Biraz bekleteceğiz...Bilgilerini kontrol ediyoruz.
icon_player_arrow_down
/radyolar/superfm

Radyo dinlemek için
ADBLOCK
eklentisini kapatıp sayfayı yenilemen gerekiyor.

TAMAM
icon_player_favorite ŞARKIYI FAVORİLERİNE EKLEMEK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAP.
icon_player_volume icon_player_mute

saniye sonra kapanacak.

HEMEN DİNLE

RESTORAN AÇMAK HERKESİN HARCI MI?

MEHMET AKSEL, OSMAN SERİM

Mutfak Sanatları Akademisi kurucusu Mehmet Aksel ve Yiyecek İçecek İşletmeciliği danışmanı Osman Serim, buzdağının görünmeyen kısımlarını masaya yatırdıkları sohbetlerle dinleyicileri ile buluşacaklar. Alanında uzman profesyonellerin restorancılıkta fark yaratacak bakış açılarını, Türkiye’nin önde gelen markalarının ardındaki isimlerin başarısızlık ve başarı hikayelerini dinlenebileceği bu podcast serisinde, yiyecek içecek sektörüne dair süreçleri tüm çıplaklığıyla dinleyebileceksiniz.

Tüm Podcast Bölümleri

 • Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı #15 - Nasıl Yaptın Levent Büyükuğur
  13.08.2021 10:00Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı #15 - Nasıl Yaptın Levent BüyükuğurEmaar Square Mall’un katkılarıyla Mutfak Sanatları Akademisi kurucusu Mehmet Aksel,  yeme-içme sektörünün en önemli markalarının kurucularından Levent Büyükuğur’u ağırlıyor. Serinin bu son bölümünde; sıfırdan yaratılan markaların nasıl değer kazandığını, başarılı ortaklık anlayışını, sektörde büyük bir grup olmanın olumlu ve olumsuz yanlarını tüm gerçekliğiyle dinleyebileceksiniz. Levent Büyükuğur’un işin arka planında yaptığı hatalardan çıkardığı dersleri ve tecrübelerini adeta bir ders niteliğinde anlattığı, hayatım restorancılık diyerek işini nasıl tutkuyla yaptığına şahit olacağınız sohbeti kaçırmayın.
  33:15"
 • Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı #14 - Nasıl Yaptın Niso Adato
  30.07.2021 11:38Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı #14 - Nasıl Yaptın Niso AdatoEmaar Square Mall’un katkılarıyla Mutfak Sanatları Akademisi kurucusu Mehmet Aksel, Şans Restaurant’ın sahibi Niso Adato’yu ağırlıyor. 1992 yılında kurulan ve neredeyse 30 yıldır İstanbul’un en yoğun finans bölgesinde hizmet veren Şans Restaurant’ın hikayesini bir de Niso Adato’dan dinleyeceksiniz. 2013 yılından beri süregelen finansal krizlerin içinde “sürdürülebilir” kalmanın sırlarını tüm açıklığıyla paylaşan Niso Adato; bu güzel restoranı yaşatma ve bir parçası olma isteğiyle nasıl yola çıktığını ilk günkü heyecanıyla aktarıyor. Restoranın hem mutfak hem de servis ekipleriyle yenilediği ve koruduğu marka değerleri de, bundan sonra sektöre adım atmak isteyen girişimcilere yol gösterecek bir kılavuz niteliğinde.
  35:05"
 • Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı #13 - Nasıl Yaptın Elif Yalın
  08.07.2021 10:00Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı #13 - Nasıl Yaptın Elif YalınEmaar Square Mall’un katkılarıyla Mutfak Sanatları Akademisi kurucusu Mehmet Aksel, özgün konseptleriyle öne çıkan Mangerie ve Delicatessen’in yaratıcısı Elif Yalın'ı ağırlıyor. Bu bölümde, farklı disiplinlerin yeme –içme sektörün nasıl etkilebildiğini, fikrin önemini ve hakettiği emeği, yol boyunca çıkarılan dersleri ve değerli bir marka yaratmanın verdiği hazzı dinleyebilirsiniz. Elif Yalın’ın hikayesinde başarının bir fikrin arkasında dimdik ve disiplinle istikrarlı bir şekilde durmaktan geçtiğine şahit olacaksınız.
  50:24"
 • Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı #12 - Nasıl Yaptın Musa Dağdeviren
  01.07.2021 10:00Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı #12 - Nasıl Yaptın Musa DağdevirenEmaar Square Mall’un katkılarıyla Mutfak Sanatları Akademisi kurucusu Mehmet Aksel, Çiya Sofrası’nın sahibi ve şefi aynı zamanda yemek araştırmacısı Musa Dağdeviren’i ağırlıyor. Adeta bir yemek müzesi olan Çiya’nın ve uluslararası alanda önemli bir yer edinen The Turkish Cookbook kitabının başarı hikayesini dinleyebileceğiniz bu bölümde, konu tabiki Türk Mutfağı'nın markalaşma sürecine, ürünün nasıl ele alınması gerektiğine de geliyor. Başrolünde “merak” olan bu güzel sohbette, Musa Dağdeviren’in çocukluğundan itibaren sahip olduğu keşfetme tutkusunun onu hangi yollara yönlendirdiğine şahit olacaksınız.
  74:34"
 • Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı #11 - Nasıl Yaptın Mehmet Gürs
