Biraz bekleteceğiz...Bilgilerini kontrol ediyoruz.
player_minimize
btn_menu_close Nabız 180 Derya Uluğ
Yüreğimde bir acı
Geldi geçmiyor neden
Kalbimde bir migren
Hiç bişey Kesmiyor neden

Eller nasıl da mutlu
Ya da Ne güzel rol yapıyor
Eskiden böyle miydim
Gören bile halime ağlıyor

Bi çarpıntı sürekli
Nabız oldu yüz seksen
Gitti gidiyorum galiba
Sebebi de kalpten

Ölüyorum anlasana
Daha da vurmasana
Vicdanın sızlasa da
Geri dönsen mi bana
btn_menu_close Derya Uluğ
21 Şubat 1986 doğumlu Türk şarkıcı.

Gerçek Adı: Derya Uluğ
Doğum Yeri: İzmir
Doğum Tarihi: 21 Şubat 1986

Hakkında:
- Profesyonel müzik kariyeri Ebru Gündeş'in back vokali olmasıyla başladı.
- 2016 yılında "Okyanus" adlı ilk single çalışması yayımlandı.

İlk Single: Okyanus
saniye sonra kapanacak.

YAŞAM

Gördüğünüz İlk Şey Gerçek Kişiliğinizi Yansıtıyor!

Hemen hepimiz sonunda kendimiz hakkında söylenecek olanların merakından bu testlere bayılmaz mıyız? Şimdi hemen ilk gördüğünüz ne, söyleyin!

Kişiliklerimiz aynı anda sabit ve değişken, genel ve özel, basit ve karmaşıktır.

Bir diğer gerçek ise, insanlar kendileri hakkında söylenebilecek her şeyi duymak ister. 

Dergiler/ internette eğlence amaçlı yayınlanan ya da geniş kapsamlı profesyonel/ akademik kişilik testleri fark etmez, hemen hepimiz sonunda kendimiz hakkında söylenecek olanların merakından bu oyuna katılırız.

İlişkisel psikoloji, ‘benzersiz kişisel geçmişlerimiz, çatışmalarımız ve dünyayla bağlantı kurma yollarımızı yansıtan tekrar eden ilişkisel kalıplar‘ olduğunu söyler. Yani, çevremizdeki insanlardan ve şeylerden hepimiz sürekli ve bilinçsizce etkileniyoruz, buna karşın sürekli olarak ve bilinçsizce bu insanları ve şeyleri etkiliyoruz da.

Neyse işin eğlenceli kısmına geçersek, resme ilk baktığınızda ne gördüğünüzü belirlemek ve aşağıda bunun ne anlama geldiğini listeden öğrenmeye geldi sıra…

1. Bir aygır
Genel olarak atlar ve özellikle aygırlar, tutkunuzu takip etmenizi sağlayan bir itici gücü temsil eder. Aynı zamanda, içgüdüsel doğasını izlerken bir yandan da sosyal açıdan uygun davranmayı bilen dengeli bireylerin işaretidir.

Ek olarak, resme baktığında ilk olarak aygırı gören birinin güçlü bir cinsel enerji barındırması muhtemeldir.
 


2. Bir horoz
Eğer ilk olarak horozu fark ettiyseniz, tüm ihtişamınızı gözler önüne sermek için coşkulu davranan birisiniz demektir. Bu kendini beğenmişlik olarak algılanmamalı. Horoz, Çin mitolojisinde beş erdemle bağdaştırılır:  Sivil sorumluluk, evlilik sadakati, cesaret, şefkat ve güven.


 
3. Bir yengeç
Yengeçlerin bize birkaç şey hatırlatmak için var oldukları söylenir:
* Hedeflerimize ulaşabilmek için her zaman tek bir yol izleyemeyiz; yanlamasına adım atmaya ve yeni bir bakış açısı kazanmaya hazır olmalıyız.
* Toplum, büyümek için hayati önem taşımaktadır, ancak kendi kendimize kalıp düşünmek için de izolasyona ihtiyaç duyarız.
* Ne zaman ilerleyeceğimizi bildiğimiz gibi geri çekilme zamanımızı da bilmeliyiz.

