Biraz bekleteceğiz...Bilgilerini kontrol ediyoruz.
icon_player_arrow_down

Radyo dinlemek için
ADBLOCK
eklentisini kapatıp sayfayı yenilemen gerekiyor.

TAMAM
icon_player_favorite ŞARKIYI FAVORİLERİNE EKLEMEK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAP.
icon_player_volume icon_player_mute
OYUN SONA ERDİ! SIRADAKİ ŞARKIYI SEÇMEK İÇİN TAKİPTE KAL
KAPAT
OYUN BAŞLADI! SIRADAKİ ŞARKIYI SEN SEÇ HEMEN KATIL!
SIRADAKİ ŞARKIYI SEN SEÇ RADYONUN KONTROLÜ SENDE! NASIL OYNANIR?
 • Canlı yayında dinlemek istediğin şarkıları ateşle! Listede yukarı taşı.
 • Canlı yayında dinlemek istemediğin şarkıları dondur! Listede aşağı at.
 • Oyun sonuna kadar yeniden kazanacağın haklarınla mücadeleye devam et.
 • Canlı yayında çalacakları sen belirle. En sevdiğin şarkılar radyonda çalsın.
SIRADAKİ ŞARKI
Your Love Kate Linn
SOHBETE KATIL
HAKLARIN
x10
YENİ HAK İÇİN KALAN SÜRE
SOHBETE KATIL icon_close

  saniye sonra kapanacak.

  HEMEN DİNLE

  MUTFAKTAN SESLER

  MSA İSTANBUL, ERDEM DİLBAZ, CAN SUNGUR

  Mutfaktan Sesler, yeme-içme sektörünü; farklı konular ve farklı bakış açıları ile ağırlamak için yola çıktı. Konuşulacak çok şey var, bakalım o konuya ne zaman sıra gelecek? Mutfak Sanatları Akademisi sunar.

  Tüm Podcast Bölümleri

  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 63 - Kimyadan Sanat Çıkarmak
   21.11.2023 15:31Mutfaktan Sesler - Bölüm 63 - Kimyadan Sanat Çıkarmak

   MSA’nın Podcast’i Mutfaktan Sesler’in yeni bölümünde konuğumuz Buradan Çeşme’nin kurucusu Turgay Gümüş. Coğrafi işaretlemeye göz kırpan ismiyle Buradan Çeşme, organik bağlarında yetişen üzümlerin ve Çeşme teruarının tüm özelliklerini ürüne yansıtmaya özen gösteriyor, bu yüzden ürünlerini de “Çeşme tarzı şarap” olarak tanımlıyor. İlk seneki üretiminin % 20 ’sini Amerika’ya ihraç eden Buradan Çeşme, Michelin yıldızlı restoranların sommelier’lerinden topladığı övgülerle, Çeşme’nin plajlarında akşam üstleri tüketilmesini hayal ederek ürettikleri rose’lerini şef restoranlarına taşımış. Buradan Çeşme’nin gurur duyulası bir sosyal ayak izi de var: Bağda çalışanlar başta olmak üzere kadın emeğiyle yaratılan bir marka olduğu için, kurdukları vakıf aracılığıyla şarapçılık gelirlerinin tümüyle kadınların yüksek öğrenimine burs oluşturan bir fon yaratıyor. Buradan Yemekhane’de ise şaraplarıyla eşleşmeli olarak el yapımı makarnalar ve yerel ürünlerle üretilen soslarla keyifli bir tadım menüsü sunuyor. Kurumsal tecrübesini toprağın bereketiyle birleştirerek Buradan Çeşme’ye hayat veren Turgay Gümüş, şarapla ilgilenen herkesi tadıma, sohbete, fikir alışverişine ve harika gün batımlarını izlemeye bekliyor.

   38:24"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 62 - Gıdaya Saygı Duyan Çocuklar Yetiştirmek
   16.11.2023 15:30Mutfaktan Sesler - Bölüm 62 - Gıdaya Saygı Duyan Çocuklar Yetiştirmek

   MSA’nın Podcast’i Mutfaktan Sesler yeni bölümüyle yine karşınızda. Bu kez konuğumuz yemek ve etrafındaki tüm yaratıcı dünyayı kendine iş edinen, sevdiklerini bir sofra etrafında toplamanın düşüncesiyle heyecanlanan bir isim: Eda İldam. 7 yaşındaki oğlu Ali ile pazara giden, mutfakta yemek yapan, bebekliğinden beri onu yetişkin sofralarına dahil eden Eda İldam’dan özgüveni ve gıda konusunda kendi tercihleri olan bir küçük birey yetiştirme hikayesini dinledik. Mevcut eğitim sisteminin yeterince kapsayıcı olmamasının çocukların kendi heveslerini keşfetmesine izin vermeyişine hayıflandık. Gittikçe büyüyen iklim, gıda ve su kriziyle gelecek nesillerin bugün bulduğumuz gıdaların bile bazılarına ulaşamayacak oluşunu, sadece bu yüzden bile gıdaya saygı duyan, bilinçli nesiller yetiştirme konusunda ebeveynlere düşen sorumluluğu konuştuk. Ali’nin zeytin ağacıyla tanışma hikayesine, meyve-sebzelerin mevsimlerini şimdiden bilip kışın domatesi özlemesine gülümsedik. Annesinin gönlünden geçirdiği üzere Ali’nin “aklına gelince yemek yiyen bir insan” olmayacağına emin olduk. Kendine bakabilen, beslenmesinin sorumluluğunu taşıyabilen, gıdaya ve doğaya saygılı, bilinçli çocuklar yetiştirmekle ilgileniyorsanız bu bölümü kaçırmayın.

