Biraz bekleteceğiz...Bilgilerini kontrol ediyoruz.
icon_player_arrow_down

Radyo dinlemek için
ADBLOCK
eklentisini kapatıp sayfayı yenilemen gerekiyor.

TAMAM
icon_player_favorite ŞARKIYI FAVORİLERİNE EKLEMEK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAP.
icon_player_volume icon_player_mute
OYUN SONA ERDİ! SIRADAKİ ŞARKIYI SEÇMEK İÇİN TAKİPTE KAL
KAPAT
OYUN BAŞLADI! SIRADAKİ ŞARKIYI SEN SEÇ HEMEN KATIL!
SIRADAKİ ŞARKIYI SEN SEÇ RADYONUN KONTROLÜ SENDE! NASIL OYNANIR?
 • Canlı yayında dinlemek istediğin şarkıları ateşle! Listede yukarı taşı.
 • Canlı yayında dinlemek istemediğin şarkıları dondur! Listede aşağı at.
 • Oyun sonuna kadar yeniden kazanacağın haklarınla mücadeleye devam et.
 • Canlı yayında çalacakları sen belirle. En sevdiğin şarkılar radyonda çalsın.
SIRADAKİ ŞARKI
Your Love Kate Linn
SOHBETE KATIL
HAKLARIN
x10
YENİ HAK İÇİN KALAN SÜRE
SOHBETE KATIL icon_close
  JoyTurk
  saniye sonra kapanacak.
  HEMEN DİNLE

  EYVAH CEO DOĞURUYOR!

  MURAT YEŞİLDERE

  Hoş geldin sevgili dinleyen, Ben Murat Yeşildere! Eyvah CEO Doğuruyor kitabının yazarı, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği aktivisti ve kadrolu podcaster olarak buradayım. Türkiye’nin ilk 0 cinsiyet eşitliği garantili podcast kanalı Eyvah CEO Doğuruyor’da birbirinden başarılı kadın liderlerle birlikte toplumsal cinsiyet eşitliğine hep birlikte çözümler aramaya var mısın?

