Biraz bekleteceğiz...Bilgilerini kontrol ediyoruz.
icon_player_arrow_down

Radyo dinlemek için
ADBLOCK
eklentisini kapatıp sayfayı yenilemen gerekiyor.

TAMAM
icon_player_favorite ŞARKIYI FAVORİLERİNE EKLEMEK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAP.
icon_player_volume icon_player_mute
Olmuşum Leyla Buray
Sen güneşin doğuşu gibi, bekledim sabaha kadar
Sen ilacı her çilenin, gel sormadan
Yandım bir bakışla, bu nasıl endam?
Aldı aklımı, o gözlerin derya
Ah, ben hasretinden olmuşum leyla
Bu ne davet? Durdu kalbim; böyle mi sevda?
Al beni, al, yüreğine sar; dönsün devran
Belki yalan, belki masal; hiç aldırmam
Yaz satır satır, al şu kaderimi eline, döndüm deliye
Ben kapılmadım kimseye böylesine, oldun hediye
Yandım bir bakışla, bu nasıl endam?
Aldı aklımı, o gözlerin derya
Yandım bir bakışla, bu nasıl endam?
Aldı aklımı, o gözlerin derya
Ah, ben hasretinden olmuşum leyla
Bu ne davet? Durdu kalbim; böyle mi sevda?
Yok ki bi' tarifi, sanki uzunca bi' tatil aşk böyle
Gel tabii, yârim, ver elini, pek de bi' narin
Yaz satır satır, al şu kaderimi eline, döndüm deliye
Ben kapılmadım kimseye böylesine, oldun hediye
Yandım bir bakışla, bu nasıl endam?
Aldı aklımı, o gözlerin derya
Ah, ben hasretinden olmuşum leyla
Bu ne davet? Durdu kalbim; böyle mi sevda?
OYUN SONA ERDİ! SIRADAKİ ŞARKIYI SEÇMEK İÇİN TAKİPTE KAL
KAPAT
OYUN BAŞLADI! SIRADAKİ ŞARKIYI SEN SEÇ HEMEN KATIL!
SIRADAKİ ŞARKIYI SEN SEÇ RADYONUN KONTROLÜ SENDE! NASIL OYNANIR?
 • Canlı yayında dinlemek istediğin şarkıları ateşle! Listede yukarı taşı.
 • Canlı yayında dinlemek istemediğin şarkıları dondur! Listede aşağı at.
 • Oyun sonuna kadar yeniden kazanacağın haklarınla mücadeleye devam et.
 • Canlı yayında çalacakları sen belirle. En sevdiğin şarkılar radyonda çalsın.
SIRADAKİ ŞARKI
Your Love Kate Linn
SOHBETE KATIL
HAKLARIN
x10
YENİ HAK İÇİN KALAN SÜRE
SOHBETE KATIL icon_close

  saniye sonra kapanacak.

  HEMEN DİNLE

  DEĞİŞİM MUTFAKTA BAŞLAR

  MSA İSTANBUL, ELİF ERGU

  Daha iyi bir gelecek için artık değişime ihtiyacımız var.
  Peki biz birey olarak bu değişimin nasıl bir parçası olabiliriz? Ya da nereden başlayabiliriz? Geliştirdiği doğaya ve gıdaya saygı duyan teknolojilerle çözümün bir parçası olan Grundig’in katkılarıyla hazırlanan MSA’nın Podcast’i “Değişim Mutfakta Başlar’da bu sorulara pek çok farklı alandan yanıt aranıyor. Gazeteci Elif Ergu’nun moderatörlüğünde birbirinden değerli konuklarla gerçekleştirilen sohbetler, dinleyicilerin ufkunu açıp ilk adımı atmak için cesaretlendiriyor.

