Biraz bekleteceğiz...Bilgilerini kontrol ediyoruz.
icon_player_arrow_down
icon_player_favorite
JoyTürk
Ben Gibi (Akustik)
Goksel Ipekci

Radyo dinlemek için
ADBLOCK
eklentisini kapatıp sayfayı yenilemen gerekiyor.

TAMAM
icon_player_favorite ŞARKIYI FAVORİLERİNE EKLEMEK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAP.
icon_player_volume icon_player_mute
Ben Gibi (Akustik) Goksel Ipekci

JoyTürk
Ben Gibi (Akustik)
Goksel Ipekci
saniye sonra kapanacak.

HEMEN DİNLE

MSA - CULİNARY DAYS

MSA İSTANBUL

Sektörün önde gelen şefleri ve yiyecek-içecek profesyonelleri, artık bir MSA geleneği haline gelen Culinary Days kapsamında konuğumuz oldu. Ufkumuzu açan hikayeleri, ders niteliğindeki deneyimlerini herkesin dinleyebileceği tüm konuşmaları MSA’nın Podcast’leri çatısı altında dinleyebilirsiniz.

Tüm Podcast Bölümleri

 • MSA Culinary Days - Begüm Mıçı & İsmail İleru
  08.01.2024 10:10MSA Culinary Days - Begüm Mıçı & İsmail İleru

  Hazırlanışlarından sunumlarına kadar görsel bir şölen oluşturan yemekleri başlı başına bir sanat olarak gören ikili, MSA’da farklı dönemlerde aldıkları profesyonel pasta ve ekmekçilik eğitimlerini kendi gastronomi bakış açılarıyla birleştirerek markalara görsel içerik üretmek için değerlendiriyor.  Mıçı ve İleru’nun mutfaktaki disiplinlerarası kariyerlerini mezundan mezuna aktardığı bu MSA Culinary Days seansına kulak verin.

  44:42"
 • MSA Culinary Days - Müge Çelebi Sümer
  08.01.2024 10:09MSA Culinary Days - Müge Çelebi Sümer

  MSA mezunu Müge Çelebi, Tart Bakery’nin fikri ve konseptinin netleşmesinden işletme açılış sürecindeki zorluklara ve hatalarına, bir marka yaratma hikayesi ve bu yolculukta edindiği tecrübelere, geleceğe dair hayallerine değindiği MSA Culinary Days seansında MSA öğrencileri ve mezunlarıyla buluştu.

  43:19"
 • MSA Culinary Days - Birnur Çölok
  08.01.2024 10:08MSA Culinary Days - Birnur Çölok

  Birnur Çölok son dönemin yükselen trendlerinden private chef’lik ve yat şefliği konusunda üretim, tedarik ve servis alanlarında tecrübelerini MSA Culinary Days’de aktardı. Gastronomide dün, bugün ve yarını belirleyen reçeteli üretimin ve nesilden nesile aktarımın önemine dair ufkumuzu açtı. Mutfak profesyonellerinin trendleri, teknoloji ve inovasyonları takip ederek nitelikli üretim zincirine nasıl adapte edeceğine dair notlarını paylaştı.

  48:13"
 • MSA Culinary Days - Ceyda Artun
  08.01.2024 10:07MSA Culinary Days - Ceyda Artun

  Tasarım eğitimi sonrası araştırma görevlisi olarak çalışırken gastronomiyle tanışan Artun için yemek, aileden gelen içgüdüsel bir yönelim. Bu yönelimi profesyonel eğitimler alarak pekiştirirken bitki temelli gıdaya yönelen Artun’un, hayal ettiğini olmak konusunda ilham veren hikayesini MSA Culinary Days'de dinledik. Dünyada ve Türkiye’de bitki temelleri sektörü derinlemesine konuşurken, veganlık mı sürdürülebilirlik mi sorusuna cevap aradık.

  39:12"
 • MSA Culinary Days - Burç & Burak Yener
  08.01.2024 10:06MSA Culinary Days - Burç & Burak Yener

  İki kardeşin kurucusu olduğu başarı girişim MUÀ Gelateri d’Italia’nın hikayesini MSA Culinary Days’de Burç ve Burak Yener’in anlatımıyla dinledik. MUÀ’da sadece en iyi malzemeleri seçen, katı kurallar altında tutku ve aşk ile karıştırıp misafirleri için mutluluğa dönüştüren kardeşler, MSA öğrencileri ve mezunlarıyla girişimcilik tecrübelerini paylaştı.