   36:56"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 61 - Anne Oğul Mutfakta
   13.11.2023 10:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 61 - Anne Oğul Mutfakta

   MSA’nın Podcast’i Mutfaktan Sesler yeni bölümüyle karşınızda. Bu bölümde konuğumuz 2009’dan bu yana sürdürdüğü içerik üreticiliğinin odağı giyim tarzıyla başlayıp yaşam tarzına evrilen Billur Saatçi. Anne olduktan sonra mutfakla tanışan Billur ve mutfak macerasındaki eşlikçisi oğlu Can, birlikte güzel vakit geçirmenin ötesine geçiyorlar. 6,5 yaşındaki Can’ın hikayesi ışığında mutfak deneyiminin çocukların karakter gelişimine etkisi, sorumluluk üstlenme becerileri ve anne-çocuk arasındaki güven ilişkisine katkısı üzerine konuştuk. Can’ın okulunda kurup eve getirdiği turşunun, pişirip ailesiyle paylaştığı ekmeğin tadını çok merak ettik. Mutfaktan keyif almaya erken yaşta başlayan Can, annesinin gönlünden geçirdiği gibi bir şef olur mu zaman gösterecek. Ama çocuk yaşta bahçeye, toprağa ve gıdaya saygı duymaya, mutfağın gerektirdiği emek ve sorumluluğu taşımaya başlayan Can’la ve bu macerada ona eşlik eden annesi Billur’la gurur duyduk.

   44:35"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 60 - Hayalleri Büyüten Mutfak
   01.11.2023 10:30Mutfaktan Sesler - Bölüm 60 - Hayalleri Büyüten Mutfak

   MSA’nın Podcast’i Mutfaktan Sesler’in özel serisi Görünmez Mutfaklar üçüncü bölümüyle karşınızda. Konuğumuz Türkiye'nin ilk ve tek gıda kuluçka merkezi Maide Mutfak’tan Shirley Kaston.

   Bir gıda imalathanesi olmanın ötesinde, gıda sektörüne atılmak isteyen girişimcilerin iş geliştirmesine, yönetmesine ve büyütmesine destek olmayı kendine misyon edinmiş, paketli sağlıklı gıda konusunda uzmanlaşmış bir merkez olan Maide Mutfak’ın hikayesini dinledik. Ambalaj tasarımından ürün gramajına kadar bir hayalin gerçeğe dönüşme aşamalarını ve girişimciler için birbirinden öğrenmenin önemini konuştuk. Fikir aşamasından ürün sevkiyatına kadar olan süreçte eşlik eden deneyimli ekibin önderliğinde hayallerini büyütüp gerçekleştiren gıda girişimcilerine düşen sorumlulukları not ettik. Mutfağa dair hayalleri olanların kaçırmaması gereken bir bölüm oldu.

   51:07"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 59 - Misafiri görmeden servis yapmak
   01.11.2023 10:15Mutfaktan Sesler - Bölüm 59 - Misafiri görmeden servis yapmak

   MSA’nın Podcast’i Mutfaktan Sesler’in Görünmez Mutfaklar serisinin ikinci bölümünde daha önce de konuk aldığımız bir ismi ağırlıyoruz: Bundle Kitchen kurucularından Alican Karaca.

   İlk konuk olduğu günden bu yana hem sektörde hem Bundle Kitchen’daki yeniliklere değindiğimiz bu bölümde online yemek siparişinde müşterinin beklentilerini irdeledik. Misafiri görmeden servis yapmanın gerektirdiği titiz müşteri memnuniyeti yönetimini konuştuk. Artık İstanbul’da bir hibrid dükkânı da olan Bundle Kitchen’ın yurtdışı macerası ve Riyad’da başlayacak operasyonuyla gurur duyduk. Trendleri takip etmenin önemini, sürekli Ar-Ge yapabilmenin yarattığı olanakları, teknoloji ile insan dokunuşunu buluşturmayı not aldık. Ulaşılabilir gurme ürünleri hızlı, lezzetli ve kaliteli bir şekilde müşteriye ulaştırmanın püf noktalarını konuştuğumuz, Bundle Kitchen’ın kendi tarımsal üretimlerini yapma vizyonundan otomattan salata sipariş etmeye kadar yepyeni iş alanlarını hayal ettiğimiz bu bölümü dinlemeye davetlisiniz.

   34:17"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 58 - Masa düzeni olmayan restoran olur mu?
   01.11.2023 10:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 58 - Masa düzeni olmayan restoran olur mu?

   MSA’nın Podcast’i Mutfaktan Sesler’in Görünmez Mutfaklar serisinin ilk bölümünde konuğumuz Paket Mutfak’ın kurucularından Eytan Nahmiyas.

   Dikkat dikkat, evinize söylediğiniz yemek bir paket mutfaktan geliyor olabilir! Malzemesinden ambalajına, lojistiğinden marka yaratmaya kadar çok bileşenli bir koordinasyon zincirini titizlikle yönetmenin inceliklerine kulak verdiğimiz bu bölümde masa düzeni olmayan bir “restoran”da istikrarlı kalitenin nasıl sağlanacağını konuştuk. Kurulu raylar üzerinden yepyeni bir marka yaratmaya, kaliteyi koruyarak büyümeye, robotik mutfaklarda insan dokunuşuna, fabrikası ve şubeleriyle yeme-içme sektörünün kalbinde yer alsa da bir teknoloji şirketi olmaya dair pek çok konuya değindik. Önümüzdeki dönemde restoranlaşma vizyonunu da taşıyan Paket Mutfak’ın sürpriz deneyim tasarımı için meraklandık. Paket servis sektörünün yükselen yıldızı bulut mutfakların özgün bir uygulamasını derinlemesine konuştuğumuz bu bölümü kaçırmayın.

   48:14"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 57 - Geleceğin Menüleri: Şefleri Anlamak
   30.10.2023 10:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 57 - Geleceğin Menüleri: Şefleri Anlamak

   MSA’nın Podcast’i Mutfaktan Sesler’in bu bölümünü Türkiye Kantar Insights’tan Hande Beceren, UFS Türkiye Pazarlama Lideri Didem Molay Sevin ve UFS Lider Şefi Osman Bahadır ele geçirdi. Mayıs 2023’te MSA şefleri, öğrencileri ve sektörün önde gelen şeflerinin katılımı ile gerçekleşen bir lansman ile “Geleceğin Menüleri” ile tanışmıştık. Bu menülerin nasıl ortaya çıktığını merak ediyorduk, UFS ve Kantar liderlerine sorduk. Bugüne kadar sadece Türkiye’de değil 25 ülkede yapılan şef panelinin hikayesine böylece ulaştık.  UFS’ın şefleri anlamak üzere çıktığı yolculuğa, farklı ülkelerdeki şeflerin ihtiyaçlarının nasıl farklılaştığın, “Geleceğin Menüleri”nin Türkiye’de şefler ile buluşmadan önce nasıl ele alındığına kulak verdik.

