Biraz bekleteceğiz...Bilgilerini kontrol ediyoruz.
icon_player_arrow_down

Radyo dinlemek için
ADBLOCK
eklentisini kapatıp sayfayı yenilemen gerekiyor.

TAMAM
icon_player_favorite ŞARKIYI FAVORİLERİNE EKLEMEK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAP.
icon_player_volume icon_player_mute
Kalksın Uyuyanlar Sıla
İlk iş kalktım sigara yaktım
Belki tütündedir çaresi
Ne kadar ayrılık şarkısı varsa dinledim
Anladım herkesin aynı yerde yâresi

Kim bilir bugün bi' şeyler değişir
Zamansız şarkılar döner evine
Alacakaranlık bastı mı dellenir
Kalpse kalp, yürekse yürek

Ayrılığımız zor, bi' o kadar sahici
Bana kalsa yansın ışıklar, kalksın uyuyanlar
Dibe vura vura yaşayalım gidişini
Dibe vura vura yaşayalım gidişini

Ayrılığımız zor, bi' o kadar sahici
Bana kalsa yansın ışıklar, kalksın uyuyanlar
Dibe vura vura yaşayalım gidişini
Dibe vura vura yaşayalım gidişini

Bilirsin, acı umut etmeye zorlar
Yokuş yukarı koşanlar iyi bilir
Benimle sar acıyan yerlerini
Desen bi' türlü, demezsin gün gelir

Kim bilir bugün bi' şeyler değişir
Zamansız şarkılar döner evine
Alacakaranlık bastı mı dellenir
Kalpse kalp, yürekse yürek

Ayrılığımız zor, bi' o kadar sahici
Bana kalsa yansın ışıklar, kalksın uyuyanlar
Dibe vura vura yaşayalım gidişini
Dibe vura vura yaşayalım gidişini

Ayrılığımız zor, bi' o kadar sahici
Bana kalsa yansın ışıklar, kalksın uyuyanlar
Dibe vura vura yaşayalım gidişini
Dibe vura vura yaşayalım gidişini
Dibe vura vura yaşayalım gidişini
Dibe vura vura yaşayalım gidişini
OYUN SONA ERDİ! SIRADAKİ ŞARKIYI SEÇMEK İÇİN TAKİPTE KAL
KAPAT
OYUN BAŞLADI! SIRADAKİ ŞARKIYI SEN SEÇ HEMEN KATIL!
SIRADAKİ ŞARKIYI SEN SEÇ RADYONUN KONTROLÜ SENDE! NASIL OYNANIR?
 • Canlı yayında dinlemek istediğin şarkıları ateşle! Listede yukarı taşı.
 • Canlı yayında dinlemek istemediğin şarkıları dondur! Listede aşağı at.
 • Oyun sonuna kadar yeniden kazanacağın haklarınla mücadeleye devam et.
 • Canlı yayında çalacakları sen belirle. En sevdiğin şarkılar radyonda çalsın.
SIRADAKİ ŞARKI
Your Love Kate Linn
SOHBETE KATIL
HAKLARIN
x10
YENİ HAK İÇİN KALAN SÜRE
SOHBETE KATIL icon_close
  saniye sonra kapanacak.
  HEMEN DİNLE

  MUTFAKTAN SESLER

  MSA İSTANBUL, ERDEM DİLBAZ, CAN SUNGUR

  Mutfaktan Sesler, yeme-içme sektörünü; farklı konular ve farklı bakış açıları ile ağırlamak için yola çıktı. Konuşulacak çok şey var, bakalım o konuya ne zaman sıra gelecek? Mutfak Sanatları Akademisi sunar.

  Tüm Podcast Bölümleri

  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 45 - Yeni balıklar.
   02.12.2022 10:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 45 - Yeni balıklar.

