlerinde isteksiz bir erkeği usta bir tamirci, içine kapanık bir erkeği sosyal bir kelebek haline dönüştürebileceğinizi düşünmek, sadece sizin yanılgınız olur. Huylu huyundan vazgeçmez, kimse kimse için değişmez. İnsanlar sadece kendileri istedikleri konularda değişirler. Gelişim de budur işte!

ARANIZDA ÇEKİM VAR MI?

Mantığa önem veren, rasyonel kararlar almayı seçen biri olabilirsiniz. Ne güzel! Ancak bir iş ortaklığı yapmadığınızı göz ardı etmeyin. Mantığınızla bir karar almak, duygularınıza hitap etmeyen biriyle evlenmek demek değildir. Bir ömrü birlikte geçirebilmek için aranızdaki sevginin sağlayacağı tahammül ve hoş görüye ihtiyacınız olduğunuzu sakın unutmayın. Cinsel ve duygusal bir çekim hissetmediğiniz bir insanla, evde köşe kapmaca oynayarak yaşayamazsınız.

(Yeşim Varol ilişki ve Evlilik Danışmanı)

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.
 

Benzer Haberler

 • Yaşam24 SAAT İÇİNDE HER YER ÖRÜMCEK AĞI OLDU!Yunanistan'da Vistonida Gölü etrafında bin metrelik çalılık alan, setler ve küçük kiliseler 24 saat içerisinde örümcek ağlarıyla kaplandı.
  24 SAAT İÇİNDE HER YER ÖRÜMCEK AĞI OLDU!
 • YaşamFOTOĞRAFLARLA GEÇEN BİR ÖMÜR ARA GÜLER!Türkiye’nin en önemli fotoğrafçılarından biri olan Ara Güler hayata gözlerini yumdu.
  FOTOĞRAFLARLA GEÇEN BİR ÖMÜR ARA GÜLER!
 • YaşamİNGİLİZCE ÖĞRENMEDE YETERSİZ KALDIK!İngilizce Yeterlilik Endeksi’ne göre Türkiye, 80 ülke arasında 62’inci sırada yer aldı.
  İNGİLİZCE ÖĞRENMEDE YETERSİZ KALDIK!
 • YaşamNOBEL ÖDÜLLÜ BİLİM ADAMINA ÖZEL BİSİKLET PARK YERİABD'deki Missouri Üniversitesi bu yıl Nobel Kimya Ödülü'ne layık görülen George Smith için özel otomobil parkı yerine bisiklet park yeri ayırdı.
  NOBEL ÖDÜLLÜ BİLİM ADAMINA ÖZEL BİSİKLET PARK YERİ
 • YaşamMUTLU İNSANLAR İŞİNDE DE HAYATINDA DA KAZANIYOR!Mutlu olan insanlar hem işlerinde başarılı oluyor hem de fazlasıyla para kazanarak uzun süre yaşayabiliyor. Yapılan bu araştırmanın en ilginç sonucu ise evliler çok daha mutlu oluyor.
  MUTLU İNSANLAR İŞİNDE DE HAYATINDA DA KAZANIYOR!
 • YaşamTEMİZ BESLENMENİN 4 KURALIİyi beslenme, sağlıklı ve uzun bir hayat sürmenin en önemli ön şartlarından biri. Temiz beslenme tanımı da işte bu noktada hayatlarımıza girmiş bulunmakta.
  TEMİZ BESLENMENİN 4 KURALI

FOTO

GALERİ

 • BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARIKurt köpeği Sitka ile seyahat etmeyi bir tutku haline getiren Çek fotoğrafçı Honza Řeháček,dünyanın farklı noktalarından harika manzaraları, köpeğini temel aldığı fotoğraflarıyla gösteriyor.
  BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARI
  BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARI icon_go
 • KORKUNÇ VOLKANLAR!Endonezya yapısı itibariyle volkanik dağlardan oluşur. Çoğu sönmüş yaklaşık 150 civarında volkan bulunmaktadır.
  KORKUNÇ VOLKANLAR!
  KORKUNÇ VOLKANLAR! icon_go
 • PHOTOSHOP KULLANMADAN ÇEKİLEN EN İYİ FOTOĞRAFLARProfesyonel ya da ciddi olarak fotoğrafçılık ile uğraşanların çok daha iyi anlayacağı üzere doğada zaman zaman öyle anlar vardır ki, fotoğrafını çektiğinizde ömür boyu mükemmel bir anı olarak kalırlar.
  PHOTOSHOP KULLANMADAN ÇEKİLEN EN İYİ FOTOĞRAFLAR
  PHOTOSHOP KULLANMADAN ÇEKİLEN EN İYİ FOTOĞRAFLAR icon_go
 • 'YERYÜZÜ GÜZELİ' ADAYLARI TANITILDIBirleşmiş Milletler (BM) tarafından düzenlenen 2018 Miss Earth (Yeryüzü Güzeli) yarışmacıları basına tanıtıldı.
  'YERYÜZÜ GÜZELİ' ADAYLARI TANITILDI
  'YERYÜZÜ GÜZELİ' ADAYLARI TANITILDI icon_go
 • MEVSİM GEÇİŞLERİNDE HASTA OLMAMAK İÇİN BU ÇAYLARI İÇİN!Mevsim geçişlerindeki sıcaklık değişimleri vücut direncimi kırarak bizi hasta eder...
  MEVSİM GEÇİŞLERİNDE HASTA OLMAMAK İÇİN BU ÇAYLARI İÇİN!
  MEVSİM GEÇİŞLERİNDE HASTA OLMAMAK İÇİN BU ÇAYLARI İÇİN! icon_go
 • AVRUPA'NIN EN HIZLI TREN ROTALARI!Trenle seyahat, konforlu ve huzurlu bir yolculuğun yanı sıra ekonomik bir tatil imkânı da sunuyor.
  AVRUPA'NIN EN HIZLI TREN ROTALARI!
  AVRUPA'NIN EN HIZLI TREN ROTALARI! icon_go
 • COMİC CON ÇILGINLIĞI!Dünyanın en renkli etkinliklerden biri olarak kabul edilen Comic Con Rusya 2018 ile bilgisayar oyunu meraklılarını buluşturan IgroMir (Dünya Oyunları) Fuarı Rusya’nın başkenti Moskova’da yapıldı.
  COMİC CON ÇILGINLIĞI!
  COMİC CON ÇILGINLIĞI! icon_go
 • EKSİ 62 DERECEDE HAYAT!Dünya'nın en soğuk yerlerden biri olarak bilinen Yakutistan'da aşırı soğuk hava hayatın devam etmesine engel olmuyor...
  EKSİ 62 DERECEDE HAYAT!
  EKSİ 62 DERECEDE HAYAT! icon_go
icon_close