   27:41"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 56 - Servis Sektörünün Geleceği
   12.10.2023 10:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 56 - Servis Sektörünün Geleceği

   MSA’nın Podcast’i Mutfaktan Sesler yeni bölümüyle karşınızda. Bu kez konuğumuz geçtiğimiz günlerde 1. yaşını kutlayan Arkestra’nın Genel Müdürü Emir Gültekin. Servis sektörünün geçmişi ve geleceğini konuşurken restoran misafirin her an göz kontağı kuracak kadar yakınında ama hissettirmeyecek kadar uzağında durmayı, misafirin deneyimini bozmadan kurulacak iletişimin sırlarını konuştuk. Mükemmel bir restoran sevisi işleyişini çok sesli bir orkestra harmonisine benzeterek, doğru melodinin misafirde yarattığı mutluluğa gülümsedik. Profesyonel restoran servisinin önemini sektörün benimsemesi ve standartlarının oluşturulması için gerekenleri konuştuğumuz bu bölümü kaçırmayın.

   112:30"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 55 - Baklava Yufkasından Taco Shell olur mu?
   12.10.2023 10:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 55 - Baklava Yufkasından Taco Shell olur mu?

   MSA’nın Podcast’i Mutfaktan Sesler’in yeni bölümünde konuğumuz Berat Çokal, nam-ı diğer Mösyö Şokola.

   Japonlar baklavadan anlar mı? Baklavacıda kokteyl olur mu? Peki baklava yufkasından taco shell olur mu? Mimar olmanın tatlı üretimine bir katkısı var mı? Farklı disiplinlerin buluşması mutfakta harikalar yaratır mı? Mutfakta ar-ge yapmak ve deneysel yolculuklara çıkmak için muhtaç olduğumuz güç ve motivasyon içimizdeki çocukta bulunur mu? Bunlar gibi pek çok soruya yanıt aradığımız bu bölümde aslında mutfakta yenilikçi formların peşinde heyecan verici bir yolculuğa şahit oluyoruz.

   59:36"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 54 - Doğa ve İnsan Arabulucusu
   02.08.2023 10:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 54 - Doğa ve İnsan Arabulucusu

   MSA’nın Podcast’i Mutfaktan Sesler yeni bölümüyle yine karşınızda. Konuğumuz kendisini Doğa ve İnsan Arabulucusu olarak tanımlayan  Dilara Koçak. Bu bölümde Dilara Koçak ile Dünya’nın İyiliği, Geleceğin ve Gezegenin Beslenmesi konularındaki endişelerinin onu nasıl Yaban ile İnsan arasında arabulucu rolüne yönlendirdiğini konuştuk. Yabandan, yani insan müdahalesinden uzak kendi kendine gelişen ve büyüyen bitkilerden uzaklaşmasının insanın sağlıklı beslenmesine nasıl engel olduğunu, son 50 yılda 2 kat artan dünya insan nüfusunun ekosistemi daha da hızlı bozduğunu,  daha iyi beslenebilmek ve iyileşebilmek için iyi ürüne olan ihtiyacı not aldık. Bu ihtiyaçlardan yola çıkarak ortaya çıkan, dünyada ilk kez fermente edilen filizlendirilmiş ürünleri ile geleceğin gıdası olarak hayal ettiğimiz TheGoodWild’ın hikayesini dinledik. 

   27:44"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 53 - Antakya Mutfakları
   21.07.2023 10:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 53 - Antakya Mutfakları

   MSA’nın Podcast’i Mutfaktan Sesler’in yeni bölümünde konuğumuz, Antakya ve çevresindeki Ortodoks toplumunu tanıma, anlama ve anlatma isteğiyle yola çıkan Nehna topluluğunun editörlerinden Anne Maria Beylunioğlu. Antakya yemeklerinin köylerine ilçelerini gidip tatmadan keşfedilemeyeceğini, bu çok kültürlü yapının birbirinden farklı yeme-içme deneyimlerini barındırdığını aslında Antakya mutfakları denilen zengin bir kavram olduğunu öğrendik. Antakya insanının yemeği ne kadar ciddiye aldığına tekrar saygı duyduk. Ve tüm sohbet boyunca aslında özgün malzemenin özgün bir mutfağın olmazsa olmazı olduğunu dinledik. Yaşanan deprem felaketi sonrası özellikle üreticinin yeniden kendi topraklarında üretmeye devam edebilmesinin kritik önemini hissettik. Hem bir siyaset bilimci hem de profesyonel aşçılık eğitimi almış Anna Maria ile Antakya gastronomi kültürüne uzaktan bakmanın ötesine geçmek istediğimiz bu bölümü kaçırmayın.

   56:15"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 52 - Yemek Üzerinden Tanımlanan Kimlikler
   08.06.2023 16:53Mutfaktan Sesler - Bölüm 52 - Yemek Üzerinden Tanımlanan Kimlikler

   MSA’nın Podcast’i Mutfaktan Sesler’in yeni bölümünde konuğumuz Can Yayınları / Mundi Kitap editörü Merin Sever.

   Konumuz, yemek üzerinden bireysel ve ulusal kimliklerin inşaası ve aidiyet. 

   Tarih boyunca değişmeyen statü sembollerinden biri olan yemeğin nasıl bir ifade yöntemi olduğunu konuşuyoruz.

   Hangi yemek neye göre kimlikleniyor derken kendimizi yine İstanbul mutfağının peşinde buluyoruz.

   Milliyetçilik ve gastronomi ne kadar iç içe diye irdeliyoruz.

   Aslında bu bölümde yemeğin farklı rollerine dair çok fazla soruya yanıt arıyoruz. 