  50:02"
 • MSA Culinary Days - Cenk Sönmezsoy
  08.01.2024 10:05MSA Culinary Days - Cenk Sönmezsoy

  The Times’ın "Dünyanın En İyi 50 Yemek Blogu" listesine giren blogu ve Gourmand Awards’da " Dünyanın En İyi Yemek Kitabı" ödülüne layık görülen, 17 baskı yapan, hem Türkçesi hem İngilizcesi bestseller olan kitabıyla Cenk Sönmezsoy mutfak tutkunları için bir efsane. Disiplinler arası tecrübesi, reklamcılık deneyimi, titiz detaycılığının pastacılıkla buluşmasıyla Sönmezsoy, MSA Culinary Days’de öğrenci ve mezunlara ilham vermeye geldi.

  25:17"
 • MSA Culinary Days - Mustafa Otar
  08.01.2024 10:04MSA Culinary Days - Mustafa Otar

  Mutfakta yemek yapmak kadar açık ateşte ya da doğada yemek yapmak konusunda da tecrübeli olan Mustafa Otar, canlı ateşi tecrübe ederken kusurların güzelliğini keşfetmiş. Hem kişisel hem mesleki ilhamını her zaman doğadan alan Mustafa Şef, MSA öğrenci ve mezunlarıyla doğayla ve yemeğin kökenleriyle buluşmaya dair tutkusunu paylaştı.

  29:50"
 • MSA Culinary Days - Osman Bahadır
  08.01.2024 10:03MSA Culinary Days - Osman Bahadır

  Mutfak kariyerinde MSA Eğitmen Şefliği dahil olmak üzere sayısız tecrübeyi geride bırakan Unilever Food Solutions’da Lead Chef görevini üstlenen Osman Bahadır, geleceğin menülerine kafa yoruyor, farklı ülkelerin mutfaklarının yarattığı farklı ihtiyaçları karşılamak üzere profesyonel çözümler üreten bir ekibe liderlik ediyor. MSA Culinary Days’de MSA öğrencisi ve mezunu şef adaylarına deneyimlerini aktardı.

  50:06"
 • MSA Culinary Days - Cem Ekşi
  08.01.2024 10:02MSA Culinary Days - Cem Ekşi

  “Şef, yurt dışına çıkmak istiyorum!”  diyenleri buraya alalım. Cem Ekşi, mutfak kariyerinde global tecrübenin önemi hakkında görüşlerini MSA Culinary Days'de MSA öğrencileri ve mezunları ile paylaştı. Mutfak kariyerini uluslararası arenaya taşımak isteyen, farklı mutfak kültürlerini yerinde öğrenmeye heveslenen, bizde ne var, onlarda ne var diye düşünen şef adaylarının dikkatle dinlemesi gereken bir seans.

  100:19"
 • MSA Culinary Days - Selim Cenkel
  08.01.2024 10:01MSA Culinary Days - Selim Cenkel

  Uzun dönem uluslararası bir gıda şirketinde çalıştıktan sonra iç sesini dinleyip mutfağa giren Selim Cenkel, kendi kültürüne ait bir ürünü yorumlayabilme hayaliyle evinde lokum yapmaya başladı. Geleneksel bir ürünü geliştirirken yenilikçi tekniklerden yararlanan Cenkel, Akdeniz’in çok kültürlü geçmişinden ilham alarak Marsel Delights’ı yarattı.  Eski ama yeni, geleneksel ama modern ikilemlerini başarıyla buluşturan Marsel Delights’ın hikayesini MSA Culinary Days'de dinledik.

  35:00"
 • MSA Culinary Days - Merve Kızılkaya
  08.01.2024 10:00MSA Culinary Days - Merve Kızılkaya

  MSA Profesyonel Aşçılık mezunu Merve Kızılkaya, uzun yıllar MSA’nın Restoranı’nda uzun yıllar görev aldıktan sonra şimdi kariyerine Beca’da Mutfak Koordinatörü olarak devam ediyor. Mutfakta sezonsallığı sadelikle birleştiren, modern ve eklektik bir tarzı benimseyen Merve Şef, mesleki deneyimini MSA Culinary Days'de paylaştı.

