Biraz bekleteceğiz...Bilgilerini kontrol ediyoruz.
icon_player_arrow_down

Radyo dinlemek için
ADBLOCK
eklentisini kapatıp sayfayı yenilemen gerekiyor.

TAMAM
icon_player_favorite ŞARKIYI FAVORİLERİNE EKLEMEK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAP.
icon_player_volume icon_player_mute

saniye sonra kapanacak.

HEMEN DİNLE

IAB TR

IAB TR

IAB TR podcast kanalımızda, dijital reklamcılık sektöründe yaşanan gelişmeleri sektör profesyonelleriyle birlikte değerlendirmek üzere gerçekleştirdiğimiz canlı yayınlarımızın, webinarlarımızın ve seminerlerimizin kayıtlarını paylaşıyoruz.

1996 yılında Amerika’da kurulan, bugün 45 ülkede faaliyet gösteren dünyanın en büyük dijital pazarlama ve reklamcılık sektör derneği IAB (Interactive Advertising Bureau) tüm dünyada dijital reklamcılık endüstrisinin sürdürülebilir sağlıklı gelişimine destek vermektedir. IAB’nin Avrupa’daki ülke bazlı örgütlenmesi IAB Europe tarafından koordine edilmektedir. Türkiye’de 23 sektör temsilcisi ile 2007’de bir platform olarak kurulan, 2011 Temmuz ayında dernekleşen İnteraktif Reklamcılık Derneği bugün aynı çatı altında temsil edilen yayıncı, reklamveren ve ajanslardan oluşan üyeleri ile faaliyetlerini gerçekleştirmektedir.

İnteraktif Reklamcılık Derneği (IAB), amaç ve hedefleri doğrultusunda eğitimden endüstriyel standartların oluşturulmasına, yarışmalardan sektörel araştırmalara kadar pek çok alanda faaliyet göstermektedir. Bu doğrultuda reklamverenlere, ajanslara ve yayıncılara interaktif iletişimin katma değerini anlatmakta, kamu nezdinde yürüttüğü çeşitli faaliyetlerle endüstrinin sağlıklı ve sürdürülebilir büyümesine katkı sağlamaktadır.

Tüm Podcast Bölümleri

 • Bölüm 62 - Konuk: Evren Gülyaşar
  16.04.2024 18:46Bölüm 62 - Konuk: Evren Gülyaşar

  IAB Perakende Medya Çalışma Grubu Üyesi ve GroupM Türkiye E-Ticaretten Sorumlu Yönetici Ortağı Evren Gülyaşar, Endüstri Radyo tarafından yayınlanan “Çetin Ünsalan ile Reel Piyasalar” programına konuk oldu. Programda, IAB Perakende Medya Çalışma Grubu tarafından Türkiye’deki marka ve ajansların Perakende Medya’ya bakış açılarını ortaya koymak amacıyla gerçekleştirilen anketten çıkan sonuçlar değerlendirildi. 

  16:42"
 • Bölüm 62 - Endüstri Radyo – Türkiye’de Marka ve Ajansların Perakende Medyaya Bakış Açısı Söyleşisi
  16.04.2024 18:46Bölüm 62 - Endüstri Radyo – Türkiye’de Marka ve Ajansların Perakende Medyaya Bakış Açısı Söyleşisi

  IAB Perakende Medya Çalışma Grubu Üyesi ve GroupM Türkiye E-Ticaretten Sorumlu Yönetici Ortağı Evren Gülyaşar, Endüstri Radyo tarafından yayınlanan “Çetin Ünsalan ile Reel Piyasalar” programına konuk oldu. Programda, IAB Perakende Medya Çalışma Grubu tarafından Türkiye’deki marka ve ajansların Perakende Medya’ya bakış açılarını ortaya koymak amacıyla gerçekleştirilen anketten çıkan sonuçlar değerlendirildi. 

  16:42"
 • Bölüm 61 - IAB Röportaj Ozan Emrah Ünal - Portuma
  20.12.2023 17:31Bölüm 61 - IAB Röportaj Ozan Emrah Ünal - Portuma

  22 Kasım'da Portuma ana sponsorluğunda ve StartGate ev sahipliğinde gerçekleştirilen IAB "Gaming in Advertising" etkinliğinde, dijital reklamcılık sektörü paydaşlarında oyun dünyasından nasıl verim alabileceklerine ilişkin farkındalık yaratılması amaçlandı. Portuma’nın Founder & CEO’su Ozan Emrah Ünal oyun içi reklam pazarının 2021 yılında 6,8 milyar dolar değerine ulaştığını ve 2030’da 17,6 milyar dolara ulaşacağının tahminlendiğini paylaşarak reklamveren ve ajans dünyasının oyun sektörüyle kuracağı ilişkiler için gerçekleştirilen etkinliğin öneminden bahsetti. Bu sektörün aynı zamanda ülke ekonomisi için de büyük bir fırsat olduğunu dile getiren Portuma CEO’su Ünal, hem ajansların hem de reklamverenlerin oyun sektöründeki fırsatları değerlendirebileceğini söyledi.

  06:04"
 • Bölüm 60 - IAB Oyun içi Reklamlar ve Oyuncu Deneyimi
  04.12.2023 17:26Bölüm 60 - IAB Oyun içi Reklamlar ve Oyuncu Deneyimi

  22 Kasım'da Portuma ana sponsorluğunda ve StartGate ev sahipliğinde gerçekleştirilen IAB "Gaming in Advertising" etkinliğinde, dijital reklamcılık sektörü paydaşlarında oyun dünyasından nasıl verim alabileceklerine ilişkin farkındalık yaratılması amaçlandı. Wavemaker Managing Partner'ı Sercan Doğan'ın moderatörlüğünde gerçekleşen "Oyun içi Reklamlar ve Oyuncu Deneyimi" panelinin konukları Doç. Dr. Güven Çatak (Founder Director, Bahçeşehir Üniversitesi Game Lab) ve Atakan Cankorur (Co-Founder & Game Designer, Arvis Games) idi. Hacim olarak da film ve müzik sektörünü geçtiği söylenen oyun dünyası “yeni Hollywood” olarak nitelendirildi.