Eğer ilk fark ettiğiniz yengeç oldu ise, muhtemelen utangaç ve oldukça duyarlı birisiniz ama aynı zamanda keşfetmeyi seviyor ve zamanınızı kendiniz ve etrafınızdakiler için en iyi şekilde değerlendirmeyi biliyorsunuz.4.Bir peygamber devesi
İlk gördükleri bir peygamber devesi olanlar için barış, sessizlik ve sükûnet oldukça derin ve köklü ihtiyaçlardır.

Kaosun zayıflattığı bu insanlar, kendi iç bilgeliklerine dönebilmek için dış dünyadan en az şekilde etkilenmeyi öğrenmek zorundalardır. 

Dikkatinizi vererek hayatınızda önemli bir eylemde bulunma olasılığınız düşük olsa da, gerektiğinde hızlı kararlar almaya yetecek kadar akıllı ve anlayışlısınız. 


5. Bir kurt
Kurtlar, uygar yaratıklar olmamıza rağmen bazen vahşi içsel ruhumuzun dürtülerini onurlandırmamız gerektiğini hatırlamamız gereken zamanlarda bize kendilerini gösterirler.

Eğer görselde ilk fark ettiğiniz bir kurt oldu ise, uyum ve disiplin arasındaki dengeyi anlayan son derece organize bir kişisiniz. Keskin bakış açılarınıza güvenme yeteneğiniz sizin başkaları ile hızlı ve güçlü duygusal bağlar oluşturabilmenizi sağlar. Güçlü bir şekilde zekisiniz ve arkadaşlar ve ailenizden oluşan sadık bir ağınız var. Bunlar iyi yönleriniz. Diğer yandan, kötü zamanlarınızda yapı ve sınırlara olan güçlü ihtiyacınıza bağlı olarak katı ve rekabetçi olabilirsiniz. 6. Bir köpek
Eğer ilk fark ettiğiniz bir köpek oldu ise, muhtemelen kendinize karşı daha nazik, sadık ve gerçekçi olmayı hatırlamanız gerekiyor. 

Son zamanlarda hak ettiğiniz özgüven ve özsaygıdan uzaklaşmış olabilirsiniz.

Sevgi için kocaman bir ruhunuz ve kapasiteniz var ve bu yüzden bir başkasının sizi tamamen alt etmesi oldukça zor.

Ayrıca, söylediğiniz ve yaptığınız her şeyden sevecen, nazik ve koruyucu bir kalite yayılıyor.

7. Bir kartal
İlk gördüğü kartal olan biri, maneviyatı ile yeniden bağlantı kurmaya ihtiyaç duyuyor demektir.  Fırsatları elinizden kaçırmamak ve belirlediğiniz hedeflere ulaşmak için kalbinizin sesini dinlemelisiniz.

Doğada kartalla uyum içinde olduğunuzda, dünyanın tüm boyutlarında dengelenmiş olursunuz. Hava kadar özgür, toprağa sağlam basan ve 
ihtiyacı olan nemi sağlayacak kadar suya yakın. 

Hayatın günlük gerçeklerinin son derece farkındayken iç büyüme için gereken teşebbüslere de muktedir olmalısınız.


 
8. Bir kelebek
Eğer ilk gördüğünüz bir kelebek ise, nezaketle değişimi kucaklayan birisisiniz.  Her şeyi olduğu gibi kabul ediyor ve çoğuyla uyum içinde kanat çırpmaya devam ediyorsunuz. Ama oldukça duyarlı bir yanınız var ve ortamdaki ufak değişiklikler yüzünden kolayca üzülebiliyorsunuz da. 

Yine de güzelliğiniz her an ışık gibi parlıyor ve hayatınıza girecek kadar şanslı olan herkese sevinç katıyorsunuz.

 9. Bir güvercin
Güvercinler, barışın sembolüdür, yani eğer ilk gördüğünüz şey bu büyülü kuş olduysa, 'bazen bu dünyada istediğiniz şeyi elde etmenin en iyi yolunun kanatlarınızı açarak ilk adımı atmak ve  rüzgarın sizi eve taşımasına izin vermek' olduğunun farkındasınızdır. Dünyanın en nazik ve verici insanlarından birisi olabilirsiniz.