  101:59"
 • MSA Culinary Days - Zeynep Arca Şallıel
  17.10.2023 11:00MSA Culinary Days - Zeynep Arca Şallıel

  Arcadia Bağları’nın kurucu ortağı ve yöneticisi Zeynep Arca Sallıel, Türkiye’de turizmi üretimle iç içe sunan bir işletme kurmayı hayal ederek yola çıktı. Yöresinde fark yaratan, tarım ve turizmle bölgeye eko-canlılık getiren bir kadın girişimci olarak ödüller alan Şallıel, yerelde fark yaratma tecrübesini MSA öğrencileriyle paylaştı. 

  47:24"
 • MSA Culinary Days - Sinem Çapraz
  17.10.2023 10:55MSA Culinary Days - Sinem Çapraz

  MSA Profesyonel Aşçılık mezunu Sinem Çapraz, ilhamını doğadan alıyor. Dijital içerik platformu Gain’deki programı “Baştan Başla” ile köklerine bağlı, doğaya duyarlı, sürdürülebilir mutfağının hikayesini anlatan Sinem Şef ile mutfakta sınırları aşmanın, kendine özgü reçeteleri mevsimin malzemeleri ile birleştirerek doğayla bütün olmanın yarattığı değeri konuştuk. 

   

  26:21"
 • MSA Culinary Days - Pelin Erel ve Mustafa Can Aydoğdu
  17.10.2023 10:50MSA Culinary Days - Pelin Erel ve Mustafa Can Aydoğdu

  10.000 metre irtifada, bulutların üzerinde bir restoranda çalışmak herkesin harcı mı? Kısıtlı malzemeyle, sınırlı çalışma alanlarında tabak çıkarırken misafirleri tam teşekküllü bir mutfakta çalışıyor gibi ağırlamak mümkün mü? TURKISH DO & CO ekibinden dinlediklerimizle sınırların ötesindeki bir mutfağı keşfettik. 

  54:07"
 • MSA Culinary Days - Eren Kaşıkçı
  17.10.2023 10:45MSA Culinary Days - Eren Kaşıkçı

  Kendi de mezunu olan başarılı şef Eren Kaşıkçı, nam-ı diğer Kızılsakal, mutfağını doğanın kalbine taşıyor, lezzet yolculuğuna macerayı dahil ediyor. Kızılsakal, özgün tarzıyla mutfağın sınırlarını aşmaya, doğayla bütün olmaya dair tecrübelerine kulak veriyoruz. 

  35:36"
 • MSA Culinary Days - Aslı ve Engin Sancaktaroğlu
  17.10.2023 10:40MSA Culinary Days - Aslı ve Engin Sancaktaroğlu

  Global iklim krizi ve nüfus artışı ile giderek daha fazla insan, hayvansal gıda tüketimini azaltarak bitki bazlı beslenmeyle tanışşıyor. Ethique Plant-Based kurucularından Fransız pastacılık geleneğini bitkisel içerikler kullanarak daha sürdürülebilir hale getirmeyi; bitkilerin iyileştirici gücünden yararlanarak gezegenimiz için pozitif bir etki yaratma yolculuklarını dinledik. 

  36:05"
 • MSA Culinary Days - Üryan Doğmuş ve Cihan Kıpçak
  17.10.2023 10:35MSA Culinary Days - Üryan Doğmuş ve Cihan Kıpçak

  Fine Dining tecrübesi sokak lezzetlerini yorumlarken fark yaratır mı? Zula, Batard, Saku ve The Ordinary’nin yaratıcıları Üryan Doğmuş ve Cihan Kıpçak’tan sokak lezzetlerinin karakterini korurken lezzet dünyasının uluslararası mutfak kültürünün incelikleriyle yorumlamanın sırlarını dinledik. 

