Biraz bekleteceğiz...Bilgilerini kontrol ediyoruz.
icon_player_arrow_down

Radyo dinlemek için
ADBLOCK
eklentisini kapatıp sayfayı yenilemen gerekiyor.

TAMAM
icon_player_favorite ŞARKIYI FAVORİLERİNE EKLEMEK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAP.
icon_player_volume icon_player_mute
Al Aramızdan Köfn
Sevişse ellerimiz
Kurtarır bizi anlamsız o korkulardan
Geçiyo’ zaman inan
Durmuyor
Arzular da yanıyor o zaman

Sen de
Kendi yağında kavrul
Kendi yolunda kaybol
Benim alınacak intikamım inan ki yok

Kendi yağında kavrul
Kendi yolunda kaybol
Benim alınacak intikamım inan ki yok

Al aramızdan bu dağları çıkamaz yorgun dizlerim
Tükendim tükendim
Hem ilacım hem zehrimsin
OYUN SONA ERDİ! SIRADAKİ ŞARKIYI SEÇMEK İÇİN TAKİPTE KAL
KAPAT
OYUN BAŞLADI! SIRADAKİ ŞARKIYI SEN SEÇ HEMEN KATIL!
SIRADAKİ ŞARKIYI SEN SEÇ RADYONUN KONTROLÜ SENDE! NASIL OYNANIR?
 • Canlı yayında dinlemek istediğin şarkıları ateşle! Listede yukarı taşı.
 • Canlı yayında dinlemek istemediğin şarkıları dondur! Listede aşağı at.
 • Oyun sonuna kadar yeniden kazanacağın haklarınla mücadeleye devam et.
 • Canlı yayında çalacakları sen belirle. En sevdiğin şarkılar radyonda çalsın.
SIRADAKİ ŞARKI
Your Love Kate Linn
SOHBETE KATIL
HAKLARIN
x10
YENİ HAK İÇİN KALAN SÜRE
SOHBETE KATIL icon_close

  JoyTürk
  saniye sonra kapanacak.

  HEMEN DİNLE

  NATHALİE İLE TATLI TUZLU SOHBETLER

  NATHALİE STOYANOF SUDA

  2 Asırlık Lezzet Hikayesi Beyaz Fırın'ın 5.Kuşak Temsilcisi Nathalie Stoyanof Suda, konukları ile sürdürülebilirlik, gastronomi, geçmişten günümüze İstanbul, iş hayatı, hayaller, gerçekler ve daha pek çok konuda Hayatın Tadı Tuzu üzerine keyifli sohbetler gerçekleştiriyor.

  Tüm Podcast Bölümleri

  • Arzu ve Mehmet Girgin: Her şey “Dünyanın en iyi nar ekşisini yapacağız ve dünyaya tanıtacağız.” diyerek başladı. #23
   22.02.2024 07:00Arzu ve Mehmet Girgin: Her şey “Dünyanın en iyi nar ekşisini yapacağız ve dünyaya tanıtacağız.” diyerek başladı. #23

   Nathalie ile Tatlı Tuzlu Sohbetler podcastimin bu yeni bölümünde, çok özel bir ürünün, Punica Nar Ekşisinin üreticileri Sevgili Arzu ve Mehmet Girgin ile sohbet ettik. Dinlerken, Mehmet’in ailesinin Urfa’daki topraklarına sahip çıkarak, yıllarca topraktan sofraya gelene kadar sabırla ve titizlikle yaptıkları Ar-Ge çalışmalarından sonra Türkiye’den dünya pazarına yayılan bir ürünün yolculuğuna şahit olacaksınız. Dünyanın en iyi nar ekşisini üretmek istiyoruz diyerek başladıkları işlerinde, her bir aşama; hangi narın dikileceğinden, nar ekşisinin üretim tekniğini belirlemeye, ürünü Türkiye’de ve dünyada tanıtmak için yaptıkları her bir çalışmaya kadar bütün hikayeleri gerçekten beni çok etkiledi. Ürettiği ürüne, yaptığı işe değer veren insanlar bana çok ilham veriyor, umuyorum sizin için de öyle olur. Keyifli dinlemeler dilerim.

