Biraz bekleteceğiz...Bilgilerini kontrol ediyoruz.
icon_player_arrow_down

Radyo dinlemek için
ADBLOCK
eklentisini kapatıp sayfayı yenilemen gerekiyor.

TAMAM
icon_player_favorite ŞARKIYI FAVORİLERİNE EKLEMEK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAP.
icon_player_volume icon_player_mute
OYUN SONA ERDİ! SIRADAKİ ŞARKIYI SEÇMEK İÇİN TAKİPTE KAL
KAPAT
OYUN BAŞLADI! SIRADAKİ ŞARKIYI SEN SEÇ HEMEN KATIL!
SIRADAKİ ŞARKIYI SEN SEÇ RADYONUN KONTROLÜ SENDE! NASIL OYNANIR?
 • Canlı yayında dinlemek istediğin şarkıları ateşle! Listede yukarı taşı.
 • Canlı yayında dinlemek istemediğin şarkıları dondur! Listede aşağı at.
 • Oyun sonuna kadar yeniden kazanacağın haklarınla mücadeleye devam et.
 • Canlı yayında çalacakları sen belirle. En sevdiğin şarkılar radyonda çalsın.
SIRADAKİ ŞARKI
Your Love Kate Linn
SOHBETE KATIL
HAKLARIN
x10
YENİ HAK İÇİN KALAN SÜRE
SOHBETE KATIL icon_close

  JoyTürk
  saniye sonra kapanacak.

  HEMEN DİNLE

  RESTORAN AÇMAK HERKESİN HARCI MI?

  MEHMET AKSEL, OSMAN SERİM

  Mutfak Sanatları Akademisi kurucusu Mehmet Aksel ve Yiyecek İçecek İşletmeciliği danışmanı Osman Serim, buzdağının görünmeyen kısımlarını masaya yatırdıkları sohbetlerle dinleyicileri ile buluşacaklar. Alanında uzman profesyonellerin restorancılıkta fark yaratacak bakış açılarını, Türkiye’nin önde gelen markalarının ardındaki isimlerin başarısızlık ve başarı hikayelerini dinlenebileceği bu podcast serisinde, yiyecek içecek sektörüne dair süreçleri tüm çıplaklığıyla dinleyebileceksiniz.

