Biraz bekleteceğiz...Bilgilerini kontrol ediyoruz.
icon_player_arrow_down
/radyolar/superfm

Radyo dinlemek için
ADBLOCK
eklentisini kapatıp sayfayı yenilemen gerekiyor.

TAMAM
icon_player_favorite ŞARKIYI FAVORİLERİNE EKLEMEK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAP.
icon_player_volume icon_player_mute

Süper FM
saniye sonra kapanacak.

HEMEN DİNLE

EYVAH CEO DOĞURUYOR!

MURAT YEŞİLDERE

Hoş geldin sevgili dinleyen, Ben Murat Yeşildere! Eyvah CEO Doğuruyor kitabının yazarı, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği aktivisti ve kadrolu podcaster olarak buradayım. Türkiye’nin ilk 0 cinsiyet eşitliği garantili podcast kanalı Eyvah CEO Doğuruyor’da birbirinden başarılı kadın liderlerle birlikte toplumsal cinsiyet eşitliğine hep birlikte çözümler aramaya var mısın?

Tüm Podcast Bölümleri

 • Gülser Corat: "Eğer yapay zekâ ile çalışan ürünler bu konulara dikkat etmezlerse, toplumsal cinsiyet eşitliği alanındaki ilerlemelerin bir kısmını kaybedebiliriz."
  10.05.2024 17:00Gülser Corat: "eğer Yapay Zekâ Ile çalışan ürünler Bu Konulara Dikkat Etmezlerse, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Alanındaki Ilerlemelerin Bir Kısmını Kaybedebiliriz."

  Eyvah CEO Doğuruyor!'un yeni bölümünde konuğum, UNESCO'nun Cinsiyet Eşitliği Direktörü olarak uzun yıllar boyunca görev yapan ve günümüzde de kurucusu olduğu No Bias AI? ile yapay zekânın ön yargılarına odaklanan Gülser Corat oldu. 

  UNESCO’nun geçmişten bugüne toplumsal cinsiyet eşitliği çalışmalarını, günümüzdeki yapay zekâ ürünlerinin bu anlamda dikkat etmesi gerekenleri, teknoloji şirketlerindeki eşitsizlikleri ve çok daha fazlasını kapsayan ilham dolu bir sohbet gerçekleştirdik. 

  Katılımı için kendisine çok teşekkür ediyorum. 

  46:12"
 • Esra Bezircioğlu: "Kadınlar güçlü, ayakları üstünde durdukları noktada gücüne güç katıyorlar, çünkü başarıyla besleniyorlar."
  25.04.2024 13:54Esra Bezircioğlu: "kadınlar Güçlü, Ayakları üstünde Durdukları Noktada Gücüne Güç Katıyorlar, çünkü Başarıyla Besleniyorlar."

  Eyvah CEO Doğuruyor!'un yeni bölümünde KAGİDER Başkanı Esra Bezircioğlu konuğum oldu. Kadın girişimci olarak sektördeki ilk yıllarında karşılaştığı zorluklardan Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında nüfusun %50’sini oluşturan kadınların istihdam ve girişimcilik alanlarında yetersiz kalan katılım ve temsiliyet oranlarına uzanan sohbetimizde eşitlikçi yaklaşımların ve eğitimin öneminden bahsettik.
  Katılımı için kendisine çok teşekkür ediyorum.

  38:25"
 • Begüm Mutuş: "Günümüzde halen kadınlar genellikle erkeklerden daha az yetkin olarak görülüyor ve bu da ldierlikteki cinsiyet farkının nedenlerinden biri."
  26.03.2024 10:35Begüm Mutuş: "günümüzde Halen Kadınlar Genellikle Erkeklerden Daha Az Yetkin Olarak Görülüyor Ve Bu Da Ldierlikteki Cinsiyet Farkının Nedenlerinden Biri."