   44:20"
  • Dr. Nuri Çelik: Sosyal medyadaki kusursuz görüntülerin karşımıza çıkardığı, acımasız bir estetik norm. #22
   12.10.2023 07:00Dr. Nuri Çelik: Sosyal medyadaki kusursuz görüntülerin karşımıza çıkardığı, acımasız bir estetik norm. #22

   Bu bölümde konuğum çok sevgili dostum, Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Nuri Çelik. Konu hepimizi yakından ilgilendiren güzellik, güzel yaş alma, estetik operasyonlar olunca gerçekten sevdiğim ve güvendiğim bir isimle konuşmayı istedim. Sevgili Nuri ile yıllar içinde değişen güzellik algısını, estetik operasyonlarda sağlıklı sınırların nerede başlayıp nerede bittiğini, sosyal medya çağında görüntünün önemini, bunun gençleri ve hepimizi nasıl etkilediğini ve daha birçok konuyu konuştuk. Çok yönlü kişiliği ve olaylara bakış açısı ile gerçekten çok güzel bilgiler verdi. Hepinize keyifli dinlemeler dilerim.

   39:54"
  • Dr. Feride Çelik: Türkiye olarak dijital sanatta dünyada çok iyi bir konumdayız. #21
   26.09.2023 07:00Dr. Feride Çelik: Türkiye olarak dijital sanatta dünyada çok iyi bir konumdayız. #21

   “Nathalie ile Tatlı Tuzlu Sohbetler” isimli podcast sohbetimin bu bölümünde konuğum, çok sevgili arkadaşım, Küratör, Sanat Danışmanı ve Eğitmeni Dr. Feride Çelik. Onun harika sofralarını zaman zaman hikayelerimde paylaşıyorum ama Contemporary İstanbul’un 18. Edisyonunun başladığı bugün onunla bol bol sanat konuşalım ve sizinle bu sohbeti paylaşalım istedim. Neler mi konuştuk? Sanatla ilişkimizi nasıl güçlendiririz? Türk sanatçılar dünyada nasıl biliniyorlar? Günümüzde ne tür sanatlara ilgi daha yoğun? Dijital Sanat, yapay zeka teknolojilerinin sanatla ilişkisi, NFT ve sanata dair birçok konu… Ayrıca bu yıl Contemporary İstanbul’da yeni neler göreceğimizi de konuştuk. Sevgili Feride’nin küratörlüğünü yaptığı sergiden ve yine özel gruplara yaptığı sanat turlarından da bahsettik. İki sofra kurmayı çok seven arkadaş olarak yemek sanat ilişkisini konuşmadan olmazdı tabii… Sanat dolu çok güzel bir sohbet oldu. Keyifli dinlemeler dilerim.

   47:13"
  • Prof. Dr. Zeynep Tartan: Yeni 40 yaş, şimdi 70 yaş! Şimdiden kendine yapacağın küçük yatırımlarla 70 yaşında, 50 yaşının zindeliğine sahip olman çok mümkün. #20
   07.09.2023 07:00Prof. Dr. Zeynep Tartan: Yeni 40 yaş, şimdi 70 yaş! Şimdiden kendine yapacağın küçük yatırımlarla 70 yaşında, 50 yaşının zindeliğine sahip olman çok mümkün. #20

   Bir süredir podcast çekimlerine ara vermiştik. Şimdi yeni bölümümüzde çok özel bir konukla geri döndüm. Prof. Dr. Zeynep Tartan'ı ben önce sosyal medya hesabında verdiği harika bilgilerden tanıdım. Sonrasında buluşup konuştuğumuzda sağlık konusundaki engin bilgisi, bütüncül bakış açısıyla onunla bir podcast sohbeti yapmanın harika olacağını düşündüm. Kendisi de kabul edince bu güzel sohbet çıktı ortaya. Öyle değerli bilgiler verdi ki Sevgili Zeynep! Sağlığımızı nasıl koruruz? İlerleyen yaşlarımızı nasıl hayal ederiz? Hayallerimizi yakalamak için hayatımızı nasıl değiştiririz? Beslenmenin ve sporun buradaki rolü nedir? Nasıl bir beslenme, nasıl sporlar bizi genç, zinde ve aktif tutar? Takım tutar gibi beslenme biçimi tutmamak gerektiğini, hayat tarzımızdaki detayları nasıl görünür kılıp düzenleyebileceğimizi, kendimizi nasıl yönetebileceğimizi, kendimize öz şefkat göstererek nasıl disipline olabileceğimizi ve daha birçok konuyu aktaran faydalı ve tatlı bir sohbet oldu. Ben çok motive oldum ve çok şey öğrendim. Mutlaka dinlemenizi tavsiye ederim.

