Biraz bekleteceğiz...Bilgilerini kontrol ediyoruz.
player_minimize
btn_menu_close Bağıra Çağıra Eren
Kalmadı içimde bire bir öfke.
Artık ne fark ediyor.
Gidiyorum sessizce kimine bilmece.
Aşk bizden gidiyor.

Yanıla yakına bağıra çağıra.
Sorguladım seni duyan yok.
Yeni bi merhaba sana bi elveda.
Yakışır yalan dolan aşkına.

Bilmem sevmem.
Duymam seni asla.
İnanmam güvenmem.
Gururumun hatrına...
btn_menu_close Eren
2017 yılında yayımladığı "Bağıra Çağıra" adlı single çalışmasıyla çıkış yapan Türk şarkıcı.
saniye sonra kapanacak.

YAŞAM

Kendinize Karşı Dürüst Olmanızı Kolaylaştıracak 5 Öneri

Kendinize yalan söyler misiniz? Belki birazcık, belki çok fazla ama emin olun ki kendine yalan söyleyen bir tek siz değilsiniz.

Birçok insan kendine yalan söyler, olayları rasyonalize eder, gerçekleri kabul etmek yerine isteklerini baz alarak kendi kendine konuşmalar yapar. Sanılanın aksine bu saydıklarımız çok da kötü özellikler değil. Bazen hayatı daha renkli görmek için ufak bir çaba harcamak, sağlıklı bir davranış bile olabilir. Ancak bunu bir alışkanlık haline getirmek tehlikeli bir hale gelebiliyor ve çoğu zaman en sağlıklı ve etkin bakış açısı, insanın kendine karşı dürüst olmasından geçiyor.

Peki bu nasıl mümkün kılınabilir? İnsanın kendisine karşı dürüst olup bu konuda kendini rahat hissetmesi çok zaman alır mı? Bugünden başlayarak hangi adımları atmak gerekir? İşte kendinize karşı dürüst olmanızı sağlamak için birkaç tüyo:

1. Olayları başkasının gözünden görmeye çalışın.
Size siyah-beyaz görünen bir şey, başkasının bakış açısından bakınca tamamen farklı görünebilir. Bunun da ötesinde, bir şeyi nasıl gördüğümüz aslında önceliklerimize, deneyimlerimize, değerlerimize ve diğer faktörlere göre belirlenir. Hepimizin kendine has bir dünya görüşü var. Siz bir hedefi yerine getiremediğinizde bunu başarısızlık olarak görürken, bir başkası bunu deneyim olarak görebilir ve dolayısıyla bununla ilgili kendisine daha az yalan söyleme ihtiyacı duyar. Kendinizi başkasının yerine koyarak, başkasının gözünden olaylara bakarak daha anlayışlı ve merhametli olabilirsiniz. Bu da kendinize karşı daha dürüst davranmanıza yardımcı olur.

2. Pozitif olun.
Her gün yaptığınız olumlu bir şeyi düşünün ve dünya adına iyi bir şeyler yaptığınız için şükredin. Bunun hayatınızı baştan sona değiştiren bir şey olmasına gerek yok. O gün pozitif olmak adına gösterdiğiniz herhangi bir çaba yeterli olur. Örneğin ailesiyle sorunlar yaşayan bir iş arkadaşınıza yardımcı olmak için bir şeyler yaptıysanız, bunu da hayatınızdaki pozitif adımlardan biri olarak görebilirsiniz. Yaptığınız pozitif şeyler için kendinizi iyi hissetmelisiniz. Daha fazla iyilik yaptıkça, kendinize karşı daha dürüst olduğunuzu göreceksiniz.

3. Kendinizi affedin.
İnsanların kendine yalan söylemesinin en büyük nedenlerinden biri, yanlış yaptığı şeylerin veya yerine getirmediği sorumlulukların sonuçlarından kaçma isteğidir. Geçmişin yanlışlarından, hatalarından sıyrılıp yolunuza devam edebilmeniz için öncelikle kendinizi affetmelisiniz. İlk başta size tuhaf gelebilir ancak insanın kendini affetmesi, hayatın birçok alanında güçlü bir etki yaratır. Kendinize karşı dürüst olup eylemlerinizin sorumluluğunu üstlendiğinizde ve yaptığınız hatalar için kendinizi affettiğinizde hayatta ilerlemeye hazırsınız demektir. Bu, kendinize karşı dürüst olmayı biraz daha kolaylaştırır.

