Biraz bekleteceğiz...Bilgilerini kontrol ediyoruz.
icon_player_arrow_down

Radyo dinlemek için
ADBLOCK
eklentisini kapatıp sayfayı yenilemen gerekiyor.

TAMAM
icon_player_favorite ŞARKIYI FAVORİLERİNE EKLEMEK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAP.
icon_player_volume icon_player_mute
OYUN SONA ERDİ! SIRADAKİ ŞARKIYI SEÇMEK İÇİN TAKİPTE KAL
KAPAT
OYUN BAŞLADI! SIRADAKİ ŞARKIYI SEN SEÇ HEMEN KATIL!
SIRADAKİ ŞARKIYI SEN SEÇ RADYONUN KONTROLÜ SENDE! NASIL OYNANIR?
 • Canlı yayında dinlemek istediğin şarkıları ateşle! Listede yukarı taşı.
 • Canlı yayında dinlemek istemediğin şarkıları dondur! Listede aşağı at.
 • Oyun sonuna kadar yeniden kazanacağın haklarınla mücadeleye devam et.
 • Canlı yayında çalacakları sen belirle. En sevdiğin şarkılar radyonda çalsın.
SIRADAKİ ŞARKI
Your Love Kate Linn
SOHBETE KATIL
HAKLARIN
x10
YENİ HAK İÇİN KALAN SÜRE
SOHBETE KATIL icon_close
  saniye sonra kapanacak.
  HEMEN DİNLE

  RESTORAN AÇMAK HERKESİN HARCI MI?

  MEHMET AKSEL, OSMAN SERİM

  Mutfak Sanatları Akademisi kurucusu Mehmet Aksel ve Yiyecek İçecek İşletmeciliği danışmanı Osman Serim, buzdağının görünmeyen kısımlarını masaya yatırdıkları sohbetlerle dinleyicileri ile buluşacaklar. Alanında uzman profesyonellerin restorancılıkta fark yaratacak bakış açılarını, Türkiye’nin önde gelen markalarının ardındaki isimlerin başarısızlık ve başarı hikayelerini dinlenebileceği bu podcast serisinde, yiyecek içecek sektörüne dair süreçleri tüm çıplaklığıyla dinleyebileceksiniz.