  24.06.2021 10:00Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı #11 - Nasıl Yaptın Mehmet GürsEmaar Square Mall’un katkılarıyla Mutfak Sanatları Akademisi kurucusu Mehmet Aksel, dünyanın en iyi restoranları listesinde istikrarlı bir şekilde yer alan Mikla’nın şefi ve kurucusu Mehmet Gürs’ü ağırlıyor. Bu bölümde yurt dışında başlayan eğitim ve tecrübe sürecinden başlayarak hangi yollardan geçtiğini tüm netliğiyle anlatan Mehmet Gürs’ten, restorancılıkta total olarak iyi bir ürün vermeye odaklanan bakış açısını, girişimcilikte sermayenin rolünü ve mutfak operasyonu kadar finansal yönetim kısmına da hakim olabilmenin önemini dinleyeceksiniz. Başarı ve vizyonun mesleği nerelere götürülebileceğinin de kanıtı olan sohbeti kaçırmayın.
  34:08"
 • Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı #10 -Nasıl Yaptın Kaya Demirer
  17.06.2021 09:40Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı #10 -nasıl Yaptın Kaya DemirerEmaar Square Mall’un katkılarıyla Mutfak Sanatları Akademisi kurucusu Mehmet Aksel, yeme – içme sektörünün deneyimli isimlerinden, Frankie’nin CEO’su ve TURYİD başkanı Kaya Demirer’i ağırlıyor. Bu bölümde, otelcilikle başlayıp restorancılığa uzanan, başarılar kadar yapılan hataların ve yaşanan talihsizliklerin samimiyetle paylaşıldığı acemilikten profesyonelliğe bir  hikayeye şahit olacaksınız. Kaya Demirer’in savaşçı ruhundan ve girişimciliğinden ilham almak,  uzun sektör deneyimi boyunca çıkardığı dersleri dinleyebileceğiniz sohbeti kaçırmayın.
  58:42"
 • Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı #9 - Nasıl Yaptın Barış Tansever
  10.06.2021 09:40Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı #9 - Nasıl Yaptın Barış TanseverEmaar Square Mall’un katkılarıyla Mutfak Sanatları Akademisi kurucusu Mehmet Aksel, İstanbul’un simge restoranlarından Sunset'in sahibi Barış Tansever'i ağırlıyor. Konuya açılış prosedürleri ve konsept seçimiyle başlayan ve hem lezzet hem de ambiyans anlamında kaliteli bir deneyim sunmanın ciddi bir emek gerektirdiğini keşfedeceğiniz sohbet, ufuk açıyor. Bu bölümde, Sunset'in yeme – içme sektöründe 27 yıldır süren başarsının doğru zamanda doğru hamlelerle nasıl sürdürülebilir kıldığına şahit olacaksınız.
  42:43"
 • Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı? #8 - Nasıl Yaptın Cihan Bingöl? Mezzaluna
  03.06.2021 17:46Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı? #8 - Nasıl Yaptın Cihan Bingöl? MezzalunaEmaar Square Mall’un katkılarıyla Mutfak Sanatları Akademisi kurucusu Mehmet Aksel, Mezzaluna’yı Türkiye’ye getiren Cihan Bingöl’ü ağırlıyor. Bu keyfili sohbette, bir İtalyan restoranı olan Mezzaluna’nın marka olarak Cihan Bingöl’ün aklına neden ve nasıl düştüğünden, bugün hem şubeleşmiş hem de bulunduğu her şehrin en sevilen restoranlarından biri olma hikayesini bulacaksınız. Yeme – içme alanında yurt dışından bir markayı getirmenin ve başarıya ulaştırmanın eşsiz deneyime şahitlik etmek için bu bölümü kaçırmayın.
  63:39"
 • Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı? #7 - Lokasyon Seçiminde AVM'ler
  28.05.2021 16:02Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı? #7 - Lokasyon Seçiminde Avm'lerEmaar Square Mall’un katkılarıyla Mutfak Sanatları Akademisi kurucusu Mehmet Aksel, bu bölümde Emaar Türkiye CEO’su Feyzi Tecellioğlu ve Türkiye’de AVM lerin açıldığı ilk yıllardan itibaren danışmanlık yapan Avi Alkaş’ı ağırlıyor. Özellikle Yiyecek – içecek işletmeciliğine girmeye hazırlanan veya restorancılıkta ikinci lokasyonlarını açmaya hazırlananların mutlaka dinlemesi gereken bu sohbette, sektörün duayenleri tüm samimiyetleriyle lokasyon seçimininde Cadde mi AVM mi sorusuna yanıt arıyor. Bu seçimi günümüzde en doğru şekilde yapmak için gerekenleri avantajları ve dezavantajlarıyla açıkça ortaya koyuyor.
  63:19"
 • Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı? #6 - Müzik Seçimi
  20.05.2021 08:25Restoran Açmak Herkesin Harcı Mı? #6 - Müzik SeçimiEmaar Square Mall’un katkılarıyla, Mutfak Sanatları Akademisi kurucusu Mehmet Aksel ve Yiyecek İçecek İşletmeciliği danışmanı, sektörün duayen ismi Osman Serim bu bölümde, Barış Selimoğlu nam-ı diğer DJ Barthez’i ağırlıyor. Mekan ve yemeğe uygun doğru müzik seçiminin yanı sıra, telif hakları süreçlerine de değiniliyor. Müziğin ihmal edilmemesi gereken ve ses tesisatından ekipmana kadar bir işletmenin kuruluş aşamasında nasıl da profesyonelce ele alınması gerektiği ortaya konuyor.
  19:57"

EN YENİ BÖLÜMLER

icon_close
icon_close