  Eyvah CEO Doğuruyor!'un yeni bölümünde Yıldız Holding Kadın Platformu Elçisi ve Kamu İlişkileri Genel Müdürü Begüm Mutuş konuğum oldu. 

  Yıldız Holding’in fırsat eşitliği girişimlerini konuşarak başladığımız sohbetimizde 1950’lerde çalışma hayatındaki kadınlara biçilen sekreter rolünün zaman içerisinde uğradığı değişime değindik ve lider pozisyonları için hâlen devam eden ön yargılardan bahsettik. 

  İlham verici paylaşımları için kendisine çok teşekkür ediyorum.

  38:28"
 • Derya Matraş: "Kadınların gördükleri sınırların aslında büyük bir bölümünün kendi kendimize koyduğumuz sınırlar olduğunu düşünüyorum."
  14.03.2024 13:58Derya Matraş: "kadınların Gördükleri Sınırların Aslında Büyük Bir Bölümünün Kendi Kendimize Koyduğumuz Sınırlar Olduğunu Düşünüyorum."

  Eyvah CEO Doğuruyor!'un yeni bölümünde Meta’nın Birleşik Krallık, Kuzey Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölge Başkanı Derya Matraş'la bir araya geldik.

  Kariyeri ve dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden Meta’daki serüveniyle ilham veren Matraş, teknoloji alanında kadın çalışan oranını artırmak için aşmamız gereken ön yargılardan bahsetti ve bu amaç doğrultusunda Meta’nın gündemlerini ve kişisel deneyimlerini paylaştı. 

  Katılımı ve değerli görüşleri için kendisine teşekkür ediyor, her bölümde kapsayıcılığa ve eşitliğe ilham veren konuklarımın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü bir kez daha kutluyorum!  #InspireInclusion #DünyaKadınlarGünü #GenderEquality

  33:16"
 • Esin Aydıngöz: "İlham benim hayattan kaçışım gibi bir şey. Ne zaman enerjimi bir şeye vermek istemesem içime müzik doğuyor."
  29.02.2024 16:05Esin Aydıngöz: "İlham Benim Hayattan Kaçışım Gibi Bir şey. Ne Zaman Enerjimi Bir şeye Vermek Istemesem Içime Müzik Doğuyor."

  Eyvah CEO Doğuruyor!'un yeni bölümünde Grammy Adayı Besteci ve Orkestra Şefi Esin Aydıngöz konuğum oldu. Grammy adaylığını öğrendiği ilk anı, 2 ayda 50 ülkeyi keşfetme fırsatı bulduğu Disney Pixar Coco turnesi deneyimini, ilham verici hayallerinin gerçeğe dönüşme serüvenini, Birleşmiş Milletler'in 8 Mart Dünya Kadınlar Günü projesindeki katkılarını ve çok daha fazlasını konuştuk. Katılımı ve değerli görüşleri için kendisine teşekkür ediyorum.

  31:24"
 • Ayşe Kaşıkırık: "Yerel seçimlerde kadın adaylara çok fazla baskı var. Pes etmeyin diye ısrarla eğitimlerde söylüyorum."
  08.02.2024 11:00Ayşe Kaşıkırık: "yerel Seçimlerde Kadın Adaylara çok Fazla Baskı Var. Pes Etmeyin Diye ısrarla Eğitimlerde Söylüyorum."

  Eyvah CEO Doğuruyor!'un yeni bölümünde Küresel Eşitlik ve Kapsayıcılık Ağı Derneği Kurucu Ortağı Ayşe Kaşıkırık konuğum oldu. Yerel siyasetteki eşitsizlikleri, yaklaşan yerel seçimlerde KA.DER'in kadın muhtar adayı sayısını artırmak için yaptığı çalışmaları, kadın adayların erkek adaylardan ve toplumdan gördüğü baskıları ve çok daha fazlasını konuştuk. Katılımı ve değerli görüşleri için kendisine teşekkür ediyorum.