  58:05"
 • MSA Culinary Days - Tangör Tan
  17.10.2023 10:30MSA Culinary Days - Tangör Tan

  Türkiye'nin her köşesini karış karış gezen Ziraat Mühendisi ve Gastronom Tangör Tan, kırsalda çiftçilerin, köylülerin ve kooperatiflerin gastronomideki rolüne, Anadolu'nun yöresel ürünleri ve işleme kültürüne, Anadolu kırsalında ve Türkiye sınırlarının ötesinde yöresel gıda üretiminin sürdürülebilirliğine dair bilgilerini ve Padronero ile girişimcilik tecrübesini MSA Culinary Days'de paylaştı. 

  110:05"
 • MSA Culinary Days - Hakan Özkan, Güray Kurnaz ve Koray Erçin
  17.10.2023 10:25MSA Culinary Days - Hakan Özkan, Güray Kurnaz ve Koray Erçin

  Biranın oluşum sürecine dahil olup şişeden evveliyle birebir temasa geçen, malzeme ve tekniklerle oynayarak yeni denemeler gerçekleştiren, ortaya çıkan her sonuçla kendi bira yolculuğunu yaratan, kraft bira akımının Türkiye’deki öncüleri Sanayi 1A, Torch Brewery ve 3Kafadar MSA Culinary Days’de konuğumuz oldu. 

  46:48"
 • MSA Culinary Days - Dilara Koçak
  17.10.2023 10:20MSA Culinary Days - Dilara Koçak

  Dilara Koçak, geleceğin ve gezegenin beslenmesi konularındaki endişelerinin onu nasıl doğa ile insan arasında arabulucu rolüne yönlendirdiğini MSA Culinary Days'de anlattı. İnsan müdahalesinden uzak kendi kendine büyüyen bitkilerden uzaklaşmasının insanın sağlıklı beslenmesine nasıl engel olduğunu, son 50 yılda 2 kat artan dünya insan nüfusunun ekosistemi daha hızlı bozduğunu, iyi beslenebilmek ve iyileşebilmek için iyi ürüne olan ihtiyacı konuştuk. 

  32:07"
 • MSA Culinary Days - Cemre Torun ve Mehmet Gürs
  17.10.2023 10:15MSA Culinary Days - Cemre Torun ve Mehmet Gürs

  Geleneklerden kopmadan ileriye bakmak mümkün mü? Yeni fikirleri hayata geçirirken neler oluyor? Mehmet Gürs ve Cemre Torun, bundan üç sene önce lezzetli ve iyi bir rakı yapmak üzere yola çıktılar. PROTOTİP:RAKI ile her sene, her hasatla işin her aşamasını kurcalıyorlar; üzümden anasona, üretim sürecinden içimine… MSA Culinary Days’de Mehmet Gürs ve Cemre Torun, yeni bir fikrin doğuş ve gelişme hikayesini anlattılar. 

  47:12"
 • MSA Culinary Days - Can Çakmakçı & Mehmet Katipzadeler
  17.10.2023 10:10MSA Culinary Days - Can Çakmakçı & Mehmet Katipzadeler

  Biranın maç izleme eşlikçisi olmaktan kadim bir içeceğe dönüştüğü yolculuk uzunca bir araştırma, tadım, yapım, gezi ve eğitimleri beraberinde getirmiş. Can Çakmakçı ve Mehmet Katipzadeler’den kraft bira yolculuklarını dinledik. 

  47:17"
 • MSA Culinary Days - Anıl Karaduman
  17.10.2023 10:05MSA Culinary Days - Anıl Karaduman

  MSA Profesyonel Aşçılık Mezunu Şef Anıl Karaduman, Naru Bodrum'un mutfağını bölgenin sunduklarını geliştirme ve sürdürülebilir kılma misyonuyla yönetiyor. Geleneklere bağlı, ürünün her zaman ön planda olduğu, sürdürülebilir ve lokal ürünlerle beslenen bir menü oluşturmaya dair tecrübelerini MSA Culinary Days'de aktardı. 

  47:06"
 • MSA Culinary Days - Altuğ Tezer
  17.10.2023 10:00MSA Culinary Days - Altuğ Tezer

  86 Entertainment Group bünyesinde yiyecek içecek işletmelerinin koordinatör şefi olarak çalışmalarını sürdüren ve aynı zamanda bir MSA mezunu olan Altuğ Tezer'den kendi kariyer yolculuğunu ve uzmanlaşma hikayesini MSA Culinary Days'de dinledik. 