   47:46"
  • Sahrap Soysal: Sanıyorum Anadolu Mutfağı ile ilgili en zengin arşiv bendedir. #19
   06.07.2023 07:00Sahrap Soysal: Sanıyorum Anadolu Mutfağı ile ilgili en zengin arşiv bendedir. #19

   Bu bölümde konuğum, neşesiyle, hep gülen yüzüyle, enerjisiyle, kitapları, gazete yazıları, televizyon programları ile hepimizin yakından tanıdığı ve sevdiği Sahrap Soysal. Onunla bu bölümde ağırlıklı olarak aslında daha az bilinen bir yönünü; bir yemek araştırmacısı ve tarihçisi olarak Sahrap Soysal'ı konuştuk. Bütün Anadolu'yu gezen, evlerde Anadolu kadınlarından yemek tariflerini hikayeleriyle birlikte derleyen müthiş bir arşivci. Ayrıca Türk Mutfağı'nın dünyada tanıtılması için yıllardan beri verdiği çok değerli katkılar, yurt içi ve yurt dışında üniversitelerde verdiği dersler, aldığı ödüllerle Türk gastronomisi için çok değerli bir isim. Hayatını, yemeğe olan tutkusunu ve tabii kocaman sofrasını, o sofradaki buluşmaların ne anlam ifade ettiğini ve daha birçok konuyu konuştuk. Keyifli dinlemeler dilerim.

   37:53"
  • Berna Öztınaz: Geleceğin meslekleri, artırılmış zekanın yapamayacağı şeyler olacak. #18
   22.06.2023 07:00Berna Öztınaz: Geleceğin meslekleri, artırılmış zekanın yapamayacağı şeyler olacak. #18

   “Nathalie ile Tatlı Tuzlu Sohbetler” podcast sohbetimin bu bölümünde konuğum, İnsan Kaynakları alanında ülkemizi uluslararası anlamda da temsil eden, Avrupa İnsan Yönetimi Derneği Başkan Yardımcısı, Dünya İnsan Yönetimi Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi, PERYÖN(Türkiye İnsan Yönetimi Derneği) Danışma Kurulu üyesi gibi birçok unvanı bir arada taşıyan ve Genel Energy CHRO’su olarak profesyonel hayatına devam eden, alanında çok başarılı bir isim; Berna Öztınaz. Beyaz Fırın’da çalışmaya başladığımda ilk işim, İnsan Kaynakları departmanını kurmak olmuştu. Bunu insan kaynağının önemini fark ettiğim için yapmıştım. Sevgili Berna ile İnsan Kaynakları alanında ve çalışma hayatında Türkiye’de ve dünyada yaşanan değişmeleri, gelişmeleri, bizi nelerin beklediğini, yapay zekanın ve dijitalleşmenin bu alanı nasıl değiştireceğini, geleceğin mesleklerini, hibrit çalışmayı, yaşam süresinin uzamasıyla birlikte hayatımıza katılan bir kavram olarak ikinci kariyeri, sosyal hayat iş dengesini nasıl kuracağımızı ve daha birçok konuyu konuştuk.  Keyifli dinlemeler dilerim.

   49:19"
  • Gökmen Sözen: Göbeklitepe’de restoran yok, demek ki bizim çalışmamız lazım. #17
   08.06.2023 07:00Gökmen Sözen: Göbeklitepe’de restoran yok, demek ki bizim çalışmamız lazım. #17

   Nathalie ile Tatlı Tuzlu Sohbetler podcast sohbetlerimin bu bölümünde konuğum, yeme içme sektörünün gizli kahramanlarından Gökmen Sözen. 3 kuşaklık aile işi olan fotoğrafçılığı, yeme içme sektöründe sürdürürken, sektörün ilk gastronomi dergisi Foodinlife’ı kurdu. Sonrasında dünyadan ve Türkiye’den yeme içme sektörü temsilcilerini, şefleri, restoran sahiplerini, yatırımcıları, tarım ve endüstri tarafını bir araya getirerek ve farkındalık yaratarak sektörün gelişmesine çok önemli katkılar sağlayan etkinlikler yaptı ve yapmaya devam ediyor. Türkiye’de ve dünyada yeme içme sektöründeki gelişmeleri, trendleri, Türk mutfağının nasıl gelişebileceğini ve tanıtılabileceğini konuştuk. Keyifli dinlemeler dilerim.

   31:44"
  • Öyle bir yer ki, orada kendin olursun! #16
   25.05.2023 07:00Öyle bir yer ki, orada kendin olursun! #16

   Nathalie ile Tatlı Tuzlu Sohbetler podcast sohbetimin bu bölümünde konuğum Golden Key Otellerinin kurucusu Şebnem Uyar, benim için ise elinin değdiği her şeyi güzelleştiren, ilham verici bir isim; Sevgili Şebnem Abla… Onu Türkiye’de ilk butik otel zinciri kurucusu olarak biliyoruz. Onun öncesinde ise son derece başarılı bir reklamcılık kariyerinden sonra kişisel hayatındaki iniş çıkışlarının ve arayışlarının sonucunda, kendisini iyileştirme sürecini, hem kendisi ve ailesi, hem çevresi, hem de misafirleri için güzellikler üretmeye dönüştüren, zarafeti, nahif kişiliği, bilgeliği ile olağanüstü biri… Ben onunla sohbet ederken her zaman çok mutlu oluyorum. Size de keyifli dinlemeler dilerim.

