Biraz bekleteceğiz...Bilgilerini kontrol ediyoruz.
icon_player_arrow_down
icon_player_favorite ŞARKIYI FAVORİLERİNE EKLEMEK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAP.
icon_player_volume icon_player_mute
SANA DOĞRU BORA DURAN
Buralardan geçiyordum seni gördüm vay vay vay
Artık aşktan kaçıyordum geri döndüm hay hay hay
Sordum kimdi bu güzellik insan olamaz
Öldüm sanki cennet böyle güzel olamaz

Yürüyorum sana doğru
Görüyorsan bana doğru
Gel birazcık sola doğru
Seviyorsan bana doğru
Aşkın zehir olsa bile doldur içeyim

Sordum kimdi bu güzellik insan olamaz

Öldüm sanki cennet böyle güzel olamaz

Yürüyorum sana doğru
Görüyorsan bana doğru
Gel birazcık sola doğru
Seviyorsan bana doğru

Yürüyorum sana doğru
Görüyorsan bana doğru
Gel birazcık sola doğru
Seviyorsan bana doğru
saniye sonra kapanacak.
CANLI RADYO

BURCUNUZU BU HAFTA NELER BEKLİYOR!

Astrolog Ferhan Akçidem, burçları her hafta Pazartesi sabahları Süper FM’de Geveze’nin Oyunu’nda anlatıyor...

19-25 KASIM 2018 HAFTASI BURÇ YORUMLARI

Bu haftanın öne çıkan etkileşimlerine göz atarsak; 23 Kasım 2018 tarihinde İkizler burcunda bir Dolunay gerçekleşiyor. Dolunay’lar belli süreç ve konuların sonuna işaret ederler, yeni başlangıçlar öncesinde ayağımıza dolanan, bizi aşağıya çeken, sıkıntılı ve sorunlu konuların ortaya çıkmasını, görünür olmasını sağlar. Bizler de bireysel olarak bu meseleleri çözümleyerek yolumuza devam etmek üzere karşımıza çıkabilecek şans ve fırsatları değerlendirmek üzere hareket ederiz. Astrolojik olarak Ay duygusal akışımızı ve Güneş te mantığımızı ortaya koyar. Dolunay zamanları duyguların ve mantığın arasındaki çekişmeye maruz kaldığımız için kendimizi huzursuz hissedebilir, kararlarımızı sorgulama eğilimi duyabiliriz.

İkizler burcu iletişim ve bilgi ile alakalıdır. Yöneticisi Merkür, fikir ve düşüncelerimizi ortaya koyma şeklimizi temsil eder. Ticaret, medya, satış pazarlama alanları, yakın çevremiz, eğitim, iletişim, seyahatler, zihinsel aktivite ve yetenekler, bilgi teknolojileri, dijital ve benzeri konular İkizler burcunun alanına girer. Burada bir dolunay gerçekleşiyor olması burç bağımsız olarak bu alanlarda gelişmeleri karşımıza çıkaracak bir haftayı işaret ediyor.

Dolunay 23 Kasım’da saat 08:39 da gerçekleşiyor. Bu anın haritasında yükselen burç Yay burcudur. Dolayısıyla yukarıda saydığımız ticaret, anlaşmalar, sözleşmeler, iletişim trafiği, bilgi alışverişi konularına ilave olarak, felsefi konuları, bilgide derine inmeyi, medya, yayıncılık, yurt dışı ve yabancılarla bağlantılı alanları, Turizmi, göçleri, mülteci sorunlarını daha fazla duyacağız ya da gündemimize alacağız diyebilirim. Yükselen derecesinde İkizler burcunu yöneten Merkür’ün yer alıyor olması ancak retro durumda bulunması, bilgi ve iletişimlerde daha öncesinde yapılan anlaşmalarda, bilgi alışverişlerinde yaşanan ve çözülmemiş konu ve olayların tekrar gündeme gelebileceğini ifade ediyor. Özellikle Haziran – Ağustos 2018 döneminde karşımıza çıkan konuların bir tekrarı bu defa kesin çözüm için karşımıza çıkabilir. Yükselen de yer alan Yay burcu yöneticisi Jüpiter’in Güneş ile kavuşum halinde olması ise harika bir gelişme çünkü alınacak yeni kararların büyük bir felsefi vizyon içermesini, yapılacak anlaşmaların daha bereketli ve sağlam hale gelebileceğini ifade ediyor. Ancak tutamayacağımız sözler vermek, hedefleri ve çitayı çok yükseğe konumlandırmak oldukça zararlı sonuçlar doğurabilir, her iki burcun da kararsız ve değişken yapısı sebebiyle karar almakta zorlanabilir, sık fikir değişikliğine gidebiliriz. Bunun yanı sıra dolunay zamanı transit Mars’ın Balık burcundan sert etkileşim yapıyor olması, duygusal iniş çıkışları, kolay dağılıp vazgeçmeyi, koy verme eğiliminde olmayı, mücadelen çabuk vazgeçebileceğimizi ifade ediyor, aldanma, aldatılma ve kandırılmalara karşı da uyanık olmamızda fayda var. Burçlar bazında haftayı değerlendirirsek;

