Biraz bekleteceğiz...Bilgilerini kontrol ediyoruz.
saniye sonra kapanacak.

‘GÜVERCİN KAFALI BALIK’ VİDEOSU İNTERNETİ BİRBİRİNE KATTI!

Çin’den gelen bu görüntüler eğer gerçekse, Nobel Ödülü alacak bir keşiften söz ediliyor.

Farklı canlı türlerinin tarihin belirli dönemlerinde yaşayan ortak atalardan geldiklerini biliyoruz. Örneğin tavukların atalarının tüylü dinozorlar olması gibi bazı kesin bilgiler mevcut. Uçan balıkların olduğunu da söylersek gününüzü biraz daha garipleştirir, biraz da hayal gücünüze katkı sağlarız. Hatta bunun için interneti şu sıralar epey karıştıran videoyu kullanabiliriz. 

Çin’in Guizhou bölgesinde, 5 Haziran tarihinde çekildiği söylenen görüntülerde kafası güvercin başını andıran bir balık var:

  

Görüntülerdeki balığın anatomisi, şok edici benzerlikleriyle insanı şaşırtabilir. Balıkçılar, videoyu çektikten kısa süre sonra balığı tekrar doğal yaşam alanına bıraktılar.

Guizhou Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü'nde görevli uzman olan Yang Xing, “Bu balık için ilk olasılık, daha embriyo dönemindeyken hasar gördüğü yönünde. Bölgedeki balık çiftliklerindeki yoğunluk, çoğu balığın hasar alarak büyümesine neden oluyor” dedi. Ayrıca uzmanlar, bu balığın Doğu Asya’ya özgü bir tür olduğunu ihtimali üzerinde de duruyorlar. Yinede de kuş şeklindeki kafa, çoğu insan için oldukça şaşırtıcı.

Doğada henüz insanlar tarafından keşfedilmemiş binlerce canlı türü var. Bunların arasında hayal gücümüzün derinlerine seslenen türler görmek ilgi çekici oluyor. Söz konusu balığın bir tür olup olmadığını anlamak için çalışmalar devam ediyor.

webtekno.com

Benzer Haberler

FOTO

GALERİ

 • KENTİN İÇİNDE VAHŞİ YAŞAM!
  KENTİN İÇİNDE VAHŞİ YAŞAM!Kenya'nın başkenti Nairobi'de bulunan National Park, vahşi yaşam meraklılarının uğrak merkezi konumunda yer alıyor...
  KENTİN İÇİNDE VAHŞİ YAŞAM!
  KENTİN İÇİNDE VAHŞİ YAŞAM! icon_go
 • TUHAF HİNDİSTAN!
  TUHAF HİNDİSTAN!Dünyanın en renkli ülkelerinden birisi olan Hindistan'dan gelen bu görüntüler şaşırtıcı edğil normal kabul ediliyor...
  TUHAF HİNDİSTAN!
  TUHAF HİNDİSTAN! icon_go
 • 'MARSHALL ADASI'NIN GİZLİ GÜZELLİĞİ
  'MARSHALL ADASI'NIN GİZLİ GÜZELLİĞİAdanın adı John Marshall'dan gelmektedir...
  'MARSHALL ADASI'NIN GİZLİ GÜZELLİĞİ
  'MARSHALL ADASI'NIN GİZLİ GÜZELLİĞİ icon_go
 • HAYVANLAR ALEMİNDEN MÜKEMMEL KARELER!
  HAYVANLAR ALEMİNDEN MÜKEMMEL KARELER!Dünyaca ünlü dergilerde hayvanlar aleminden inanılmaz güzel ve çarpcı fotoğraflar yayınlanıyor...
  HAYVANLAR ALEMİNDEN MÜKEMMEL KARELER!
  HAYVANLAR ALEMİNDEN MÜKEMMEL KARELER! icon_go
 • YILIN EN İYİ PROTESTO FOTOĞRAFLARI!
  YILIN EN İYİ PROTESTO FOTOĞRAFLARI!Uluslararası ajanslar bu sene içerisinde dünyanın farklı ülkelerinde düzenlenen gösterilerde inanılmaz görüntüler çekti...
  YILIN EN İYİ PROTESTO FOTOĞRAFLARI!
  YILIN EN İYİ PROTESTO FOTOĞRAFLARI! icon_go
 • ÇİN'İN PAMUKKALESİ 'HUANGLONG'
  ÇİN'İN PAMUKKALESİ 'HUANGLONG'Çin’in Sichuan kentinin kuzeybatısında yer alan Huanglong, Çin'in Pamukkalesi olarak son yıllarda turistlerin ilgisini çekiyor.
  ÇİN'İN PAMUKKALESİ 'HUANGLONG'
  ÇİN'İN PAMUKKALESİ 'HUANGLONG' icon_go
 • YER ALTINDA YAŞAYAN BERBERİLER!
  YER ALTINDA YAŞAYAN BERBERİLER!Bugün dünya üzerinde 23 milyon civarında berberi olduğu sanılıyor.Berberiler bugün itibari ile Fas, Cezayir, Tunus, Libya, Mısır, Mali, Nijer ve Mauretania’da dağınık gruplar halinde yaşıyor.
  YER ALTINDA YAŞAYAN BERBERİLER!
  YER ALTINDA YAŞAYAN BERBERİLER! icon_go
 • BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARI
  BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARIKurt köpeği Sitka ile seyahat etmeyi bir tutku haline getiren Çek fotoğrafçı Honza Řeháček,dünyanın farklı noktalarından harika manzaraları, köpeğini temel aldığı fotoğraflarıyla gösteriyor.
  BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARI
  BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARI icon_go
icon_close
icon_fikirANKETİMİZE KATILMAK İSTER MİSİN? icon_close
KATILIMIN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ! Asset 1