   39:27"
  • Şansını tutkusuyla birleştirenler; PortakalBahcem Kurucusu Mete Apaydın ve Olympos Mountain Lodge kurucusu Mehmet Ali Börtücene #15
   11.05.2023 07:00Şansını tutkusuyla birleştirenler; PortakalBahcem Kurucusu Mete Apaydın ve Olympos Mountain Lodge kurucusu Mehmet Ali Börtücene #15

   Nathalie ile Tatlı Tuzlu Sohbetler podcast sohbetimin bu bölümünde 2 konuğum var, her ikisi de Antalya’dan, her ikisi de işini çok severek yapıyor. Mete Apaydın, Endüstri Mühendisliği eğitiminden sonra 3. Nesil olarak aile işini yani çiftçiliği yapmaya başlıyor. Finike’de narenciye üretimini sürdürüp geliştirerek PortakalBahcem’i kuruyor. Olympos Mountain Lodge kurucusu ve Şef Mehmet Ali Börtücene ise finans sektöründeki başarılı kariyerinin ardından evinde yemek yaparak başladığı Rabbit Hole isimli “underground restoran” ile 6.500 kişiyi kulaktan kulağa yayılarak ağırlamış. Sonrasında Antalya’daki harika butik dağ otelini kurmuş. Tutkusunu bulan ve işini severek yapan insanlar beni her zaman çok etkiliyor. Hepimizin hayatını olumlu etkileyen bu hikayelerin ilham verici olduğunu düşünüyorum. Keyifli dinlemeler dilerim.

   50:58"
  • Bahar Eriş: Okul başarısı ve hayat başarısı 2 ayrı şey! #14
   27.04.2023 07:00Bahar Eriş: Okul başarısı ve hayat başarısı 2 ayrı şey! #14

   Yeni podcast bölümünde konuğum, Eğitimci ve Yazar Bahar Eriş. Bu bölümü anne babaların ve kendi gelişimine yatırım yapanların muhakkak dinlemesini öneririm öncelikle. Duru anlatımı, nahifliği ve bilgi birikimi ile Sevgili Bahar Eriş öyle güzel şeyler anlattı ki! Zeka ve yetenek eğitimi konusuna odaklanmış bir akademisyen olarak çok değerli bilgiler verdi. “İnsan hayattaki potansiyelini nasıl bulur? İçsel motivasyonunu nasıl keşfeder? Çabasız yeteneğe ne olur? Akıllı azim nedir? Bilinçli pratik nedir?” gibi birçok konuyu uzun uzun konuştuk. Hem çocuklarının potansiyelini gerçekleştirmesine katkıda bulunmak isteyen ebeveynler, eğitimciler ve kendi üzerinde çalışan herkes için çok ilgi çekici bir bölüm olduğunu düşünüyorum. Keyifli dinlemeler dilerim.

   45:44"
  • İlke Toptaş: “Evet, sanal ama etkisi gerçek bir evren!” #13
   13.04.2023 07:00İlke Toptaş: “Evet, sanal ama etkisi gerçek bir evren!” #13

   Bu bölümde Meta Türkiye Ülke Direktörü Sevgili İlke Toptaş ile sohbet ettik. Hepimiz çok merak ediyoruz, değil mi? Sosyal medyada neler olacak? Bizi ne tür yenilikler bekliyor? Ülkemizde ve dünyada sosyal medya nasıl kullanılıyor, gelecekte nasıl kullanılacak? İş hayatımız, şirketler, içerik üreticileri için ne tür fırsatlar var? Geleceğin teknolojileri, yapay zeka, Metaverse alanlarında nasıl gelişmeler olacak? İlke, dünyanın bu konudaki en önemli şirketlerinden biri olan, Instagram, Facebook, WhatsApp gibi platformları bünyesinde bulunduran Meta’nın bir üst düzey yöneticisi olarak hem çok faydalı hem de çok ilgi çekici bilgiler verdi. Tabii onunla profesyonel sporculuğun, takım sporu yapmanın iş hayatında kendisine kattıkları ile ilgili de konuştuk. Sporculuk geçmişini öyle güzel yorumlayarak iş hayatına aktarmış ki, anlattıkları gerçekten ilham verici… Keyifli dinlemeler dilerim.