   MSA’nın Podcast’i Mutfaktan Sesler’in yeni bölümünde konuğumuz Akdeniz Koruma Derneği Doğa Koruma Yöneticisi Funda Kök. Kendisi her daim sahada olduğu için bu sohbeti uzaktan gerçekleştirdik. Akdeniz’in Türkiye sınırları içindeki habitatını ve ekosistemini korurken insanı merkeze alan derneği önce anlamaya çalıştık. Asıl meselemiz ise yiyecek – içecek  sektörünün bu konudaki rolünün altını çizmekti. İklim krizi ve insan faaliyetleriyle istilacı balık türlerin Akdeniz havzasına girip biyoçeşitliliğe zarar verdiğini öğrendik. Bu türlerden Aslan balığı, asker balığı, trompet balığı gibi yeni ve yenebilir balıklarla tanıştık. Şeflerle, restoranlarla, üniversitelerle ve tabii ki balıkçılarla yapılan iş birliklerini dinledik. Bu balıkların, profesyonel mutfaklarda şeflerin ürettiği özgün tariflerle menülere girerek tüketiciyle buluşması istilacı balık yönetiminin önemli bir faktörü. Hem mutfak profesyonellerinin hem de yeme – içme meraklılarının kendilerine notlar alıp çözümün bir parçası olmasını umduğumuz bu sohbeti kaçırmayın.

   32:35"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 44 - Kahve mi Kahvehane mi?
   25.11.2022 14:34Mutfaktan Sesler - Bölüm 44 - Kahve mi Kahvehane mi?

   MSA'nın Podcast'i Mutfaktan Sesler'in yeni bölümünde konuğumuz Osmanlı Dönemi İstanbul'undaki kıraathaneleri araştıran müzisyen Çağlar Fidan. Önce hikayenin en başına gidiyor, içecek olarak hayatımıza girmeden önce neye kahve diyorduk kelimenin anlamını irdeliyoruz, nasıl ve kimler tarafından tüketilmiş konuşuyoruz. Kıraathane ve kahvehane farkını, şairlerin, müzisyenlerin hatta berberlerin uğrak yeri olan kahvehanelerin nasıl bir yer olarak konumlandığını öğreniyoruz. Kahvenin bu kez sosyolojik açıdan ele alındığı, dünden bugüne kahvehanelerin başrolde olduğu sohbet, adeta bir dönemin enstantanelerle dolu tarih okuması şeklinde ilerliyor. Meraklıları kaçırmasın.

    

   53:52"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 43 - Yemeğin Tarihi: Seyyahların Gözünden Osmanlı Mutfağı
   14.11.2022 12:59Mutfaktan Sesler - Bölüm 43 - Yemeğin Tarihi: Seyyahların Gözünden Osmanlı Mutfağı

   Yeme - içme ekseninde birbirinden farklı konuları ve farklı bakış açıları ile masaya yatıran MSA'nın Podcast'i Mutfaktan Sesler'in yeni sezonu başlıyor! Konuğumuz kendisini yemeği tarifiyle değil, tarihiyle uğraşıyorum diyerek tanıtan, Mutfağın Sarayı kitabının yazarı Yasin Baturhan Ergin. Osmanlı Dönemi'nde İstanbul'u ziyarete gelen seyyahların yeme-içmeye dair notlarını araştırarak ilginç hikayeleri ortaya çıkaran kitap, bizim de sohbetimizin çıkış noktası oluyor. Bir coğrafyanın sınırları genişledikçe mutfağının da nasıl evrimleştiğine ve eşsiz bir kültür sentezinin aynası olduğuna şahit oluyoruz. Kullanılan malzemelerden ritüellere geçmişten günümüze değişen ve değişmeyen şeyleri, tarihte yemeğin diplomatik mesajlara ve protokollere konu oluşunu dinliyoruz. Sohbet derinleştikçe de karşımıza yeni soruları çıkarıyor. Tarih severlere mutfağı merak ettirecek, mutfak tutkunlarına ise ilham olabilecek bilgilerle dolu bu bölümü kaçırmayın.