  Tüm Podcast Bölümleri

  • Gila Benmayor’a göre yönetim birimlerinde cinsiyet eşitliğinin önemi: “Kadınların duyarlılığına her alanda ihtiyacımız var.”
   17.01.2022 10:30Gila Benmayor’a göre yönetim birimlerinde cinsiyet eşitliğinin önemi: “Kadınların duyarlılığına her alanda ihtiyacımız var.”Eyvah CEO Doğuruyor!’un bu haftaki bölümünde gazeteci ve köşe yazarı Gila Benmayor’u konuk ettim. Araştırmacı gazeteci kimliğiyle ekonomik ve sosyal alanlarda şahit olduğu toplumsal cinsiyet eşitsizliği örneklerini konuştuk. Türkiye’deki kadın hareketinin özellikle genç erkekler tarafından benimsenmesi gerektiğini vurgulayan sevgili Gila Benmayor’a bu ufuk açıcı sohbet için çok teşekkür ediyorum. 
   43:28"
  • Canan Güllü'nün toplumsal cinsiyet eşitliği anektodu: “Eşitliği dilde değil eylemde ve yaşam alanlarında hayata geçirmemiz gerekiyor.”
   10.01.2022 09:33Canan Güllü'nün toplumsal cinsiyet eşitliği anektodu: “Eşitliği dilde değil eylemde ve yaşam alanlarında hayata geçirmemiz gerekiyor.”Eyvah CEO Doğuruyor!’da bu hafta kadın hakları savunucusu ve organizatör Canan Güllü’yü ağırladım. Başkanı olduğu Türkiye Kadın Hakları federasyonunun yürüttüğü projelerin ışığında cinsiyet eşitsizliğinin günlük hayattaki birebir yansımalarını ele aldık. Eşitliğin dilde değil eylemde ve yaşam alanlarında hayata geçmesi gerektiğini savunan Canan Güllü’ye bu kıymetli sohbet için çok teşekkür ediyorum!
   47:08"
  • Meral Akşener ile Günlük Hayatta, Siyasette ve Eğitimde Eşitsizlik: “Ahlakın cinsiyet üzerinden tanımlanması çok yanlış!"
   04.01.2022 14:25Meral Akşener ile Günlük Hayatta, Siyasette ve Eğitimde Eşitsizlik: “Ahlakın cinsiyet üzerinden tanımlanması çok yanlış!"Eyvah CEO Doğuruyor!’da bu hafta İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i ağırladım. Öğretmenlikten gelen ve hayatın her alanında gençlere dokunabilme gayretiyle enerjisini ve mesaisini harcayan Meral Akşener ile Türkiye’nin dününü bugününü, değişen siyasi tutumla beraber ortaya çıkan fırsat eşitsizliğini, İstanbul Sözleşmesi’ni, eğitimi ve geleceğimizi masaya yatırdık. Sevgili Meral Akşener’e değerli zamanını ve görüşlerini bizlerle paylaştığı için çok teşekkür ederim.
   58:32"
  • Ece Temelkuran ile toplumsal değişimlerde insani sorumluluk: “Zerafet ve nezaket olduğu sürece her dönüşüm konuşulabilir.”
   29.12.2021 12:49Ece Temelkuran ile toplumsal değişimlerde insani sorumluluk: “Zerafet ve nezaket olduğu sürece her dönüşüm konuşulabilir.”Eyvah CEO Doğuruyor’un yeni bölümünde, hayatı sıfatlarla değil fiillerle anlatmak isteyen yazar ve gazeteci Ece Temelkuran ile birlikteydik. Yeni kitabı “Kalpsiz Bir Dünya’ya İnat Hep Beraber”den alıntılarla oldukça zengin geçen sohbetimizde; iklim krizinden cinsiyet eşitsizliğine, global çağın temel sorunlarına siyasi perspektiften bakma fırsatı bulduk. Bu keyifli ve ufuk açıcı sohbet için sevgili Ece Temelkuran’a çok teşekkür ediyorum.
   47:39"
  • Evrim Kuran ile Ayrımcılık kavramına kültürel bakış : "Herkes bildiği acının yanında kalmak istiyor."
