Biraz bekleteceğiz...Bilgilerini kontrol ediyoruz.
player_minimize
btn_menu_close Pascal Nouma / Kadir Çöpdemir
Beşiktaş’ın yıldız futbolcularından Pascal Nouma ve Türkiye’nin önemli radyocuları arasında yer alan başarılı sunucu, oyuncu Kadir Çöpdemir “Ara Gaz” programıyla hafta içi her gün 06:30 – 09:20 saatleri arasında sevenlerine Metro FM aracılığıyla sesleniyor.

Pascal Nouma ve Kadir Çöpdemir, Metro FM’deki “Ara Gaz” programında, her sabah işe gidiş trafiğinin en yoğun olduğu saatlerde, güncel konular üzerine konuşacak ve olayları kendilerine özgü tarzlarıyla yorumluyorlar.
saniye sonra kapanacak.
Perihan Önder Ridder
Perihan Önder Ridder (1960- ) yeni kuşak kadın bestecilerimiz arasında müzik bilim çalışmalarıyla da dikkat çekmiştir.

Müzik bilim araştırmaları kapsamında, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde halk müziği derlemeleri yapan Önder, Türk bestecilerinin yapıtlarına eğilen analiz çalışmalarıyla bestecilik temelini geliştirmiştir. Analizleri arasında Saygun’un üç yaylılar dördülü ve Rey’in yedi parçadan oluşan piyano albümü vardır. 1978’de “Kavakta Turna Sesi Var” adlı yapıtıyla İzmir Devlet Konservatuarı’nın yarışmasında ikincilik ödülü, 1981’de Atatürk’ün 100. Doğum Yılı nedeniyle TRT’nin düzenlediği yarışmada mansiyon, 1989’da TRT’nin düzenlediği yarışmada “yaylı çalgılar orkestrası için” yapıtıyla mansiyon, Eczacıbaşı yarışmasında ikincilik.

Benzer Sanatçılar

icon_fikirFİKRİNİ BİZİMLE PAYLAŞMAK İSTER MİSİN? icon_close
KATILIMIN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ! icon_close