   105:15"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 42 - İçecek kültürü nasıl evriliyor?
   02.01.2022 11:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 42 - İçecek kültürü nasıl evriliyor?Mutfaktan Sesler’in yeni bölümünde konuğumuz, alkollü içecek sektöründe uzun yıllar pazarlama ve inovasyon yöneticiliği yapmış, eğitimler vermiş şimdi ise kurucusu olduğu Fernkolektif markası altında danışmanlık yapan Gözdem Gürbüzatik. Konuya sadece tüketim değil üretim açısından da yaklaştığımız bu sohbette; ekonomi, toplumsal eğilimler, inovasyon ve coğrafya etkisindeki evrilme sürecine ve konumlandırmasına değindik.  Tükettiklerimizin yapım süreçlerine dair ilginç bilgiler edindik. Günümüzün dinamikleriyle artık ürüne verilen önemin artacağı, yerelleşme trendinin ve kalite standartların yükseleceği, bu sayede inovasyonun da tetikleneceğini dinleyerek umut dolduk. Meraklısına harika bilgiler vaat eden bu sohbeti kaçırmayın.
   37:32"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 41 - Amerika'da bir başarı hikayesi
   19.12.2021 11:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 41 - Amerika'da bir başarı hikayesiMutfaktan Sesler'in yeni bölümünde, MSA'nın ilk mezunlarından Şef Okan Kızılbayır'la 14 yıllık Amerika deneyimini konuştuk. Chef Eric Ripert'ın ekibinde, uluslararası başarıları her zaman ilk sıralarda gösterilen mutfaklarda çalışarak sous chef'liğe kadar yükselmesini, şimdi ise Florida'da The Ritz-Carlton, Amelia Island'daki Salt Restaurant'ın başına geçerek yaptığı yepyeni başlangıcını gururla takip ettiğimiz Okan Şef'in kararlılıkla hayallerini nasıl gerçekleştirdiğine şahit oluyoruz. Bu bölümde, çok merak edilen konulardan biri olan Michelin yıldızlı mutfakların sistemi ve kültürünü, farklı bölgelerde büyük mutfak operasyonlarında, çok uluslu misafir deneyimlerinin nasıl yönetildiğini dinleyebileceksiniz. Yurt dışında eğitimli bir göçmen olarak inşaa ettiği mutfak kariyeri yolculuğu boyunca kendini bulması ve üzerine kattıklarını anlattığı tam bir tecrübe aktarımı olan bu samimi sohbeti kaçırmayın.
   49:47"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 40 - Mutfak Çatısı Altında Farklı Disiplinler Ceyda Artun
   22.10.2021 11:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 40 - Mutfak Çatısı Altında Farklı Disiplinler Ceyda ArtunMutfaktan Sesler'de mutfağını bir içerik üretim merkezi olarak kullanan, bitki bazlı yaratıcı reçeteleri ve sunumlarıyla ön plana çıkan yemek tasarımcısı Ceyda Artun'un ağırlıyoruz.Bu bölümde, tasarım disiplinini mutfakta çalışma süreçlerine nasıl yansıdığını, Ceyda'nın kurucusu olduğu Sanki Atölye'de neler yaptıklarını, bitki temelli beslenmekle buna yönelik yemek üretmek ve servis etmek arasında kurulması gereken dengeyi ve emeği konuştuk. Keyfile dinlemeniz dileğiyle... 
   31:44"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 39 - Yetenek, inat ve en çok da azim: Coşkun Uysal
   03.09.2021 13:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 39 - Yetenek, inat ve en çok da azim: Coşkun UysalMutfaktan Sesler'de Avustralya ve dünyanın en çok övgü olan restaurantları arasında gösterilen Tulum'un şefi ve sahibi Coşkun Uysal'ı ağırlıyoruz. Bu bölümde, Türk mutfağına dair yurt dışındaki ezberleri bozmak üzere yola çıkan Coşkun Şef'in, yarattığı konseptin inatla arkasında durup, kullandığı malzemelerden servisine kadar tüm detaylarıyla yaşatmak istediği deneyim için, inandığı doğrudan nasıl ödün vermeden başarıya ulaştığına şahit olacaksınız. Gurur ve hayranlıkla dinleneceğinden emin olduğumuz bu sohbetin, ilham vermesi dileğiyle...
   31:58"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 38 - Yaşasın Yemek Yemek: Doğu Orcan
