Biraz bekleteceğiz...Bilgilerini kontrol ediyoruz.
player_minimize
btn_menu_close Emrah Karaduman
Samsun doğumlu, Türk prodüktör ve besteci.

Gerçek Adı: Emrah Karaduman
Doğum Yeri: Samsun

Hakkında:
- Ajda Pekkan, Murat Boz, Demet Akalın, Bengü, Mustafa Sandal, Sinan Akçıl ve Hande Yener gibi birçok isimle çalıştı.
- Sezen Aksu şarkılarına yaptığı remikslerle büyük beğeni topladı.
saniye sonra kapanacak.
Morten Harket, Magne Furuholmen ve Paal Waaktaar'dan oluşan Norveçli müzik grubu.

Hakkında:
- 1980'lerde ünlenen topluluk, 1990'ların başında dağıldıktan sonra, 2000'lerin başında, daha olgun bir müzik tarzıyla tekrar bir araya geldi.
- A-ha en büyük ticari başarısını 1985'deki ilk albümleri Hunting High and Low ile elde etti. Albüm, Billboard listelerinde 15. sıraya yükseldi.
- Albümdeki "Take on Me" şarkısı bir Grammy Ödülü kazandı ve topluluk En İyi Yeni Sanatçı ödülüne aday gösterildi.
- Grup 1994'de tarzlarında ciddi bir olgunlaşmaya işaret eden ancak ticari bir başarısızlık olan Memorial Beach albümünün ardından geçici bir dağılma evresi yaşadı, aynı yıl dünya çapında 26 milyon albüm satmıştı. Bu dönemde grubun üyeleri bağımsız çalışmalarına ağırlık verdiler. 1998'de Oslo'da gerçekleşen Nobel Ödül Töreni'nde bir konser verdikten sonra tekrar bir araya gelen grup, ilk albümlerinin kayıtları için stüdyoya girdi.
- 2000 yılında da uzun bir aradan sonra çıkardıkları ilk albüm olan Minor Earth Major Sky piyasaya çıktı. Bu tarihe gelindiğinde grubun 36 milyon albümü satılmıştı. Buna ek olarak 10 milyonun üzerinde single satılmıştı.
- 2002'de grup yedinci stüdyo albümü olan Lifelines'ı çıkardı. 2005'de ağırlıklı olarak analog müzik aletleriyle kaydedilen Analogue çıktı.
- 9 stüdyo albümleri Foot of the Mountain, 19 Ağustos 2009'da piyasaya çıktı ve grubun ilk döneminde tanındığı synth-pop tarzına bir dönüşü simgeliyordu.

İlk Albüm: Hunting High and Low

Sanatçının Albümleri

Sanatçıyı Dinleyebileceğin Radyolar

Benzer Sanatçılar