   52:11"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 51 - Çekirdekten Çikolataya
   30.05.2023 10:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 51 - Çekirdekten Çikolataya

   MSA’nın Podcast’i Mutfaktan Sesler yeni bölümüyle yeniden karşınızda. Konuğumuz Podisi Çikolata’nın kurucusu Belgin Durusoy. Kakao çekirdeklerini yetiştiren çiftçiden taşıyıcıya emeğin tam karşılığının verildiği, çekirdeğin kavrulmasından işlenmesine ve çikolatanın ambalajlanmış haline kadar tüm sürecin etik anlamda gözetilerek sürdürüldüğü “bean to bar” yaklaşımını konuştuk. İşin aslına odaklandık, nasıl uygulanması gerektiğini öğrendik, gerçekten gerekli mi sorusuna samimi bir biçimde yanıt aradık. Üretici ve tüketici yönünden tercih sebeplerini konuştuk. Lezzet algımızın bugüne kadar nasıl şekillendiğini sorguladık. Çikolata alanında uzmanlaşmak isteyen genç şeflere de selam veren bu bölümde, çikolataya dair konuşacak daha pek çok başlık olduğunu da not ettik.

   44:23"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 50 - Baklavanın Dokunulmazlığı Var Mı?
   21.01.2023 10:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 50 - Baklavanın Dokunulmazlığı Var Mı?

   MSA’nın Podcast’i Mutfaktan Sesler’in yeni bölümünde konuğumuz; Karaköy Güllüoğlu’nun 6.kuşak temsilcisi Murat Güllü. Baklavanın adeta bir tarih arşivi olduğunu fark ettirecek bu sohbette, bir saray tatlısı olarak başlayan yolculuğunda nasıl çeşitlendiğini, sokağa inme sürecini, yeniliklere adapte olma şeklini ve bugün yurt dışında üstlendiği kültürel sorumluluğu konuştuk. Özel bir ustalık gerektiren derinlikli bir ürüne inovasyonun nasıl yansıyabileceğini öğrenip, Japonya gibi farklı bir coğrafyada var oluşunu dinledik. Köklerine olan saygısına, baklava ve Karaköy’ün ayrılmaz birlikteliğine ve yapılan işe tutkuya hayran bırakacak bu nefis bölümü kaçırmayın.

   55:17"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 49 - Dünyayı Doyuracak Çözüm Arayışı
   12.01.2023 10:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 49 - Dünyayı Doyuracak Çözüm Arayışı

   MSA’nın Podcast’i Mutfaktan Sesler’in yeni bölümünde yarın ne yiyeceğiz diye sormaya devam ediyor ve henüz yeni konuşulmaya başlanan farklı bir alana odaklanıyoruz. Konuğumuz biyoteknoloji girişimcisi, Funa Foods kurucusu, biyolog Esra Serbes. Dünyanın en büyük gıda sorununun protein kaynaklarının tükenmesi olduğunu çıkış noktası alan bu sohbette, hayvancılıktaki kronik verimsizlik sorununa çözüm arayışı konuşuluyor. Bitkisel proteinlerin üretim süreçlerindeki sorunlar ve ihtiyaç karşılama potansiyeli sorgulanıyor. Önyargılarla dolu alternatif proteinlerin dünyadaki ve ülkemizdeki pazarına bakıyor, yemek üreticileri, şefler ve tüketici eksenindeki iletişiminde neyi nasıl ifade etmek gerektiğini anlamaya çalışıyoruz.  İklim kriziyle giderek daha fazla yüzleştiğimiz dönemde, hem dünyanın geleceğini hem insan sağlığını düşünen gıdaya yönelik verimlilik esaslı bilimsel çözümlere meraklı olanlar bu bölümü kaçırmasın.

   44:38"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 48 - Yöresel Ürün Girişimciliği
   30.12.2022 10:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 48 - Yöresel Ürün Girişimciliği

   MSA’nın Podcast’i Mutfaktan Sesler’in yeni bölümünde konumuz yöresel ürün girişimciliği. Konuğumuz Meandros Ege’nin kurucularından, yeme-içme sektörüne dokunan herkesin tanıdığı gastronom ve ziraat mühendisi Tangör Tan. Son zamanlarda hem tüketici tercihlerinde ön plana çıkan hem de iş fikri olarak pek çok kişinin gündemine giren konunun başından sonuna tüm süreçlerinde neler yaşanabileceğini samimi bir tecrübe aktarımı şeklinde dinliyoruz. Türkiye’nin dört bir yanında edindiği ürün ve üretici bilgisinin yanı sıra restoran deneyiminin de beslediği temiz gıda sunma ve üreticiyi destekleme çabasını bir kez daha takdir ediyoruz.

   54:29"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 47 - Gıda ve Tarım Teknolojileri: Yarın Ne Yiyeceğiz?
   23.12.2022 10:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 47 - Gıda ve Tarım Teknolojileri: Yarın Ne Yiyeceğiz?

   MSA’nın Podcast’i Mutfaktan Sesler’in yeni bölümünde konuğumuz, Kök Projekt’in kurucusu, gıda inovasyonu alanında bir girişimci, aynı zamanda MSA mezunu bir şef Semi Hakim. İklim değişikliğinin eseri gıda kriziyle yüzleşmek zorunda kaldığımız bu dönemde gerçekçi çözümlerin bilim ve teknoloji ekseninde olduğunun altı çiziliyor. Alternatif gıdalara ön yargısız yaklaşabilir miyiz diye sorgularken, Dünya’daki girişimler hakkında bilgi sahibi oluyor ve gıda inovasyonundan ne anlamamız gerektiğini öğreniyoruz. Günümüzün gerçeklerini ve geleceğin fırsatlarını gösteren bu zihin açıcı sohbeti kaçırmayın.

   45:02"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 46 - Gıda ve Tarım Teknolojileri Bize İyi Gelen Gıda Dünyaya İyi Gelir
   09.12.2022 10:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 46 - Gıda ve Tarım Teknolojileri Bize İyi Gelen Gıda Dünyaya İyi Gelir

   MSA’nın Podcast’i Mutfaktan Sesler’in yeni bölümünde konuğumuz, gıdaya dokunan tüm konulardaki teknoloji girişimlerini kapsayan inovasyon topluluğu Foodback’in kurucu ortağı Tuğçe Ergün Cireli. Bu bölümde, gıda ve tarım alanında dünyayı değiştirmeye çalışan girişimlerin ne yapmak istediğini kolayca anlayacağımız bir dilde, günlük hayatımızdaki örnekleri üzerinden dinliyoruz. Topraktan oldukça uzaklaştığımız bir zamanda doymak ve beslenmek arasındaki farkı ve maalesef ki adaletsiz gıda dağılımını yine yeniden sorguluyoruz. Tarımda verimlilik, sürdürülebilirlik, kaliteli ürün ve gıdaya erişebilirlik meselelerine çözümün artık teknolojide olduğunu anlamamızı sağlayan bu güzel sohbet, bize sabretmemiz ama umudumuzu kaybetmememiz gerektiğini gösteriyor.