   42:56"
  • Günseli Özen: “İnovasyon, tüketicinin “öf be!” dediği yerde yapılmalı.” #12
   05.01.2023 07:00Günseli Özen: “İnovasyon, tüketicinin “öf be!” dediği yerde yapılmalı.” #12

   Yeni yılın ilk podcast sohbetini Marketing Türkiye Genel Yayın Yönetmeni ve Rota Yayınları Kurucusu Sevgili Günseli Özen ile birlikte yaptık. Türkiye’nin ilk pazarlama dergisi Marketing Türkiye’yi yöneten Günseli Hanım, yılların deneyimini son derece genç bir bakış açısıyla aktardı. Pazarlama dünyasında neler değişiyor? X, Y, Z, Alfa kuşaklarının özellikleri, inovasyon, teknoloji, liderlik gibi birçok konuyu, deneyimli bir gazeteci olarak Günseli Özen’in bakış açısıyla dinlemek çok ufuk açıcı oldu. İş ve pazarlama dünyasında olan takipçilerimin özellikle dinlemekten çok hoşlanacağını düşünüyorum. Keyifli dinlemeler dilerim. 

   37:41"
  • Zafer Yenal: Eskiden havyar lükstü, bugün doğal beslenmek! #11
   22.12.2022 07:00Zafer Yenal: Eskiden havyar lükstü, bugün doğal beslenmek! #11

   Bu bölümde konuğum Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zafer Yenal. Uzun yıllardır söylerim; eğer işletme eğitimi almasaydım mutlaka sosyoloji eğitimi almak isterdim. Hem kişisel merakım hem de Beyaz Fırın’ı nasıl yöneteceğim, nerelerde yenilikler yapmam gerektiği, toplumun, dolayısıyla sizlerin ihtiyaçları ve beklentilerine, zamanın ruhuna nasıl uyum sağlayacağımız konusunda sosyoloji müthiş bir yol gösterici oluyor. Sevgili Zafer Yenal ile de yeme içmenin yıllar içindeki değişimi, toplumun ve zamanın gereklerine göre nasıl geliştiği, yemek ve tarım sosyolojisi üzerine güzel bir sohbet ettik. Karnaval’dan dinleyebilir ya da Beyaz Fırın YouTube kanalında izleyebilirsiniz. Keyifli dinlemeler dilerim.

   33:32"
  • Ömer Aras: Dünyada tembel insan yoktur! #10
   08.12.2022 07:00Ömer Aras: Dünyada tembel insan yoktur! #10

   Nathalie ile Tatlı Tuzlu Sohbetler podcastimin bu bölümünde konuğum 40 yıllık bankacı, QNB Finansbank A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Deneyimler kitabının yazarı Ömer Aras. Ömer Aras, kitabında deneyimlerinden süzdüğü bilgileri çok akıcı ve sade bir dille bizlere aktarıyor. İş hayatında olanlar, girişimciler, halihazırdaki işini geliştirmek isteyenler ve özellikle hayata yeni atılacak olan gençlerin mutlaka okumasını ve bu sohbetimizi dinlemesini öneririm. Neler mi konuştuk? İyi lider nasıl olunur? İyi bir takım nasıl kurulur? İş hayatında ve okullarda pek de konuşulmayan şans faktörü nasıl yönetilir? Kendi kendine öğrenme neden gereklidir? Kriz ve riskler nasıl yönetilir? Çalışma ve yeteneğin başarıya katkısı nedir? Sayın Ömer Aras’ın bu konuda son derece yaratıcı ve bilge bakış açısını yansıtan, sizlere de çok faydalı olacağını düşündüğüm bir bölüm oldu. Keyifli dinlemeler dilerim.

   36:14"
  • İlhan Koçulu: Yaşlıların damak hafızalarını yaşatmak için saklanan yastık altı tohumlar, yeniden ekilmeye başlandı. #9
   24.11.2022 07:00İlhan Koçulu: Yaşlıların damak hafızalarını yaşatmak için saklanan yastık altı tohumlar, yeniden ekilmeye başlandı. #9

   Size onu ne kadar anlatsam az ama Nathalie ile Tatlı Tuzlu Sohbetler podcastimin bu bölümünde o kendisini ve yöredeki çalışmalarını anlattı. Kendi topraklarımız ve değerlerimiz açısından çok farkındalık artırıcı bir sohbet oldu. Sevgili İlhan Koçulu, bulunduğu bölgeye, doğduğu topraklara, yerel üretime katkıları ile son derece değerli bir isim, ayrıca Beyaz Fırın’da lezzetiyle fark yaratan birçok üründe de çok büyük katkısı var. Anadolu’daki kadim bilgilerin gelecek kuşaklara aktarılması, hepimizin sofralarına unuttuğumuz doğal lezzetlerin ulaştırılması ve bölgenin kalkınması adına yaptıkları ile çok saygı duyduğum bir isim. Şimdi onu ve yaptıklarını bizzat kendisinden dinleyebilir ya da Beyaz Fırın Youtube kanalında izleyebilirsiniz. Keyifli dinlemeler dilerim.

