Biraz bekleteceğiz...Bilgilerini kontrol ediyoruz.
icon_player_arrow_down
icon_player_favorite ŞARKIYI FAVORİLERİNE EKLEMEK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAP.
icon_player_volume icon_player_mute
HER ŞEY FANİ TARKAN
Ne olur böyle yapma, yapma
Boynumu bükme, kesip atma
Yol bu belirsiz, benden sapma
Aşk öyle bitmez ki, bizi yakma

Nedir bu kavgan kendinle be belalım
Rahat bırak kalbini o sevdalı
Bi soluktan bi dinle bi bak ne söylüyor
Bi duy içimdeki feryadı

Giderim bende gitmek ne ki
Daha anlamadın sen git, peki
Yalnızız zaten dünya hali
Ben ona yanarım her şey fani

Nedir bu kavgan kendinle be belalım
Rahat bırak kalbini o sevdalı
Bi soluktan bi dinle bi bak ne söylüyor
Bi duy içimdeki feryadı

Gelmişler, gitmişler kimler kimler
Ya seçmişler firarı, ya kalıp ısrarı
Ya semah bi salih dönmüşler ışığa
Ya şaşıp elden ele düşen pula

Nedir bu kavgan kendinle be belalım
Rahat bırak kalbini sevdalı
Bi soluktan bi dinle bi bak ne söylüyor
Bi duy içimdeki çığlık feryadı
saniye sonra kapanacak.

DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDA YASAKLANMIŞ 10 KORKU FİLMİ

Kimisi kültleşmiş yapımlar arasına yazdıracak kadar kaliteli, kimisi de sadece izlendiği zaman hatırlanmak üzere yapılmış popüler kültür filmleri...

Gerilim filmlerini sevmiyorum diyenler ya yalan söylüyorlar ya da izledikleri filmlerin farkında değiller. Merak unsuru da gerilim ögeleri barındırabilir ve işin içine biraz şiddet ve rahatsız edici unsur kattığınızda durumun tablosu değişir. 

Bu listede Testere serisinin son filmlerinde olduğu gibi sadece insanların kesilip biçildiği filmler yok. İçeriklerinde benzer sahneler bulunsa dahi hikayesi ve kurgusu gereği çok daha kaliteli yapımlar var.

Bazı ülkelerden yasak yiyen bu yapımlar, 18 yaş sınırına sahipler. O yüzden izlemeden önce bir kez daha düşünün. Eğer cesaret ederseniz, her biri için verdiğimiz fragmanlarla alıştırma turunuza başlayabilirsiniz.

Otomatik Portakal (A Clockwork Orange):1971'de yayımlanan distopik bir filmidir. Karizmatik ve antisosyal bir suçlunun tecavüz ve cinayet için hapsedildiği bir romana dayanır. Ancak anlatmaya çalıştıkları derin konulardır. Kitabının yazarı Anthony Burgess ve sinemaya uyarlayan efsanevi yönetmen Stanley Kubrick’i anmış olalım. 

Teksas Katliamı (The Texas Chainsaw Massacre):Gerçek hayatta yaşamış olan seri katil Ed Gein’den esinlenen hikayesiyle bir dönem izleyicilerinin uykularını kaçıran filmdir. Serisi oldu ve yapımın çizgisi bozuldu. Fakat ilkler her zaman izlemeye değer. 

Yeşil Cehennem (The Green Inferno):2003 yılında piyasaya sürülen bu film, Amazon’daki hayatı kurtarmak için proje hazırlayan ve bölgeyi ziyaret eden öğrencilerin hikayesini konu alıyor. Tahmin edildiği üzere hiçbir şey bekledikleri gibi gitmiyor. 

İnsan Kırkayak (The Human Centipede):Bir bilimsel deneyin sınırları nasıl aşabileceğini konu alan 2009 yapımı Hollanda filmidir. Serinin devamı İngiltere ve Avustralya’da yasaklandı. 

Yaralı Yüz (Scarface/1932):Hala tarihin en çok şiddet ögesi barındıran suç filmlerinden birisidir ve gerçek bir çete lideri olan Al Capone’nin yükselişine ve düşüşüne ışık tutar. Gerçekçi çizgisiyle eleştirilse de kült yapımlar arasına girmiştir. Suçun ve suçlunun övülmesi sebebiyle ABD’de yasaklandı. 

Mezarına Tüküreceğim (I Spit on Your Grave):

Eskilerden devam ediyoruz. 1978’de çekilen bu film, dört erkek tarafından şiddetle tecavüze uğratılan ve ölüme terk edilen genç bir yazarın hikayesine dayanıyordu. Sonra her birini yakalayıp canice avlıyor. Yapım, Kanada, İrlanda, Norveç ve Almanya'da yasaklandı. Daha sonra serbest bırakılsa bile sansürlü versiyonları yayınlanmıştı.

Günaha Son Çağrı (The Last Temptation of Christ):Martin Scorsese'nin yönettiği 1988'de çekilmiş destansı bir film. Hz. İsa’nın hayatı ve mücadelesini anlatan bir romana dayanıyor. Film beklendiği gibi çok sayıda Hıristiyan'ı rahatsız etti. Hatta yönetmen Scorsese bu film yayınlandıktan sonra klise tarafından afaroz edildi.

Otel (Hostel):

Listedeki en sığ şiddet içerikli yapımlardan birisi fakat yönetmenliği ve eşine az rastlanır kurgusuyla 3 filmlik seri haline geldi. 

Soldaki Son Ev (The Last House on the Left):1972 yapımı Amerikan korku ve gerilim filmi. İki kıza korkunç bir şekilde saldırıp kaçan suçluların hikayesine dayanıyor. Elbette intikam alınıyor.