   19.08.2021 10:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 38 - Yaşasın Yemek Yemek: Doğu OrcanMSA’nın Podcast’i Mutfaktan Sesler’de, playtuşu kreatif direktörü, yeme-içme meraklısı, içerik üreticisi Doğu Orcan’ı ağırladık. Tabii ki yemek konuştuk. Evde yemek yapma konusunu bir üst lige taşıyan Doğu ile hem bu motivasyonunu hem de müdavimlik kültürü ekseninde restoran merakını konuştuk. Dinlerken acıktıran, bazen mutfağa girme etkisi bazen de hemen çıkıp en yakın müdavimi olduğunuz yere kendinizi atma etkisi yaratacak bu sohbeti kaçırmayın.
   31:21"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 37 - Yeme - İçme Alanında İçerik Üretmek
   23.07.2021 10:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 37 - Yeme - İçme Alanında İçerik ÜretmekMSA’nın Podcat’i Mutfaktan Sesler’de, e-posta bülteni olarak çıktığı yolda bugün tematik bültenlerle zenginleşen, Hem medya hem teknoloji sektörlerine değen bir yayıncı platform Aposto’nun yemek bülteni Apéro’nun şef editörü Berkok Yüksel’ i ağırladık. Yeme-içme dünyasındaki dijital içerikler ekseninde hem Türkiye’deki durumu konuştuk, hem de dünyadaki trendlerden bahsettik. Bazen takdir edip bazen de eleştirerek meseleyi irdelediğimiz bu keyifli sohbette, farklı seslere ihtiyaç olduğu konusunda hem fikir kalıp , konunun zenginliğiyle heyecanlanarak geleceğe umutla baktık.
   27:02"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 36 - Hedefe odaklı bir başarı: Müge Ergül
   11.06.2021 15:22Mutfaktan Sesler - Bölüm 36 - Hedefe odaklı bir başarı: Müge ErgülMutfaktan Sesler’in bu bölümünde, kendisi de bir MSA mezunu olan Şef Müge Ergül’ü ağırlıyoruz.   Öncelikle vazgeçemediği ve hazırladığı lezzetleri farklı kılan malzemelere, onları nasıl tedarik ettiğine, tabaklarındaki özenine değinmeden geçemedik ve bugün sahibi olduğu Tutti’yi nasıl kurduğunu keyifle dinledik.   Bir şef olarak markalaşmayı da başaran Müge Ergül’ün, kariyeri boyunca ilham kaynaklarını nasıl yorumlayıp kendine özgü bir tarz oluşturabildiğini, başarının arkadasındaki emeği konuştuğumuz bu bölümü kaçırmayın.
   26:59"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 35 - Hayalet Mutfaklar
   12.05.2021 15:04Mutfaktan Sesler - Bölüm 35 - Hayalet MutfaklarÇeşitli mutfak deneyimlerinden sonra şimdi farklı içeriklerde hayalet mutfak markaları kuran Alican Karaca ile yeme - içme sektörü, dijitalleşen dünya ve son zamanların merak edilen iş modellerinden hayalet mutfak operasyonu üzerine sohbet ettik.
   25:53"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 34 - Kendi Yolunda Bir Başarı Hikayesi
   08.04.2021 14:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 34 - Kendi Yolunda Bir Başarı Hikayesiİlk olarak yaptığı yemekleri fotoğraflayıp hikayelerini anlattığı  Cafe Fernando adlı bloguyla mutfak meraklılarının radarına giren, bugün ise dünya çapında adından söz ettiren bir yemek yazarı olarak karşımıza çıkan Cenk Sönmezsoy konuğumuz. Tariflerini, kendi öğrenme deneyimlerinden yola çıkarak,  bu süreçte almak istediği yanıtları paylaşacak şekilde, titizlikle aktaran Cenk'in kendine has duruşuna, kararlılığına ve mükemmeliyetçiliğine hayran olmamak mümkün değil. Adeta bir okul niteliğindeki kütüphanesini, öğrenmek için doğru isimleri nasıl bulduğunu, işin başından bugüne evrilen motivasyon kaynaklarını ve sıradaki kitaplarını konuştuk.
   34:47"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 33 - Metro Gastro: Anadolu Mutfak Kültürünü Sahiplenmek
   10.03.2021 14:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 33 - Metro Gastro: Anadolu Mutfak Kültürünü SahiplenmekMetro Gastro: Anadolu Mutfak Kültürünü Sahiplenmek 100.sayıya özel yöre mutfaklarından derlediği 100 tarif ile karşımıza çıkan Türkiye’nin ilk yemek kültürü dergisi Metro Gastro’nun Genel Yayın Yönetmeni Nilhan Aras ve Metro Türkiye İletişim Grup Müdürü Seçil Demiralp’i konuk aldığımız bu bölümde, Anadolu mutfak kültürünün nasıl samimi ve istikrarlı bir şekilde sahiplenildiğine şahit olduk. Coğrafi sınırların dışında, yemeğin nasıl da kültürlerin başrolünde olduğunu irdelerken, 20 yıldır süren bu projenin ardındaki umut dolu üretimi ve gelecekteki planları konuştuk.