  46:16"
 • MSA Culinary Days 2023 - Taha Dinç
  26.05.2023 11:55MSA Culinary Days 2023 - Taha Dinç

  Kendisinden ekşi mayaya dair her şeyi öğrenebileceğiniz, şimdi aynı titizlikle fırıncılık ve pastacılık ürünlerinde “glütensiz” meselesini derinleştiren, Pardon Bolulangerie Şefi ve Glütensiz Ambar kurucusu Taha Dinç’den detaycılık ve mükemmeliyetçiliğin sınırlarını zorlamayı öğrendik.

  22:24"
 • MSA Culinary Days 2023 - Vedat Ozan
  26.05.2023 11:47MSA Culinary Days 2023 - Vedat Ozan

  Yazar, araştırmacı ve parfümör Vedat Ozan ile yeme – içme sektörü ile koku arasındaki bağı irdeleyecek, mesleki donanım için farklı alanlarda nasıl etkileşim kurulabileceğini keşfettik.

  43:03"
 • MSA Culinary Days 2023 - Maksut Aşkar
  26.05.2023 11:46MSA Culinary Days 2023 - Maksut Aşkar

  Şef Maksut Aşkar ile bu sefer şeflerin sosyal sorumluluk alanlarının nerede başlayıp nerede bittiğini, mesleğin kapsayıcılığını konuşmak üzere bir araya geldik.

  36:08"
 • MSA Culinary Days 2023 - Yaren Çarpar ve Cansu Dirim
  26.05.2023 11:45MSA Culinary Days 2023 - Yaren Çarpar ve Cansu Dirim

  MSA mezunu deneyimli şef Yaren Çarpar ve şef ve permakültür tasarımcısı Cansu Dirim ile deprem bölgesindeki yemek operasyonlarını ve devamında nasıl hala aktif kalınabileceğini konuştuk.

  43:58"
 • MSA Culinary Days 2023 - Tuğçe Ergün Cireli
  26.05.2023 11:43MSA Culinary Days 2023 - Tuğçe Ergün Cireli

  Gıda teknolojileri girişimlerini kapsayan inovasyon topluluğu Foodback’in kurucu ortağı Tuğçe Ergün Cireli, sektörümüzü özellikle yakından ilgilendiren gıda ve tarım alanında dünyayı neden ve nasıl değiştirebilirizi anlamamızı sağladı.

  34:22"
 • MSA Culinary Days 2023 - Murat Güllü
  26.05.2023 11:42MSA Culinary Days 2023 - Murat Güllü

  Karaköy Güllüoğlu’nun 6.kuşak temsilcisi Murat Güllü ise vizyonuyla bize baklava gibi hem özel ustalık gerektiren geleneksel bir ürüne inovasyonun nasıl yansıtılabileceğini gösterdi.

  37:19"
 • MSA Culinary Days 2023 - Emre Kuzlu
  26.05.2023 11:41MSA Culinary Days 2023 - Emre Kuzlu

  Global bir deneyim tasarımı ajansı olan i-AM’in kurucu ortağı Emre Kuzlu, yiyecek-içecek dünyasındaki yeni gelişmeleri ve erişilebilir lüks deneyimlerin nasıl oluşturabileceğini anlattı.

  31:48"
 • MSA Culinary Days 2023 - Bora Korkmaz
  26.05.2023 11:39MSA Culinary Days 2023 - Bora Korkmaz

  Bir dönem MSA’da eğitmen şef olarak da yer alan Bora Korkmaz ile profesyonel mutfak kariyerinde hızla yükselebilmenin, global markalarla çalışmanın aynı zamanda şeflerin nasıl kendi işletmelerinin başında olabileceğini konuştuk.

  34:14"
 • MSA Culinary Days 2023 - Erman Girgin
  26.05.2023 11:39MSA Culinary Days 2023 - Erman Girgin

  İstanbul’da ekşi maya ekmeğin öncülerinden Bröd’ün kurucusu ve şefi aynı zamanda bir MSA mezunu Erman Girgin’i dinlerken uzmanlaşmanın ve girişimciliğin emin adımlarla nasıl başarıya ulaştığını gördük.