Masumiyetiniz pek çok insana çekici gelecektir, hatta gereğinden fazla insana. 

Kötü insanların cömert doğanızdan beslenmelerini engellemelisiniz!


 

DEVAMINI OKUicon_open_down

Benzer Haberler

 • YAŞAMSibirya Soğukları BaşladıErzurum gece eksi 25 gündüz ise eksi 8 dereceyle Sibirya soğuklarını yaşıyor...
  Sibirya Soğukları Başladı
  Asset 1 btn_play_mini
 • YAŞAMTrump'a Cinsel Taciz Suçlaması!ABD Başkanı Donald Trump'ı cinsel tacizde bulunmakla suçlayan üç kadın, Kongre'de soruşturma başlatılmasını istedi.
  Trump'a Cinsel Taciz Suçlaması!
  Asset 1 btn_play_mini
 • YAŞAMNobel'li Yazarın Arşivi İnternette Yayımlandı!Gabriel Garcia Marquez’in arşivine artık internette ücretsiz olarak ulaşılabilecek!
  Nobel'li Yazarın Arşivi İnternette Yayımlandı!
  Asset 1 btn_play_mini
 • YAŞAMCan Sıkıntısı, Sanılanın Aksine Zararlı Değil Faydalı!Bilim insanlarının araştırmalarına göre can sıkıntısı, kişilerin merak ve yaratıcılık duygularını tetikliyor.
  Can Sıkıntısı, Sanılanın Aksine Zararlı Değil Faydalı!
  Asset 1 btn_play_mini

İlginizi Çekebilir

 • MAGAZİNMüjdeli Haberi Galada Verdi‘Hızlı ve Öfkeli’ ve ‘Sahil Güvenlik’ filmlerinin yıldızı Dwyne Johnson, ikinci kez kız babası olacağını müjdeledi.
  Müjdeli Haberi Galada Verdi
  Asset 1 btn_play_mini
 • MAGAZİN'Şevkle Yürüyorum'Hülya Avşar ve Kaya Çilingiroğlu’nın kızları Zehra Çilingiroğlu, önceki gün Yeniköy’de yürüyüş yaparken görüntülendi.
  'Şevkle Yürüyorum'
  Asset 1 btn_play_mini
 • MAGAZİNYemek Yediği Kadınları Tanımamazlıktan Geldi!Mehmet Ali Erbil, 2 güzel kadınla yemek yerken görüntülendi. Mali, kameraları görünce yanındaki kadınları tanımamazlıktan geldi.
  Yemek Yediği Kadınları Tanımamazlıktan Geldi!
  Asset 1 btn_play_mini
 • YAŞAMUlaşımda 'Türkiye Kart' Dönemi!Toplu taşıma, müze, park ödemeleri ve para transferleri, hatta uçak biletleri için tek kart dönemi başlıyor!
  Ulaşımda 'Türkiye Kart' Dönemi!
  Asset 1 btn_play_mini
 • YAŞAMGeminid Meteor Yağmuru Başlıyor!Gökyüzünde yılın son ve en büyük görsel şöleni olarak nitelendirilen için geri sayım başladı!
  Geminid Meteor Yağmuru Başlıyor!
  Asset 1 btn_play_mini
 • MAGAZİNŞimdi de Mal Paylaşım Kavgasındalar!Ebru Şallı'nın sevgilisi Uğur Akkuş ve Gonca Akkuş boşanma davasından sonra mal kavgasına tutuştu.
  Şimdi de Mal Paylaşım Kavgasındalar!
  Asset 1 btn_play_mini
 • MAGAZİNGüzel Oyuncu Yine Tanınmaz Halde!Bu hayatından hiç de memnun görünmeyen mutsuz ve sıradan görünüşlü kadın, aslında dünyanın en güzel oyuncularından...
  Güzel Oyuncu Yine Tanınmaz Halde!
  Asset 1 btn_play_mini