  35:45"
 • Dilan Bozyel: “Cinsiyetler özelindeki konulardan önce birer insan olarak eşit olduğumuzun farkına varalım, çünkü henüz daha buradayız.”
  12.01.2024 13:18Dilan Bozyel: “cinsiyetler özelindeki Konulardan önce Birer Insan Olarak Eşit Olduğumuzun Farkına Varalım, çünkü Henüz Daha Buradayız.”

  Eyvah CEO Doğuruyor’un yeni bölümünde fotoğraf sanatçısı Dilan Bozyel konuğum oldu. Bilinçsiz ön yargıları yaratan sebepleri, “fazla düşündüğü” konuları, kendi alanında tecrübelerin getirdiği filtreleri, bir fotoğrafçı olarak toplumsal cinsiyet eşitliği adına gözlemlerini ve bu kavrama bakış açısını direkt kendisinden dinledik, ilham aldık! Katılımı ve değerli görüşleri için kendisine teşekkür ediyorum.

  49:21"
 • Pınar Özkent: "Cici kızlığa karşıyım; düşünen, sorgulayan ve haddini aşan kadınlar olması gerektiğini her yerde vurguluyorum."
  26.12.2023 09:47Pınar Özkent: "cici Kızlığa Karşıyım; Düşünen, Sorgulayan Ve Haddini Aşan Kadınlar Olması Gerektiğini Her Yerde Vurguluyorum."

  Eyvah CEO Doğuruyor!'un yeni bölümünde kariyer mentoru ve Haddini Aş Kulübü'nün kurucusu Pınar Özkent ile birlikteydik. Haddini aşmanın ne demek olduğunu, cam tavanları kırmanın gerekliliğini ve önemini, teknoloji alanında kadınların karşılaştığı eşitsizlikleri, zihinlerdeki duvarları ve bilinçsiz ön yargıları konuştuk. Değerli görüşlerini zaman ayırıp bizlerle paylaştığı için kendisine teşekkür ediyorum.

  28:41"
 • Nurcan Akad: "Bütün kadın mücadelelerin hedef kitlesi erkekler olmalı."
  01.11.2023 17:19Nurcan Akad: "bütün Kadın Mücadelelerin Hedef Kitlesi Erkekler Olmalı."

  Eyvah CEO Doğuruyor!'un yeni bölümünde; Türkiye'de ulusal gazeteler alanında ilk kadın genel yayın yönetmeni olan, Zarakol İletişim Genel Müdürü ve gazeteci Nurcan Akad ile birlikteydik. Baskılara ve ön yargılara rağmen pes etmemeyi, erkeklerin iktidarı paylaşma korkusunu, medyadaki kadınlara yönelik cinsiyetçi dili ve kriz anlarında ses çıkarmanın, dayanışmanın ve hatta "bağırma"nın önemini konuştuk. Değerli görüşlerini zaman ayırıp bizlerle paylaştığı için kendisine teşekkür ediyorum.

  40:18"
 • Nurcan Akad: "Bütün kadın mücadelelerinin hedef kitlesi erkekler olmalı."
  01.11.2023 17:19Nurcan Akad: "bütün Kadın Mücadelelerinin Hedef Kitlesi Erkekler Olmalı."

  Eyvah CEO Doğuruyor!'un yeni bölümünde; Türkiye'de ulusal gazeteler alanında ilk kadın genel yayın yönetmeni olan, Zarakol İletişim Genel Müdürü ve gazeteci Nurcan Akad ile birlikteydik. Baskılara ve ön yargılara rağmen pes etmemeyi, erkeklerin iktidarı paylaşma korkusunu, medyadaki kadınlara yönelik cinsiyetçi dili ve kriz anlarında ses çıkarmanın, dayanışmanın ve hatta "bağırma"nın önemini konuştuk. Değerli görüşlerini zaman ayırıp bizlerle paylaştığı için kendisine teşekkür ediyorum.

  40:18"

EN YENİ BÖLÜMLER

icon_close
icon_close