  38:29"
 • MSA Culinary Days 2023 - Didem Molay Sevin
  26.05.2023 11:37MSA Culinary Days 2023 - Didem Molay Sevin

  Geleceğin menüleri ve trend deneyimlerini ortaya koyan araştırmayı ise Unilever Food Solutions Pazarlama Direktörü ile Didem Molay Sevin’dan dinledik.

  45:08"
 • MSA Culinary Days 2023 - Ayşe Dilek ve Deniz Aşık
  26.05.2023 11:35MSA Culinary Days 2023 - Ayşe Dilek ve Deniz Aşık

  Food Project kurucusu Ayşe Dilek ve MSA mezunu bir şef ve sanatçı Deniz Aşık ‘dan “creative catering “ bakış açısıyla yaptıkları sıra dışı yeme – içme projelerini öğrenerek ufkumuzu açtık.

  36:16"
 • MSA Culinary Days 2023 - Gamze Saraçoğlu
  26.05.2023 11:34MSA Culinary Days 2023 - Gamze Saraçoğlu

  Moda Tasarımcısı Gamze Saraçoğlu ile modanın ilham kaynaklarının ve tasarım disiplininin pastacılık başta olmak üzere profesyonel mutfakla nasıl etkileşime geçebileceğini konuştuk.

  49:00"
 • MSA Culinary Days 2022 - Sabiha Apaydın, Mikla Yönetim Danışmanı, MSA Profesyonel Yiyecek-İçecek Servisi Eğitim Koordinatörü Seray Öztürk, Şef
  16.12.2022 16:44MSA Culinary Days 2022 - Sabiha Apaydın, Mikla Yönetim Danışmanı, MSA Profesyonel Yiyecek-İçecek Servisi Eğitim Koordinatörü Seray Öztürk, Şef

  20 yıllık sektör deneyimine mutfak, restoran yöneticiliği ve danışmanlığı sığdıran, her an farklı bir mutfakta yemek pişirirken görebileceğimiz Şef Seray Öztürk ve Yeme-içme sektöründe mesleki donanımı ve gustosuna hayran olduğumuz, özellikle restoran yöneticiliği ve ekip yönetimindeki başarılarıyla ön plana çıkan Sabiha Apaydın Culinary Days’in 2.günü 7 Aralık’ta MSA öğrencileriyle bulaştu. Konumuz, restoranlarda misafir deneyiminin anahtarı mutfak ve yiyecek-içecek servisi ilişkisi. Bu iki deneyimli isim hem kendi hikayeleriyle ilham oldu hem de uzmanlıklarıyla geleceğin şefleri ve yiyecek-içecek profesyonellerine eşsiz bir katkı sağladı.

  53:34"
 • MSA Culinary Days 2022 - Pınar Taşdemir
  16.12.2022 16:43MSA Culinary Days 2022 - Pınar Taşdemir

  Michelin Guide 2023 İstanbul listesine 1 yıldız alarak giren İstanbul’un en özenli şef restoranlarından Araka’nın kurucusu ve şefi Pınar Taşdemir 7 Aralık’ta MSA Culinary Days’deydi. Sektördeki tecrübesinden ve duruşundan çok şey öğreneceğimiz Pınar Şef’le yeme-içme deneyimine yaklaşımını konuştuk. Kendi restoranını kurma motivasyonu, hayallerini ve tarzını hayata geçirmek üzere nasıl bir yol izlediğini dinledik. Özellikle bir MSA mezunu olarak geleceğin şeflerine ve yiyecek – içecek profesyonellerine aktardıkları çok kıymetli oldu.

  44:37"
 • MSA Culinary Days 2022 - Mevlüt Özkaya
  16.12.2022 16:43MSA Culinary Days 2022 - Mevlüt Özkaya

  Michelin Guide 2023 İstanbul listesine genç şef ödülü alarak giren, Mürver’in Head Chef’i Mevlüt Özkaya, Culinary Days’in ikinci günü 7 Aralık’ta MSA öğrencileriyle buluştu. Toprağa verilen emeğin kıymetini çok bilen Şef’ten, köklerinden getirdiği değerlerin mesleki anlamda kendisini nasıl besleğini, bir açık ateş restoran Mürver’deki başarısını ardındakileri merakla dinledik.