  Tüm Podcast Bölümleri

  • Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı #10 -Nasıl Yaptın Kaya Demirer
   17.06.2021 09:40Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı #10 -Nasıl Yaptın Kaya DemirerEmaar Square Mall’un katkılarıyla Mutfak Sanatları Akademisi kurucusu Mehmet Aksel, yeme – içme sektörünün deneyimli isimlerinden, Frankie’nin CEO’su ve TURYİD başkanı Kaya Demirer’i ağırlıyor. Bu bölümde, otelcilikle başlayıp restorancılığa uzanan, başarılar kadar yapılan hataların ve yaşanan talihsizliklerin samimiyetle paylaşıldığı acemilikten profesyonelliğe bir  hikayeye şahit olacaksınız. Kaya Demirer’in savaşçı ruhundan ve girişimciliğinden ilham almak,  uzun sektör deneyimi boyunca çıkardığı dersleri dinleyebileceğiniz sohbeti kaçırmayın.
   58:42"
  • Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı #9 - Nasıl Yaptın Barış Tansever
   10.06.2021 09:40Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı #9 - Nasıl Yaptın Barış TanseverEmaar Square Mall’un katkılarıyla Mutfak Sanatları Akademisi kurucusu Mehmet Aksel, İstanbul’un simge restoranlarından Sunset'in sahibi Barış Tansever'i ağırlıyor. Konuya açılış prosedürleri ve konsept seçimiyle başlayan ve hem lezzet hem de ambiyans anlamında kaliteli bir deneyim sunmanın ciddi bir emek gerektirdiğini keşfedeceğiniz sohbet, ufuk açıyor. Bu bölümde, Sunset'in yeme – içme sektöründe 27 yıldır süren başarsının doğru zamanda doğru hamlelerle nasıl sürdürülebilir kıldığına şahit olacaksınız.
   42:27"
  • Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı? #8 - Nasıl Yaptın Cihan Bingöl? Mezzaluna
   03.06.2021 17:46Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı? #8 - Nasıl Yaptın Cihan Bingöl? MezzalunaEmaar Square Mall’un katkılarıyla Mutfak Sanatları Akademisi kurucusu Mehmet Aksel, Mezzaluna’yı Türkiye’ye getiren Cihan Bingöl’ü ağırlıyor. Bu keyfili sohbette, bir İtalyan restoranı olan Mezzaluna’nın marka olarak Cihan Bingöl’ün aklına neden ve nasıl düştüğünden, bugün hem şubeleşmiş hem de bulunduğu her şehrin en sevilen restoranlarından biri olma hikayesini bulacaksınız. Yeme – içme alanında yurt dışından bir markayı getirmenin ve başarıya ulaştırmanın eşsiz deneyime şahitlik etmek için bu bölümü kaçırmayın.
   103:39"
  • Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı? #7 - Lokasyon Seçiminde AVM'ler
   28.05.2021 16:02Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı? #7 - Lokasyon Seçiminde AVM'lerEmaar Square Mall’un katkılarıyla Mutfak Sanatları Akademisi kurucusu Mehmet Aksel, bu bölümde Emaar Türkiye CEO’su Feyzi Tecellioğlu ve Türkiye’de AVM lerin açıldığı ilk yıllardan itibaren danışmanlık yapan Avi Alkaş’ı ağırlıyor. Özellikle Yiyecek – içecek işletmeciliğine girmeye hazırlanan veya restorancılıkta ikinci lokasyonlarını açmaya hazırlananların mutlaka dinlemesi gereken bu sohbette, sektörün duayenleri tüm samimiyetleriyle lokasyon seçimininde Cadde mi AVM mi sorusuna yanıt arıyor. Bu seçimi günümüzde en doğru şekilde yapmak için gerekenleri avantajları ve dezavantajlarıyla açıkça ortaya koyuyor.
   103:19"
  • Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı? #6 - Müzik Seçimi
   20.05.2021 08:25Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı? #6 - Müzik SeçimiEmaar Square Mall’unı katkılarıyla, Mutfak Sanatları Akademisi kurucusu Mehmet Aksel ve Yiyecek İçecek İşletmeciliği danışmanı, sektörün duayen ismi Osman Serim bu bölümde,  Barış Selimoğlu nam-ı diğer DJ Barthez’i ağırlıyor. Mekan ve yemeğe uygun doğru müzik seçiminin yanı sıra, telif hakları süreçlerine de değiniliyor. Müziğin ihmal edilmemesi gereken ve ses tesisatından ekipmana kadar bir işletmenin kuruluş aşamasında nasıl da profesyonelce ele alınması gerektiği ortaya konuyor.
   19:57"
  • Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı? #5 - Servis Standartları Ve Personel Seçimi
   20.05.2021 08:20Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı? #5 - Servis Standartları Ve Personel SeçimiEmaar Square Mall’un katkılarıyla,  dünyanın en iyi restoranları arasında gösterilen, uluslararası ödüllü Mikla’nın deneyimli yöneticisi Sabiha Apaydın bu bölümün misafiri.  Mutfak Sanatları Akademisi kurucusu Mehmet Aksel ve Yiyecek İçecek İşletmeciliği danışmanı, sektörün duayen ismi Osman Serim’in Sabiha Apaydın ile gerçekleştirdiği sohbette, markanın DNA’sını taşıyan bir ekibin nasıl oluşturulabileceğinin sırları paylaşılıyor.
   48:14"
  • Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı? #4 - Ekipman Seçimi
   20.05.2021 08:15Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı? #4 - Ekipman SeçimiEmaar Square Mall’un katkılarıyla, restoran İşletmeciliğinde uzmanlığın çok önemli olduğu bir konu daha ele alınıyor. Mutfak Sanatları Akademisi kurucusu Mehmet Aksel ve Yiyecek İçecek İşletmeciliği danışmanı, sektörün duayen ismi Osman Serim’ in bu bölümde konuğu  MSA Yönetici  Eğitmen Şefi Cem Erol. Profesyonel bir mutfakta, işletmeye en uygun optimum ekipman seçimi ve hata yapmadan satın almasının yapılması için bilinmesi gerekenler bu bölümde ortaya konuyor.
   18:50"
  • Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı? #3 - Proje Dekorasyon: Mimari
   20.05.2021 08:10Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı? #3 - Proje Dekorasyon: MimariEmaar Square Mall’un katkılarıyla,  Mutfak Sanatları Akademisi kurucusu Mehmet Aksel ve Yiyecek İçecek İşletmeciliği danışmanı ,sektörün duayen ismi Osman Serim bu bölümde Mimar İdil Özbek’i ağırlıyor.Konsept ve mekanın belirlenmesinin ardından “Mimari proje ve dekorasyon için gerekli adımlar nasıl atılacak?”  “Hedef kitleye göre en doğru mekanı nasıl hayal edilmeli ve bir mimara nasıl brief verilmeli ?” gibi önemli sorulara yanıt aranıyor.
   37:55"
  • Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı? #2 - Yer Seçimi Ve Konsept
   20.05.2021 08:05Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı? #2 - Yer Seçimi Ve KonseptEmaar Square Mall’un  katkılarıyla, Mutfak Sanatları Akademisi kurucusu Mehmet Aksel ve Yiyecek İçecek İşletmeciliği danışmanı, sektörün duayen ismi  Osman Serim bu bölümde ; restorancılığın en önemli sorularından birini masaya yatırıyor. Başarıda lokasyon seçiminin önemi var mı, önce lokasyon sonra konsepti mi yoksa tam tersi mi diye başlayan bu aydınlatıcı sohbeti kaçırmayın. 
   20:17"
  • Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı? #1 - Neden Profesyonel Yiyecek İçecek Eğitimi
   20.05.2021 08:00Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı? #1 - Neden Profesyonel Yiyecek İçecek EğitimiEmaar Square Mall’un katkılarıyla hazırlanan Restoran Açmak Herkesin Harcı mı? podcast serisinin ilk bölümü; Mutfak Sanatları Akademisi kurucusu Mehmet Aksel ve Yiyecek İçecek İşletmeciliği danışmanı, sektörün duayen ismi Osman Serim, 1994’te Tuğrul Şavkay’ın da dahil olduğu Café Turk hikayesiyle başlıyor. Bu eşsiz sohbet, babadan oğula geçen restoran işletmeciliğinin yıllar içinde nasıl bir evrim geçirdiğini ve sektörün eğitim programı ihtiyacını birbirinden önemli isimlerin deneyimleriyle ortaya koyuyor.  
   36:12"

  EN YENİ BÖLÜMLER

  icon_close
  icon_close