  Tüm Podcast Bölümleri

  • DOĞANIN GELECEĞİNE DEĞER KATAN ÇÖZÜMLER
   25.03.2022 07:00DOĞANIN GELECEĞİNE DEĞER KATAN ÇÖZÜMLERGeliştirdiği doğaya ve gıdaya saygı duyan teknolojilerle çözümün bir parçası olan Grundig’in katkılarıyla hazırlanan MSA’nın Podcast’i “Değişim Mutfakta Başlar”da  Elif Ergu’nun konuğu doğa gözlemcisi, yazar, editör ve belgeselci Hüseyin Çağlar İnce. Sürdürülebilir turizmi masaya yatırarak başlayan sohbette, ortaya konulan gerçekler ve  yapılabileceklere dair verilen örnekler, protesto etmenin ötesine geçerek değer katan çözümler geliştirmenin yollarını keşfetmemizi sağlıyor. Deniz -  güneş - kum üçgenine sıkışmış turizm anlayışının, Anadolu’nun sahip olduğu biyoçeşitliliği ön plana çıkararak nasıl değer kazanacağını, misafir ve coğrafya arasında bağ kurulabildiğinde bireylerin de sağduyulu tercihler yapabileceğini dinliyoruz. Dünyanın geleceği için adım atabilme motivasyonunun doğayı gerçekten tanımaktan geçtiğini öğrenip, bu anlamda çocuklar ve gençlerle yapılan çalışmalara da kulak verebileceğiniz bu harika bölümü kaçırmayın.
   36:20"
  • YEREL ÜRETİMİN İLHAM VEREN KADINLARI
   11.03.2022 07:00YEREL ÜRETİMİN İLHAM VEREN KADINLARIGeliştirdiği doğaya ve gıdaya saygı duyan teknolojilerle çözümün bir parçası olan Grundig’in katkılarıyla hazırlanan MSA’nın Podcast’i “Değişim Mutfakta Başlar”ın bu bölümünde yerel üretici konusu masaya yatırılıyor. Elif Ergu’nun konukları, kurumsal hayattan sonra yeni nesil bir çiftçi olarak Eli Belinde markasını kuran, kuşkonmaz üreticisi Aslı Aksoy ve sosyal bilimler ve yemek tarihi üzerine çalışan bir akademisyen, Kadın Üreticiden platformunun danışmanı aynı zamanda da bir gıda mühendisi Kübra Sultan Yüzüncüyıl. Bakış açıları, çalışmaları ve ürettikleriyle kadın emeğine değer katan hikayelerindeki adanmışlığı dinlerken hem kendi hayatlarında hem de bulundukları bölgelerde yarattıkları değişime şahit oluyoruz. Günümüzün en büyük sorunlarından gıdanın adaletsiz dağılımının çözümüne destek olmak, önce kendi evimizden başlayarak karbon ayak izimizi azaltmanın ilk adımını atmak için,  tüketimi alışkanlıklarımızı bağ kurmaya, kaynağını sorgulamaya ve yerel olana yöneltecek şekilde motive eden bu harika sohbeti kaçırmayın.
   36:20"
  • TEKNOLOJİ HAYATI NASIL DEĞİŞTİRİYOR?
   04.03.2022 10:41TEKNOLOJİ HAYATI NASIL DEĞİŞTİRİYOR?Geliştirdiği doğaya ve gıdaya saygı duyan teknolojilerle çözümün bir parçası olan Grundig'in katkılarıyla hazırlanan MSA'nın Podcast'i "Değişim Mutfakta Başlar" da Elif Ergu'nun bu bölümde konuğu, teknoloji yazarı Timur Akkurt. Topraktan evlerimize kadar geniş bir çerçevede gerçekleşen sohbette, önce günümüzün en önemli sorunlarından gıda tedariğinin çözümüne yönelik geliştirilen tarım teknolojileri  ve bunların doğaya ne kadar saygılı olduğuna değiniliyor. Pandemi süreciyle birlikte evlerdeki tüketimin çok daha önemli hale geldiğine dikkat çekiliyor. Evin kalbi mutfağa yönelik sunulan ürünlerin evde üretmeyi motive ederken zamanı da verimli kıldığını dinliyoruz. Teknoloji tercihlerinin günlük hayatımızdaki karbon ayak izimizi azaltmaya yönelik çabasını öğrenerek umutlanıyoruz. Sonsuz seçeneklere rağmen ihtiyaçtan fazlasını tüketmemenin, teknolojiye akıllı yatırımların yapılması gerektiğini vurgulayan bu keyifli sohbet, bireylere dünyanın geleceği için atılacak küçük adımlardan birinin daha yolunu gösteriyor.