  33:33"
 • Bölüm 59 - IAB Markalar Oyuncu Mu Olmak İstiyor Bot Mu?
  04.12.2023 17:20Bölüm 59 - IAB Markalar Oyuncu Mu Olmak İstiyor Bot Mu?

  22 Kasım'da Portuma ana sponsorluğunda ve StartGate ev sahipliğinde gerçekleştirilen IAB "Gaming in Advertising" etkinliğinde, dijital reklamcılık sektörü paydaşlarında oyun dünyasından nasıl verim alabileceklerine ilişkin farkındalık yaratılması amaçlandı. IPG Mediabrands Managing Partner’ı İpek Dorak’ın moderatörlüğünde gerçekleşen "Markalar oyuncu mu olmak istiyor bot mu?" panelinin konukları Hilal Yılmaz (Digital Marketing & E-commerce Manager, ETİ), Mine Alara Halil (Dijital Pazarlama Müdür Yardımcısı, TAB Gıda) ve Nihan Göktaş (Creator Success Manager, LIVAD Technologies) idi. Panelin en temel mesajlarından biri markaların bu dünyada olmuş olmak için değil, kendi DNA’larına ve hedef kitlelerine uygun stratejilerle yer almaları gerektiği oldu. İlgiyle izlenen vaka örnekleri ile markaya uygun doğru strateji ile yapılan çalışmaların iş sonuçlarının beklentinin üzerinde gerçekleştiği paylaşıldı.

  37:33"
 • Bölüm 58 - IAB Reklamcılıkta Dijital Dönüşüm Oyun Dünyasının Yükselişi
  02.12.2023 17:16Bölüm 58 - IAB Reklamcılıkta Dijital Dönüşüm Oyun Dünyasının Yükselişi

  22 Kasım'da Portuma ana sponsorluğunda ve StartGate ev sahipliğinde gerçekleştirilen IAB "Gaming in Advertising" etkinliğinde, dijital reklamcılık sektörü paydaşlarında oyun dünyasından nasıl verim alabileceklerine ilişkin farkındalık yaratılması amaçlandı. Netcom Medya Founding Partner & IAB Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Taptık Bilgen'in moderatörlüğünde gerçekleşen "Reklamcılıkta Dijital Dönüşüm Oyun Dünyasının Yükselişi" panelinin konukları Cüneyt Devrim (CEO, Havas & Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, IAB), Ozan Emrah Ünal (Founder & CEO, Portuma), Cenk Türkoğlu (Head Of Operations & Partnership, AdMatic) idi. Panelde öne çıkan konulardan bir tanesi, reklamverenlerin oyun içi reklamları için bütçelerinde ayrı bir kalem ayırmalarının önemi oldu. Bu bütçeleme aşaması doğru yapıldığında planlama, marka stratejisine ve hedeflerine uygun şekilde oyunların içerisinde yer alabilmek için gereken adımlar daha güçlü atılabilecek ve mecraya uygun tasarımlar ve içeriklerle markaların daha iyi geri dönüş alabilecekleri uygulamalar yapmasının mümkün olabileceği aktarıldı.

  53:47"
 • Bölüm 57 - IAB Ticaret ve Perakende Medya Webinarı: The Future of Retail Media
  15.12.2022 15:00Bölüm 57 - IAB Ticaret ve Perakende Medya Webinarı: The Future of Retail Media

  IAB Ticaret ve Perakende Medya Webinarı, dijital pazarlamanın üçüncü büyük dalgası olarak kabul edilen perakende medya konusunu masaya yatırmak; globaldeki ve Türkiye’deki ticaret ve perakende medya fırsatlarını ortaya koymak amacıyla Adform, Criteo, Meta, Mimeda ve Trendyol sponsorluğunda, 15 Aralık 2022’de gerçekleşti.  Webinarın son bölümünde IAB US VP, Programmatic+Data Center, Jeffrey Bustos “The Future of Retail Media” konulu bir sunum yaptı.

  23:47"
 • Bölüm 56 - IAB Ticaret ve Perakende Medya Webinarı: Perakende Medya Strateji ve Planlama, Fırsatlar Paneli
  15.12.2022 15:00Bölüm 56 - IAB Ticaret ve Perakende Medya Webinarı: Perakende Medya Strateji ve Planlama, Fırsatlar Paneli

  IAB Ticaret ve Perakende Medya Webinarı, dijital pazarlamanın üçüncü büyük dalgası olarak kabul edilen perakende medya konusunu masaya yatırmak; globaldeki ve Türkiye’deki ticaret ve perakende medya fırsatlarını ortaya koymak amacıyla Adform, Criteo, Meta, Mimeda ve Trendyol sponsorluğunda, 15 Aralık 2022’de gerçekleşti. GroupM Ecommerce Managing Partner’ı Evren Gülyaşar’ın moderatörlüğünde gerçekleşen “Perakende Medya Strateji ve Planlama, Fırsatlar” Panelinin konukları, Ekrem Ekicigil (Account Director, Adform), Hamitcan Balcı (Head of New Business, New Media & Digital Ad Operations, Mimeda), Murat Kalafat (VP, Emerging Markets, Criteo) ve Murat Nur Çolakoğlu (Digital Director, L'Oréal) oldu.