   42:50"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 45 - Yeni balıklar.
   02.12.2022 10:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 45 - Yeni balıklar.

   MSA’nın Podcast’i Mutfaktan Sesler’in yeni bölümünde konuğumuz Akdeniz Koruma Derneği Doğa Koruma Yöneticisi Funda Kök. Kendisi her daim sahada olduğu için bu sohbeti uzaktan gerçekleştirdik. Akdeniz’in Türkiye sınırları içindeki habitatını ve ekosistemini korurken insanı merkeze alan derneği önce anlamaya çalıştık. Asıl meselemiz ise yiyecek – içecek  sektörünün bu konudaki rolünün altını çizmekti. İklim krizi ve insan faaliyetleriyle istilacı balık türlerin Akdeniz havzasına girip biyoçeşitliliğe zarar verdiğini öğrendik. Bu türlerden Aslan balığı, asker balığı, trompet balığı gibi yeni ve yenebilir balıklarla tanıştık. Şeflerle, restoranlarla, üniversitelerle ve tabii ki balıkçılarla yapılan iş birliklerini dinledik. Bu balıkların, profesyonel mutfaklarda şeflerin ürettiği özgün tariflerle menülere girerek tüketiciyle buluşması istilacı balık yönetiminin önemli bir faktörü. Hem mutfak profesyonellerinin hem de yeme – içme meraklılarının kendilerine notlar alıp çözümün bir parçası olmasını umduğumuz bu sohbeti kaçırmayın.

   32:35"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 44 - Kahve mi Kahvehane mi?
   25.11.2022 14:34Mutfaktan Sesler - Bölüm 44 - Kahve mi Kahvehane mi?

   MSA'nın Podcast'i Mutfaktan Sesler'in yeni bölümünde konuğumuz Osmanlı Dönemi İstanbul'undaki kıraathaneleri araştıran müzisyen Çağlar Fidan. Önce hikayenin en başına gidiyor, içecek olarak hayatımıza girmeden önce neye kahve diyorduk kelimenin anlamını irdeliyoruz, nasıl ve kimler tarafından tüketilmiş konuşuyoruz. Kıraathane ve kahvehane farkını, şairlerin, müzisyenlerin hatta berberlerin uğrak yeri olan kahvehanelerin nasıl bir yer olarak konumlandığını öğreniyoruz. Kahvenin bu kez sosyolojik açıdan ele alındığı, dünden bugüne kahvehanelerin başrolde olduğu sohbet, adeta bir dönemin enstantanelerle dolu tarih okuması şeklinde ilerliyor. Meraklıları kaçırmasın.

    

   53:52"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 43 - Yemeğin Tarihi: Seyyahların Gözünden Osmanlı Mutfağı
   14.11.2022 12:59Mutfaktan Sesler - Bölüm 43 - Yemeğin Tarihi: Seyyahların Gözünden Osmanlı Mutfağı

   Yeme - içme ekseninde birbirinden farklı konuları ve farklı bakış açıları ile masaya yatıran MSA'nın Podcast'i Mutfaktan Sesler'in yeni sezonu başlıyor! Konuğumuz kendisini yemeği tarifiyle değil, tarihiyle uğraşıyorum diyerek tanıtan, Mutfağın Sarayı kitabının yazarı Yasin Baturhan Ergin. Osmanlı Dönemi'nde İstanbul'u ziyarete gelen seyyahların yeme-içmeye dair notlarını araştırarak ilginç hikayeleri ortaya çıkaran kitap, bizim de sohbetimizin çıkış noktası oluyor. Bir coğrafyanın sınırları genişledikçe mutfağının da nasıl evrimleştiğine ve eşsiz bir kültür sentezinin aynası olduğuna şahit oluyoruz. Kullanılan malzemelerden ritüellere geçmişten günümüze değişen ve değişmeyen şeyleri, tarihte yemeğin diplomatik mesajlara ve protokollere konu oluşunu dinliyoruz. Sohbet derinleştikçe de karşımıza yeni soruları çıkarıyor. Tarih severlere mutfağı merak ettirecek, mutfak tutkunlarına ise ilham olabilecek bilgilerle dolu bu bölümü kaçırmayın.