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ BURÇLARI

İkizler Dolunay’ı ile birlikte yakın çevremize ve eğitimlere odaklanıyoruz sevgili Koç’lar. Yakın çevremizle yaşadığımız sıkıntılı ve sorunlu konular varsa bu hafta çözümlemek adına uygun bir haftadayız. Bir süredir devam eden bir eğitim varsa ve kendimize faydasız buluyorsak bunu da neticelendirmekte fayda olacaktır. Hafta başında yurt dışı ve yabancılarla bağlantılı alanlarda, medya ve yayıncılık konularında süregelen işlerimizde bazı zorlanmalar, kararsızlıklar ve ikilemler canımızı biraz sıkabilir ama üstesinden geleceğimiz etkiler de yer alıyor. Seyahat trafiğimiz de yine bu hafta yoğunlaşabilir. Ancak bunun yanı sıra sağlığımıza da çok dikkat etmemiz gereken bir haftadayız.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA BURÇLARI

İkizler Dolunay’ı ile birlikte maddi konularımıza odaklanıyoruz sevgili Boğa’lar. Maddi konularda gereksiz harcamaları ya da masrafları kısmak, borçları kapatmak, maliyetlerimizi düzenlemek üzere uygun bir haftadayız ve destek yolda diyebilirim. Haber beklediğimiz bir alacak, dava, miras, nafaka ya da benzeri konularda güzel gelişmeler, kredi başvurularımız varsa olumlu sonuçlar elde edebiliriz. Ancak bu masrafları düzenlerken sosyal çevremiz ve arkadaşlık ortamlarımızda girişeceğimiz organizasyonların ek masraflar ortaya çıkarmamasına dikkat etmeli, kimseye kefil olmamalı ve borç vermemeliyiz. Giden para gelmeyebilir.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER BURÇLARI

Burcumuzda gerçekleşecek Dolunay’la birlikte kendimize odaklanıyoruz sevgili İkizler. Hayatımızda kendimize koyduğumuz yaşam hedeflerini gerçekleştirmek konusunda bizi aşağıda çeken sıkıntı ve sorunlarımızı çözmek üzere kararlar alacağımız, harekete geçeceğimiz bir haftadayız. Ancak bu kararları uygulamaya koymak adına Merkür’ün retro durumda yer alması sebebiyle acele etmemekte fayda var, sık karar değiştirebilir, doğruyu bulmakta zorlanabiliriz. Bu hafta ayrıca kariyerimizdeki belirsizlikler bizi biraz rahatsız edebilir, ikili ilişkilerimize yansıyabilir. Kariyerimizde bir değişime gitmek ya da aşk ve ilişkilerimizde yolunda gitmeyen konular varsa neticelendirmek içinde yine 07 Aralık sonrasını beklemekte fayda olacaktır.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ

İkizler Dolunay’ı ile birlikte gizli saklı arkamızdan dönen işler ve gizli düşmanlarımıza odaklanıyoruz sevgili Yengeç’ler. İş yerimizde gündelik işlerimizde tempomuz yükselebilir, üzerimizdeki sorumluluklar aratabilir ve arkamızdan iş çeviren gizli düşmanlarımızın komplolarını fark edebilir, kendimizi temize çıkarmak üzere ekstra efor sarf etmemiz gerekebilir. Yurt dışı ve yabancılarla bağlantılı alanlarda, eğitim ve yayıncılık konularında bu etkiyi daha fazla hissedebiliriz. Bu durum sağlık anlamında da hem fiziki hem de ruhsal sağlığımızı bozabilir, canımızın sıkılmasına yol açabilir. Ancak hiç merak etmeyin, tüm bu sıkıntı ve sorunların üstesinden gelebileceğimiz yardımları da alıyoruz. Bu sebeple işyerimizle ilgili alanlarda ani kararlar almamakta, süreçleri biraz zaman bırakmakta fayda olacaktır.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN BURÇLARI

İkizler Dolunay’ı ile birlikte sosyal çevre ve arkadaşlıklarımızla, aşk ve ilişkilerimiz arasında ikilemde kalabiliriz, dengeyi bulmada zorlanabiliriz. Çocuğumuz varsa onun eğitimi ile alakalı konularda ek sorumluluklar almamız gerekebilir, masraflarımız artabilir. Yine bu hafta yeni ve farklı sosyal ortamlara katılmak, mevcut ortamlarımızda bize artık bir şey katmadığını düşündüğümüz ortamlardan uzaklaşmak yönünde etkiler ortaya çıkabilir. Bir ilişkimiz yoksa yine güzel bir aşk fırsatı bu dolunay zamanı karşımıza çıkabilir ancak bu ilişkiyi resmileştirmeden önce 07 Aralık’ta Merkür’ün ileri harekete geçmesini beklemek ve öyle karar vermek daha doğru olacaktır.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK BURÇLARI

İkizler Dolunay’ı ile birlikte kariyerimiz ve evimiz arasındaki dengeyi bulmaya çalışacağız sevgili Başak’lar. Kariyerimizde sıkıntılı ve sorunlu olabilecek, ileri gitmemizi engelleyen unsurları çözmek üzere güzel fırsatlar geliyor. Ancak bu fırsatları değerlendirirken, evimize ve ailemize yeteri kadar vakit ayırmazsak ve ihmal edersek bu defa o tarafı toparlamak üzere aksiyon almamız gerekebilir, bu ikilem biraz bizi yorabilir, canımızı sıkabilir. İkili ilişkilerimizde ve evliliğimizde de duygusal dengeyi bulmakta zorlanabiliriz. Bunun yanı sıra evimizde gerçekleştirmek istediğimiz dekoratif değişimler ile taşınmak ve yer değiştirmek adına güzel bir dönemdeyiz. Hatta bu durum kariyer değişimleri kaynaklı karşımıza gelebilir. Fakat son kararı vermeden ve aksiyona geçmeden önce imkan varsa 07 Aralık Merkür retrosu bitimini beklemekte fayda olacaktır.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ BURÇLARI

İkizler Dolunay’ı ile birlikte yurt dışı, yabancılarla bağlantılı işler, turizm, medya iletişim konuları ve eğitim ile seyahatler alanlarına odaklanıyoruz sevgili Terazi’ler. Bu konu başlıklarındaki işlerimizde artık neticeye ulaşmak ve sıkıntılardan kurtulmak mümkün olacaktır. Burada yaratacağımız çözüm, fikir ve öneriler için ise tutamayacağımız sözler vermemeli ve boyumuzdan büyük sorumlulukların altına girmemeliyiz. Bu hafta ayrıca sağlık konularında dikkatli olmamız gereken bir haftadayız. Vücudumuzun savunma sistemi zayıf kalabilir, hastalıklara daha yatkın bir durumda olabiliriz. Özellikle alerjik durumlar, anestezi veya ilaçların yan etkilerinin daha fazla ortaya çıkması, alkol ya da benzeri tüketimlerin daha büyük sorunlar yaratması yönünde etkiler
ortaya çıkabilir, dikkatli olmakta fayda olacaktır.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP BURÇLARI