  40:51"
 • Bölüm 55 - IAB Ticaret ve Perakende Medya Webinarı: Teknoloji Yönetiminde Reklamverenin Empatisi
  15.12.2022 14:00Bölüm 55 - IAB Ticaret ve Perakende Medya Webinarı: Teknoloji Yönetiminde Reklamverenin Empatisi

  IAB Ticaret ve Perakende Medya Webinarı, dijital pazarlamanın üçüncü büyük dalgası olarak kabul edilen perakende medya konusunu masaya yatırmak; globaldeki ve Türkiye’deki ticaret ve perakende medya fırsatlarını ortaya koymak amacıyla Adform, Criteo, Meta, Mimeda ve Trendyol sponsorluğunda, 15 Aralık 2022’de gerçekleşti. Webinarın Adform oturumunda, Adform Country Manager Turkey&MEA Head of Sales APAC, Cem Eroğlu “Teknoloji Yönetiminde Reklamverenin Empatisi” sunumuyla yer aldı.

  26:41"
 • Bölüm 54 - IAB Ticaret ve Perakende Medya Webinarı: The Evolution of Retail Media
  15.12.2022 13:00Bölüm 54 - IAB Ticaret ve Perakende Medya Webinarı: The Evolution of Retail Media

  IAB Ticaret ve Perakende Medya Webinarı, dijital pazarlamanın üçüncü büyük dalgası olarak kabul edilen perakende medya konusunu masaya yatırmak; globaldeki ve Türkiye’deki ticaret ve perakende medya fırsatlarını ortaya koymak amacıyla Adform, Criteo, Meta, Mimeda ve Trendyol sponsorluğunda, 15 Aralık 2022’de gerçekleşti.  Webinarın Criteo oturumunda, Criteo Managing Director Retail Media, Sander Mes “The Evolution of Retail Media” sunumuyla yer aldı.

  18:39"
 • Bölüm 53 - IAB Ticaret ve Perakende Medya Webinarı: Perakende Medya ile Nasıl Etkili Sonuçlar Elde Edilir?
  15.12.2022 12:00Bölüm 53 - IAB Ticaret ve Perakende Medya Webinarı: Perakende Medya ile Nasıl Etkili Sonuçlar Elde Edilir?

  IAB Ticaret ve Perakende Medya Webinarı, dijital pazarlamanın üçüncü büyük dalgası olarak kabul edilen perakende medya konusunu masaya yatırmak; globaldeki ve Türkiye’deki ticaret ve perakende medya fırsatlarını ortaya koymak amacıyla Adform, Criteo, Meta, Mimeda ve Trendyol sponsorluğunda, 15 Aralık 2022’de gerçekleşti. Webinarın Mimeda oturumunda, Mimeda Managing Director Kına Demirel "Perakende Medya ile Nasıl Etkili Sonuçlar Elde Edilir? " konulu bir sunum yaptı.

  20:43"
 • Bölüm 52 - IAB Ticaret ve Perakende Medya Webinarı: Ticaretin Geleceğini Şekillendiren Yeni Yaklaşımlar
  15.12.2022 11:00Bölüm 52 - IAB Ticaret ve Perakende Medya Webinarı: Ticaretin Geleceğini Şekillendiren Yeni Yaklaşımlar

  IAB Ticaret ve Perakende Medya Webinarı, dijital pazarlamanın üçüncü büyük dalgası olarak kabul edilen perakende medya konusunu masaya yatırmak; globaldeki ve Türkiye’deki ticaret ve perakende medya fırsatlarını ortaya koymak amacıyla Adform, Criteo, Meta, Mimeda ve Trendyol sponsorluğunda, 15 Aralık 2022’de gerçekleşti.  Webinarın Meta oturumunda, Meta E-Commerce Industry Lead Irmak Emekdaş “2023’te Ticarette Göreceğimiz 3 Trend”, Meta Group Head of Omni-Channel Industries Özge Gilan ise “Dijital Çağda Alışverişçi Pazarlaması” sunumlarıyla yer aldı.

  31:52"
 • Bölüm 51 - IAB Ticaret ve Perakende Medya Webinarı: Retail Media European Trends and 2023 Outlook
  15.12.2022 10:00Bölüm 51 - IAB Ticaret ve Perakende Medya Webinarı: Retail Media European Trends and 2023 Outlook

  IAB Ticaret ve Perakende Medya Webinarı, dijital pazarlamanın üçüncü büyük dalgası olarak kabul edilen perakende medya konusunu masaya yatırmak; globaldeki ve Türkiye’deki ticaret ve perakende medya fırsatlarını ortaya koymak amacıyla Adform, Criteo, Meta, Mimeda ve Trendyol sponsorluğunda, 15 Aralık 2022’de gerçekleşti. Webinarın ilk konuğu olan IAB Europe Chief Economist Daniel Knapp, “Retail Media European Trends and 2023 Outlook” sunumuyla Avrupa’daki durumu ve 2023 öngörülerini paylaştı.

  30:58"
 • Bölüm 50 - IAB DOOH Webinar Kapanış Konuşması
  24.10.2022 14:00Bölüm 50 - IAB DOOH Webinar Kapanış Konuşması

  24 Ekim 2022'de Awarion sponsorluğunda gerçekleşen IAB Dijital Açıkhava (DOOH) Webinarının kapanış konuşmasını, içerik ve konuşmacı desteğiyle bu webinarı gerçekleştirmemizde emeği geçen ARVAK'ın Yönetim Kurulu Sn. Ayhan Tezcan ile birlikte yaptık.

  16:31"
 • Bölüm 49 - IAB DOOH Webinar: Insights into Transport Advertising
  24.10.2022 13:00Bölüm 49 - IAB DOOH Webinar: Insights into Transport Advertising

  24 Ekim 2022'de Awarion sponsorluğunda gerçekleşen IAB Dijital Açıkhava (DOOH) Webinarının son bölümünde, JCDecaux Marketing & Business Development Director'ı Jerome Lepage "Insights into Transport Advertising" sunumuyla yer aldı.