  37:23"
 • MSA Culinary Days 2022 - Aras Çetin
  16.12.2022 16:42MSA Culinary Days 2022 - Aras Çetin

  “Private dining” konseptiyle yola çıkıp başarılı bir şef restoranı olan Zaaf’ın kurucusu ve şefi Aras Çetin, 7 Aralık’ta MSA Culinary Days’deydi. Genç bir şef olarak sektörde nasıl emin adımlarla ilerlediğini, mekanın ambiyansından yemeklerine özenli çabasının bir eseri olan restoranını ve kendi işini kurabilme cesaretini dinledik. Bir MSA mezunu olan Aras Şef’in başarısının geleceğin şef adaylarına ve yiyecek-içecek profesyonellerine yol gösterip motivasyon kaynağı oldu.

  101:33"
 • MSA Culinary Days 2022 - Cem Ekşi
  16.12.2022 16:41MSA Culinary Days 2022 - Cem Ekşi

  Beyoğlu’nda unutulmayacak bir yeme-içme deneyimini sunmak üzere yola çıkan Mabou Pera’nın kurucusu ve şefi Cem Ekşi, Culinary Days etkinliği kapsamında 7 Aralık’ta MSA öğrencileriyle buluştu. Hem Michelin yıldızlı şeflerle fine-dining mutfaklarda çalışma hem de eski ustalarla geleneksel yemekler pişirme deneyimi olan Cem Şef’in, bu iki dünyayı kendi yorumuyla nasıl harmanlayarak başarılı olduğunu dinledik. Misafirlerini sadece yemek sunarak değil bağ kurarak ağırlamak üzerine kurduğu restorancılık anlayışı, yerel malzemelerin kıymetini ortaya çıkaran çok kültürlü yemekleri ve Beyoğlu’nda iyi şeyler yaparak var olma çabası, geleceğin şefleri ve yiyecek-içecek profesyonellerine ilham oldu.

  56:47"
 • MSA Culinary Days 2022 - Murat Deniz Temel
  16.12.2022 16:38MSA Culinary Days 2022 - Murat Deniz Temel

  İstanbul’da iyi yemek yemeye meraklı herkesin yolunun düştüğü, Michelin Guide İstanbul 2023 Bib Gourmand listesine giren Alaf’ın kurucusu ve şefi Murat Deniz Temel, Culinary Days’in ikinci günü 7 Aralık’ta MSA öğrencileriyle buluştu. Adım adım işlediği kariyer basamaklarını, mutfakta proje üretebilmeyi dinledik. Alaf’ta kendi köklerinden beslenerek yarattığı göç mutfağı hikayesini yeme-içme deneyimi olarak sunmasının ardındaki başarıyı  hem kendisinden hem de ekibin dinleme fırsatı bulduk. Geleceğin şefleri ve yeme-içme profesyonelleri için adeta bir kariyer dersi niteliğinde oldu.

  59:36"
 • MSA Culinary Days 2022 - Serkan Aksoy, Nicole Executive Chef
  16.12.2022 16:37MSA Culinary Days 2022 - Serkan Aksoy, Nicole Executive Chef

  Michelin Guide 2023 İstanbul listesine 1 yıldız alarak giren Nicole Restaurant Executive Chef’i Serkan Aksoy, Culinary Days’in ilk günü 6 Aralık’ta MSA öğrencileriyle buluştu. Esnaf lokantasından Michelin yıldızına giden kariyerindeki dönüm noktalarını ve  İstanbul’un fine-dining temsilcilerinden Nicole’ün suskunluğunun ardından, geleneksel Türk mutfağının modern teknikler ve çağdaş sunumlarla dönüşme hikayesini dinledik. Sıkı çalışma ve çabanın eseri olan özgün başarı hikayesiyle geleceğin şefleri ve yiyecek-içecek profesyonelleri için ders niteliğinde oldu.