Ölüm Oyunu (Battle Royale):Başka bir distopya filmi, ancak bu kez Japon sinemacıların elinden 2000 yılında çıktı. Konsepti Açlık Oyunları'na benzese de daha korkulu ve şiddetli.

webtekno.com

Benzer Haberler

 • Sinema - TVHOLLYWOOD HEYECANI SARDI!Oyuncu Saadet Işıl Aksoy, ABD’de yeni bir proje için Paramount Pictures Stüdyoları’nda görüşme gerçekleştirdi.
  HOLLYWOOD HEYECANI SARDI!
 • Sinema - TVYURT DIŞINDA SATIŞ REKORU KIRDIYayınlandığı dönem konusuyla büyük ses getiren 'Fatmagül'ün Suçu Ne?' dizisi yurt dışında satış rekorları kırdı.
  YURT DIŞINDA SATIŞ REKORU KIRDI
 • Sinema - TV'MASUM ŞEYTAN' AFRA!Güzel oyuncu Afra Saraçoğlu, yeni filmi 'İyi Oyun'un kostümlü parti sahnesinde masum şeytan kıyafetiyle ilgileri üzerine topladı.
  'MASUM ŞEYTAN' AFRA!
 • Sinema - TVORGANİZE İŞLER 2'NİN EN YENİ ÜYESİYılmaz Erdoğan'ın yeni filmi Organize İşler 2 için birçok oyuncu fiziksel olarak değişime uğradı.
  ORGANİZE İŞLER 2'NİN EN YENİ ÜYESİ
 • Sinema - TVAHLAT AĞACI LONDRA FİLM FESTİVALİ'NDEYönetmenliğini Nuri Bilge Ceylan’ın yaptığı Ahlat Ağacı filmi Londra Film Festivali kapsamında sinemaseverlerle buluştu.
  AHLAT AĞACI LONDRA FİLM FESTİVALİ'NDE
 • Sinema - TV'SONSUZ AŞK' İSPANYA'DA REKOR KIRDI!Fahriye Evcen ve Murat Yıldırım’ın başrollerini paylaştığı ‘Sonsuz Aşk’, İspanya’da yayınlandı.
  'SONSUZ AŞK' İSPANYA'DA REKOR KIRDI!

FOTO

GALERİ

 • BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARIKurt köpeği Sitka ile seyahat etmeyi bir tutku haline getiren Çek fotoğrafçı Honza Řeháček,dünyanın farklı noktalarından harika manzaraları, köpeğini temel aldığı fotoğraflarıyla gösteriyor.
  BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARI
  BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARI icon_go
 • KORKUNÇ VOLKANLAR!Endonezya yapısı itibariyle volkanik dağlardan oluşur. Çoğu sönmüş yaklaşık 150 civarında volkan bulunmaktadır.
  KORKUNÇ VOLKANLAR!
  KORKUNÇ VOLKANLAR! icon_go
 • PHOTOSHOP KULLANMADAN ÇEKİLEN EN İYİ FOTOĞRAFLARProfesyonel ya da ciddi olarak fotoğrafçılık ile uğraşanların çok daha iyi anlayacağı üzere doğada zaman zaman öyle anlar vardır ki, fotoğrafını çektiğinizde ömür boyu mükemmel bir anı olarak kalırlar.
  PHOTOSHOP KULLANMADAN ÇEKİLEN EN İYİ FOTOĞRAFLAR
  PHOTOSHOP KULLANMADAN ÇEKİLEN EN İYİ FOTOĞRAFLAR icon_go
 • 'YERYÜZÜ GÜZELİ' ADAYLARI TANITILDIBirleşmiş Milletler (BM) tarafından düzenlenen 2018 Miss Earth (Yeryüzü Güzeli) yarışmacıları basına tanıtıldı.
  'YERYÜZÜ GÜZELİ' ADAYLARI TANITILDI
  'YERYÜZÜ GÜZELİ' ADAYLARI TANITILDI icon_go
 • MEVSİM GEÇİŞLERİNDE HASTA OLMAMAK İÇİN BU ÇAYLARI İÇİN!Mevsim geçişlerindeki sıcaklık değişimleri vücut direncimi kırarak bizi hasta eder...
  MEVSİM GEÇİŞLERİNDE HASTA OLMAMAK İÇİN BU ÇAYLARI İÇİN!
  MEVSİM GEÇİŞLERİNDE HASTA OLMAMAK İÇİN BU ÇAYLARI İÇİN! icon_go
 • AVRUPA'NIN EN HIZLI TREN ROTALARI!Trenle seyahat, konforlu ve huzurlu bir yolculuğun yanı sıra ekonomik bir tatil imkânı da sunuyor.
  AVRUPA'NIN EN HIZLI TREN ROTALARI!
  AVRUPA'NIN EN HIZLI TREN ROTALARI! icon_go
 • COMİC CON ÇILGINLIĞI!Dünyanın en renkli etkinliklerden biri olarak kabul edilen Comic Con Rusya 2018 ile bilgisayar oyunu meraklılarını buluşturan IgroMir (Dünya Oyunları) Fuarı Rusya’nın başkenti Moskova’da yapıldı.
  COMİC CON ÇILGINLIĞI!
  COMİC CON ÇILGINLIĞI! icon_go
 • EKSİ 62 DERECEDE HAYAT!Dünya'nın en soğuk yerlerden biri olarak bilinen Yakutistan'da aşırı soğuk hava hayatın devam etmesine engel olmuyor...
  EKSİ 62 DERECEDE HAYAT!
  EKSİ 62 DERECEDE HAYAT! icon_go
icon_close