  26:10"
 • Bölüm 48 - IAB DOOH Webinar: Büyük Resimde Cross-Channel Programatik Satın Alma Paneli
  24.10.2022 12:30Bölüm 48 - IAB DOOH Webinar: Büyük Resimde Cross-Channel Programatik Satın Alma Paneli

  24 Ekim 2022'de Awarion sponsorluğunda gerçekleşen IAB Dijital Açıkhava (DOOH) Webinarının 4. panelinde "Büyük Resimde Cross-channel Programatik Satın Alma" konusu ele alındı. Universal McCann Managing Director ve IAB Yönetim Kurulu Üyesi Taylan Koru'nun moderatörlüğünde gerçekleşen panelin konukları Alp Ayhan (Awarion, Founder&CEO), Gürkan Kadık (Turkcell / Master Lead Advertising Product Manager) ve Ayşe Gökçe Dönerkaya (L'oreal, Media&Digital Upskilling Manager Turkey) idi.

  33:07"
 • Bölüm 47 - IAB DOOH Webinar: Digital Out of Home’da Hedefleme & Ölçümleme Paneli
  24.10.2022 12:00Bölüm 47 - IAB DOOH Webinar: Digital Out of Home’da Hedefleme & Ölçümleme Paneli

  24 Ekim 2022'de Awarion sponsorluğunda gerçekleşen IAB Dijital Açıkhava (DOOH) Webinarının 3. panelinde DOOH'ta Hedefleme & Ölçümleme konusu ele alındı. Reklam İstanbul, Digital Account & Business Development Director'ı Hüseyin Akkaya moderatörlüğünde gerçekleşen panelin konukları Eda Akkök (Vodafone, Digital Media Manager&Digital Team Leader), Levent Kasapoğlu (MediaCom, Head Of Technology & Innovation) ve Serhat Büyüksayar (Publicis, Non-TV Trading Director) idi.

  28:42"
 • Bölüm 46 - IAB DOOH Webinar: Digital Out of Home’da Kreatif Kullanımlar
  24.10.2022 11:30Bölüm 46 - IAB DOOH Webinar: Digital Out of Home’da Kreatif Kullanımlar

  24 Ekim 2022'de Awarion sponsorluğunda gerçekleşen IAB Dijital Açıkhava (DOOH) Webinarının 2. panelinde DOOH'ta Kreatif Kullanımlar konusu ele alındı. Konuçmacılarımız Awarion Founder&CEO'su Alp Ayhan ve Voodooh Founder'ı Keith Nilsen idi.

  23:07"
 • Bölüm 45 - IAB DOOH Webinar: Tüketici Nezdinde Farklı DOOH Kreatif Türlerinin Etkisi Araştırması
  24.10.2022 11:00Bölüm 45 - IAB DOOH Webinar: Tüketici Nezdinde Farklı DOOH Kreatif Türlerinin Etkisi Araştırması

  24 Ekim 2022'de Awarion sponsorluğunda gerçekleştirilen IAB Dijital Açıkhava (DOOH) Webinarında, Awarion ve Universal McCann ortaklığıyla yapılan "Tüketici Nezdinde Farklı DOOH Kreatif Türlerinin Etkisi Araştırması"nın sonuçları paylaşıldı. Sunum, Awarion Founder&CEO'su Alp Ayhan ve Universal McCann Consumer Insights Director'ı Can Özcan tarafından gerçekleştirildi.

  19:27"
 • Bölüm 44 - IAB DOOH Webinar: Digital Out of Home’da Programatik Gelişmeler
  24.10.2022 10:30Bölüm 44 - IAB DOOH Webinar: Digital Out of Home’da Programatik Gelişmeler

  24 Ekim 2022'de Awarion sponsorluğunda gerçekleştirilen IAB Dijital Açıkhava (DOOH) Webinarının 1. panelinde DOOH'taki Programatik Gelişmeler konusu ele alındı. Panel, Panoffect Media General Manager'ı Sedat Analı'nın moderatörlüğünde, Hüseyin Akkaya (Reklam İstanbul, Digital Account & Business Development Director), Ekrem Ekicigil (Adform, Account Director) ve Gökberk Ertunç'un (OMG, Head of Data Analytics & Programmatic) katılımıyla gerçekleşti.

  35:57"
 • Bölüm 43 - IAB DOOH Webinar: DOOH Alanında Dünyadaki ve Türkiye'deki Durum
  24.10.2022 10:00Bölüm 43 - IAB DOOH Webinar: DOOH Alanında Dünyadaki ve Türkiye'deki Durum

  24 Ekim 2022'de Awarion sponsorluğunda gerçekleştirilen IAB Dijital Açıkhava (DOOH) Webinarı, GroupM, Head of Out Of Home Nezahat Özdemir'in sunumuyla başladı. Sunumda DOOH alanında dünyadaki ve Türkiye'deki durum hakkında bilgiler verildi.

  22:37"
 • Bölüm 42 - Global Marketing Summit 2022 IAB Oturumu: Dolaysız Markalar
  22.10.2022 17:00Bölüm 42 - Global Marketing Summit 2022 IAB Oturumu: Dolaysız Markalar

  18 - 21 Ekim 2022 tarihleri arasında Sustainable Business konseptiyle gerçekleşen Global Marketing Summit'te IAB olarak "Dolaysız Markalar"ı ele aldık.

  IAB Yönetim Kurulu Üyesi Rima Erdemir'in moderatörlüğünde gerçekleşen oturumun konukları DPİP Yönetim Kurulu Üyesi Neslihan Olcay, Deloitte Danışmanlık Ortağı & Lideri Hakan Göl ve Akademetre Araştırma & Stratejik Planlama Kurucusu Dr.Halil İbrahim Zeytin idi.

