Biraz bekleteceğiz...Bilgilerini kontrol ediyoruz.
icon_player_arrow_down
/radyolar/superfm

Radyo dinlemek için
ADBLOCK
eklentisini kapatıp sayfayı yenilemen gerekiyor.

TAMAM
icon_player_favorite ŞARKIYI FAVORİLERİNE EKLEMEK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAP.
icon_player_volume icon_player_mute

saniye sonra kapanacak.

HEMEN DİNLE

SADECE ÇİKOLATA

MSA İSTANBUL, DENİZ ÖZDAĞ

MSA’nın Podcast’i Sadece Çikolata’da derdimiz tabii ki çikolata.
Dünyanın lider kakao ve çikolata üreticilerinden Altınmarka’nın katkılarıyla hazırlanan bu seride, farklı disiplinlerden konuklarla çikolatayı konuştuğumuz keyifli sohbetler sizi bekliyor. Çekirdekten çikolataya üretim sürecinde izlenebilirliği ile başlıyor, profesyonel mutfaklarda aldığı yere bakıyor, tarihteki ve popüler kültürdeki anlamını konuşuyor, etnik mutfaklarda ve özel günlerde nasıl karşımıza çıktığını irdeliyor hatta sağlıkla ilişkisi aslında nedir diye soruyoruz.

