Biraz bekleteceğiz...Bilgilerini kontrol ediyoruz.
icon_player_arrow_down

Radyo dinlemek için
ADBLOCK
eklentisini kapatıp sayfayı yenilemen gerekiyor.

TAMAM
icon_player_favorite ŞARKIYI FAVORİLERİNE EKLEMEK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAP.
icon_player_volume icon_player_mute
OYUN SONA ERDİ! SIRADAKİ ŞARKIYI SEÇMEK İÇİN TAKİPTE KAL
KAPAT
OYUN BAŞLADI! SIRADAKİ ŞARKIYI SEN SEÇ HEMEN KATIL!
SIRADAKİ ŞARKIYI SEN SEÇ RADYONUN KONTROLÜ SENDE! NASIL OYNANIR?
 • Canlı yayında dinlemek istediğin şarkıları ateşle! Listede yukarı taşı.
 • Canlı yayında dinlemek istemediğin şarkıları dondur! Listede aşağı at.
 • Oyun sonuna kadar yeniden kazanacağın haklarınla mücadeleye devam et.
 • Canlı yayında çalacakları sen belirle. En sevdiğin şarkılar radyonda çalsın.
SIRADAKİ ŞARKI
Your Love Kate Linn
SOHBETE KATIL
HAKLARIN
x10
YENİ HAK İÇİN KALAN SÜRE
SOHBETE KATIL icon_close

  saniye sonra kapanacak.

  HEMEN DİNLE

  YAZDIK AMA OKUMADINIZ

  DADANİZM

  Dadanizm, ilgi duyduğu her şeye sırılsıklam dadanan, bağımsız bir popüler kültür platformu. Müzikten sinemaya, modadan teknolojiye dadanırken türler arası ayrım yapmasak da odağımızda hep yazmak oldu. Ama sonra bir baktık ki -yani zaten işlerin böyle
  gelişeceğini çoktan anlamıştık- işitsel ve görsel içerikler yazıya göre daha fazla öne çıkmaya başlamış. Bu yayın serisinde de ''yazdık ama okumadınız'' derken trip atmıyoruz aslında: Bu yeni içerik formüllerinin popülerliğini kabul ediyoruz diyelim. (Nasıl, efkarımızı gizleyebildik mi?)
  Ve madem istediniz artık sitedeki güncel konular hakkında bir de uzun uzun konuşacağız. Çünkü dadanmak bunu gerektirir.

  Tüm Podcast Bölümleri

  • Yazdık Ama Okumadınız #5 - Sönmeyen nostalji ateşi
   20.05.2021 13:02Yazdık Ama Okumadınız #5 - Sönmeyen nostalji ateşi20 yaş mı, 20'li yaşlar mı derken kendimizi yine nostaljinin peşinde geçmişe doğru hızlı adımlarla koşmaya çalışırken bulduk. Popüler kültürün nostalji sevdası yeni değil ama krizler çağıyla birlikte yükselen bu nostalji sevdası, pandeminin belirsizlikleriyle birlikte daha çok yayılmaya başladı hayatımıza. Geçmişin sıcak kollarında, insanı rahatlatan bir şeyler var neticede. Dadanizm ekibi adına Seden Mestan ve İris Işık, hülyalı hülyalı uzaklara bakarak geçmişi yad ediyorlar. 
   29:34"
  • Yazdık Ama Okumadınız #4 - Karantinayı romantikleştirme sevdası ve acı gerçekler
   12.05.2021 14:59Yazdık Ama Okumadınız #4 - Karantinayı romantikleştirme sevdası ve acı gerçeklerGeçen sene pandemi ve peşinde gelen karantina süreciyle birlikte içinde bulunduğumuz şaşkınlık ve panik halinin bir tür içerik stratejisine dönüştüğüne şahit olmuştuk. Karantinanın romantikleştirildiği bir dönemden bahsediyoruz. Toksik pozitifliğin de tadına varmıştık. Bu yeni 'tam' kapanmayla beraber gördük ki, değişen bir şey yok hayatlarımızda. Bilhassa karantinayı fırsata çevirme konusunda. ''Yazdık ama okumadınız'' diyerek neredeyse trip atan Dadanizm ekibi, bu sefer yeni karantina hallerini tartışıyor. 
   24:41"
  • Yazdık Ama Okumadınız #3 - Amerikan tarihiyle yüzleşen ve türlü kayıpların yasını yaşatan filmleriyle 93. Oscar Ödülleri
   22.04.2021 13:55Yazdık Ama Okumadınız #3 - Amerikan tarihiyle yüzleşen ve türlü kayıpların yasını yaşatan filmleriyle 93. Oscar ÖdülleriOscar Ödülleri, pandemiye kafa tutarcasına düzenlenen bir törenle 25 Nisan gecesi sahiplerini bulacak. Dadanizm ekibi de tören öncesi ısınma turları atarken Amerikan rüyasını tersyüz eden, geçmiş hatalarla yüzleşen ve belli temalarda kesişen aday filmler eşliğinde Akademi cephesinde olup bitenleri değerlendiriyor. Elbette favori filmlerine güzellemeler yaparak… Bu bölümde ise söz Seden Mestan ve Zeynep Naz İnansal’da.  
   49:38"
  • Yazdık Ama Okumadınız #2 - İdeal Kadının Ötesinde, Kendi Olmanın Peşinde
   15.04.2021 11:00Yazdık Ama Okumadınız #2 - İdeal Kadının Ötesinde, Kendi Olmanın Peşindeİdeal kadın tanımlamalarının o boğucu gölgesi altında, kadınlar arasında bitmeyen bir kıyaslama… Kimin daha iyi olduğuna dair tartışmalar devam ederken kadınlar da günlük hayatlarında türlü umulmadık mücadelelerin ortasında buluyor kendilerini. Dadanizm ekibi, Yazdık Ama Okumadınız adlı podcast serisinin ikinci bölümünde, ideal kadın tanımlamalarından uzakta, kendin olabilmenin neden önemli olduğunu konuşuyor, dertleşiyor.
   24:59"
  • Yazdık Ama Okumadınız #1 - NFT Alemlerinin Baş Döndüren Hızı
   08.04.2021 11:00Yazdık Ama Okumadınız #1 - NFT Alemlerinin Baş Döndüren HızıNFT neydi? NFT bir ihtimaldi… Dijital alemdeki üretimlere de ‘gerçekten’ sahip olabileceğimizin bir göstergesiydi. Evet, birkaç hafta içinde bir sanat eserinin öncülüğünde NFT de baş döndüren bir hızla yükselişe geçti. Dadanizm ekibi, Yazdık Ama Okumadınız adlı podcast serisinin bu ilk bölümünde, işte bu hızlı yükselişi yakalamaya çalışıyor.
   23:40"

  EN YENİ BÖLÜMLER

  icon_close
  icon_close