İkizler Dolunay’ı ile birlikte ortaklaşa maddi konularımıza odaklanıyoruz sevgili Akrep’ler. Ortak bir işimiz varsa buradan gelen gelirler, beklediğimiz miras, alacak, kredi haberleri veya eşimizin gelirleriyle alakalı konularda bize ek masraf yaratacak problemleri çözmeye girişeceğiz. Sorunlu bir ortaklığı bitirebilir veya bize ek maliyet yaratan bir borçtan kurtulabiliriz. Bununla beraber çocuğumuz varsa onun masrafları ya da beklenmeyen ek bir gider karşımıza çıkabilir ama bunu da kapatacak gelirleri elde edebileceğiz. Ayrıca aşk fırsatlarına da açık bir haftadayız fakat Merkür’ün retro durumda olması nedeniyle ilişkiyi resmileştirme konusunda aceleci hareket etmemekte ve 07 Kasım sonrasını beklemekte fayda olacaktır.

YAY VE YÜKSELEN YAY BURÇLARI

İkizler Dolunay’ı ile birlikte ikili ilişkilerimize ve ortaklıklarımıza odaklanıyoruz sevgili Yay’lar. Sıkıntılı ve sorunlu ilişkilerimizde tamam mı devam mı sorusu cevap bulabilir bu hafta, problemli bir ticari ortaklığımız varsa sonlandırma yoluna gitmeyi tercih edebiliriz. Fakat bu konularda etkili gezegen Merkür’ün retro durumda yer alması dolayısıyla karar almakta zorlanabilir, kafamız karışabilir ya da karar değişikliğine gidebiliriz. O sebeple acele karar vermemekte, gelişme ve olayları iyi değerlendirmekte fayda olacaktır. Evimizde dekoratif değişimler ve taşınma konularımız varsa bu hafta iyi bir haftada değiliz, ertelemek daha iyi olur.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK BURÇLARI

İkizler Dolunay’ı ile birlikte günlük rutin işlerimize, iş yerimize ve sağlık konularına odaklanıyoruz sevgili Oğlak’lar. İş yerimizde sıkıntılı ve sorunlu konular, bizi bir süredir rahatsız eden gelişmeler bu hafta ortaya dökülebilir. Bu sorunların kaynağı olarak arkamızdan dönen gizli saklı işleri ortaya çıkarabiliriz. Bu durum belki işimizde bölüm, departman değişikliği ya da iş değişikliğine kadar gidebilecek gelişmeleri ortaya koyabilir ancak Merkür retrosu sebebiyle olayların altında yatan sebepleri ve gerçekleri doğru yorumlayamayabiliriz, dolayısıyla acele karar almamakta ve Aralık Ay’ını beklemekte fayda var. Bu hafta ayrıca fiziksel sağlığımıza dikkat etmeli gerekirse ek takviye destekler almalıyız.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA BURÇLARI

İkizler Dolunay’ı ile birlikte aşk ve çocuklarla alakalı konulara odaklanıyoruz sevgili Kova’lar. Sosyal çevrenizde, arkadaşlık ortamınızda ya da katılacağımız bir davette karşınıza büyük bir aşk fırsatı çıkabilir, bu önceden tanıdığınız veya istediğiniz bir ilişki fırsatı da olabilir. Ancak Merkür retrosu sebebiyle bu fırsatı resmileştirmeden önce imkan varsa birbirinizi daha iyi tanımaya çalışmalı ve 07 Aralık sonrasını beklemelisiniz. Bunun yanı sıra çocuk sahibi olmak isteyen arkadaşlarımız bu hafta güzel haberi alabilirler. Uzun süredir başlamayı planladığımız bir hobi ya da sanatsal faaliyetler varsa yine güzel bir haftadayız diyebilirim.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK BURÇLARI

İkizler Dolunay’ı ile birlikte Ev aile, yerleşim ve kariyer konularına odaklanıyoruz sevgili Balık’lar. Kariyerimizde karşımıza çıkabilecek yeni fırsatlar dolayısıyla bir yer değişikliğine gitme durumu ortaya çıkabilir. Bu fırsat maddi anlamda size oldukça fayda sağlayacak güzel bir teklif olabilir ancak bu teklife son onayı vermeden önce imkan varsa 07 Aralık sonrasını beklemekte fayda olacaktır. Eğer imkan yoksa sunulan hakları ve şartları çok iyi anlamlı ve değerlendirmeliyiz, sonrasında tatsız sürprizlerle karşılaşmak istemeyiz. Bu hafta ayrıca estetik ve güzellik konularıyla alakalı bir operasyon ya da değişim planlıyorsak çok uygun bir zamanda değiliz, ertelemekte fayda
olacaktır.