   34:11"
  • DEĞİŞİMİ KENDİNDEN BAŞLATAN BİR LİDER
   25.02.2022 07:00DEĞİŞİMİ KENDİNDEN BAŞLATAN BİR LİDERGeliştirdiği doğaya ve gıdaya saygı duyan teknolojilerle çözümün bir parçası olan Grundig’in katkılarıyla hazırlanan MSA’nın Podcast’i “Değişim Mutfakta Başlar” ın bu bölümünde Elif Ergu’nun konuğu Arçelik CEO’su Hakan Bulgurlu. İklim krizine karşı sorumlu duruşuyla öne çıkan bir lider olan Hakan Bulgurlu’dan önce kendi hayatındaki dönüşümü, birey olarak attığı adımları dinliyoruz. Everest’e tırmanışından sonra yaşadığı değişimi samimiyetle dile getiriyor, deneyimini mümkün olduğunca fazla kişiye ulaştırarak farkındalık yaratmayı amaçladığı “Tehlikeli Tırmanış” kitabıyla sıra dışı CEO profili dışındaki kimliğini ortaya koyuyor. Arçelik’in sürdürülebilirlik alanında sektörde lider olmasının ardında tüm markalarıyla gıda israfı, enerji ve su tasarrufuna odaklanan teknojileri olduğunu görüyor, bu sayede hem şirketlerin hem de tüketicilerin karbon ayak izini azaltmaya çalıştıklarına şahit oluyoruz. Bilime olan güven sayesinde iklim kriziyle mücadele için yapılan yatırımların arttığına ve başarının artık dünyanın geleceğine yönelik atılan adımlarla ölçüleceğine dikkat çekerek umut veren bu sohbeti kaçırmayın.
   31:31"
  • GIDA İSRAFININ ETKİLERİ – CEMRE TORUN
   18.02.2022 00:00GIDA İSRAFININ ETKİLERİ – CEMRE TORUNGeliştirdiği doğaya ve gıdaya saygı duyan teknolojilerle çözümün bir parçası olan Grundig’in katkılarıyla hazırlanan MSA’nın Podcast’i “Değişim Mutfakta Başlar” ın yeni bölümünde Elif Ergu, konuklarıyla gıda israfını farklı aktörler açısından masaya yatırıyor. Yemek yazarı ve danışman Cemre Torun, hem restoranlar hem de bireyler anlamında gıda israfının dünyaya nasıl bir iz bıraktığını anlatıyor. Evlerimizde bireysel olarak atabileceğimiz küçük adımlara değinirken sadece gıda israfı değil sürdürülebilir bir yaşam ve geleceğimizi bugünden atacağımız adımların nasıl değiştireceğine dair konulara ışık tutuyor. Gıda israfını önlemede restoranların alması gereken önlemler konusuna değinirken yurt dışında ve Türkiye’de restoranların atıksız mutfak için nasıl adımlar attıklarını anlatıyor.
   36:52"
  • GIDA İSRAFININ ETKİLERİ – OLCAY SİLAHLI
   18.02.2022 00:00GIDA İSRAFININ ETKİLERİ – OLCAY SİLAHLIGeliştirdiği doğaya ve gıdaya saygı duyan teknolojilerle çözümün bir parçası olan Grundig’in katkılarıyla hazırlanan MSA’nın Podcast’i “Değişim Mutfakta Başlar” ın yeni bölümünde Elif Ergu, konuklarıyla gıda israfını farklı aktörler açısından masaya yatırıyor. Gıda israfını önlemek amacıyla yola çıkan teknoloji girişimi Fazla Gıda’nın kurucularından Olcay Silahlı ise özel ve kamu kurumları bazındaki toplu gıda tüketimlerinde sorunun yerine odaklı çözüm sistemlerini vurguluyor, yeşil ekonomi konusunda ufkumuzu açıyor.
   42:01"
  • GIDANIN GELECEĞİ: ARICILIK
