Biraz bekleteceğiz...Bilgilerini kontrol ediyoruz.
icon_player_arrow_down
/radyolar/superfm

Radyo dinlemek için
ADBLOCK
eklentisini kapatıp sayfayı yenilemen gerekiyor.

TAMAM
icon_player_favorite ŞARKIYI FAVORİLERİNE EKLEMEK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAP.
icon_player_volume icon_player_mute

Süper FM
saniye sonra kapanacak.

HEMEN DİNLE

DALGALARA KARŞI YEMEK YAPANLAR

DENİZ KURT GÖRSEV

MSA’nın Podcast’i Dalgalara Karşı Yemek Yapanlar, deniz tutkunlarına mutfağın kapılarını aralayan, şef ve şef adaylarına sınırları aşmak için ilham veren, mesleğe dair bambaşka bir ufuk açan bir seriyle karşınızda!
Atlantico Yachting kurucusu, süperyat şefi ve aynı zamanda bir MSA mezunu Deniz Kurt Görsev’in birbirinden farklı hikayeleri olan süperyat şefleriyle gerçekleştirdiği ufuk açan sohbetleri dinleyecek, dalgalara karşı yemek yapmanın heyecanını siz de paylaşacaksınız.

Tüm Podcast Bölümleri

 • BU MUTFAKTA HER ŞEY HALLOLUR
  07.09.2022 07:00Bu Mutfakta Her Şey Hallolur

  MSA’nın Podcast’i Dalgalara Karşı Yemek Yapanlar’ın son bölümünde Deniz Kurt Görsev’in konuğu, uluslararası tecrübeleriyle ön plana çıkan aynı zamanda MSA mezunu bir şef Ece Yanardağ.

  Ece’yi dinlerken yat şefliğinin kendine yatırım anlamındaki eşsiz rolüne şahit oluyoruz.

  Özellikle yurt dışında, yabancı konuklarla çalışmak hem yerel malzemelerle tanışmayı hem de ülkelerin tedarik süreçlerine hakim olmayı sağlıyor.

  Sektör standartlarının üzerinde bir gelir ederek, farklı ülkeleri ziyaret edebilmek nefis bir gastronomi deneyimi imkanı veriyor.

  Ve en önemlisi de sınırlardan bağımsız, bir mutfağın her şeyi olarak mesleğini yapabilmek müthiş bir özgüveni de beraberinde getiriyor.

  Harekete geçmek için bir işaret bekleyen herkesin ilham alıp, cesaretleneceği bu güzel sohbeti kaçırmayın.

  56:19"
 • YEMEK İYİYSE SORUN YOK!
  31.08.2022 07:00Yemek İyİyse Sorun Yok!

  MSA’nın Podcast’i Dalgalara Karşı Yemek Yapanlar’ın bu bölümünde, aslında yat şefliği nedir ve ne değildir konuşuluyor. Deniz Kurt Görsev, hem “private” şeflik hem de restoran mutfağı tecrübesiyle öne çıkan, aynı zamanda bir MSA mezunu Hakan Öztaç’ı ağırlıyor.

  İyi yemeğin yine nasıl baş tacı olduğunu ve misafirlerin mutluluğunun şefi nasıl motive ettiğini dinlerken, doğru iletişimin ne kadar kıymetli olduğuna bir kez daha şahit oluyoruz.

  Konuk beklentilerinin, lüks taleplerin, fiziksel sınırların ve denizin her türlü sürprizinin yat mutfağında yarattığı adrenalinden beslenebilmenin de mümkün olduğunu anlıyoruz.

   

  49:05"
 • DERİN BİR NEFES AL, MUTFAK SENİN!
  24.08.2022 07:00Derİn Bİr Nefes Al, Mutfak Senİn!

  MSA’nın Podcast’i Dalgalara Karşı Yemek Yapanlar’ın yeni bölümünde Deniz Kurt Görsev’in konuğu yetenekli bir genç kadın şef: Pelin Günenme

  İtalyan mutfağı ve vegan mutfak konularında uzmanlığı bulunan Pelin’in, CV hazırlama sürecinden olumlu ve olumsuz deneyimlerine hikayesini samimiyetle paylaştığı bu sohbet, özellikle kariyerini yat şefi olarak sürdürmek isteyenlere adeta bir rehber niteliğinde.

  Bu bölümde, mutfakta bir kadın olarak mücadele alanlarını konuştuk, Pelin’in başarma inancını ve kendine güvenme sürecini hayranlıkla dinledik. Ve yine suyun üzerine çıkan şeflerin her şeye rağmen orada kalmaya nasıl tutkuyla bağlandıklarına şahit olduk. 

  40:41"
 • DOĞASINDA LİMİT YOK
  17.08.2022 07:00DoĞasinda Lİmİt Yok

  MSA'nın Podcast'i Dalgalara Karşı Yemek Yapanlar'ın yeni bölümünün konuğu, yeni neslin yetenekli kadın şeflerinden Nesrin Eren.

  Erken yaşlarda başlayan profesyonel mutfak kariyeriyle başlıyor, denizlerle tanıştığı ilk yat şefliği tecrübesinden bugüne deneyimlerini dinliyoruz. Dinlerken cesaretine hayran kalıyoruz.

  Yat şefliğinim mesleki gelişime eşsiz katkısının yanında, küçük bir mutfakta bile aslında ne kadar özgür hissedilebildiğinin farkına varıyoruz. Tüm zorluklarına rağmen denizlerin üzerinden yemek yapmanın neden vazgeçilemez bir seçim olduğunu anlıyoruz.

  Hem Nesrin'in hem de Deniz Kurt Görsev'in yılların tecrübesini de katarak anlattığı hikayelerle zenginleşen bu harika sohbeti kaçırmayın.

  49:27"
 • YAT ŞEFLİĞİ HERKESİN HARCI MI?
  10.08.2022 07:00Yat ŞeflİĞİ Herkesİn Harci Mi?

  MSA’nın Podcast’i Dalgalara Karşı Yemek Yapanlar’ın ilk bölümünde Deniz Kurt Görsev’in konuğu, uzun yıllar restoran deneyimi edindikten sonra denizlere açılan şeflerden Yusuf Özgüler.

  Tabiki öncelikle yat şefliğinin restoran şefliğinden farkını irdeliyoruz. Özellikle malzeme tedarik süreçlerinde karşılaşılan sürprizleri ve konuk beklentilerini eşsiz hikayeler eşliğinde dinliyor, “private chef” kavramını irdeliyoruz.

  Kendine has tüm zorlukların aslında nasıl yaratıcılıkla sonuçlanabildiğini, denizlere açılan şeflerin artık mürettebatın bir parçası olduğunu görerek etkileniyoruz.

  Yat şefliğini satranç oyununa benzeten, kuralların belirli ama hamlelerinin olasılıklarının sınırsız” olduğunu söyleyen Yusuf’u dinlerken mesleki olarak şefleri geliştiren bir alan olduğunu fak ediyoruz.

  38:31"

EN YENİ BÖLÜMLER

icon_close
icon_close