Harika bir hafta geçirmenizi dilerim.

Ferhan Akçidem ( Ferhangiastrology )

Benzer Haberler

FOTO

GALERİ

 • KENTİN İÇİNDE VAHŞİ YAŞAM!
  KENTİN İÇİNDE VAHŞİ YAŞAM!Kenya'nın başkenti Nairobi'de bulunan National Park, vahşi yaşam meraklılarının uğrak merkezi konumunda yer alıyor...
  KENTİN İÇİNDE VAHŞİ YAŞAM!
  KENTİN İÇİNDE VAHŞİ YAŞAM! icon_go
 • TUHAF HİNDİSTAN!
  TUHAF HİNDİSTAN!Dünyanın en renkli ülkelerinden birisi olan Hindistan'dan gelen bu görüntüler şaşırtıcı edğil normal kabul ediliyor...
  TUHAF HİNDİSTAN!
  TUHAF HİNDİSTAN! icon_go
 • 'MARSHALL ADASI'NIN GİZLİ GÜZELLİĞİ
  'MARSHALL ADASI'NIN GİZLİ GÜZELLİĞİAdanın adı John Marshall'dan gelmektedir...
  'MARSHALL ADASI'NIN GİZLİ GÜZELLİĞİ
  'MARSHALL ADASI'NIN GİZLİ GÜZELLİĞİ icon_go
 • HAYVANLAR ALEMİNDEN MÜKEMMEL KARELER!
  HAYVANLAR ALEMİNDEN MÜKEMMEL KARELER!Dünyaca ünlü dergilerde hayvanlar aleminden inanılmaz güzel ve çarpcı fotoğraflar yayınlanıyor...
  HAYVANLAR ALEMİNDEN MÜKEMMEL KARELER!
  HAYVANLAR ALEMİNDEN MÜKEMMEL KARELER! icon_go
 • YILIN EN İYİ PROTESTO FOTOĞRAFLARI!
  YILIN EN İYİ PROTESTO FOTOĞRAFLARI!Uluslararası ajanslar bu sene içerisinde dünyanın farklı ülkelerinde düzenlenen gösterilerde inanılmaz görüntüler çekti...
  YILIN EN İYİ PROTESTO FOTOĞRAFLARI!
  YILIN EN İYİ PROTESTO FOTOĞRAFLARI! icon_go
 • ÇİN'İN PAMUKKALESİ 'HUANGLONG'
  ÇİN'İN PAMUKKALESİ 'HUANGLONG'Çin’in Sichuan kentinin kuzeybatısında yer alan Huanglong, Çin'in Pamukkalesi olarak son yıllarda turistlerin ilgisini çekiyor.
  ÇİN'İN PAMUKKALESİ 'HUANGLONG'
  ÇİN'İN PAMUKKALESİ 'HUANGLONG' icon_go
 • YER ALTINDA YAŞAYAN BERBERİLER!
  YER ALTINDA YAŞAYAN BERBERİLER!Bugün dünya üzerinde 23 milyon civarında berberi olduğu sanılıyor.Berberiler bugün itibari ile Fas, Cezayir, Tunus, Libya, Mısır, Mali, Nijer ve Mauretania’da dağınık gruplar halinde yaşıyor.
  YER ALTINDA YAŞAYAN BERBERİLER!
  YER ALTINDA YAŞAYAN BERBERİLER! icon_go
 • BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARI
  BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARIKurt köpeği Sitka ile seyahat etmeyi bir tutku haline getiren Çek fotoğrafçı Honza Řeháček,dünyanın farklı noktalarından harika manzaraları, köpeğini temel aldığı fotoğraflarıyla gösteriyor.
  BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARI
  BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARI icon_go
icon_close
icon_fikirANKETİMİZE KATILMAK İSTER MİSİN? icon_close
KATILIMIN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ! Asset 1