  Tüm Podcast Bölümleri

  • Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı #15 - Nasıl Yaptın Levent Büyükuğur
   13.08.2021 10:00Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı #15 - Nasıl Yaptın Levent BüyükuğurEmaar Square Mall’un katkılarıyla Mutfak Sanatları Akademisi kurucusu Mehmet Aksel,  yeme-içme sektörünün en önemli markalarının kurucularından Levent Büyükuğur’u ağırlıyor. Serinin bu son bölümünde; sıfırdan yaratılan markaların nasıl değer kazandığını, başarılı ortaklık anlayışını, sektörde büyük bir grup olmanın olumlu ve olumsuz yanlarını tüm gerçekliğiyle dinleyebileceksiniz. Levent Büyükuğur’un işin arka planında yaptığı hatalardan çıkardığı dersleri ve tecrübelerini adeta bir ders niteliğinde anlattığı, hayatım restorancılık diyerek işini nasıl tutkuyla yaptığına şahit olacağınız sohbeti kaçırmayın.
   33:15"
  • Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı #14 - Nasıl Yaptın Niso Adato
   30.07.2021 11:38Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı #14 - Nasıl Yaptın Niso AdatoEmaar Square Mall’un katkılarıyla Mutfak Sanatları Akademisi kurucusu Mehmet Aksel, Şans Restaurant’ın sahibi Niso Adato’yu ağırlıyor. 1992 yılında kurulan ve neredeyse 30 yıldır İstanbul’un en yoğun finans bölgesinde hizmet veren Şans Restaurant’ın hikayesini bir de Niso Adato’dan dinleyeceksiniz. 2013 yılından beri süregelen finansal krizlerin içinde “sürdürülebilir” kalmanın sırlarını tüm açıklığıyla paylaşan Niso Adato; bu güzel restoranı yaşatma ve bir parçası olma isteğiyle nasıl yola çıktığını ilk günkü heyecanıyla aktarıyor. Restoranın hem mutfak hem de servis ekipleriyle yenilediği ve koruduğu marka değerleri de, bundan sonra sektöre adım atmak isteyen girişimcilere yol gösterecek bir kılavuz niteliğinde.
   35:05"
  • Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı #13 - Nasıl Yaptın Elif Yalın
   08.07.2021 10:00Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı #13 - Nasıl Yaptın Elif YalınEmaar Square Mall’un katkılarıyla Mutfak Sanatları Akademisi kurucusu Mehmet Aksel, özgün konseptleriyle öne çıkan Mangerie ve Delicatessen’in yaratıcısı Elif Yalın'ı ağırlıyor. Bu bölümde, farklı disiplinlerin yeme –içme sektörün nasıl etkilebildiğini, fikrin önemini ve hakettiği emeği, yol boyunca çıkarılan dersleri ve değerli bir marka yaratmanın verdiği hazzı dinleyebilirsiniz. Elif Yalın’ın hikayesinde başarının bir fikrin arkasında dimdik ve disiplinle istikrarlı bir şekilde durmaktan geçtiğine şahit olacaksınız.
   50:24"
  • Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı #12 - Nasıl Yaptın Musa Dağdeviren
   01.07.2021 10:00Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı #12 - Nasıl Yaptın Musa DağdevirenEmaar Square Mall’un katkılarıyla Mutfak Sanatları Akademisi kurucusu Mehmet Aksel, Çiya Sofrası’nın sahibi ve şefi aynı zamanda yemek araştırmacısı Musa Dağdeviren’i ağırlıyor. Adeta bir yemek müzesi olan Çiya’nın ve uluslararası alanda önemli bir yer edinen The Turkish Cookbook kitabının başarı hikayesini dinleyebileceğiniz bu bölümde, konu tabiki Türk Mutfağı'nın markalaşma sürecine, ürünün nasıl ele alınması gerektiğine de geliyor. Başrolünde “merak” olan bu güzel sohbette, Musa Dağdeviren’in çocukluğundan itibaren sahip olduğu keşfetme tutkusunun onu hangi yollara yönlendirdiğine şahit olacaksınız.
   74:34"
  • Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı #11 - Nasıl Yaptın Mehmet Gürs