   20.12.2021 11:06Evrim Kuran ile Ayrımcılık kavramına kültürel bakış : "Herkes bildiği acının yanında kalmak istiyor."Eyvah CEO Doğuruyor'un yeni bölümünde eşitlik kapsamındaki çalışmalarıyla tanıdığımız kuşak araştırmacısı yazar Evrim Kuran ile birlikteydik. Ayrımcılık kavramını derinlemesine incelediğimiz yeni bölümde bu durumun kültürel sebeplerini, toplum ve kültür eksenindeki tüm yansımalarını yeniden keşfettik. Yepyeni bakış açıları geliştirmemi sağlayan Evrim Kuran'a teşekkürler!
   55:42"
  • Prof. Dr. Şengül Hablemitoğlu’nun cinsiyet eşitliği perspektifi: “Erkeklerin ataerkil avantajlarından taviz vermesi gerekiyor.”
   27.11.2021 17:22Prof. Dr. Şengül Hablemitoğlu’nun cinsiyet eşitliği perspektifi: “Erkeklerin ataerkil avantajlarından taviz vermesi gerekiyor.”Eyvah CEO Doğuruyor!’un bu haftaki konuğu, değerli akademisyen ve yazar Prof. Dr. Şengül Hablemitoğlu oldu. “En güçlü sosyal hareket, kadın hareketidir!” diyerek güçlü bir başlangıç yaptığımız bu bölümümüzde; anne olmayı, lider olmayı, feminist olmayı ve toplumsal cinsiyet eşitliği için teorik değil; pratik olmayı masaya yatırdık. Dolu dolu geçen bu keyifli sohbeti kaçırmayın! 
   58:05"
  • Canan Özsoy ile Farklı Sektörler, Aynı Eşitsizlikler: "Bir kadın olarak her zaman işimden daha fazlasını yaptım."
   01.11.2021 10:23Canan Özsoy ile Farklı Sektörler, Aynı Eşitsizlikler: "Bir kadın olarak her zaman işimden daha fazlasını yaptım."General Electric Türkiye Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Canan Özsoy ile gerçekleştirdiğimiz sohbetimizde, İstanbul'dan Milwaukee'ye uzanan kariyer yolculuğunda karşılaştığı cinsiyet ayrımcılıkları üzerine konuştuk. İş dünyasında kadın istihdamını engelleyen durumları, hane içi sorumlulukların iş hayatına etkisini ve cam tavan sendromunu Canan'ın deneyimleriyle birlikte inceledik.
   55:40"
  • Berna Öztınaz ile "İmkansızlıklar" ve İş Hayatında Kadın: "Eşitsizliğe Maruz Kalmak, Kadının Değerini Eksiltmez!"
   11.10.2021 12:04Berna Öztınaz ile "İmkansızlıklar" ve İş Hayatında Kadın: "Eşitsizliğe Maruz Kalmak, Kadının Değerini Eksiltmez!"PERYÖN Eski Başkanı, EAPM Yönetim Kurulu Üyesi ve İnsan Kaynakları Yöneticisi Berna Öztınaz ile günümüz dünyasını; dijital dönüşüm, yeni nesil liderlik ve toplumsal cinsiyet eşitliği ekseninde inceledik. Kadınların iş hayatında karşılaştığı sözde imkansızlıklardan, pandeminin liderleri ve liderliği nasıl etkilediğine pek çok konuyu ele aldığımız sohbetimizde, empatinin önemine sıklıkla dikkat çektik.
   45:05"
  • Şirin Mine Kılıç ile Yönetimde, Girişimcilikte ve Sporda Kadın: "Normalleşmiş olumsuzluklara birilerinin itiraz etmesi gerekiyor."
   27.09.2021 11:00Şirin Mine Kılıç ile Yönetimde, Girişimcilikte ve Sporda Kadın: "Normalleşmiş olumsuzluklara birilerinin itiraz etmesi gerekiyor."İBB Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkan Vekili Şirin Mine Kılıç ile kadınların yer aldığı  her sektörde karşılaştığı  "cam tavan sendromlarına" değindik. Maraton koşularından bürokrasiye, siyasetten iş dünyasına gerçek hikayeler ve samimi tespitler ile gerçekleştirdiğimiz sohbetimiz, kapsayıcı bir geleceğin önemini  gözler önüne serdi.
   51:29"
  • Özlem Gürses ile Hayat, Özgürlük ve Medya Üzerine: "Gezegen, daha dişil bir çağa geçiyor!"
