Biraz bekleteceğiz...Bilgilerini kontrol ediyoruz.
icon_player_arrow_down
icon_player_favorite ŞARKIYI FAVORİLERİNE EKLEMEK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAP.
icon_player_volume icon_player_mute
YETMEDİ Mİ GÜLİZ AYLA
Dağıttım orada burada anıları
Elimde sağlar kaldı
Var gücümle sana seslendim yarım ağız
Bir ah çıktı

Sen uykudayken ahh
Ben çoktan yenildim bi savaşta
Sen uykudayken ahh
Çamur lekesi sağımda solumda

Aldığın verdiğin hesapların bitmedi mi?
Bura ne düğün ne yas ölüyorum yavaş yavaş
Çektiklerim yetmedi mi?
Aldığın verdiğin hesapların bitmedi mi?
Bura ne düğün ne yas ölüyorum yavaş yavaş
Çektiklerim yetmedi mi?

Mevsimi geldi döktüm yapraklarımı
Elimde rengim sarı
Ağır geldi katamadım yanıma anıları
Eski zamanları

Sen uykudayken ahh
Ben çoktan yenildim bi savaşta
Sen uykudayken ahh
Çamur lekesi sağımda solumda

Aldığın verdiğin hesapların bitmedi mi?
Bura ne düğün ne yas ölüyorum yavaş yavaş
Çektiklerim yetmedi mi?
Aldığın verdiğin hesapların bitmedi mi?
Bura ne düğün ne yas ölüyorum yavaş yavaş
Çektiklerim yetmedi mi?
Aldığın verdiğin hesapların bitmedi mi?
Bura ne düğün ne yas ölüyorum yavaş yavaş
Çektiklerim yetmedi mi?
saniye sonra kapanacak.

MUTLU İNSANLAR İŞİNDE DE HAYATINDA DA KAZANIYOR!

Mutlu olan insanlar hem işlerinde başarılı oluyor hem de fazlasıyla para kazanarak uzun süre yaşayabiliyor. Yapılan bu araştırmanın en ilginç sonucu ise evliler çok daha mutlu oluyor.

Yapılan son araştırmalara göre mutlu olan insanlar gerek işlerinde daha başarılı oluyor gerekse çok para kazanıp uzun süre yaşıyor. Fakat konu mutluluğun kaynağı olduğu zaman ortaya çıkan sonuçlar oldukça farklı. Psikologlara göre insanların mutlu olmalarını sağlayan bazı aktiviteler bulunuyor ve pek çok kişi bu sayede yaşamlarını çok daha mutlu şekilde geçirebiliyor.

AMACA ULAŞMAK KOLAY OLUYOR

İnsanların amaç ve mutlulukları birbirlerini destekleyen iki unsur. Mutlu olan insanlar hayat enerjisi ile doluyor ve bu sayede de var olan amaçlarına çok daha rahat bir şekilde ulaşıyor. Bir insan kendini amacının parçası olarak görmeye başladığı anda ise o amaca ulaşması bir o kadar kolay hale gelmiş oluyor.

3 FARKLI YAKLAŞIM

Yapılan araştırmalara göre insanlar yapmakta oldukları iş ile alakalı 3 farklı yaklaşıma sahip oluyor. Bunların ilki bir iş. Maddi getirilere odaklanma ya da maddiyattan ötürü kendini tatmin etme düşüncesi insanları mutlu etmiyor. İkincisi kişilerin kendilerini geliştirmeye odaklanmaları iken üçüncüsü ise dünya adına önemli bir şeyler yapmanın tadını çıkartmak ve sosyal olarak faydalı bir birey haline gelmek adına bir işe odaklanmak olarak gösteriliyor.

EVLİ OLAN İNSANLAR MUTLU OLUYOR

Gerçekten sevilen ve birlikte zaman geçirmekten keyif alınan insanlar ile beraber olmak; insanların mutlu birer kişi olmalarına yardımcı oluyor. The New York Times’da yayınlanan bu incelemeye göre evli olan insanların hayatlarından memnun olma oranı bekarlarınkine oranla çok daha yüksek. Çünkü iki kişinin birlikteliği, onların yaşamlarına karşı daha dirençli olmalarını sağlarken aynı zamanda çok küçük şeylerden mutlu olma isteklerini de beraberinde getiriyor.

TAZE TÜKETİLEN SEBZE VE MEYVE

Diğer bir araştırmaya göre taze olarak tüketilen sebzeler ve meyveler, insanların çok daha mutlu olmalarına yardımcı oluyor. Günlük yalnızca 20 dakika düşük tempoda yürüyüş yapmak bile insanları aslında tahmin ettiklerinden çok daha mutlu bir hale getirebiliyor. Üstelik ilk başlarda zamanlarının olmadığını söyleyen insanlar bile bir süre sonrasında artık spor yapmayı alışkanlık haline getirmiş oluyor.