   55:20"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 32 - Yeme-İçme Mekanları ve Deneyim Tasarımı
   17.02.2021 14:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 32 - Yeme-İçme Mekanları ve Deneyim Tasarımıİnsandan ilham deneyim tasarımları üreten I – AM İstanbul’un kurucu ortağı Emre Kuzlu ile, bu sefer biraz mutfağın dışına çıkarak yeme-içme sektöründe mekan, mekanın insanlar üzerindeki etkisi ve tüketim alışkanlıklarını konuştuk. Deneyimi doğru hale getiren tüm unsurların özgünlük eksenini kaybetmeden nasıl işlenmesi gerektiğini dinledik. Ve tabiki içinde bulunduğumuz dönemde yeme-içme sektöründeki süreçlerin nasıl değiştiğini ve gelecekteki tüketim beklentilerini irdeledik.
   39:27"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 31 - Murat Deniz Temel - Hedefe Dönüşen Hayaller
   26.01.2021 14:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 31 - Murat Deniz Temel - Hedefe Dönüşen Hayallerİyi yemek yemeye meraklı herkesin yolunun düştüğü, düşünülmüş konseptiyle öne çıkan Alaf'ın kurucusu ve Şefi Murat Deniz Temel ile ilham veren kariyer yolculuğunu ve Alaf'ın etrafında tasarladığı projeleri konuştuk.
   40:24"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 30 - Sabiha Apaydın - Restoranlarda Personelin Rolü
   30.12.2020 11:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 30 - Sabiha Apaydın - Restoranlarda Personelin RolüDünyanın en iyi restoranları arasında gösterilen, uluslararası ödüllü restoran Mikla'nın deneyimli restoran yöneticisi Sabiha Apaydın ile restoranlarda personelin rolünü, arka plandaki kültürün görünen tarafa yansımasını konuştuk. Türkiye'de servis hizmetinin meslek olamama halini irdeledik.
   41:05"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 29 - Seray Öztürk - Farklı Mutfaklar, Farklı Deneyimler
   10.12.2020 14:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 29 - Seray Öztürk - Farklı Mutfaklar, Farklı DeneyimlerŞef Seray Öztürk ile sektördeki 20 yıllık deneyimini konuştuk. Hem mutfak, hem restoran yöneticiliği hem de danışmanlık anlamında yolunun nasıl ilerlediğini kendi hikayeleri üzerinden dinledik.
   34:53"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 28 - Zula Hamburger Kurucuları
   22.11.2020 14:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 28 - Zula Hamburger Kurucularıİstanbul'un en iddialı hamburgercilerinden Zula'nın dört kurucu ortağı Erdal Ardiş, Üryan Doğmuş, Abdi Akgül ve Cihan Kıpçak ile sohbete tabiki hamburgerle başladık, sosyal medyadaki yorumları, restorancılık deneyimlerini ve popüler yemekleri ele aldık.
   45:48"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 27 - Prof. Dr. Zafer Yenal, Yemek, Sosyal Medya ve Şov
   26.10.2020 14:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 27 - Prof. Dr. Zafer Yenal, Yemek, Sosyal Medya ve ŞovProf. Dr. Zafer Yenal ile televizyon programları, sosyal medyadaki yeri, karakter ve cinsiyet rolleri ile yemeği ve yemek sunumunu bir eğlence, bir kültür içeriği olarak ele alıp değerlendirdik.
   33:15"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 26 - Prof. Dr. Zafer Yenal, Yemek ve Kimlik
   12.10.2020 14:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 26 - Prof. Dr. Zafer Yenal, Yemek ve KimlikProf. Dr. Zafer Yenal ile yemeğin toplum hayatındaki yeri, sosyal olarak bir ifade biçimi olması, kişisel olarak bir ifade biçimi olması ve zaman içerisinde bu ifadenin değişimleri üzerine konuştuk.
   40:25"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 25 - Can Koyuncu, Topraktan Şişeye Acı
   04.10.2020 14:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 25 - Can Koyuncu, Topraktan Şişeye AcıCan Koyuncu ile acı sos girişimi hakkında konuştuk. Özel tohumlar ve kendi tarifleri ile giriştikleri acı sos macerasında sürekli yeni tarifler deneyerek, biber ürünü ile çalışmayı öğrenecek farklı lezzetler ve yeni bir marka oluşturuyorlar.
