Biraz bekleteceğiz...Bilgilerini kontrol ediyoruz.
icon_player_arrow_down

Radyo dinlemek için
ADBLOCK
eklentisini kapatıp sayfayı yenilemen gerekiyor.

TAMAM
icon_player_favorite ŞARKIYI FAVORİLERİNE EKLEMEK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAP.
icon_player_volume icon_player_mute

saniye sonra kapanacak.

Michael Jackson

MICHAEL JACKSON

King of Pop olarak da nitelendirilen, 1958 doğumlu Amerikalı pop sanatçısı.

Gerçek Adı: Michael Joseph Jackson
Doğum Yeri: Indiana, Amerika
Doğum Tarihi: 29 Ağustos 1958

Hakkında:
- Kardeşleriyle beraber "Jackson 5"ı oluşturduğunda Michael henüz beş yaşındaydı. Grubun en küçük üyesi olan Michael Jackson, 1970'lerin en popüler şarkıcı starlarından biri, yalnızken ise 1980'lerin en büyük pop starıydı.
- 11 yaşında Motown etiketiyle solo çıkışını yaptı. Ardı ardına gelen dört hit parçasından ilki 'I Want You Back' ile göze batmaya başladı ve asıl başarısını 1971'deki 'Got to Be There' ile yakaladı. Ardından 1972 tarihli yenilenmiş 'Rockin' Robin' ve 'Ben' geldi.
- Jackson 1979 solo kariyerine, 'Off the Wall' ile geri döndü. Albümün diğer hitleri ise, 'She's Out of My Life', 'Don't Stop 'til You Get Enough' isimlerini taşıyordu.
- 1982'deki 'Thriller' müzikal bir fenomen oldu. Tüm zamanların en büyük albümlerinden biri olan albüm; sadece Amerika'da 20 milyon sattı ve aralarında "Billie Jean" ve "Beat It" isimli hitlerinin de bulunduğu yedi Top 10 hit'i çıkardı. Jackson, bu albümüyle şubat 1984’te Grammy ödülünün sekiz dalda sahibi oldu.
- Bir sonraki albümü 'Bad' 1987 yılında çıktı. Amerika'da altı milyon satan albümün çıkışının hemen ardından Jackson, albümü destekleyen bir dünya turnesine çıktı. Albümden çıkan yedi single'dan altısı Top 10 hit'i olurken bunlardan sadece beş tanesi bir numaraya kadar yükselebildi.
- 1991'de Michael Jackson büyük bir reklam / tanıtım kampanyasıyla gelen 'Dangerous'la geri döndü. 1992 yılının ortalarına doğru yaklaşık dört milyon satan albümden 'Black and White', 'Remember the Time', 'In the Closet' ve 'Jam' gibi hit'ler çıktı. Jackson, bu albümün arkasından ikinci dünya turuna çıktı. 1992'de Avrupa'da başlayan turne 1993 yılına kadar sürdü.
- 1996 yılında 'History' adlı albümünün tanıtımı için dünya turnesine Jackson, 1997 yılında da konserlerine devam etti. Bu sırada ''Blood on the Dancefloor - HIStory in the Mix' adlı albümünü piyasaya sürdü ve bu kasette 5 yeni şarkı ve 8 remix yer aldı. Albüm kısa sürede Avrupa'da 1 numara oldu ve en çok satan remix albümü oldu.
- 1997'den itibaren çocuklar için yardım konserlerinde yer aldı.
- 2001'de Jackson, 6 yıldan sonra ilk kez uzun albümü Invincible'ı çıkardı. Albüm Amerika'da çift-platin satış sertifikası kazandı.
- 2009 yılında Michael Jackson 'This Is It' adlı bir konser vereceğini duyurdu. Konser biletleri 3 haftadan az bir süre içinde satıldı. Aynı yıl içinde Michael Jackson'ın hayatını kaybetmesi sonucu konser gerçekleşemedi.

İlk Albüm: Got to Be There
İlk Single: Got to Be There

Michael Jackson Albümleri

ŞU AN ÇALAN SANATÇILAR

 • Süper FM
  Süper FMSüper FM
 • Riton
  Metro FMRiton
  icon_go
 • Paco Versailles
  Joy FMPaco Versailles
 • Jabbar
  JoyTürkJabbar
  icon_go
 • Ayla Algan
  RetroTurkAyla Algan
  icon_go
 • Ludovico Einaudi
  Borusan KlasikLudovico Einaudi
icon_close
icon_close