4. Başkalarına yardım etmek istiyorsanız, kalbinizdeki merhamete odaklanın.
Başkalarına yardım etmek istediğinizde, buna engel olan bahanelerinizi düşünmek yerine kalbinizdeki bu yardım isteğinin aslında merhamet gücünüzün uyanması olduğunun farkına varın. Kim kalbinin merhametle dolmasını istemez ki? Merhamet, hem bu duyguyu hisseden hem de yardımcı olunan kişiyi duygusal açıdan güçlendirir.

5. Kendinize dürüstlüğün ne kadar önemli olduğunu hatırlatın.
Yapılan araştırmalar, dürüst olmak için ufak hatırlatmaların çok işe yaradığını gösteriyor. Eğer kendinizi dürüst olmak için eğitmek istiyorsanız, bunun için etrafınıza hatırlatıcılar koyun.

uplifers.com

DEVAMINI OKUicon_open_down

Benzer Haberler

 • YAŞAMTHY Hostesi Ödüle DoymuyorTürk Hava Yolları (THY) hosteslerinden Kırgız Oksana Likhonina, bikini şampiyonalarında ödüle doymuyor.
  THY Hostesi Ödüle Doymuyor
  Asset 1 btn_play_mini
 • YAŞAM"Romanlarımdan Film Yapılmasını Hep İstedim"Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk, romanlarından film yapılmasını hep istediğini, ancak başarısızlık korkusuyla bir türlü olmadığını söyledi.
  "Romanlarımdan Film Yapılmasını Hep İstedim"
  Asset 1 btn_play_mini
 • YAŞAMDoktora Tezi Dünyada Haber Oldu!İngiliz araştırmacı, doktora tezini daha önce hiç araştırılmadığını keşfettiği üçlü cinsel ilişki üzerine yazdı!
  Doktora Tezi Dünyada Haber Oldu!
  Asset 1 btn_play_mini
 • YAŞAMWolfenstein II'den Çıkış FragmanıWolfenstein II: The New Colossus çıkış fragmanı yayınlandı.
  Wolfenstein II'den Çıkış Fragmanı
  Asset 1 btn_play_mini

İlginizi Çekebilir

 • MAGAZİN'Çirkin' Yakıştırmalarından Sonra KonuştuDünyada pek çok moda evinin defilesine çıkmaya hazırlanan Türk model Öykü Baştaş, sosyal medya yorumları hakkında konuştu.
  'Çirkin' Yakıştırmalarından Sonra Konuştu
  Asset 1 btn_play_mini
 • MAGAZİNOğlunun 'Kamera Fobisi' Var!Ünlü müzisyenin oğlu, muhabirlerden adeta kaçtı!
  Oğlunun 'Kamera Fobisi' Var!
  Asset 1 btn_play_mini
 • MAGAZİNDeren Talu Okulu Bıraktı!Defne Samyeli'nin 21 yaşındaki kızı, oyunculuk eğitimini oyuncu olmak için bıraktı!
  Deren Talu Okulu Bıraktı!
  Asset 1 btn_play_mini
 • MAGAZİN"Bildiğin Kırpık Olmuş"Nurgül Yeşilçay’ın imaj denemeleri devam ederken takipçilerinden gelen yorumlar güldürüyor.
  "Bildiğin Kırpık Olmuş"
  Asset 1 btn_play_mini
 • MAGAZİN"Kadın Entrikacıdır, Erkek Bodoslama Girer"Nilgün Belgün’den son dönemin gündem maddesi olan 'aldatma' olaylarına ilişkin tartışma yaratan sözler...
  "Kadın Entrikacıdır, Erkek Bodoslama Girer"
  Asset 1 btn_play_mini
 • MAGAZİNHacı Sabancı’dan ‘Selvi Boylum’ Paylaşımıİş adamı Hacı Sabancı sanat aşkını, esprili bir şekilde sosyal medya paylaşımlarında göstermeye devam ediyor.
  Hacı Sabancı’dan ‘Selvi Boylum’ Paylaşımı
  Asset 1 btn_play_mini
 • MAGAZİNKim Kardashian: Selfie Öldü!Bir saatte 700 bin dolar kazandığı 'selfie'nin artık 'demode' olduğunu söyledi.
  Kim Kardashian: Selfie Öldü!
  Asset 1 btn_play_mini