Biraz bekleteceğiz...Bilgilerini kontrol ediyoruz.
player_minimize
btn_menu_close Yalnız Çiçek Aleyna Tilki
O derin uçurumlarda açan
Dikeni zehirli yalnız çiçek
Suç olur muydu seni bir kez koklayıp ölmek

Fırtına olsam kırsam dikenini
Yüreğimle dokunsam çiçeğine
Bu inat bu dik bakış neden gözlerime

Kendini bırak
Bırak artık benim cennetime

Ayrı iklimsin ne çare
Ben sana vurgun biçare
Sarardım, soldum hasretinle

Ayrı iklimsin apayrı
Sert soğuk mağrur sevdalı
Kavrulur yanarım ben niye
btn_menu_close Aleyna Tilki
Emrah Karaduman'la ortak çalışması olan "Cevapsız Çınlama" ile çıkış yapan Türk şarkıcı.
saniye sonra kapanacak.

YAŞAM

Dünyaca Ünlü Şef İntihar Etti!

Televizyoncu, yazar ve aşçı Anthony Bourdain, otel odasında ölü olarak bulundu!

TV şovları ve kitaplarıyla geniş kitleler tarafından sevilen Anthony Bourdain hayatını kaybetti. CNN ,Bourdain'in ölümünü son dakika olarak geçti.

Anthony Bourdain'in, yakın arkadaşı olarak bilienen Fransız şef Eric Ripert tarafından otel odasında ölü bulunduğu açıklandı.

Etnik mutfaklar üzerine de uzmanlığı olan ünlü şef Türkiye’ye de defalarca gelmişti.

CNN'in konuyla ilgili yayınladığı ilk mesaj şu şekildeydi...

“Arkadaşımız ve meslektaşımız Anthony Bourdain’in ölümünü teyit ederken olağanüstü üzüntü duyuyoruz. Yetenekleriyle bizi şaşırtmaktan asla vazgeçmedi ve onu çok özleyeceğiz. Dualarımız onunla ve kızıyla birlikte… ”

 

 

ASIA ARGENTO’YLA AŞK YAŞIYORDU

Bourdain, Hollywood’u sarsan Harvey Weinstein’ın taciz skandalını ortaya çıkaran, aynı zamanda Weinstein’ın taciz ettiği isimlerden olan İtalyan yönetmen oyuncu Asia Argento’yla aşk yaşıyordu.

Argento da, haberlerin ardından sosyal medyadan bir açıklama yayınlayarak, sevgilisine duyduğu evgi ve saygıdan bahsetti, ailesi ve kendisi için özel hayata saygı beklediğini belirtti.

 

 

ANTHONY BOURDAIN KİMDİR?

Anthony Bourdain, 25 Haziran 1956'da dünyaya geldi. 1970'lerde kolejde okuduğu senelerde restoranlarda çalışmaya başladı ve kariyerine gastronomi alanında devam etmeye karar verdi. Culinary Institute of America'dan mezun oldu ve New York'ta son derece prestijli restoranları yönetti. Hem şef, hem de işletmeci olarak çalıştı. 2000'li yılların başında, Times'da en çok satanlar listesine girecek olan, ilk yemek kitabını yazdı. Kitchen Confidential: Adventures in the Culinary Underbelly, The New Yorker'da "Bu Kitabı Okumadan Yemek Yemeyin" sloganıyla tanıtıldı. Food Network'ten gelen teklifi değerlendirip televizyon programı yapmaya başladı. 

İlk programı A Cook's Tour oldu. İlgi yoğun olunca, yeni bir belgesel şov başlattı: "Anthony Bourdain: No Reservations". Hem gezi, hem yemek konulu şovunu Travel Channel'a taşıdı. 2006'da şovun bir bölümünü Lübnan'da çekerken, İsrail - Lübnan olayı patlak verdi. Ekibiyle beraber uzun süre bir otelde mahsur kaldılar. Şovu bitirmeye çalışırken aynı zamanda ülkeden de çıkmaya çalışıyorlardı. Pulp Fiction'daki Harvey Keitel'ın karakterinden esinlenerek, Bay Kurt dediği bir adam, kaçmalarına yardım etti ve ülkelerine dönebildiler. Sonradan yayına çıkan bölüm, 2007 Emmy Ödülleri'ne aday gösterildi.

2011'de The Layover isimli yeni bir seriye başladı. Her bölümde yeni bir şehri keşfettiği programda, her şehirde 1 ya da 2 gün konaklayarak 10 bölüm programı sürdürdü. 2012'de CNN'e geçerek, son programı, "Anthony Bourdain: Parts Unknown"ı yayınladı. Şov bünyesinde Amerika'dan çok Avrupa'nın kıyı şehirlerinin mutfak kültürlerine odaklandı.

Programı, sadece mutfak kültürü, yemek yemek ve civar restoranları keşfetmekten ibaret olmadı, farklı şeyler de denedi. 

DEVAMINI OKUicon_open_down

Benzer Haberler

İlginizi Çekebilir

icon_fikirFİKRİNİ BİZİMLE PAYLAŞMAK İSTER MİSİN? icon_close
KATILIMIN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ! icon_close