  37:07"
 • Bölüm 41 - IAB Audio Webinar: “Programatik Ses: Hedefleme ve Ölçümleme”
  17.06.2022 15:00Bölüm 41 - IAB Audio Webinar: “Programatik Ses: Hedefleme ve Ölçümleme”7 Haziran 2022’de düzenlenen IAB Audio Webinar'da; IAB Eğitim Yürütme Kurulu Üyesi ve Tooplay & Goodroll Head of Sales Emir Sanlı moderatörlüğünde, OMG Head of Data Analytics & Programmatic Gökberk Ertunç ve GroupM Managing Partner, Programmatic Buying & Xaxis Haluk Akalp'in katılımlarıyla Programatik Ses: Hedefleme ve Ölçümleme Paneli gerçekleşti.
  53:15"
 • Bölüm 40 - IAB Audio Webinar: “Unlocking Revenue and Growth with Audio Intelligence”
  07.06.2022 14:00Bölüm 40 - IAB Audio Webinar: “Unlocking Revenue and Growth with Audio Intelligence”7 Haziran 2022’de düzenlenen IAB Audio Webinar'da Sounder.fm CTO'su Mercan Topkara; Unlocking Revenue and Growth with Audio Intelligence sunumunu gerçekleştirdi.
  13:39"
 • Bölüm 39 - IAB Audio Webinar: “Podcast Ekosistemindeki Fırsatlar”
  07.06.2022 13:00Bölüm 39 - IAB Audio Webinar: “Podcast Ekosistemindeki Fırsatlar”7 Haziran 2022’de düzenlenen IAB Audio Webinar'da Omnicourse Co-Founder & CEO'su ve IAB Eğitim Yürütme Kurulu Üyesi İsmail Postalcıoğlu moderatörlüğünde; Bubble Media Works Co-Founder'ı Atakan Babacan, Podfresh Co-Founderları Aykut İbrişim & Uraz Kaspar, Podbee Media Co-Founder'ı Candost Bayraktar ve Midas Yatırım Content Editor'ı Furkan Yücel'in katılımlarıyla Podcast Ekosistemindeki Fırsatlar Paneli gerçekleştirildi.
  50:39"
 • Bölüm 38 - IAB Audio Webinar: “Ses Ekonosisteminde Kullanım Tercihleri”
  07.06.2022 11:00Bölüm 38 - IAB Audio Webinar: “Ses Ekonosisteminde Kullanım Tercihleri”7 Haziran 2022’de düzenlenen IAB Audio Webinar etkinliğinde, Özgür Mumcu moderatörlüğünde ve Tooplay Sales Director Berkin Dayı, Karnaval Media Group CEO & IAB Yönetim Kurulu Üyesi Burak Can, AdColony - A Digital Turbine Company Partnerships Sales Director Dila Özkan, IAB Eğitim Yürütme Kurulu Üyesi & Omnicourse Co-Founder & CEO İsmail Postalcıoğlu ve Deezer Director of International Brand Partnerships Mazen Abdallah'in katılımlarıyla Ses Ekonosisteminde Kullanım Tercihleri Paneli gerçekleşti.
  107:35"
 • Bölüm 36 - IAB Audio Webinar: “New Ad Formats in Audio”
  07.06.2022 10:00Bölüm 36 - IAB Audio Webinar: “New Ad Formats in Audio”7 Haziran 2022’de düzenlenen IAB Audio Webinar'da AdsWizz New Markets Vice President Patrick Roger; New Ad Formats in Audio / Ses'te Yeni Reklam Formatları sunumunu gerçekleştirdi.
  37:03"
 • Bölüm 37 - IAB Audio Webinar: “Podfresh: 2021 / 2022 Türkiye Podcast Dinleyici Davranışları Raporu”
  07.06.2022 10:00Bölüm 37 - IAB Audio Webinar: “Podfresh: 2021 / 2022 Türkiye Podcast Dinleyici Davranışları Raporu”7 Haziran 2022’de düzenlenen IAB Audio Webinar'da Podfresh Co-founder'ları Aykut İbrişim ve Uraz Kaspar; "Podfresh: 2021 / 2022 Türkiye Podcast Dinleyici Davranışları Raporu" sonuçlarını paylaştılar.
  30:17"
 • Bölüm 35 - IAB Audio Webinar: “Sesin Gücü ve Türkiye Dijital Ses Pazarı”
  07.06.2022 09:00Bölüm 35 - IAB Audio Webinar: “Sesin Gücü ve Türkiye Dijital Ses Pazarı”7 Haziran 2022’de düzenlenen IAB Audio Webinar'da Moon Digital Yönetim Kurulu Üyesi ve IAB Eğitim Yürütme Kurulu Üyesi Özlem Dinler; Sesin Gücü ve Türkiye Dijital Ses Pazarı sunumunu gerçekleştirdi.
  12:19"
 • Bölüm 34 - IAB Metaverse’ü Doğru Anlamak Webinarı: “Metaverse Tasarım Odağı, Tüketici Deneyimi ve Metaverse Studio Bakış Açıları”
  12.04.2022 11:00Bölüm 34 - IAB Metaverse’ü Doğru Anlamak Webinarı: “Metaverse Tasarım Odağı, Tüketici Deneyimi ve Metaverse Studio Bakış Açıları”12 Nisan'da gerçekleştirilen IAB Metaverse'ü Doğru Anlamak Webinarı'nın 3. bölümünde, "Metaverse Tasarım Odağı, Tüketici Deneyimi ve Metaverse Studio Bakış Açıları" ele alındı. Moderatörlüğünü STANDBY ME Meta Agency Founder & CEO’su Can Yurdakul’un yaptığı panelin konukları Black Studio Managing Director’u Ata Güneş, Journee Senior Account Director’u Atilla Yeteroğlu ve Illusor Co-Founder & Executive Director’u Begüm Aydınoğlu idi.