   105:15"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 42 - İçecek kültürü nasıl evriliyor?
   02.01.2022 11:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 42 - İçecek kültürü nasıl evriliyor?Mutfaktan Sesler’in yeni bölümünde konuğumuz, alkollü içecek sektöründe uzun yıllar pazarlama ve inovasyon yöneticiliği yapmış, eğitimler vermiş şimdi ise kurucusu olduğu Fernkolektif markası altında danışmanlık yapan Gözdem Gürbüzatik. Konuya sadece tüketim değil üretim açısından da yaklaştığımız bu sohbette; ekonomi, toplumsal eğilimler, inovasyon ve coğrafya etkisindeki evrilme sürecine ve konumlandırmasına değindik.  Tükettiklerimizin yapım süreçlerine dair ilginç bilgiler edindik. Günümüzün dinamikleriyle artık ürüne verilen önemin artacağı, yerelleşme trendinin ve kalite standartların yükseleceği, bu sayede inovasyonun da tetikleneceğini dinleyerek umut dolduk. Meraklısına harika bilgiler vaat eden bu sohbeti kaçırmayın.
   37:32"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 41 - Amerika'da bir başarı hikayesi
   19.12.2021 11:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 41 - Amerika'da bir başarı hikayesiMutfaktan Sesler'in yeni bölümünde, MSA'nın ilk mezunlarından Şef Okan Kızılbayır'la 14 yıllık Amerika deneyimini konuştuk. Chef Eric Ripert'ın ekibinde, uluslararası başarıları her zaman ilk sıralarda gösterilen mutfaklarda çalışarak sous chef'liğe kadar yükselmesini, şimdi ise Florida'da The Ritz-Carlton, Amelia Island'daki Salt Restaurant'ın başına geçerek yaptığı yepyeni başlangıcını gururla takip ettiğimiz Okan Şef'in kararlılıkla hayallerini nasıl gerçekleştirdiğine şahit oluyoruz. Bu bölümde, çok merak edilen konulardan biri olan Michelin yıldızlı mutfakların sistemi ve kültürünü, farklı bölgelerde büyük mutfak operasyonlarında, çok uluslu misafir deneyimlerinin nasıl yönetildiğini dinleyebileceksiniz. Yurt dışında eğitimli bir göçmen olarak inşaa ettiği mutfak kariyeri yolculuğu boyunca kendini bulması ve üzerine kattıklarını anlattığı tam bir tecrübe aktarımı olan bu samimi sohbeti kaçırmayın.
   49:47"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 40 - Mutfak Çatısı Altında Farklı Disiplinler Ceyda Artun
   22.10.2021 11:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 40 - Mutfak Çatısı Altında Farklı Disiplinler Ceyda ArtunMutfaktan Sesler'de mutfağını bir içerik üretim merkezi olarak kullanan, bitki bazlı yaratıcı reçeteleri ve sunumlarıyla ön plana çıkan yemek tasarımcısı Ceyda Artun'un ağırlıyoruz.Bu bölümde, tasarım disiplinini mutfakta çalışma süreçlerine nasıl yansıdığını, Ceyda'nın kurucusu olduğu Sanki Atölye'de neler yaptıklarını, bitki temelli beslenmekle buna yönelik yemek üretmek ve servis etmek arasında kurulması gereken dengeyi ve emeği konuştuk. Keyfile dinlemeniz dileğiyle... 
   31:44"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 39 - Yetenek, inat ve en çok da azim: Coşkun Uysal
   03.09.2021 13:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 39 - Yetenek, inat ve en çok da azim: Coşkun UysalMutfaktan Sesler'de Avustralya ve dünyanın en çok övgü olan restaurantları arasında gösterilen Tulum'un şefi ve sahibi Coşkun Uysal'ı ağırlıyoruz. Bu bölümde, Türk mutfağına dair yurt dışındaki ezberleri bozmak üzere yola çıkan Coşkun Şef'in, yarattığı konseptin inatla arkasında durup, kullandığı malzemelerden servisine kadar tüm detaylarıyla yaşatmak istediği deneyim için, inandığı doğrudan nasıl ödün vermeden başarıya ulaştığına şahit olacaksınız. Gurur ve hayranlıkla dinleneceğinden emin olduğumuz bu sohbetin, ilham vermesi dileğiyle...
   31:58"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 38 - Yaşasın Yemek Yemek: Doğu Orcan
   19.08.2021 10:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 38 - Yaşasın Yemek Yemek: Doğu OrcanMSA’nın Podcast’i Mutfaktan Sesler’de, playtuşu kreatif direktörü, yeme-içme meraklısı, içerik üreticisi Doğu Orcan’ı ağırladık. Tabii ki yemek konuştuk. Evde yemek yapma konusunu bir üst lige taşıyan Doğu ile hem bu motivasyonunu hem de müdavimlik kültürü ekseninde restoran merakını konuştuk. Dinlerken acıktıran, bazen mutfağa girme etkisi bazen de hemen çıkıp en yakın müdavimi olduğunuz yere kendinizi atma etkisi yaratacak bu sohbeti kaçırmayın.
   31:21"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 37 - Yeme - İçme Alanında İçerik Üretmek
   23.07.2021 10:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 37 - Yeme - İçme Alanında İçerik ÜretmekMSA’nın Podcat’i Mutfaktan Sesler’de, e-posta bülteni olarak çıktığı yolda bugün tematik bültenlerle zenginleşen, Hem medya hem teknoloji sektörlerine değen bir yayıncı platform Aposto’nun yemek bülteni Apéro’nun şef editörü Berkok Yüksel’ i ağırladık. Yeme-içme dünyasındaki dijital içerikler ekseninde hem Türkiye’deki durumu konuştuk, hem de dünyadaki trendlerden bahsettik. Bazen takdir edip bazen de eleştirerek meseleyi irdelediğimiz bu keyifli sohbette, farklı seslere ihtiyaç olduğu konusunda hem fikir kalıp , konunun zenginliğiyle heyecanlanarak geleceğe umutla baktık.
   27:02"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 36 - Hedefe odaklı bir başarı: Müge Ergül
   11.06.2021 15:22Mutfaktan Sesler - Bölüm 36 - Hedefe odaklı bir başarı: Müge ErgülMutfaktan Sesler’in bu bölümünde, kendisi de bir MSA mezunu olan Şef Müge Ergül’ü ağırlıyoruz.   Öncelikle vazgeçemediği ve hazırladığı lezzetleri farklı kılan malzemelere, onları nasıl tedarik ettiğine, tabaklarındaki özenine değinmeden geçemedik ve bugün sahibi olduğu Tutti’yi nasıl kurduğunu keyifle dinledik.   Bir şef olarak markalaşmayı da başaran Müge Ergül’ün, kariyeri boyunca ilham kaynaklarını nasıl yorumlayıp kendine özgü bir tarz oluşturabildiğini, başarının arkadasındaki emeği konuştuğumuz bu bölümü kaçırmayın.
