Biraz bekleteceğiz...Bilgilerini kontrol ediyoruz.
player_minimize
btn_menu_close Deli Divane Buray
Yandım bi yare bulsak bi çare
Ah onu istiyor gönül deli divane

Faydasız nasihatlar
Ne söylesem boşuna
Şu divane gönlüm rüyada

Sanki başka dünyadan
Işınlandı dünyama
O uzaydan ben alaturka

Yüreğime sorsalar, hapis kalmış burada
Kaçacak ilk çıkan fırsatta
Beni kurtar allahım daha çok tutulmadan
Gözlerim ışıklarında

Yandım bi yare bulsak bi çare
Ah onu istiyor gönül deli divane
btn_menu_close Buray
1984 doğumlu Türk şarkıcı, müzisyen ve söz yazarı.

Gerçek Adı: Buray
Doğum Yeri: Lefkoşa, Kıbrıs
Doğum Tarihi: 1984

Hakkında:
- Profesyonel müzik kariyeri Sensitive Vibrations grubunun solisti olarak başladı.
- Haluk Levent, Soner Arıca, Rober Hatemo, İzel, Berksan ve Gökhan Tepe gibi birçok sanatçıya gitarıyla eşlik etti.
- 2015 yılında "İstersen" isimli single çalışması yayımlandı.

İlk Single: İstersen
SÜPER FM
saniye sonra kapanacak.

YAŞAM

Hayatlarımızı Şekillendiren Çizdiğimiz Sınırlardır

Peki sınırlar nedir? Bunları nasıl inşa ederiz? Ve sınırlarımız ihlal edildiğinde nasıl iyileşiriz?

Hayatlarımız evet ve hayır dediğimiz şeyler tarafından şekillenir. Evet ve hayırlarımız ise sınırlarımıza bağlıdır. Peki sınırlar nedir? Bunları nasıl inşa ederiz? Ve sınırlarımız ihlal edildiğinde nasıl iyileşiriz?

Hayatımıza ve insanlarla ilişkilerimize sınırlar çizmek, sağlıklı bir ruhsal gelişimin ve iletişimin olmazsa olmazıdır. Sandığımızın aksine oldukça zor olabilen bu şeyi başardığımızda bunalmış, bitkin ve stresli olmaktan kendine güvenen, kararlı ve sağlıklı ilişkiler kuran bireyler olmaya doğru yol almaya başlarız.

Sınırları inşa etmek
Sınırları onlara en çok ihtiyaç duyduğunuz yere koymak için anahtar olan şey fırtınalı duyguları kontrol etmektir. Kendi ‘evet’inizi ve ‘hayır’ınızı dinlediğinizde diğer insanlar kızabilir ya da hayal kırıklığına uğrayabilirler. Ancak duygulara kimi zaman sınır koyulması gerekir. Evet ve hayırlar duygu değildir. Bu yüzden başkalarının duygularını ve bazı zamanlarda da kendi duygularınızı dinlemek yerine içinizdeki sesin evet mi hayır mı dediğine kulak vermelisiniz. Çünkü içinizdeki sesin, yani size evet ya da hayır diyen o pusulanın yapmaya çalıştığı tek şey size iyi bakmaktır. Ve size iyi bakacak pusulanıza ve sınırlarınıza izin verirseniz, bu stresinizi azaltacaktır.

Sınırlar ve stres
Stres, yukarıda bahsettiğimiz evet-hayır pusulasının üzerinin bulutlarla kaplanmasına neden olur. Bir diğer ifadeyle karar verme yetimiz strese karşı oldukça duyarlıdır. Öte yandan iyi çizilen sınırlar, stresin azalmasını sağlar. Transform Your Boundaries kitabının yazarı Sarri Gilman, ironik bir şekilde sınır çizme işleminin de birey üzerinde stres yarattığını ifade etmektedir. Ancak bu stres  iyi çizilemeyen sınırların  yarattığının yanında çok küçüktür ve sınır çizmenin kısa stresinin bir kez üstesinden geldiğiniz zaman rahatlamayı iyice hissedersiniz.