  113:26"
 • Bölüm 33 - IAB Metaverse’ü Doğru Anlamak Webinarı: “Pazarlama Alanında Metaverse Uygulamaları ve Markaların Bakış Açıları”
  12.04.2022 10:00Bölüm 33 - IAB Metaverse’ü Doğru Anlamak Webinarı: “Pazarlama Alanında Metaverse Uygulamaları ve Markaların Bakış Açıları”12 Nisan 2022’de gerçekleştirilen IAB Metaverse'ü Doğru Anlamak Webinarı'nın 2. bölümünde, "Pazarlama Alanında Metaverse Uygulamaları ve Markaların Bakış Açıları" ele alındı. Moderatörlüğünü IAB Başkan Yardımcısı ve Havas İstanbul CEO'su Cüneyt Devrim'in yaptığı panelin konukları Unilever Turkey Digital Hub Director'ü Eda Kırali ve Aktifbank, EVP, CX & Coms Gamze Numanoğlu idi.
  44:22"
 • Bölüm 32 - IAB Metaverse’ü Doğru Anlamak Webinarı: “Metaverse’e Gerçekçi Bir Bakış”
  12.04.2022 09:00Bölüm 32 - IAB Metaverse’ü Doğru Anlamak Webinarı: “Metaverse’e Gerçekçi Bir Bakış”12 Nisan 2022’de gerçekleştirilen Metaverse'ü Doğru Anlamak webinarının birinci bölümüde, IAB Başkan Yardımcısı ve Havas İstanbul CEO'su Dr.Cüneyt Devrim, Metaverse’ün gelişimi, şu andaki durumun resminin çekilmesi, rakamlar, teknolojik gelişim alanları, fırsatlar ve tehditlerle ilgili bir sunum yaptı.
  26:19"
 • Bölüm 31 - Radyo Sputnik - 2021 Medya ve Reklam Yatırımları Raporu Söyleşisi
  11.04.2022 11:00Bölüm 31 - Radyo Sputnik - 2021 Medya ve Reklam Yatırımları Raporu SöyleşisiIAB Başkanı Ayşen Akalın, Radyo Sputnik’in 11 Nisan 2022 tarihli programına konuk oldu. Sektör için ciddi bir kaynak olan 2021 Medya ve Reklam Yatırımları Raporu’nun verileri ışığında gerçekleştirilen programda, toplam medya ve yatırımlarıyla birlikte dijitalin birinci mecra olarak bu yatırımlarındaki payı ve dijital dönüşüm konuşuldu.
  12:54"
 • Bölüm 30 - ECHO Summit 2022 IAB Oturumu: Dolaysız Markalar
  31.03.2022 09:00Bölüm 30 - ECHO Summit 2022 IAB Oturumu: Dolaysız Markalar31 Mart 2022’de günü Radisson Blu Hotel, Vadistanbul’da gerçekleştirilen ECHO Summit’in “Dolaysız Markalar” oturumunda, IAB Onur Üyesi Neslihan Olcay yeni iş modellerinde yükselen trendleri pazarlama perspektifiyle değerlendirirken “dolaysız marka ekonomisi”ne de ışık tuttu. Hem reklamverenlere hem de ekosisteme yeni dahil olacak dolaysız markalara ışık tutmak adına IAB Amerika’nın 2018 yılından bu yana 13 ayrı kategoride 250 markayı takip ettiğini ve raporladığını dile getiren Neslihan Olcay dolaysız markaları internetin yerlileri olarak tanımlıyor.
  22:20"
 • Bölüm 29 - Dijital Medya ve Reklamcılık Ekosistemi Yetenek İhtiyacı ve Çözümler
  22.03.2022 15:00Bölüm 29 - Dijital Medya ve Reklamcılık Ekosistemi Yetenek İhtiyacı ve Çözümler16 Mart 2022’de gerçekleştirilen Webrazzi Dijital’de, IAB olarak “Dijital Medya ve Reklamcılık Ekosistemi Yetenek İhtiyacı ve Çözümler” konusunu ele aldık. Konuşmacılarımız Cüneyt Devrim (IAB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı), Zeynep Taptık Bilgen (IAB Yönetim Kurulu Üyesi ve Eğitim Yürütme Kurulu Başkanı), Aytek Açık (IAB Yönetim Kurulu Üyesi) ve Başak Erzi (Unilever İnsan Kaynakları Direktörü) idi.
  23:35"
 • Bölüm 28 - Medya Harcamalarının Değişen Yönü
  30.12.2021 12:00Bölüm 28 - Medya Harcamalarının Değişen YönüT.C. İletişim Başkanlığı tarafından düzenlenen StratCom Summit’21 // Uluslararası Stratejik İletişim Zirvesi’nde gerçekleşen “Medya Harcamalarının Değişen Yönü” konulu panelde, Volkan İkiler (RD), Gökhan Akça (RVD), Neslihan Olcay (IAB) ve Hakan Göl’ün (Deloitte) katılımıyla, Türkiye Medya ve Reklam Yatırımları Raporu sonuçları ve değerlendirmeleri paylaşıldı. Ardından Dijital Pazarlama İletişimi Platformu (DPİP) tarafından Türkiye’de ilk defa yayınlanan Reklamın Ekonomiye Katkısı Raporu’nun çıktılarına değinilerek, medya ve reklam yatırımının önemi vurgulandı.
  41:48"
 • Bölüm 27 - Bugüne İlham Olmak, İletişimde Kadın Liderler