   26:59"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 35 - Hayalet Mutfaklar
   12.05.2021 15:04Mutfaktan Sesler - Bölüm 35 - Hayalet MutfaklarÇeşitli mutfak deneyimlerinden sonra şimdi farklı içeriklerde hayalet mutfak markaları kuran Alican Karaca ile yeme - içme sektörü, dijitalleşen dünya ve son zamanların merak edilen iş modellerinden hayalet mutfak operasyonu üzerine sohbet ettik.
   25:53"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 34 - Kendi Yolunda Bir Başarı Hikayesi
   08.04.2021 14:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 34 - Kendi Yolunda Bir Başarı Hikayesiİlk olarak yaptığı yemekleri fotoğraflayıp hikayelerini anlattığı  Cafe Fernando adlı bloguyla mutfak meraklılarının radarına giren, bugün ise dünya çapında adından söz ettiren bir yemek yazarı olarak karşımıza çıkan Cenk Sönmezsoy konuğumuz. Tariflerini, kendi öğrenme deneyimlerinden yola çıkarak,  bu süreçte almak istediği yanıtları paylaşacak şekilde, titizlikle aktaran Cenk'in kendine has duruşuna, kararlılığına ve mükemmeliyetçiliğine hayran olmamak mümkün değil. Adeta bir okul niteliğindeki kütüphanesini, öğrenmek için doğru isimleri nasıl bulduğunu, işin başından bugüne evrilen motivasyon kaynaklarını ve sıradaki kitaplarını konuştuk.
   34:47"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 33 - Metro Gastro: Anadolu Mutfak Kültürünü Sahiplenmek
   10.03.2021 14:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 33 - Metro Gastro: Anadolu Mutfak Kültürünü SahiplenmekMetro Gastro: Anadolu Mutfak Kültürünü Sahiplenmek 100.sayıya özel yöre mutfaklarından derlediği 100 tarif ile karşımıza çıkan Türkiye’nin ilk yemek kültürü dergisi Metro Gastro’nun Genel Yayın Yönetmeni Nilhan Aras ve Metro Türkiye İletişim Grup Müdürü Seçil Demiralp’i konuk aldığımız bu bölümde, Anadolu mutfak kültürünün nasıl samimi ve istikrarlı bir şekilde sahiplenildiğine şahit olduk. Coğrafi sınırların dışında, yemeğin nasıl da kültürlerin başrolünde olduğunu irdelerken, 20 yıldır süren bu projenin ardındaki umut dolu üretimi ve gelecekteki planları konuştuk.
   55:20"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 32 - Yeme-İçme Mekanları ve Deneyim Tasarımı
   17.02.2021 14:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 32 - Yeme-İçme Mekanları ve Deneyim Tasarımıİnsandan ilham deneyim tasarımları üreten I – AM İstanbul’un kurucu ortağı Emre Kuzlu ile, bu sefer biraz mutfağın dışına çıkarak yeme-içme sektöründe mekan, mekanın insanlar üzerindeki etkisi ve tüketim alışkanlıklarını konuştuk. Deneyimi doğru hale getiren tüm unsurların özgünlük eksenini kaybetmeden nasıl işlenmesi gerektiğini dinledik. Ve tabiki içinde bulunduğumuz dönemde yeme-içme sektöründeki süreçlerin nasıl değiştiğini ve gelecekteki tüketim beklentilerini irdeledik.
   39:27"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 31 - Murat Deniz Temel - Hedefe Dönüşen Hayaller
   26.01.2021 14:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 31 - Murat Deniz Temel - Hedefe Dönüşen Hayallerİyi yemek yemeye meraklı herkesin yolunun düştüğü, düşünülmüş konseptiyle öne çıkan Alaf'ın kurucusu ve Şefi Murat Deniz Temel ile ilham veren kariyer yolculuğunu ve Alaf'ın etrafında tasarladığı projeleri konuştuk.
   40:24"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 30 - Sabiha Apaydın - Restoranlarda Personelin Rolü
   30.12.2020 11:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 30 - Sabiha Apaydın - Restoranlarda Personelin RolüDünyanın en iyi restoranları arasında gösterilen, uluslararası ödüllü restoran Mikla'nın deneyimli restoran yöneticisi Sabiha Apaydın ile restoranlarda personelin rolünü, arka plandaki kültürün görünen tarafa yansımasını konuştuk. Türkiye'de servis hizmetinin meslek olamama halini irdeledik.
   41:05"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 29 - Seray Öztürk - Farklı Mutfaklar, Farklı Deneyimler
   10.12.2020 14:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 29 - Seray Öztürk - Farklı Mutfaklar, Farklı DeneyimlerŞef Seray Öztürk ile sektördeki 20 yıllık deneyimini konuştuk. Hem mutfak, hem restoran yöneticiliği hem de danışmanlık anlamında yolunun nasıl ilerlediğini kendi hikayeleri üzerinden dinledik.
   34:53"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 28 - Zula Hamburger Kurucuları
   22.11.2020 14:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 28 - Zula Hamburger Kurucularıİstanbul'un en iddialı hamburgercilerinden Zula'nın dört kurucu ortağı Erdal Ardiş, Üryan Doğmuş, Abdi Akgül ve Cihan Kıpçak ile sohbete tabiki hamburgerle başladık, sosyal medyadaki yorumları, restorancılık deneyimlerini ve popüler yemekleri ele aldık.
   45:48"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 27 - Prof. Dr. Zafer Yenal, Yemek, Sosyal Medya ve Şov
   26.10.2020 14:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 27 - Prof. Dr. Zafer Yenal, Yemek, Sosyal Medya ve ŞovProf. Dr. Zafer Yenal ile televizyon programları, sosyal medyadaki yeri, karakter ve cinsiyet rolleri ile yemeği ve yemek sunumunu bir eğlence, bir kültür içeriği olarak ele alıp değerlendirdik.
   33:15"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 26 - Prof. Dr. Zafer Yenal, Yemek ve Kimlik
   12.10.2020 14:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 26 - Prof. Dr. Zafer Yenal, Yemek ve KimlikProf. Dr. Zafer Yenal ile yemeğin toplum hayatındaki yeri, sosyal olarak bir ifade biçimi olması, kişisel olarak bir ifade biçimi olması ve zaman içerisinde bu ifadenin değişimleri üzerine konuştuk.
   40:25"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 25 - Can Koyuncu, Topraktan Şişeye Acı