   29:42"
  • Vedat Ozan: Önümüzdeki 10 yılda, 5 değil 7 tattan bahsedeceğiz. #8
   11.11.2022 07:00Vedat Ozan: Önümüzdeki 10 yılda, 5 değil 7 tattan bahsedeceğiz. #8

   “Nathalie ile Tatlı Tuzlu Sohbetler” podcastimin bu bölümünde konuğum Yazar ve Parfümör Vedat Ozan. Nasıl koku alırız? Nasıl tat alırız? Tat nedir? Lezzet nedir? Henüz çok fazla bilinmeyen Umami’den sonra yeni keşfedilen tatlar Kokumi ve Oleogustus’un özellikleri nelerdir? Tat ve koku hafızamız nasıl oluşur? Proust Fenomeni nedir? Bu ve daha birçok soru ve konu hakkında sohbet ettik.
   Gastronomi dünyasında olan ve olmak isteyen herkesin bu bölümü dinlemesini ve Sevgili Vedat Ozan’ın “koku” konusunu farklı açılardan, son derece detaylı ele aldığı kitaplarını okumasını mutlaka öneririm. Kokular ve oradan da lezzetler dünyasına harika bir yolculuk yaptık, bilgi dolu bir bölüm oldu. Keyifli dinlemeler dilerim.

   51:49"
  • Ebru Zeynep Altay: Kendimize nefes aldığımız sürece emek, disiplin ve saygı göstermek zorundayız.#7
   27.10.2022 07:00Ebru Zeynep Altay: Kendimize nefes aldığımız sürece emek, disiplin ve saygı göstermek zorundayız.#7

   Nathalie ile Tatlı Tuzlu Sohbetler podcastimin yeni bölümünde konuğum Bütünsel Beslenme ve Fonksiyonel Tıp Sağlık Koçu Ebru Zeynep Altay.
   Adı un, tuz, şekerin beyaz olmasından gelen Beyaz Fırın’ın 5. Nesil temsilcisi olarak çok küçük yaşlarımdan beri, en az pastalar, kurabiyeler ve fırıncılık kadar çeşitli beslenme şekilleri de ilgimi çekiyordu. Hatta 8-9 yaşlarındayken anneannemin “karbonhidratsız beslenme” başlıklı, daktiloyla yazılmış diyetisten listelerini incelediğimi, karbonhidratsız beslenmeyi denemeye çalıştığımı hatırlıyorum. Sonra yaz aylarında dedemlerin yanına San Francisco’ya gittiğimde orada sağlıklı yaşam alışkanlıklarının, beslenmenin ve sporun ne kadar önemsendiğini fark etmiştim. Türkiye’de ise 90’lı yıllarda çok fazla spor yapma alışkanlığı olmamasına rağmen açılmaya başlayan spor mağazaları ve spor salonlarını gördüğümde de yaşam tarzının değişeceğini, Beyaz Fırın’ın da buna uyumlanması gerektiğini fark etmiştim. Elbette un, tuz, şeker hiçbir zaman bitmeyecek ama artık ülkemizde ve bizim misafirlerimizde de azımsanmayacak bir oranda beslenmesini planlayan, yeni nesil beslenme alışkanlıklarına yönelen bir kitle var.
   Biz de benim yönetime geçmemle birlikte karbonhidratların yanına proteinleri de ekledik, “bedenini besle, ruhunu besle” felsefesiyle ürün gamımızı genişletmeye başladık.
   Sevgili Ebru ile de benim değişik beslenme biçimlerine merakım nedeniyle sosyal medya üzerinden tanıştık hatta Beyaz Fırın’ın fit kategorisinde onun yönlendirmeleriyle hazırladığımız, çok sevilen bir fit pastamız da var.
   Bu sohbetimizde Ebru bize, iyi beslenmenin nasıl olması gerektiğini, iyi beslenmenin iyi bir hayatla ve güzellikle bağlantısını, bebek bekleyen anne adaylarının beslenmesinden, çocuklarımızın beslenmesini nasıl daha sağlıklı hale getireceğimize kadar birçok konuyu anlattı. Ayrıca geleceğin beslenmesinin nasıl olacağını ve nasıl kaçamak yapabileceğimizi de konuştuk.

   Keyifli dinlemeler dilerim. 