   11.02.2022 07:00GIDANIN GELECEĞİ: ARICILIKGeliştirdiği doğaya ve gıdaya saygı duyan teknolojilerle çözümün bir parçası olan Grundig’in katkılarıyla hazırlanan MSA’nın Podcast’i “Değişim Mutfakta Başlar” ın yeni bölümünün konusu, gıdanın geleceğinin en önemli aktörlerinden arılar ve iklim krizinden en yakından etkilenen alanlardan biri arıcılık.  Gazeteci Elif Ergu’nun, Fethiye bölgesinden örnek bir girişimci olarak gösterilen arıcı Beyza Yavuz ile gerçekleştirdiği bu sohbette, Türkiye'de özellikle son 2 yıldır yaşanan bal kıtlığına dikkat çekiliyor, yapılması gereken düzenlemelerin altı çiziliyor. Dünyada üretiminden çok tüketilen bir gıda olan balın, artık suni formadaki satışının mümkün olmasıyla birlikte tüketici olarak etiket okumanın önemi bir kez daha ortaya çıkıyor. Arıcılığın ardındaki, önce arıların ve tabiki insan emeğinin meşakatli sürecini dinleyince, artık siz de bal tüketimine bambaşka bir yerden bakacak, bu şifalı gıdayı saygıyla tüketeceksiniz. 
   38:07"
  • ZİHİN DEĞİŞMEDEN BEDEN DEĞİŞİR Mİ?
   04.02.2022 06:55ZİHİN DEĞİŞMEDEN BEDEN DEĞİŞİR Mİ?Geliştirdiği doğaya ve gıdaya saygı duyan teknolojilerle  çözümün bir parçası olan Grundig'in katkılarıyla hazırlanan MSA'nın Podcast'i "Değişim Mutfakta Başlar'ın bu sürpriz bölümünde, gazeteci Elif Ergu beslenmenin bedene etkisinin ardında bakmak için zihin mimarı ve yazar Piraye Erdoğan'ı ağırlıyor. "Zihin Değişmeden Beden Değişir mi?" sorusundan yola çıkan ufkumuzu açacak bu güzel sohbeti dinlerken, doğru beslenme motivasyonun aslında kendine değer vermekten geçtiğini, iyi yaşamaya karar vermenin ve bunu sürdürülebilir kılmanın bir zihin dönüşümü sonucu olduğunu keşfediyoruz. Daha fazlası için bölümün tamamını Karnaval.com, Karnaval App, Spotify ve Apple'dan dinleyebilirsiniz. #msaistanbul #msaninpodcastleri #grundigturkiye #degisimmutfaktabaslar @grundigturkiye @karnavalcom
   29:48"
  • DOĞRU BESLEN İYİ YAŞA
   04.02.2022 06:50DOĞRU BESLEN İYİ YAŞAGeliştirdiği doğaya ve gıdaya saygı duyan teknolojilerle çözümün bir parçası olan Grundig’in katkılarıyla hazırlanan MSA’nın Podcast’i “Değişim Mutfakta Başlar’ın yeni bölümü "Doğru Beslen İyi Yaşa"’da, daha iyi yaşamak için beslenme anlamında neyi nereden başlayarak değiştirmeliyizi masaya yatırıyoruz. Gazeteci Elif Ergu’nun konukları Amerikan Hastanesi Fonksiyonel Tıp Bölümü Başkanı İrem Ergün ve MSA Yönetici Ortağı Sitare Baras ile gerçekleştirdiği bu sohbet, fonksiyonel beslenme anlayışının sürdürülebilirliğini irdeleyip, doğru gıda bilgisinin temel eğitim olarak çocukluk döneminde hayata girmesinin neleri iyileştirebileceğini ortaya koyuyor. Daha fazlası için bölümün tamamını Karnaval.com, Karnaval App, Spotify ve Apple’dan dinleye bilirsiniz. #msaistanbul #msaninpodcastleri #grundigturkiye #degisimmutfaktabaslar @grundigturkiye @karnavalcom
   53:27"
  • TRENDLER YEME İÇME DENEYİMİNİ NASIL DEĞİŞTİRİYOR?
   28.01.2022 07:00TRENDLER YEME İÇME DENEYİMİNİ NASIL DEĞİŞTİRİYOR?Geliştirdiği doğaya ve gıdaya saygı duyan teknolojilerle  çözümün bir parçası olan Grundig’in katkılarıyla hazırlanan MSA’nın Podcast’i “Değişim Mutfakta Başlar’ın ilk bölümü Trendler Yeme İçme Deneyimini Nasıl Değiştiriyor’da  Elif Ergu’nun konuğu; deneyim tasarımları üreten i - AM İstanbul’un kurucu ortağı Emre Kuzlu. Değişimi yeme-içme deneyimleri ekseninde ele alan bu sohbette, pandemi gibi küresel dinamiklerin, dijitalleşme ve teknoloji gibi makro trendlerin, metaverse gibi hayatımıza ani bir giriş yapan kavramların hem sektör hem de bireyler anlamında farklı eğilimleri ve konseptleri nasıl ortaya çıkardığını dinliyoruz. Yeni jenerasyonun iklim krizine duyarlılık ve sürdürülebilirlik kavramlarına olan ilgisini öğrenirken, daha iyi bir gelecek için siz bugün neyi değiştireceksiniz? diyoruz.
   37:21"

  EN YENİ BÖLÜMLER

  icon_close
  icon_close