  16.12.2021 17:00Bölüm 27 - Bugüne İlham Olmak, İletişimde Kadın LiderlerT.C. İletişim Başkanlığı tarafından düzenlenen StratCom Summit’21 // Uluslararası Stratejik İletişim Zirvesi’nde gerçekleşen “Bugüne İlham Olmak, İletişimde Kadın Liderler” konulu panelin konukları, Ayşen Akalın (Eczacıbaşı Medya & Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri Dijital Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü & IAB Yönetim Kurulu Başkanı), Gonca Karakaş (CEO, Effect BCW), Prof. Dr. Müge Elden (Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü), Şeyma Eraz Çelik (Founder, Zera Medya) idi.
  56:03"
 • Bölüm 26 - Smarties Yaratıcılık ve Inovasyon Günleri DPİP Özel Oturumu
  10.12.2021 17:00Bölüm 26 - Smarties Yaratıcılık ve Inovasyon Günleri DPİP Özel Oturumu7-9 Aralık 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilen Smarties Yaratıcılık ve İnovasyon günleri, pazarlamanın öncü isimlerini bir araya getirdi. 8 Aralık Çarşamba günü 17.00'de gerçekleşen Dijital Pazarlama İletişimi Platformu (DPİP) Özel Oturumunda "Dijital Pazarlama İletişimi Platformu", "Reklamın Ekonomiye Katkısı Raporu" ve "Medya Yatırımları 2021" konuşuldu. Oturumun konukları, RVD&DPİP Başkanı Ahmet Pura, IAB Başkanı&DPİP Başkan Yardımcısı Ayşen Akalın, Reklamcılar Derneği Başkanı&DPİP Başkan Yardımcısı Volkan İkiler ve MMA Türkiye Başkan Yardımcısı&DPİP Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Tolon idi.
  32:11"
 • Bölüm 25 - Global Marketing Summit 2021 IAB Oturumu
  12.11.2021 17:00Bölüm 25 - Global Marketing Summit 2021 IAB Oturumu19-22 Ekim tarihleri arasında gerçekleşen Global Marketing Summit 2021'de IAB olarak dijitalin son 10 yılını ve geleceği konuştuk. IAB oturumunun konukları IAB Başkanı Ayşen Akalın, IAB Başkan Yardımcıları Burak Ertaş ve Cüneyt Devrim idi.
  29:41"
 • Bölüm 24 - Dijital Görüntülü Reklam Rehberi
  29.09.2021 17:00Bölüm 24 - Dijital Görüntülü Reklam RehberiIAB İngiltere tarafından hazırlanan ve IAB TR tarafından Türkçeleştirilen Dijital Görüntülü Reklam Rehberi, IAB Türkiye Genel Koordinatörü Ömür Erdem Çelik tarafından seslendirdi.
  04:16"
 • Bölüm 23 - TRT Radyo 1 Çevrimiçi Programı IAB Sohbeti: Dijital Ses Reklamcılığı
  11.08.2021 13:00Bölüm 23 - TRT Radyo 1 Çevrimiçi Programı IAB Sohbeti: Dijital Ses ReklamcılığıReklamcılık faaliyetleri internet ve dijitalin hayatımıza girmesiyle birlikte bambaşka bir boyut kazandı. Öyle ki dijital reklamcılık ismiyle ayrı bir mecra ortaya çıktı ve bu durum reklamcılığın alt dallarına da yansıdı. Bunlardan birisi ve pek konuşulmayanı, radyo reklamlarından da aşina olduğumuz Dijital Ses Reklamcılığı. Çevrimiçi programının bu haftaki konuğu, IAB Ses Reklamcılığı Çalışma Grubu Başkanı Ayşe Ketenci idi ve bu alanla ilgili merak edilen tüm sorulara IAB Ses Çalışma Grubu tarafından hazırlanan Dijital Ses Reklamcılığı Raporu’nun verileri ışığında cevap verilmeye çalışıldı.
  26:46"
 • Bölüm 22 - Ender Merter ile Reklamarkası Programı- IAB Türkiye
  05.08.2021 15:00Bölüm 22 - Ender Merter ile Reklamarkası Programı- IAB TürkiyeEnder Merter ile Reklamarkası programının 30 Temmuz 2021 Cuma günkü konukları IAB Yönetim Kurulu Başkanı Ayşen Akalın ve Başkan Yardımcısı Cüneyt Devrim idi. Dijital reklamlara dair her şeyin masaya yatırıldığı programın konu başlıkları dijital reklam dünyasında güven, eğitim, ödüller ve yeni trendler oldu.
  23:40"
 • Bölüm 21 - TRT Radyo 1 Çevrimiçi Programı – IAB Sohbeti
  03.08.2021 15:00Bölüm 21 - TRT Radyo 1 Çevrimiçi Programı – IAB Sohbeti2020 yılı Covid-19 salgınıyla geçen bir yıl oldu ve hemen her sektör bu küresel salgından olumsuz etkilendi. Sayıları az da olsa salgından olumlu etkilenen sektörler de vardı, onlardan birisi de 5 yılda gerçekleşecek büyümeyi salgının sadece ilk yarısına sığdıran dijital Reklam ve pazarlama sektörü oldu. Pandemide evde kalan kitlelerin internete olan rağbeti ve değişen tüketici davranışları dijital reklamlara da yansıdı. Öyle ki yapılan araştırmalarda Türkiye dijital reklam yatırımları anlamında ivme gösteren ilk 5 ülke arasında yerini aldı.  IAB Yönetim Kurulu Başkanı Ayşen Akalın’ın konuk olduğu programda Türkiye Tahmini Reklam ve Medya Yatırımları ve Adex Benchmark 2020 raporları değerlendirildi.