   24.06.2021 10:00Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı #11 - Nasıl Yaptın Mehmet GürsEmaar Square Mall’un katkılarıyla Mutfak Sanatları Akademisi kurucusu Mehmet Aksel, dünyanın en iyi restoranları listesinde istikrarlı bir şekilde yer alan Mikla’nın şefi ve kurucusu Mehmet Gürs’ü ağırlıyor. Bu bölümde yurt dışında başlayan eğitim ve tecrübe sürecinden başlayarak hangi yollardan geçtiğini tüm netliğiyle anlatan Mehmet Gürs’ten, restorancılıkta total olarak iyi bir ürün vermeye odaklanan bakış açısını, girişimcilikte sermayenin rolünü ve mutfak operasyonu kadar finansal yönetim kısmına da hakim olabilmenin önemini dinleyeceksiniz. Başarı ve vizyonun mesleği nerelere götürülebileceğinin de kanıtı olan sohbeti kaçırmayın.
   34:08"
  • Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı #10 -Nasıl Yaptın Kaya Demirer
   17.06.2021 09:40Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı #10 -Nasıl Yaptın Kaya DemirerEmaar Square Mall’un katkılarıyla Mutfak Sanatları Akademisi kurucusu Mehmet Aksel, yeme – içme sektörünün deneyimli isimlerinden, Frankie’nin CEO’su ve TURYİD başkanı Kaya Demirer’i ağırlıyor. Bu bölümde, otelcilikle başlayıp restorancılığa uzanan, başarılar kadar yapılan hataların ve yaşanan talihsizliklerin samimiyetle paylaşıldığı acemilikten profesyonelliğe bir  hikayeye şahit olacaksınız. Kaya Demirer’in savaşçı ruhundan ve girişimciliğinden ilham almak,  uzun sektör deneyimi boyunca çıkardığı dersleri dinleyebileceğiniz sohbeti kaçırmayın.
   58:42"
  • Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı #9 - Nasıl Yaptın Barış Tansever
   10.06.2021 09:40Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı #9 - Nasıl Yaptın Barış TanseverEmaar Square Mall’un katkılarıyla Mutfak Sanatları Akademisi kurucusu Mehmet Aksel, İstanbul’un simge restoranlarından Sunset'in sahibi Barış Tansever'i ağırlıyor. Konuya açılış prosedürleri ve konsept seçimiyle başlayan ve hem lezzet hem de ambiyans anlamında kaliteli bir deneyim sunmanın ciddi bir emek gerektirdiğini keşfedeceğiniz sohbet, ufuk açıyor. Bu bölümde, Sunset'in yeme – içme sektöründe 27 yıldır süren başarsının doğru zamanda doğru hamlelerle nasıl sürdürülebilir kıldığına şahit olacaksınız.
   42:43"
  • Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı? #8 - Nasıl Yaptın Cihan Bingöl? Mezzaluna
   03.06.2021 17:46Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı? #8 - Nasıl Yaptın Cihan Bingöl? MezzalunaEmaar Square Mall’un katkılarıyla Mutfak Sanatları Akademisi kurucusu Mehmet Aksel, Mezzaluna’yı Türkiye’ye getiren Cihan Bingöl’ü ağırlıyor. Bu keyfili sohbette, bir İtalyan restoranı olan Mezzaluna’nın marka olarak Cihan Bingöl’ün aklına neden ve nasıl düştüğünden, bugün hem şubeleşmiş hem de bulunduğu her şehrin en sevilen restoranlarından biri olma hikayesini bulacaksınız. Yeme – içme alanında yurt dışından bir markayı getirmenin ve başarıya ulaştırmanın eşsiz deneyime şahitlik etmek için bu bölümü kaçırmayın.
   63:39"
  • Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı? #7 - Lokasyon Seçiminde AVM'ler
   28.05.2021 16:02Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı? #7 - Lokasyon Seçiminde AVM'lerEmaar Square Mall’un katkılarıyla Mutfak Sanatları Akademisi kurucusu Mehmet Aksel, bu bölümde Emaar Türkiye CEO’su Feyzi Tecellioğlu ve Türkiye’de AVM lerin açıldığı ilk yıllardan itibaren danışmanlık yapan Avi Alkaş’ı ağırlıyor. Özellikle Yiyecek – içecek işletmeciliğine girmeye hazırlanan veya restorancılıkta ikinci lokasyonlarını açmaya hazırlananların mutlaka dinlemesi gereken bu sohbette, sektörün duayenleri tüm samimiyetleriyle lokasyon seçimininde Cadde mi AVM mi sorusuna yanıt arıyor. Bu seçimi günümüzde en doğru şekilde yapmak için gerekenleri avantajları ve dezavantajlarıyla açıkça ortaya koyuyor.
   63:19"
  • Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı? #6 - Müzik Seçimi
