Biraz bekleteceğiz...Bilgilerini kontrol ediyoruz.
icon_player_arrow_down

Radyo dinlemek için
ADBLOCK
eklentisini kapatıp sayfayı yenilemen gerekiyor.

TAMAM
icon_player_favorite ŞARKIYI FAVORİLERİNE EKLEMEK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAP.
icon_player_volume icon_player_mute

JoyTürk
saniye sonra kapanacak.

HEMEN DİNLE

COĞRAFYA EN GÜZEL KADERDİR

EBRU BAYBARA DEMİR

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'ne özel, "Ebru Baybara Demir ile Coğrafya En Güzel Kaderdir" isimli podcast'imizde, sosyal gastronomi şefi Ebru Baybara Demir'i konuk ediyoruz. Moderatörlüğünü Melis Deniz Yolcu'nun üstlendiği podcast'imiz 4 bölümden oluşuyor ve her bölümde Ebru Baybara Demir'in farklı bir sorumluluk alanını tanıyoruz.

Bu podcast, hepimize çok temel bir şeyi hatırlatıyor: Sınırları Zorlamak!
Karşılaştığı tüm zorlukları dayanışmanın gücüyle bertaraf eden Ebru Baybara Demir, yürüttüğü pek çok sosyal sorumluluk projesiyle 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında hepimize ilham oluyor.

Tüm Podcast Bölümleri

 • 4. Bölüm: Deprem
  08.03.2024 00:004. Bölüm: Deprem

  Ülkemizi derinden sarsan 6 Şubat depreminde Ebru Baybara Demir; yüreği yanarken acıya değil, umuda odaklanmayı seçti. Depremin ülkecek kolektif bilincimize nasıl tesir ettiğini ve birlik olduğumuz takdirde neleri mümkün kılabileceğimizi hatırlatan Demir, “Hatay Gönül Mutfağı” başta olmak üzere hala aktif olarak deprem bölgeleri için yürüttüğü projelerini bu bölümde paylaşıyor.

  29:03"
 • 3. Bölüm: Biyobozunur Atık
  08.03.2024 00:003. Bölüm: Biyobozunur Atık

  Küresel anlamda boğuştuğumuz iklim krizi ve gıda sorunları için hepimizin sorumluluk alması gerektiğine vurgu yapan Ebru Baybara Demir, gıda atıklarının nasıl bir süreçten geçerek cevher diyebileceğimiz komposta dönüştüğünü ve üretim aşamasında verimi artırdığını; bu konuda bilinçlenmesi gereken toplum ve yönetimler için anlatıyor. 

  58:56"
 • 2. Bölüm: Tarım ve Gıda Güvenliği
  08.03.2024 00:002. Bölüm: Tarım ve Gıda Güvenliği

  Kendi kendine yetebilen bir toplum olmak için üretimin, dolayısıyla da tarımın çok büyük önem arz ettiğine inanan Demir, bu bölümde sürdürülebilir gıda döngüsü için konuyu “topraktan, tabağa” ele almamız gerektiğini paylaşıyor ve bu doğrultuda kadın istihdamını gözeterek yürüttüğü pek çok yerel tarım faaliyetlerini bizlere aktarıyor. 

  31:34"
 • 1. Bölüm: Girişimcilik
  08.03.2024 00:001. Bölüm: Girişimcilik

  İlhamını Mustafa Kemal Atatürk’ten aldığını paylaşan Demir, sayısız toplumsal fayda projesini başlatmış, yürütmüş ve halen de yeni projeleriyle pek çok kişiye, kuruma ilham olmaya devam ediyor. “Bütünün hayrına” ilkesiyle yürüttüğü projeler ise gerek ulusal gerekse uluslararası arenada büyük ilgi ve takdir toplamaya devam ediyor. 

  39:38"

EN YENİ BÖLÜMLER

icon_close
icon_close