  49:43"
 • MSA Culinary Days 2022 - Murat Artukmaç
  16.12.2022 16:37MSA Culinary Days 2022 - Murat Artukmaç

  Türkiye’de ve yurt dışında önemli restoran ve otel mutfaklarındaki tecrübesi ve eğitmen şeflik kariyerinin ardından şimdi Ankara’da Stüdyo Pizza’yı kuran Murat Artukmaç, 6 Aralık’ta MSA Culinary Days’deydi. Sektöre dair anlattığı hikayeleri, iyi malzemeye ve otantik ekipmanlara tutkusu ve mutfağa adeta bir zanaatkar özeniyle yaklaşmak için harcadığı emek öğrencilerimize ilham verdi. MSA’da uzun yıllar eğitmen şeflik yapan Murat Şef ile hem özlem giderdik hem de öğrenci motivasyonuna ve sektöre olan hakimiyetiyle geleceğin şeflerine ve yiyecek-içecek profesyonellerine eşsiz bir katkısı oldu

  47:41"
 • MSA Culinary Days 2022 - Cenk Debensason
  16.12.2022 16:36MSA Culinary Days 2022 - Cenk Debensason

  İmzasını attığı her mutfağın hayranlıkla takip edildiği yetenekli şef Cenk Debensason, 6 Aralık’ta Culinary Days etkinliğinda MSA öğrencileriyle buluştu. Kurucusu ve şefi olduğu son dönemin en merak edilen restoranlarından Arkestra’nın hikayesini dinledik, kariyeri boyunca imzası haline gelen tarzını ve bunu nasıl ortaya koyduğunu öğrenecek, sektörde danışman şeflik konusunu konuştuk.

  51:45"
 • MSA Culinary Days 2022 - Maksut Aşkar
  16.12.2022 16:35MSA Culinary Days 2022 - Maksut Aşkar

  Michelin Guide 2023 İstanbul listesine 1 yıldızın yanı sıra; sürdürülebilirliği simgeleyen “yeşil yıldız”  alarak giren, Türkiye’de olduğu kadar yurt dışında da tanınan Şef Maksut Aşkar, Culinary Days kapsamında MSA öğrencileriyle buluştu. Anadolu mutfağı ve yerel ürüne duyarlılığıyla, geleneksel yemekleri saygıyla yorumlamasıyla fark yaratan Maksut şef’in iyi, temiz ve adil tarımın aktif savunucusu olarak geleceğin şeflerine ve yiyecek içecek profesyonellerine mesleğe dair kıymetli bir bakış açısı kazandırdı. Yeme-içme sektöründe uzun yıllara dayanan tecrübesiyle öğrencilerimize ilham oldu.

  47:18"
 • MSA Culinary Days 2022 - Melih Demirel
  16.12.2022 16:33MSA Culinary Days 2022 - Melih Demirel

  Türkiye’nin en büyük restoran grubu d.ream’in kurumsal marka şefi Melih Demirel, Culinary Days’in ilk günü 6 Aralık’ta MSA öğrencileriyle buluştu. Kendi hikayesini, kariyer adımlarını öğrencilerimizle paylaşırken aynı anda pek çok markadan sorumlu bir şef olarak hem mutfak hem de yöneticilik anlamındaki tecrübesini aktardı. Mesleğine olan tutkusu ve deneyimiyle şef adaylarına ve geleceğin yiyecek içecek profesyonellerine harika bir örnek oldu.

  49:06"
 • MSA Culinary Days 2022 - Ali Ronay
  16.12.2022 16:33MSA Culinary Days 2022 - Ali Ronay

  Sektörün önde gelen şeflerinden Ali Ronay, 6 Aralık’ta Culinary Days’in ilk gününde MSA öğrencileriyle buluştu. Hem Türkiye hem de yurt dışındaki prestijli otel ve restoran mutfaklarındaki üst düzey tecrübesini, profesyonel bir şef olarak televizyon deneyimini, aynı zamanda kendi işletmesinin şefi olarak yaşadıklarını aktararak şef adaylarının ve geleceğin yiyecek içecek profesyonellerinin önündeki tüm kariyer yolları için eşsiz bir rol model oldu.

  45:09"

EN YENİ BÖLÜMLER

icon_close
icon_close