   28:42"
  • Defne Ertan Tüysüzoğlu: Aşçılık, restorancılık gerçekten çok zor ama seviyorsanız bambaşka! #6
   13.10.2022 07:00Defne Ertan Tüysüzoğlu: Aşçılık, restorancılık gerçekten çok zor ama seviyorsanız bambaşka! #6

   “Nathalie ile Tatlı Tuzlu Sohbetler” podcastimin yeni bölümünde konuğum, Özyeğin Üniversitesi Le Cordon Bleu Türkiye Direktörü Defne Ertan Tüysüzoğlu.

   Sevgili Defne ile ailelerimiz aynı apartmanda yıllarca komşuluk yapmışlar. Bizim yıllar sonra aynı sektörde çalışmamız, benim profesyonel hayatımda çok önemli bir yeri olan Le Cordon Bleu Paris’te eğitim almış olmam ve onun da Le Cordon Bleu Türkiye Direktörü olması, hayatın tatlı tesadüflerinden oldu.
   Bana zaman zaman yeme içme sektörüne ilgi duyanlarınız ya da halihazırda sektörde olanlarınız çeşitli sorular soruyorsunuz. Elimden geldiğince cevaplamaya çalışsam da her zaman yetişemeyebiliyorum.  Bu podcast bölümü o sorulara cevap olacaktır diye düşünüyorum.
   Çok genç olup tutkusunun peşinden gitmek isteyenler, sektörde olup kendini geliştirmek isteyenler, emeklilik hayali restorancılık olanlar ya da profesyonel hayatına yeme içme sektörüne geçerek devam etmek isteyenler için faydalı ve ilgi çekici bir sohbet oldu.
   Sevgili Defne, Türkiye’deki Le Cordon Bleu eğitimi hakkında bilgiler verdi, gastronomi eğitimi almak isterseniz nelere dikkat etmeniz gerektiğini detaylıca anlattı.
   Tabii biraz da genel olarak yeme içme sektörünü ve geleceğini konuştuk.
   Keyifli dinlemeler dilerim.

   30:05"
  • Nüket Filiba: Rebul'ün çok büyülü bir hikayesi var! #5
   29.09.2022 07:00Nüket Filiba: Rebul'ün çok büyülü bir hikayesi var! #5

   "Nathalie ile Tatlı Tuzlu Sohbetler" podcast'imin yeni bölümünde konuğum, Rebul Şirketler Grubu Co-Ceo ve Atelier Rebul Kurucu Ortağı Nüket Filiba. 

   Sevgili Nüket ile yıllar önce Paris'te, ben Le Cordon Bleu Paris'teyken, o da başka bir eğitim alırken yollarımız kesişmişti ve arkadaşlığımız o yıllara dayanıyor. Kadere bakın ki; birlikte Paris sokaklarını gezerken, Nüket ünlü kozmetik mağazalarında saatlerini geçirmeye, ben de ünlü bir kitabevinin yemek kitapları bölümünde zaman geçirmeye bayılırdık. Şimdi ikimiz de o yıllarda tutkumuz olan sektörlerde aynı heyecanla çalışıyoruz.

   Nüket Filiba'nın Türkiye'nin en köklü markalarından Rebul'ün gelişmesi ve büyümesi, Atelier Rebul'ün kurulması, Türkiye pazarındaki yeniliklere imza atılması, Rebul'ün uluslararası pazara açılmasındaki rolü büyüktür. Sohbetimizde uzun uzun Rebul'ün tarihi, markanın günümüze gelirken nasıl aşamalardan geçtiği, kozmetik sektörü ve sürdürülebilirlik konularında konuştuk.

   37:16"
  • Murat Güllü: Bir geleneği değiştirmek ve yeni bir şey yapmak istiyorsan yapman gereken ilk şey, o geleneğe sımsıkı sarılmak oluyor. #4
   15.09.2022 07:00Murat Güllü: Bir geleneği değiştirmek ve yeni bir şey yapmak istiyorsan yapman gereken ilk şey, o geleneğe sımsıkı sarılmak oluyor. #4

   Çok severek yaptığım "Nathalie ile Tatlı Tuzlu Sohbetler" podcast serime devam ediyorum. Bu bölümde konuğum Karaköy Güllüoğlu'nun 6. Nesil Temsilcisi ve Genel Müdürü Murat Güllü. 

   Sevgili Murat Güllü, esprili kişiliği, işine verdiği önem, gençliğine rağmen yıllanmış bir markayı taşımaktaki mahareti ve özeni ile çok saygı duyduğum bir isim. İkimizin ortak yönü de tarihi yüzyıllara dayanan köklü markaların mirasını koruyarak geleceğe taşımak olunca sohbet aktı gitti.