   17.09.2021 11:07Özlem Gürses ile Hayat, Özgürlük ve Medya Üzerine: "Gezegen, daha dişil bir çağa geçiyor!"Eyvah CEO Doğuruyor'un bu bölümünde Gazeteci, Sunucu, İletişim Uzmanı ve YouTuber Özlem Gürses ile bir araya geldik. Özlem ile birlikte Türkiye'de ve dünyada toplumsal cinsiyet eşitliğine medya başta olmak üzere farklı sektörlerden bakış açılarıyla yaklaştık. Başarı, özgürlük, yaşamak ve pozitif yaklaşımın önemini sanata, kitaplara, filmlere ve sohbete renk katan anılara da değinerek birlikte inceledik.
   47:18"
  • Emine Erdem'in toplumsal cinsiyet eşitliği formülü: "Kadına yeter ki fırsat verilsin."
   13.09.2021 11:16Emine Erdem'in toplumsal cinsiyet eşitliği formülü: "Kadına yeter ki fırsat verilsin."Eyvah CEO Doğuruyor'un bu haftaki konuğu KAGİDER Yönetim Kurulu Başkanı Emine Erdem oldu. Kadınların toplumsal yaşamda karşılaştığı engeller hakkında farklı perspektiflerden birçok çözüm önerisi olan Emine Erdem ile sürdürülebilirlikten girişimciliğe, kültürden istihdama birçok konuyu istatistikler ve güncel vakalar ışığında ele aldık. Emine Erdem'in analizleriyle birlikte, kadınların karar mekanizmalarında daha fazla yer aldığında ve istihdam fırsatı sağlandığında refah seviyesini önemli ölçüde artıracaklarından bir kez daha emin olduk.
   50:00"
  • Buse Naz Çakıroğlu ile Sporda Kadın Olmak: "Attığımız adımlar asla unutulmayacak."
   01.09.2021 12:19Buse Naz Çakıroğlu ile Sporda Kadın Olmak: "Attığımız adımlar asla unutulmayacak."2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları Sinek Sıklet Boks kategorisinde ülkemize gümüş madalya kazandıran milli sporcumuz Buse Naz Çakıroğlu ile sporda kadın olmak üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Sporun, sporcuların ve spor camiasında cinsiyet eşitliğinin önemine değindiğimiz konuşmamızda, gelecekte olması ve yapılması gerekenleri ayrıca ele aldık. Genç sporculara ilham veren bir rol model olan Buse Naz ile başarının getirdiği sorumluluklardan ve Tokyo Olimpiyat Oyunları'ndan sonraki yolculuğuna kadar farklı ilgi çekici konulara değindik.
   35:28"
  • Selen Kocabaş'ın "çoklu" kariyerinde başarılı yolculuğu: “O saçlarımın kesilmesi gerekiyordu.”
   27.08.2021 14:23Selen Kocabaş'ın "çoklu" kariyerinde başarılı yolculuğu: “O saçlarımın kesilmesi gerekiyordu.”Eyvah CEO Doğuruyor’un bu haftaki konuğu, başarılı iş insanı, değerli dostum, Selen Kocabaş oldu. Yaptığı işe duyduğu tutkuyla başarılı bir kariyer yolculuğu yaratan Selen Kocabaş ile iş hayatında kadınlar arasındaki dayanışmanın değerine değindik. Kadınların her anlamda kendilerine daha fazla güvenmesinin öneminden bahsederken, iş hayatında cinsiyet eşitliği için yapılması gerekenleri farklı örneklerle ele aldık.
   44:07"
  • Ahu Özyurt ile Dünyada Toplumsal Cinsiyet Eşitliği: "Daha yapacak çok işimiz var."
   19.08.2021 13:01Ahu Özyurt ile Dünyada Toplumsal Cinsiyet Eşitliği: "Daha yapacak çok işimiz var."Gazeteci, sunucu ve yazar Ahu Özyurt, toplumsal cinsiyet eşitliğine dair sektörel ve küresel bazdaki değerlendirmelerini Eyvah CEO Doğuruyor'da paylaştı. Ahu Özyurt ile birlikte günümüzde toplumsal cinsiyet eşitliğinin önemine değinirken; konu özelinde yapılan ve yapılmayan çalışmaları değerlendirdik. Dünyadan Türkiye'ye, toplumsal cinsiyet eşitliğinin güncel durumunu "cam tavan sendromu" ve "ücret eşitsizliği" gibi kavramların ışığında ele aldık.
   48:15"
  • Gamze Cizreli ile girişimcilik ve toplumsal cinsiyet eşitliği: “Kadınlar kalıpları yıkarsa önlerinde kimse duramaz.”