Tüm Podcast Bölümleri

 • KAKAONUN PEŞİNDEN
  20.05.2022 10:00Kakaonun PeŞİndenDünyanın lider kakao ve çikolata üreticilerinden Altınmarka’nın katkılarıyla hazırlanan MSA’nın Podcast’i Sadece Çikolata’nın konuğu gastronomi yazarı Ebru Erke. Bu bölümde çikolatanın özü kakao meyvesinin yetiştiği bölgeye göre değişen varyasyonlarını, kuşaktan kuşağa aktarılan kültürünü, karakteristik tadım özelliklerini keşfediyoruz. “Bean to bar”, orijin çikolata kavramlarını irdeliyor, üretici gözünden bakarak dünyada ve Türkiye’deki gelişimini konuşuyoruz. Yemeğe olan ilgisini seyahatlerle derinleştiren Ebru Erke’nin Güney Amerika deneyimi, kakaonun yolculuğu konusunda ufkumuzu açacak, dinlediğimiz müthiş hikayeler meraklısına araştırma heyecanı katacak.
  30:41"
 • UZMANLIK ESERİ ÇİKOLATA
  13.05.2022 10:00Uzmanlik Eserİ ÇİkolataMSA’nın Podcast’i Sadece Çikolata’nın bu bölümünde kakaonun menşeine, çikolatanın ise uzmanlığına odaklanıyoruz. Konuğumuz Altınmarka’nın marka yöneticisi Selin Albayrak. Çekirdekten çikolataya üretim kapasitesi olan Türkiye’nin tek, dünyanın ise sayılı markalarından Altınmarka’nın neredeyse sevilen her çikolatanın arkasındaki isim olduğunu, tüketim tercihlerine ve gıda trendlerine adeta bir terzi özenine sahip 500’den fazla çikolata reçetesi ve inovatif yaklaşımla cevap verdiğini öğreniyoruz. Kakao ve çikolata üretiminde atıksız mutfak ne demek keşfediyor, önce çikolatanın geleceğini dert edinerek attıkları sürdürülebilirlik adımlarını dinliyoruz. Tüm bunları 26 yıllık deneyime sahip yerli bir markanın başarmasına tabii ki gururlanmadan geçemiyoruz. Çikolatanın perde arkasını işin uzmanını dinleyerek araladığımız bu harika sohbeti kaçırmayın.
  23:50"
 • FONKSİYONEL BESLENMEDE ÇİKOLATA
  06.05.2022 10:00Fonksİyonel Beslenmede ÇİkolataDünyanın lider kakao ve çikolata üreticilerinden Altınmarka’nın katkılarıyla hazırlanan MSA’nın Podcast’i Sadece Çikolata’nın yeni bölümünde çikolatayı bu sefer fonksiyonel beslenme açısından masaya yatırıyoruz. Konuğumuz fizyoloji profesörü Nazan Uysal Harzadın. “Polifenol” ifadesini sıkça duyacağınız bu sohbette çikolatanın içeriğine odaklanıyor, mucize gıda kakaoyu keşfediyoruz. Çikolata neden mutlu ediyor, uykumuzu nasıl iyileştirebiliyor, hatta tükettiğimizin aslında fermente bir ürün olduğunu öğreniyoruz. Kakao oranı yüksek bir çikolatanın kuru meyveler ve kuru yemişlerle nasıl fonksiyonel bir gıda haline gelebileceğine şahit oluyoruz. İyi yaşamak için doğru beslenmenin prensiplerini öğrenerek, çikolataya farklı bir yerden bakabileceğiniz bu faydalı sohbeti kaçırmayın.
  35:46"
 • KUTLAMALARIN EŞLİKÇİSİ ÇİKOLATA
  29.04.2022 10:00Kutlamalarin EŞlİkÇİsİ ÇİkolataDünyanın lider kakao ve çikolata üreticilerinden Altınmarka’nın katkılarıyla hazırlanan MSA’nın Podcast’i Sadece Çikolata’nın yeni bölümünde konuğumuz, yemek kültürü araştırmacısı ve yazarı Aylin Öney. Çikolatanın tarih boyunca adeta kendi geleneklerini oluşturduğunu keşfettiğimiz bu güzel sohbette, farklı kültürlerde de olsa hep mutlu günlerle ve kutlamalarla bağdaştırıldığını ilginç hikayeler eşliğinde öğreniyoruz. Ülkemizde çikolataya dair ilklere ve nostaljik mekanlara da saygı duruşu yaptıktan sonra, dünyanın farklı mutfaklarında, Şeflerin yemeklerindeki en sıra dışı örneklerini de birinci ağızdan dinleme şansına sahip oluyoruz.
  27:09"
 • YÜZ YILLIK MİRAS BAYLAN
  22.04.2022 10:00YÜz Yillik Mİras BaylanDünyanın lider kakao ve çikolata üreticilerinden Altınmarka’nın katkılarıyla hazırlanan MSA’nın Podcast’i Sadece Çikolata’da, 1923’ten beri İstanbul’un yaşayan en eski pastanesi, Cumhuriyet ile yaşıt Baylan’ın emektar ismi Ligor Sistrini’yi ağırlıyoruz. Baylan’ın kurucusu Harry Lenas’ı kendisinden dinlerken pastacılık vizyonuna hayran oluyoruz. Bir dönemin efsanesi Beyoğlu’nun simgelerinden Baylan rüyasına sayesinde ortak oluyoruz. Bay Ligor’un işine olan tutkusundan ise ilham alıyoruz.  Pek çok ilkin yanı sıra ilk madlen çikolatayı Türkiye’yle tanıştıran Baylan’ın tarihe tanıklık eden geçmişinde ve bugününde çikolatanın yerini konuşuyoruz. İstanbul için bir pastaneden çok daha fazlası olan markanın, hem geçmişini yaşatabilmesi hem de günümüze ayak uyduran yeniliklerini masal tadında dinleyebileceğiniz bu sohbeti kaçırmayın.
  29:15"
 • TARİH BOYUNCA ÇİKOLATA
  15.04.2022 10:00Tarİh Boyunca ÇİkolataDünyanın lider kakao ve çikolata üreticilerinden Altınmarka’nın katkılarıyla hazırlanan MSA’nın Podcast’i Sadece Çikolata’nın yeni bölümünde, özellikle yemek ve tarım sosyolojisi alanındaki çalışmalarıyla tanınan Prof. Dr. Zafer Yenal’ı ağırlıyoruz. Yüzyıllar önce kakaonun nasıl kullanıldığıyla başlıyor, hem gıda hem de sosyo-kültürel değerini inceliyor, aristokrasinin güç ve iktidar sembolü çikolatanın tarihsel sürecine gidiyoruz. Kakaonun çikolatalaşma sürecinde adım adım popülerleştiğine, günümüzdeki tutku-haz-lüks konumlandırmasına nasıl geldiğine şahit oluyoruz. Adeta bir zaman yolculuğu tadında, meraklısına ilginç bilgiler vaat eden ve çikolataya bambaşka bir yerden bakabileceğiniz bu harika sohbeti kaçırmayın.
  30:59"
 • PASTACILIĞIN KAHRAMANI ÇİKOLATA
  08.04.2022 10:00PastaciliĞin Kahramani ÇİkolataDünyanın lider kakao ve çikolata üreticilerinden Altınmarka’nın katkılarıyla hazırlanan MSA’nın Podcast’i Sadece Çikolata’nın ilk bölümünde, profesyonel mutfaklarda çikolatanın nasıl yer bulduğuna odaklanıyoruz. MSA mezunu bir pastacı ve dijital içerik üreticisi Deniz Özdağ, ilk bölümde MSA Eğitmen Şefi Deniz Ayrancı’yı ağırlıyor. Kaliteli bir ürün için çekirdekten çikolataya tüm üretim sürecinin izlenebilirliğini sorgulamanın öneminden başlayıp, pastacılıkta çikolatanın nasıl kullanıldığına uzanan bu sohbette, çikolatada uzmanlaşmanın pastacılık alanında fark yaratmaya açık fırsatlarla dolu bir alan olduğunun altı çiziliyor. Ayrıca adeta bir çikolata dersinin başlangıcı niteliğindeki değerli bilgileri de öğrenme fırsatı bulacak, konuya daha hakim olmak için hevesleneceksiniz.
  23:04"
 • Sadece Çikolata - MSA'nın Podcasti (Trailer)
  06.04.2022 16:00Sadece Çikolata - Msa'nın Podcasti (trailer)MSA’nın Podcast’i Sadece Çikolata’da derdimiz tabii ki çikolata. Dünyanın lider kakao ve çikolata üreticilerinden Altınmarka’nın katkılarıyla hazırlanan bu seride, farklı disiplinlerden konuklarla çikolatayı konuştuğumuz keyifli sohbetler sizi bekliyor. Çekirdekten çikolataya üretim sürecinde izlenebilirliği ile başlıyor, profesyonel mutfaklarda aldığı yere bakıyor, tarihteki ve popüler kültürdeki anlamını konuşuyor, etnik mutfaklarda ve özel günlerde nasıl karşımıza çıktığını irdeliyor hatta sağlıkla ilişkisi aslında nedir diye soruyoruz.
  00:42"

EN YENİ BÖLÜMLER

icon_close
icon_close