Sınırları koruyabilmek
Duygularınızı sınırlarınızdan ayırdığınızda, evet ve hayırlarınıza kulak verip buna uygun davrandığınızda ve kendinize ait net sınırlar çizip buna göre yaşamaya devam ettiğinizde dahi işiniz bitmiş sayılmaz. Çünkü hayatta sınırlarınıza meydan okuyacak kişiler ve şeyler her zaman olacaktır. Aslına bakarsanız evet-hayır pusulanızı desteklemek için yapabileceğiniz üç şey var. Bunlardan ilki kendinize iyi bakmanızdır. Kendinize her ne şartta ve durumda olursa olsun mutlaka zaman ayırmalı ve kendinizle ilgilenmelisiniz.

Yapılacak ikinci şey kaynak ağına uzanmak ve onu inşa etmektir. Pusulanız, mücadele ettiğiniz zorlukta size rehberlik edebilmek için yeterli bilgiye sahip olmayabilir. Her alanda uzman değiliz. Bu yüzden söz konusu uzmanlığa sahip insanları bulun. Destek grubuna katılın, terapiste gidin, ders alın, ulaşın.

Yapılacak üçüncü şeyse, sorumluluklarınızı seçmeye ve mücadele ederken zamanı sınırlama konusuna gerçekten odaklanmanız olacaktır. Mücadele ederken, üzerimizde, tepeden aşağı gelen tonlarca sorumluluğumuz olur, bize ne kadar şey yüklenirse yüklensin, bunların hepsini yapabilmemiz mümkün değildir. Bu yüzden nelerden sorumlu olup olmayacağınıza karar vermek zorundasınız ve kalanını bırakmalısınız.


uplifers.com

DEVAMINI OKUicon_open_down

Benzer Haberler

İlginizi Çekebilir

 • MAGAZİNBurçin Terzioğlu'ndan Kafa Karıştıran Paylaşım!Sevgilisi İlker Kaleli ile "Evlenmeyi düşünmüyoruz" açıklamasını yapan Burçin Terzioğlu, akılları karıştıran bir paylaşım yaptı.
  Burçin Terzioğlu'ndan Kafa Karıştıran Paylaşım!
  Asset 1 btn_play_mini
 • MAGAZİNAlman Usulü Aşk!Dilan Çiçek Deniz ile Furkan Andıç'ın kalpleri bir keseleri ayrı...
  Alman Usulü Aşk!
  Asset 1 btn_play_mini
 • MAGAZİNAşk Paylaşımı!Sinem Kobal, eşi Kenan İmirzalıoğlu ile olan romantik pozunu instagram hesabından paylaştı...
  Aşk Paylaşımı!
  Asset 1 btn_play_mini
 • MAGAZİNAşkı Aileye Girdi!Oyuncu Farah Zeynep Abdullah, önceki gün 29. yaşını kutladı.
  Aşkı Aileye Girdi!
  Asset 1 btn_play_mini
 • MAGAZİNTatlı Kız İmajını Sevmedi!'Tatlı ve sevimli kız' imajını sevmeyen Melisa Şenolsun, başka özellikleriyle anılmak istediğini söyledi.
  Tatlı Kız İmajını Sevmedi!
  Asset 1 btn_play_mini
 • MAGAZİNSevgiliye 300 Tane Moral Gülü!Dans videolarının tekrar gündeme gelmesiyle morali bozulan oyuncu Demet Özdemir'e, sevgilisi Seçkin Özdemir'den büyük bir jest geldi.
  Sevgiliye 300 Tane Moral Gülü!
  Asset 1 btn_play_mini
 • MAGAZİN'Estetik Yaptırmadım Ama Karşı Değilim'Sibel Can, estetik yaptırmadığını ancak abartılmadığı sürece estetik yaptırmaya da karşı olmadığını söyledi.
  'Estetik Yaptırmadım Ama Karşı Değilim'
  Asset 1 btn_play_mini
icon_fikirFİKRİNİ BİZİMLE PAYLAŞMAK İSTER MİSİN? icon_close
KATILIMIN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ! icon_close