   17:26"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 24 - Can Koyuncu, Öğrenciden Öğrenciye Tavsiyeler
   26.09.2020 14:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 24 - Can Koyuncu, Öğrenciden Öğrenciye TavsiyelerCan Koyuncu ile gastronomi ve mutfak sanatları eğimitini, yurtdışı stajlarını, girişim ve projelerini konuştuk. Az zamanda güzel işler başaran Can'ın, diğer bütün öğrencilere ibret ya da ilham olabilecek işleri olmuş!
   24:39"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 23 - Deniz Kurt Görsev, Profesyonel Süperyat Şefliği Üzerine
   07.08.2020 14:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 23 - Deniz Kurt Görsev, Profesyonel Süperyat Şefliği ÜzerineCemre Torun ile karantina döneminde restoranlar ve restoran çalışanları için hazırladığı Restoranlar Evde kitabı ve projesini konuştuk. Restoranlar Evde, İstanbul'un 100'ün üzerinde restoranından 100'ün üzerinde tarifi ve restoranların hayatımızı kattığı değeri anlatan onlarca yazıyı bir dergi - kitapta topluyor.
   22:13"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 22 - Deniz Kurt Görsev, Profesyonel Süperyat Şefliği Üzerine
   03.07.2020 14:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 22 - Deniz Kurt Görsev, Profesyonel Süperyat Şefliği ÜzerineAtlantico Yachting'in kurucusu ve megayat şefi Deniz Kurt Görsev ile okyanuslarda çalışmayı konuştuk. Süperyat şefliği nedir, zorlukları, kısıtları, güzellikleri nelerdir? Profesyonel mutfak sektöründen bu alana geçiş nasıl yapılabilir?
   29:30"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 21 - Prof. Nazan Uysal Harzadın ve Şef Cem Erol, Fonksiyonel Beslenme Üzerine
   19.06.2020 14:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 21 - Prof. Nazan Uysal Harzadın ve Şef Cem Erol, Fonksiyonel Beslenme ÜzerineProf. Dr. Nazan Uysal Harzadın ve MSA'nın Yönetici Eğitmen Şefi Cem Erol ile MSA için geliştirilmekte olan Fonksiyonel Beslenme eğitimi üzerine konuştuk. Fonksiyonel Beslenme nedir, arkasındaki bilimsel çalışmalar nelerdir, mutfağa nasıl yansımaktadır?
   20:23"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 20 - Tangör Tan, Tarım ve Tohumda Nereye Gidiyoruz?
   27.03.2020 14:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 20 - Tangör Tan, Tarım ve Tohumda Nereye Gidiyoruz?Türkiye'nin toprağını karış karış gezen Tangör Tan ile hem mesleği, hem yolculukları, hem de Türkiye'nin ve dünyanın geleceğinde pek de iç açıcı olmayan ziraat sektörünün ilerisini konuştuk.
   27:28"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 19 - Vedat Ozan, Koku Yoksa Gastronomi Yok
   13.03.2020 14:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 19 - Vedat Ozan, Koku Yoksa Gastronomi YokKoku Uzmanı Vedat Ozan ile öncelikle nedir bu koku uzmanlığı dedik, sonrasında da yeme içme sektörü ile koku arasındaki göbek bağını takip ettik. Aromalar, iç koku dış koku farkı, Vedat Bey'in Kokular kitapları derken harika bir sohbet oldu.
   36:13"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 18 - Tuba Şatana, Sapor İstanbul Yemek Sempozyumu
   28.02.2020 14:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 18 - Tuba Şatana, Sapor İstanbul Yemek SempozyumuTuba Şatana ile 7-8 Aralık 2019 tarihinde düzenlenen Sapor İstanbul Yemek Sempozyumu, katılımcılar, çıktılar ve sempozyum konularını dinleyebileceğiniz podcast yayınları hakkında konuştuk. Sapor, kelime anlamı olarak, ‘lezzeti belirleyen bir unsur’ demek.
   17:12"
  • Mutfaktan Sesler -Bölüm 17 - Kaya Demirer, 2020'de İstihdam, İşletmeler ve Turizm
   21.02.2020 14:00Mutfaktan Sesler -Bölüm 17 - Kaya Demirer, 2020'de İstihdam, İşletmeler ve TurizmTÜRYİD (Turizm Restoran Yatırımcıları ve Gastronomi İşletmeleri Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Demirer ile ülkemizde restoran ve turizm işletmeleri tarafında istihdam üzerine konuştuk.