   Baklavanın ve Karaköy Güllüoğlu'nun tarihi, Türkiye'de aile şirketlerinin yaşatılması, İstanbul lezzet hafızası, Sütlü Nuriye'nin ortaya çıkış hikayesi gibi birçok konuyu konuştuk, karşılıklı deneyimlerimizi paylaştık.  

   Keyifli dinlemeler dilerim.

   30:32"
  • Milka Karaağaçlı: Ben bu markayı ilham olmak, ilham vermek için yarattım #3
   01.09.2022 07:00Milka Karaağaçlı: Ben bu markayı ilham olmak, ilham vermek için yarattım #3

   Nathalie ile Tatlı Tuzlu Sohbetler podcastimde, yaptıkları ve kişiliği ile ilham veren, deneyimlerini, bilgilerini paylaşarak sizlere fayda sağlayacağına inandığım çok değerli konuklarla buluşmaya devam ediyoruz.

   Bu bölümde konuğum, Saint Benoit Lisesinden dönem arkadaşım, Kısmet by Milka markasının kurucusu Sevgili Milka Karaaağaçlı…

   14 yıllık son derece başarılı profesyonel hayatını kendi tutkusunun peşinden giderek bırakan, yepyeni ve dünya çapında ünlü bir markayı hayata geçiren Milka Karaağaçlı, bir markayı sıfırdan hayata geçirmenin aşamalarını, bu yolda yaşadıklarını ve tecrübelerini bizimle paylaştı.

   Çocukluğunda takılara düşkünlüğünü keşfeden Milka ile nasıl yeni bir pazar yarattığını, heyecanlarının peşinden gitmesini, profesyonel hayattaki deneyimlerini yeni işinde başarılı bir şekilde değerlendirerek markası Kısmet by Milka’yı mücevher endüstrisine yön veren bir marka haline getirmesini, Aşk-ı Memnu dizisi ile Türkiye’de başlayan bilinirliğinden sonra Madonna'dan Naomi Watts'a, Britney Spears'dan Anne Hathaway'e dünyaca ünlü isimlerin tercihi olan tasarımlarını konuştuk.

   Yaratıcılığa, yeniliğe, keşfetmeye, mutluluğa, yaşam hedeflerine ulaşmaya dair çok güzel bir sohbet ettik. Hepinize keyifli dinlemeler dilerim.

   40:09"
  • Dimitri Stoyanof: Koltuğu Nasıl Kaptırdım? #2
   18.08.2022 07:00Dimitri Stoyanof: Koltuğu Nasıl Kaptırdım? #2

   2. bölüm konuğum da babam Dimitri Stoyanof, onunla konuşulacak o kadar çok şey var ki... İlk bölümde beraber “Dimitri’nin Beyaz Fırın’ını” ve onun hayatını konuşmuştuk, bu bölümde ise babamın gözünden “Nathalie’nin Beyaz Fırın’ını” konuştuk. Bugün çok severek ve tutkuyla yaptığım işimi kazanmamda babamın rolü büyüktür. Bu bölümde babamın ben henüz daha çok gençken işe adapte olma sürecimde yaptıklarını, beraber geçiş sürecini nasıl yaşadığımızı anlattık. Keyifli dinlemeler dilerim.

   22:30"
  • Dimitri Stoyanof: Koltuğu Nasıl Kaptırdım? #1
   03.08.2022 16:49Dimitri Stoyanof: Koltuğu Nasıl Kaptırdım? #1

   İlk bölümde konuğum, 2 asırlık Beyaz Fırın’ın 4. Nesil Temsilcisi olan babam Dimitri Stoyanof. Onunla bu ilk bölümde Dimitri’nin, namıdiğer “Mitko’nun Beyaz Fırın’ını”, dünden bugüne Kadıköy çarşısını ve o yılları konuştuk. Acıbadem Kurabiyesinin ortaya çıkış hikayesi, senelerdir değişmeyen Kandil Simidi testi, usta çırak ilişkisi, ünlü sanatçı Mustafa Pilevneli tarafından hazırlanan ilk Beyaz Fırın logosunda “pastahane” kelimesinin pastane olarak kullanılmasıyla yaşanan “Türkçeyi bozma” tartışmaları, dedemin babama Moda Burnunda zorla yaptırdığı yüzme antrenmanları, zorluktan çıkan ama hala çok sevilen patatesli sarmanın hikayesi gibi yakın tarihimize ilişkin birçok değerli olduğuna inandığım anekdotu sizlerle paylaştık. Keyifli dinlemeler dilerim.

   24:20"

  EN YENİ BÖLÜMLER

  icon_close
  icon_close