   20.05.2021 08:25Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı? #6 - Müzik SeçimiEmaar Square Mall’un katkılarıyla, Mutfak Sanatları Akademisi kurucusu Mehmet Aksel ve Yiyecek İçecek İşletmeciliği danışmanı, sektörün duayen ismi Osman Serim bu bölümde, Barış Selimoğlu nam-ı diğer DJ Barthez’i ağırlıyor. Mekan ve yemeğe uygun doğru müzik seçiminin yanı sıra, telif hakları süreçlerine de değiniliyor. Müziğin ihmal edilmemesi gereken ve ses tesisatından ekipmana kadar bir işletmenin kuruluş aşamasında nasıl da profesyonelce ele alınması gerektiği ortaya konuyor.
   19:57"
  • Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı? #5 - Servis Standartları Ve Personel Seçimi
   20.05.2021 08:20Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı? #5 - Servis Standartları Ve Personel SeçimiEmaar Square Mall’un katkılarıyla, dünyanın en iyi restoranları arasında gösterilen, uluslararası ödüllü Mikla’nın deneyimli yöneticisi Sabiha Apaydın bu bölümün misafiri. Mutfak Sanatları Akademisi kurucusu Mehmet Aksel ve Yiyecek İçecek İşletmeciliği danışmanı, sektörün duayen ismi Osman Serim’in Sabiha Apaydın ile gerçekleştirdiği sohbette, markanın DNA’sını taşıyan bir ekibin nasıl oluşturulabileceğinin sırları paylaşılıyor.
   48:14"
  • Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı? #4 - Ekipman Seçimi
   20.05.2021 08:15Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı? #4 - Ekipman SeçimiEmaar Square Mall’un katkılarıyla, restoran İşletmeciliğinde uzmanlığın çok önemli olduğu bir konu daha ele alınıyor. Mutfak Sanatları Akademisi kurucusu Mehmet Aksel ve Yiyecek İçecek İşletmeciliği danışmanı, sektörün duayen ismi Osman Serim’ in bu bölümde konuğu MSA Yönetici  Eğitmen Şefi Cem Erol. Profesyonel bir mutfakta, işletmeye en uygun optimum ekipman seçimi ve hata yapmadan satın almasının yapılması için bilinmesi gerekenler bu bölümde ortaya konuyor.
   18:50"
  • Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı? #3 - Proje Dekorasyon: Mimari
   20.05.2021 08:10Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı? #3 - Proje Dekorasyon: MimariEmaar Square Mall’un katkılarıyla, Mutfak Sanatları Akademisi kurucusu Mehmet Aksel ve Yiyecek İçecek İşletmeciliği danışmanı, sektörün duayen ismi Osman Serim bu bölümde Mimar İdil Özbek’i ağırlıyor. Konsept ve mekanın belirlenmesinin ardından “Mimari proje ve dekorasyon için gerekli adımlar nasıl atılacak?” “Hedef kitleye göre en doğru mekanı nasıl hayal edilmeli ve bir mimara nasıl brief verilmeli?” gibi önemli sorulara yanıt aranıyor.
   37:55"
  • Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı? #2 - Yer Seçimi Ve Konsept
   20.05.2021 08:05Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı? #2 - Yer Seçimi Ve KonseptEmaar Square Mall’un katkılarıyla, Mutfak Sanatları Akademisi kurucusu Mehmet Aksel ve Yiyecek İçecek İşletmeciliği danışmanı, sektörün duayen ismi Osman Serim bu bölümde ; restorancılığın en önemli sorularından birini masaya yatırıyor. Başarıda lokasyon seçiminin önemi var mı, önce lokasyon sonra konsepti mi yoksa tam tersi mi diye başlayan bu aydınlatıcı sohbeti kaçırmayın.
   20:17"
  • Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı? #1 - Neden Profesyonel Yiyecek İçecek Eğitimi
   20.05.2021 08:00Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı? #1 - Neden Profesyonel Yiyecek İçecek EğitimiEmaar Square Mall’un katkılarıyla hazırlanan Restoran Açmak Herkesin Harcı mı? podcast serisinin ilk bölümü; Mutfak Sanatları Akademisi kurucusu Mehmet Aksel ve Yiyecek İçecek İşletmeciliği danışmanı, sektörün duayen ismi Osman Serim, 1994’te Tuğrul Şavkay’ın da dahil olduğu Café Turk hikayesiyle başlıyor. Bu eşsiz sohbet, babadan oğula geçen restoran işletmeciliğinin yıllar içinde nasıl bir evrim geçirdiğini ve sektörün eğitim programı ihtiyacını birbirinden önemli isimlerin deneyimleriyle ortaya koyuyor.  
   36:12"

  EN YENİ BÖLÜMLER

  icon_close
  icon_close