   39:16"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 16 - Levon Bağış, En İyi Şarap, En Sevdiğin Şarap
   14.02.2020 14:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 16 - Levon Bağış, En İyi Şarap, En Sevdiğin ŞarapBu bölümde Türkiye'de şarap hakkında önde gelen isimlerden Levon Bağış'ı konuk ettik. Türkiye, Anadolu neden şarap konusunda çok büyük öneme sahip? Nasıl bir hazine var coğrafyamızda? Yerli şarap üretimi, yabancı şarap efsaneleri ve başka bir çok konuya değindik.
   32:57"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 15 - Handan Abdurrahmanoğlu, Grundig, Ruhun Doysun
   07.02.2020 14:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 15 - Handan Abdurrahmanoğlu, Grundig, Ruhun DoysunBu bölümde Grundig Türkiye Grup Yöneticisi Handan Abdurrahmanoğlu ile başarıyla devam eden Ruhun Doysun projesini konuştuk. Mutfak ile alakalı konularda yapılan bütün işler birbirine benzerken, Ruhun Doysun ile nasıl bir fark yarattılar? Cesur iş ve cesur proje yapmanın arkasında ne vardı?
   24:09"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 14 - Elvan Odabaşı, Efe Çakıroğlu, Doğru Beslenme, Lezzetli Beslenme
   31.01.2020 14:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 14 - Elvan Odabaşı, Efe Çakıroğlu, Doğru Beslenme, Lezzetli BeslenmeBu bölümde Diyetisyen Elvan Odabaşı ve MSA Eğitmen Şeflerinden Efe Çakıroğlu konuğumuz. Soruyoruz, hiç mi gülmeyeceğiz? Sağlıklı beslenmeler hep lezzetsiz mi olacak, hep mi kibrit kutusu kadar yağsız peynir? Elvan Odabaşı ve Efe Çakıroğlu; sağlıklı beslenme ve lezzetli beslenme nasıl bir arada yürür anlatıyor.
   35:50"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 13 - Osman Serim, Mutfak ve Kültürün Dönüşümü
   24.01.2020 14:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 13 - Osman Serim, Mutfak ve Kültürün DönüşümüBu bölümde sektörün duayen ismi Osman Serim konuğumuz. Sofra kuralları ve adab-ı muaşeret diye söze girdik ancak Osman Serim'in bilgi deryasında mutfak kültürü ve kültürün dönüşümüne hızlıca ilerledik.
   46:12"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 12 - Alp Şehsuvar, Ekşime, Mayalanma, Fermantasyon ve Hayat!
   17.01.2020 14:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 12 - Alp Şehsuvar, Ekşime, Mayalanma, Fermantasyon ve Hayat!Bu bölümde Alp Şehsuvar konuğumuz, mutfağın en eski, en geleneksel metodlarına çok daha bilimsel bir şekilde yaklaşarak araştırmalar yapıyor. Bu bölümde fermantasyon ile ortaya çıkan yiyecek ve içecekler hakkında konuştuk. “Fermantasyon her yerde aslında” dedik!
   19:50"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 11 - Maksut Aşkar, Yol Düz Bir Çizgi Değil
   10.01.2020 14:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 11 - Maksut Aşkar, Yol Düz Bir Çizgi DeğilBu bölümde Maksut Aşkar konuğumuz. Televizyon programları ile tanınan, Neolokal ile uluslararası bir başarı yakalayan, şimdi Foxy ile yeni bir projeye yönelen Maksut Aşkar ile öğrenciliğinden bu yana kariyer yolunu konuştuk.
   43:19"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 10 - Belkıs Boyacıgiller, Bitki Temelli Beslenme
   03.01.2020 14:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 10 - Belkıs Boyacıgiller, Bitki Temelli BeslenmeBu bölümde konuğumuz Bi Nevi Deli restoranı ile mutfağında her zaman yeni, her zaman farklı tarifler deneyen, bitki temelli beslenmeye odaklanan; vegan, vejetaryen, raw, paleo, glutensiz yeni tarifler ile diyeti takip etsin etmesin herkeseyeni tatlar sunan Belkıs Boyacıgiller. Son dönemde talep gören yeni beslenme şekilleri ve insanların ihtiyaçlarını konuştuk.
   31:54"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 09 - Murat Artukmaç, Pizza, Sanat, Zanaat