  14:29"
 • Bölüm 20 – IAB Gaming Webinarı: “Oyun Dünyasının Hukuku”
  26.05.2021 14:20Bölüm 20 – IAB Gaming Webinarı: “Oyun Dünyasının Hukuku”26 Mayıs’ta gerçekleşen IAB Gaming Webinarı, AdColony, PepsiCo ve Publishme’nin destekleriyle ücretsiz olarak katılımcılarla buluştu. Webinarın son oturumunda Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Bilişim ve Teknoloji Hukuku Anabilim Dalı Teknoloji ve Fikri Mülkiyet Hukuku Araştırma Merkezi Müdürü Dr.Mete Tevetoğlu “Oyun Dünyasının Hukuku” sunumunu gerçekleştirdi.
  28:34"
 • Bölüm 19 – IAB Gaming Webinarı: “Espor'un Pazarlamadaki Yeri ve Potansiyeli”
  26.05.2021 13:45Bölüm 19 – IAB Gaming Webinarı: “Espor'un Pazarlamadaki Yeri ve Potansiyeli”26 Mayıs’ta gerçekleşen IAB Gaming Webinarı, AdColony, PepsiCo ve Publishme’nin destekleriyle ücretsiz olarak katılımcılarla buluştu. ‘Espor'un Pazarlamadaki Yeri ve Potansiyeli’ konulu panelin konuşmacıları, IAB TR Espor Çalışma Grubu üyesi ve Publishme Yönetici Ortağı Kerem Emre Akarlar’ın moderatörlüğünde; Riot Games Ülke Müdürü Erdinç İyikul ve Migros Pazarlama İletişimi ve CRM Direktörü Kına Demirel idi.
  56:27"
 • Bölüm 18 – IAB Gaming Webinarı: “Markalar Gaming’i Nasıl Konumlandırmalı?”
  26.05.2021 12:55Bölüm 18 – IAB Gaming Webinarı: “Markalar Gaming’i Nasıl Konumlandırmalı?”26 Mayıs’ta gerçekleşen IAB Gaming Webinarı, AdColony, PepsiCo ve Publishme’nin destekleriyle ücretsiz olarak katılımcılarla buluştu. ‘Markalar Gaming’i Nasıl Konumlandırmalı?’ konulu panelin konuşmacıları, IAB TR Yönetim Kurulu Üyesi ve Vodafone Senior Media Manager Ayşe Ketenci’nin moderatörlüğünde;  Ingame Group CEO’su Burak Gözalan, AdColony Instant Play Satış ekibinde Growth Markets ve Benelux regionlarından sorumlu Emirhan Ayan ve PepsiCo Dijital Strateji, İnovasyon ve Transformasyon sorumlu Pazarlama Müdürü Volkan Budak idi.
  54:52"
 • Bölüm 17 – IAB Gaming Webinarı: “Competitive Gaming, Nasıl Espor Oldu?”
  26.05.2021 12:05Bölüm 17 – IAB Gaming Webinarı: “Competitive Gaming, Nasıl Espor Oldu?”26 Mayıs’ta gerçekleşen IAB Gaming Webinarı, AdColony, PepsiCo ve Publishme’nin destekleriyle ücretsiz olarak katılımcılarla buluştu. Webinarın üçüncü oturumunda IAB TR Espor Çalışma Grubu Başkanı ve Performics Ajans Lideri Özberk Ölçer ‘Competitive Gaming, Nasıl Espor Oldu?’ sunumunu gerçekleştirdi.
  31:42"
 • Bölüm 16 – IAB Gaming Webinarı: “Oyun Yayıncılığının Dünü, Bugünü, Yarını”
  26.05.2021 11:30Bölüm 16 – IAB Gaming Webinarı: “Oyun Yayıncılığının Dünü, Bugünü, Yarını”26 Mayıs’ta gerçekleşen IAB Gaming Webinarı, AdColony, PepsiCo ve Publishme’nin destekleriyle ücretsiz olarak katılımcılarla buluştu. Webinarının ikinci oturumda, IAB TR Espor Çalışma Grubu üyesi ve Publishme Yönetici Ortağı Kerem Emre Akarlar ‘Oyun Yayıncılığının Dünü, Bugünü, Yarını’ sunumunu gerçekleştirdi.
  42:56"
 • Bölüm 15 – IAB Gaming Webinarı: “Nedir Bu Oyun, Kimdir Bu Oyuncu?”
  26.05.2021 10:50Bölüm 15 – IAB Gaming Webinarı: “Nedir Bu Oyun, Kimdir Bu Oyuncu?”26 Mayıs’ta gerçekleşen IAB Gaming Webinarı, AdColony, PepsiCo ve Publishme’nin destekleriyle ücretsiz olarak katılımcılarla buluştu. Webinarın ilk oturumda IAB TR Eğitim Yürütme Kurulu Başkanı ve Netcom Medya Kurucu Ortağı Zeynep Taptık Bilgen “Nedir Bu Oyun, Kimdir Bu Oyuncu’ konusunu anlattı.
  34:42"
 • Bölüm 14 - IAB TR Sektör Sohbetleri: “Dijital Medya ve Reklam Yenilikleri”
  26.03.2021 17:00Bölüm 14 - IAB TR Sektör Sohbetleri: “Dijital Medya ve Reklam Yenilikleri”#IABTRSektörSohbetleri'nin bu bölümünde dijital medya ve reklam yeniliklerini, son dönemde özellikle pandemiyle birlikte platformlarda, mecralarda ve tüketici alışkanlıklarında yaşanan gelişmeleri ve yenilikleri, bu gelişmelerin dijital eskosisteme yansımalarını konuştuk. Konuklarımız Sparkle Medya’dan Rima Erdemir, Unite.ad’den Arman Acar, BluTV’den Mervenaz Atmaca ve PepsiCo’dan Yeşim İpek idi.
  49:00"

EN YENİ BÖLÜMLER

icon_close
icon_close