   09.08.2021 13:27Gamze Cizreli ile girişimcilik ve toplumsal cinsiyet eşitliği: “Kadınlar kalıpları yıkarsa önlerinde kimse duramaz.”Türkiye’nin en başarılı girişimcilerinden Gamze Cizreli ile girişimciliği farklı konu başlıkları kapsamında ele aldık. Gamze Cizreli, toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin girişimci kadınların karşısına çıkardığı engelleri, kendi hayatından da örnekler vererek anlattı. Bu engelleri atlatmak için girişimcilik alanında toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanmasının önemine değinen Gamze Cizreli, toplumsal bakış açısının değişmesi için çok kıymetli önerilerini de paylaştı.
   42:02"
  • Deniz Ülke Arıboğan ile Dünden Bugüne Toplumsal Cinsiyet Eşitliği
   17.07.2021 09:37Deniz Ülke Arıboğan ile Dünden Bugüne Toplumsal Cinsiyet EşitliğiTürkiye'nin ve dünyanın alanında önemli akademisyenlerinden, Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan ile sanayi devriminin başlangıcından bugüne; toplumsal cinsiyet rolleri ve siyasetin yakın ilişkisini, kadın istihdamını ve kadınların iş dünyasına katılımını birçok farklı konu başlığı altında ele aldık. Kapsayıcı ve adil bir gelecek için neler yapılması gerektiğini tartışırken, tarihi değiştiren önemli olaylara da değindik.
   47:04"
  • Ümit Boyner ile Toplumsal Cinsiyet Eşitliği: "Kadın Haklarına Bakış Açınız, İnsan Haklarına Bakış Açınızdır."
   09.07.2021 19:21Ümit Boyner ile Toplumsal Cinsiyet Eşitliği: "Kadın Haklarına Bakış Açınız, İnsan Haklarına Bakış Açınızdır."Türkiye'nin değerli iş insanlarından, sivil toplum gönüllüsü, aynı zamanda da toplumsal cinsiyet eşitliği aktivisti Ümit Boyner ile bilinçsiz ön yargıların hayatlarımızı nasıl yönettiğinden, düşünce ve iletişimde kapsayıcılığın önemine kadar pek çok konu üzerine kapsamlı bir sohbet gerçekleştirdik. Ümit Boyner; pozitif ayrımcılık, demokrasi, insan hakları ve daha birçok başlık altında, objektif ve çözüm odaklı fikirlerini paylaştı.
   45:12"
  • Ufuk Tarhan ile Toplumsal Cinsiyet Eşitliğine Fütüristik Bir Bakış
   02.07.2021 11:51Ufuk Tarhan ile Toplumsal Cinsiyet Eşitliğine Fütüristik Bir BakışTürkiye’nin ve dünyanın en önemli fütüristlerinden, kıymetli dostum Ufuk Tarhan ile birlikte, bugünün toplumsal cinsiyet eşitliği sorunlarının yarın da olmaması için neler yapmamız gerektiğini konuştuk. Kadının gücüne her zaman inanan ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması adına radikal adımlar atmaktan çekinmeyen Ufuk Tarhan, yazılmasına tam destek olduğu ilham veren kadınların hikayelerini samimi bir dille anlattı.
   44:21"
  • Leyla Alaton ile Toplumsal Cinsiyet Eşitliği: “Akıllı erkek feminist olur.”
   25.06.2021 06:02Leyla Alaton ile Toplumsal Cinsiyet Eşitliği: “Akıllı erkek feminist olur.”Eyvah CEO Doğuruyor’un ilk konuğu, başarılı iş insanı, değerli dostum Leyla Alaton oldu. Türkiye’nin en değerli liderlerinden biri olan Leyla Alaton, kendi başarı yolculuğundaki ilham verici hikayesini Eyvah CEO Doğuruyor'da benimle paylaştı. Toplumsal Cinsiyet Eşitliğine inanan ve harekete geçmek için motivasyon arayan herkesi bu değerli sohbeti dinlemeye davet ediyorum!
   44:47"

  EN YENİ BÖLÜMLER

  icon_close
  icon_close