   27.12.2019 14:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 09 - Murat Artukmaç, Pizza, Sanat, ZanaatBu bölümde konuğumuz Mikla Restaurant ile dünyanın en iyi 100 restoranı listesine giren, Ruhun Doysun projesi ile yeme içme sektörü ve komşularına dokunan harika bir seriye imza atan Mehmet Gürs. Ruhun Doysun, Mikla, İYİG ve bundan sonrasını konuştuk.
   35:14"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 08 - Murat Artukmaç, Pizza, Sanat, Zanaat
   20.12.2019 14:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 08 - Murat Artukmaç, Pizza, Sanat, ZanaatBu bölümde konuğumuz MSA'nın eğitmen şeflerinden Murat Artukmaç. Murat Şef ile mutfak sektöründe emek, havalı hareketler, sanat ve zanaat arasındaki algı farklarını konuştuk. Ayrıca pizzaiolo kelimesini öğrendik ki üstüne bambaşka bir bölüm daha yapalım!
   22:18"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 07 - Mehmet K. Aksel, Hepimizin Bir Hayali Var
   13.12.2019 14:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 07 - Mehmet K. Aksel, Hepimizin Bir Hayali VarBu bölümde konuğumuz MSA'nın kurucusu Mehmet Kemal Aksel. Başarı ve inat arasındaki bağlantı nedir, süreç insanı nasıl değiştiriyor, yeni açılımlar var mı, neler olacak? Merak ettiklerimizi sorduk.
   24:09"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 06 - Musa Gümüştaş, Pınar Demir, Kahve ve Barista Eğitimi
   06.12.2019 14:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 06 - Musa Gümüştaş, Pınar Demir, Kahve ve Barista EğitimiBu bölümde konuğumuz MSA'nın profesyonel kahve ve barista eğitmenleri Musa Gümüştaş ve Pınar Özdemir. Sektörde eksikler ne gibi, büyüme devam edecek mi, kahve konusu nerelere gider? Merak ettiklerimizi sorduk.
   31:42"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 05 - Şemsa Denizsel, Kulaktan Dolma Tarifler
   29.11.2019 14:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 05 - Şemsa Denizsel, Kulaktan Dolma TariflerBu bölümde konuğumuz Şemsa Denizsel. Kantin lokantası ile İstanbul'un göbeğinde yıllarca marka olan usta, şimdi Cooks Grove projesi, Kulaktan Dolma Tarifler kitabı ve YouTube kanalı ile üretmeye devam ediyor. Ayvalık'ta aşık olduğu zeytinlik ve gelecek projeleri üzerine konuştuk.
   39:57"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 04 - Taha Dinç, Karakılçık ve Ekşi Maya
   22.11.2019 14:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 04 - Taha Dinç, Karakılçık ve Ekşi MayaBu bölümde konuğumuz MSA'nın Eğitmen Şefi Taha Dinç. Yıllar içerisinde kendisini uzmanlaştırdığı ve Karakılçık isminde bir kitap çıkartarak taçlandırdığı ekşi maya, ekmek kimyası ve ekmek konusundaki araştırmaları üzerine konuştuk.
   31:14"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 03 - Didem Şenol, Yerel ve Mevsiminde Gıda
   15.11.2019 14:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 03 - Didem Şenol, Yerel ve Mevsiminde GıdaBu bölümde konuğumuz Didem Şenol Tiryakioğlu, Gram restoranları ve şimdi de sokak yemeklerine odaklanan yeni noktası Zuko'da tercih ettiği yerel ve mevsiminde gıda önceliği üzerine konuştuk.
   23:44"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 02 - Cem Erol, Zeynep Canaz, Sektörde Kadın Erkek Rolleri
   08.11.2019 14:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 02 - Cem Erol, Zeynep Canaz, Sektörde Kadın Erkek RolleriBu bölümde konuğumuz MSA'nın Yönetici Eğitmen Şefi Cem Erol ve Profesyonel Eğitimler ve Mutfak Koordinatörü Zeynep Canaz. Son yıllarda sektörde değişen kültürü, cinsiyet rollerindeki eşitlenme sürecini ve öğrencilerin rol tercihlerini konuştuk.
   26:25"
  • Mutfaktan Sesler - Bölüm 01 - Arda Türkmen, Mutfak Dışı Zamanlar
   01.11.2019 14:00Mutfaktan Sesler - Bölüm 01 - Arda Türkmen, Mutfak Dışı ZamanlarBu bölümde konuğumuz Şef Arda Türkmen. Türkiye'nin en ünlü şeflerinden Arda Türkmen'e bu yoğun temposunda kendi ilgi alanlarına nasıl vakit ayırabildiğini sorduk.
   33:15"

  EN YENİ BÖLÜMLER

  icon_close
  icon_close