   04.10.2020 14:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 25 - Can Koyuncu, Topraktan Şişeye AcıCan Koyuncu ile acı sos girişimi hakkında konuştuk. Özel tohumlar ve kendi tarifleri ile giriştikleri acı sos macerasında sürekli yeni tarifler deneyerek, biber ürünü ile çalışmayı öğrenecek farklı lezzetler ve yeni bir marka oluşturuyorlar.
   17:26"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 24 - Can Koyuncu, Öğrenciden Öğrenciye Tavsiyeler
   26.09.2020 14:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 24 - Can Koyuncu, Öğrenciden Öğrenciye TavsiyelerCan Koyuncu ile gastronomi ve mutfak sanatları eğimitini, yurtdışı stajlarını, girişim ve projelerini konuştuk. Az zamanda güzel işler başaran Can'ın, diğer bütün öğrencilere ibret ya da ilham olabilecek işleri olmuş!
   24:39"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 23 - Deniz Kurt Görsev, Profesyonel Süperyat Şefliği Üzerine
   07.08.2020 14:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 23 - Deniz Kurt Görsev, Profesyonel Süperyat Şefliği ÜzerineCemre Torun ile karantina döneminde restoranlar ve restoran çalışanları için hazırladığı Restoranlar Evde kitabı ve projesini konuştuk. Restoranlar Evde, İstanbul'un 100'ün üzerinde restoranından 100'ün üzerinde tarifi ve restoranların hayatımızı kattığı değeri anlatan onlarca yazıyı bir dergi - kitapta topluyor.
   22:13"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 22 - Deniz Kurt Görsev, Profesyonel Süperyat Şefliği Üzerine
   03.07.2020 14:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 22 - Deniz Kurt Görsev, Profesyonel Süperyat Şefliği ÜzerineAtlantico Yachting'in kurucusu ve megayat şefi Deniz Kurt Görsev ile okyanuslarda çalışmayı konuştuk. Süperyat şefliği nedir, zorlukları, kısıtları, güzellikleri nelerdir? Profesyonel mutfak sektöründen bu alana geçiş nasıl yapılabilir?
   29:30"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 21 - Prof. Nazan Uysal Harzadın ve Şef Cem Erol, Fonksiyonel Beslenme Üzerine
   19.06.2020 14:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 21 - Prof. Nazan Uysal Harzadın ve Şef Cem Erol, Fonksiyonel Beslenme ÜzerineProf. Dr. Nazan Uysal Harzadın ve MSA'nın Yönetici Eğitmen Şefi Cem Erol ile MSA için geliştirilmekte olan Fonksiyonel Beslenme eğitimi üzerine konuştuk. Fonksiyonel Beslenme nedir, arkasındaki bilimsel çalışmalar nelerdir, mutfağa nasıl yansımaktadır?
   20:23"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 20 - Tangör Tan, Tarım ve Tohumda Nereye Gidiyoruz?
   27.03.2020 14:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 20 - Tangör Tan, Tarım ve Tohumda Nereye Gidiyoruz?Türkiye'nin toprağını karış karış gezen Tangör Tan ile hem mesleği, hem yolculukları, hem de Türkiye'nin ve dünyanın geleceğinde pek de iç açıcı olmayan ziraat sektörünün ilerisini konuştuk.
   27:28"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 19 - Vedat Ozan, Koku Yoksa Gastronomi Yok
   13.03.2020 14:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 19 - Vedat Ozan, Koku Yoksa Gastronomi YokKoku Uzmanı Vedat Ozan ile öncelikle nedir bu koku uzmanlığı dedik, sonrasında da yeme içme sektörü ile koku arasındaki göbek bağını takip ettik. Aromalar, iç koku dış koku farkı, Vedat Bey'in Kokular kitapları derken harika bir sohbet oldu.
   36:13"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 18 - Tuba Şatana, Sapor İstanbul Yemek Sempozyumu
   28.02.2020 14:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 18 - Tuba Şatana, Sapor İstanbul Yemek SempozyumuTuba Şatana ile 7-8 Aralık 2019 tarihinde düzenlenen Sapor İstanbul Yemek Sempozyumu, katılımcılar, çıktılar ve sempozyum konularını dinleyebileceğiniz podcast yayınları hakkında konuştuk. Sapor, kelime anlamı olarak, ‘lezzeti belirleyen bir unsur’ demek.
   17:12"
  • Mutfaktan Sesler -Bölüm 17 - Kaya Demirer, 2020'de İstihdam, İşletmeler ve Turizm
   21.02.2020 14:00Mutfaktan Sesler -Bölüm 17 - Kaya Demirer, 2020'de İstihdam, İşletmeler ve TurizmTÜRYİD (Turizm Restoran Yatırımcıları ve Gastronomi İşletmeleri Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Demirer ile ülkemizde restoran ve turizm işletmeleri tarafında istihdam üzerine konuştuk.
   39:16"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 16 - Levon Bağış, En İyi Şarap, En Sevdiğin Şarap
   14.02.2020 14:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 16 - Levon Bağış, En İyi Şarap, En Sevdiğin ŞarapBu bölümde Türkiye'de şarap hakkında önde gelen isimlerden Levon Bağış'ı konuk ettik. Türkiye, Anadolu neden şarap konusunda çok büyük öneme sahip? Nasıl bir hazine var coğrafyamızda? Yerli şarap üretimi, yabancı şarap efsaneleri ve başka bir çok konuya değindik.
   32:57"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 15 - Handan Abdurrahmanoğlu, Grundig, Ruhun Doysun
   07.02.2020 14:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 15 - Handan Abdurrahmanoğlu, Grundig, Ruhun DoysunBu bölümde Grundig Türkiye Grup Yöneticisi Handan Abdurrahmanoğlu ile başarıyla devam eden Ruhun Doysun projesini konuştuk. Mutfak ile alakalı konularda yapılan bütün işler birbirine benzerken, Ruhun Doysun ile nasıl bir fark yarattılar? Cesur iş ve cesur proje yapmanın arkasında ne vardı?
   24:09"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 14 - Elvan Odabaşı, Efe Çakıroğlu, Doğru Beslenme, Lezzetli Beslenme
   31.01.2020 14:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 14 - Elvan Odabaşı, Efe Çakıroğlu, Doğru Beslenme, Lezzetli BeslenmeBu bölümde Diyetisyen Elvan Odabaşı ve MSA Eğitmen Şeflerinden Efe Çakıroğlu konuğumuz. Soruyoruz, hiç mi gülmeyeceğiz? Sağlıklı beslenmeler hep lezzetsiz mi olacak, hep mi kibrit kutusu kadar yağsız peynir? Elvan Odabaşı ve Efe Çakıroğlu; sağlıklı beslenme ve lezzetli beslenme nasıl bir arada yürür anlatıyor.
   35:50"

  EN YENİ BÖLÜMLER

  icon_close
  icon_close