PARAYI DOĞRU HARCAMAK

Araştırmacılar son olarak kazanılan maddiyatı mutlu anılarla harcamanın insanlar üzerinde oldukça etkili olduğunu belirtiyor. Mutlu olmak adına deneyim satın alınması gerektiğini belirten araştırmacılar; güzel bir yerde gün doğumunu izlemenin, konser, seyahat gibi etkinliklere katılmanın ve bunların beraberinde getireceği mutluluğun paha biçilemez olduğunu vurguluyor. Onlara göre insanlar bu sayede bir yandan para kazanırken diğer bir yandan ise kazandıkları paranın keyfini doyasıya çıkartmış oluyor. (kaynak)

Benzer Haberler

FOTO

GALERİ

 • HAYVANLAR ALEMİNDEN MÜKEMMEL KARELER!
  HAYVANLAR ALEMİNDEN MÜKEMMEL KARELER!Dünyaca ünlü dergilerde hayvanlar aleminden inanılmaz güzel ve çarpcı fotoğraflar yayınlanıyor...
  HAYVANLAR ALEMİNDEN MÜKEMMEL KARELER!
  HAYVANLAR ALEMİNDEN MÜKEMMEL KARELER! icon_go
 • YILIN EN İYİ PROTESTO FOTOĞRAFLARI!
  YILIN EN İYİ PROTESTO FOTOĞRAFLARI!Uluslararası ajanslar bu sene içerisinde dünyanın farklı ülkelerinde düzenlenen gösterilerde inanılmaz görüntüler çekti...
  YILIN EN İYİ PROTESTO FOTOĞRAFLARI!
  YILIN EN İYİ PROTESTO FOTOĞRAFLARI! icon_go
 • ÇİN'İN PAMUKKALESİ 'HUANGLONG'
  ÇİN'İN PAMUKKALESİ 'HUANGLONG'Çin’in Sichuan kentinin kuzeybatısında yer alan Huanglong, Çin'in Pamukkalesi olarak son yıllarda turistlerin ilgisini çekiyor.
  ÇİN'İN PAMUKKALESİ 'HUANGLONG'
  ÇİN'İN PAMUKKALESİ 'HUANGLONG' icon_go
 • YER ALTINDA YAŞAYAN BERBERİLER!
  YER ALTINDA YAŞAYAN BERBERİLER!Bugün dünya üzerinde 23 milyon civarında berberi olduğu sanılıyor.Berberiler bugün itibari ile Fas, Cezayir, Tunus, Libya, Mısır, Mali, Nijer ve Mauretania’da dağınık gruplar halinde yaşıyor.
  YER ALTINDA YAŞAYAN BERBERİLER!
  YER ALTINDA YAŞAYAN BERBERİLER! icon_go
 • BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARI
  BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARIKurt köpeği Sitka ile seyahat etmeyi bir tutku haline getiren Çek fotoğrafçı Honza Řeháček,dünyanın farklı noktalarından harika manzaraları, köpeğini temel aldığı fotoğraflarıyla gösteriyor.
  BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARI
  BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARI icon_go
 • KORKUNÇ VOLKANLAR!
  KORKUNÇ VOLKANLAR!Endonezya yapısı itibariyle volkanik dağlardan oluşur. Çoğu sönmüş yaklaşık 150 civarında volkan bulunmaktadır.
  KORKUNÇ VOLKANLAR!
  KORKUNÇ VOLKANLAR! icon_go
 • PHOTOSHOP KULLANMADAN ÇEKİLEN EN İYİ FOTOĞRAFLAR
  PHOTOSHOP KULLANMADAN ÇEKİLEN EN İYİ FOTOĞRAFLARProfesyonel ya da ciddi olarak fotoğrafçılık ile uğraşanların çok daha iyi anlayacağı üzere doğada zaman zaman öyle anlar vardır ki, fotoğrafını çektiğinizde ömür boyu mükemmel bir anı olarak kalırlar.
  PHOTOSHOP KULLANMADAN ÇEKİLEN EN İYİ FOTOĞRAFLAR
  PHOTOSHOP KULLANMADAN ÇEKİLEN EN İYİ FOTOĞRAFLAR icon_go
 • 'YERYÜZÜ GÜZELİ' ADAYLARI TANITILDI
  'YERYÜZÜ GÜZELİ' ADAYLARI TANITILDIBirleşmiş Milletler (BM) tarafından düzenlenen 2018 Miss Earth (Yeryüzü Güzeli) yarışmacıları basına tanıtıldı.
  'YERYÜZÜ GÜZELİ' ADAYLARI TANITILDI
  'YERYÜZÜ GÜZELİ' ADAYLARI TANITILDI icon_go
icon_close
icon_fikirFİKRİNİ PAYLAŞ
PARTİYİ KAÇIRMA!
icon_close
KATILIMIN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ! Asset 1