Biraz bekleteceğiz...Bilgilerini kontrol ediyoruz.
icon_player_arrow_down
icon_player_favorite ŞARKIYI FAVORİLERİNE EKLEMEK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAP.
icon_player_volume icon_player_mute
MAKYAJ MODEL
Çok uğraştım inan unutmak için seni
O gün sarıldığımızda söz verdiğim gibi.
Son bir öpücüğü çok görmüştün bana
Biliyorum, demiştin "Ben gideceğim".

Bu sabah çok erken kalktım
Sevdiğin tatlıdan yaptım.
Yerken onu tek başıma
Sessiz sedasız ağladım.

Kalktım bir çay demledim
Açtım bir film izledim.
Zaman bir türlü geçmedi
Bütün evi temizledim.

Sıkıldım kendimden.
Aptal mıyım neyim ben?
Neyim var böyle
Neden kurtulamıyorum senden?

Geçmiyor günler burada senden uzakta
Yığıldı şişeler her gün mutfakta.
Tiksindim makyajdan, aynalarımı çöpe attım!
Durmadan yedim, e biraz kilo aldım.

Affet beni sevgilim
Unutamadım seni.
Hiç halim yok uyanmaya
Sevemem sensiz günleri.

Sıkıldım kendimden.
Aptal mıyım neyim ben?
Neyim var böyle
Neden kurtulamıyorum senden?
Geçmiyor günler burada senden uzakta
Yığıldı şişeler her gün mutfakta.
Tiksindim makyajdan, aynalarımı çöpe attım!
Durmadan yedim, e biraz kilo aldım.
Sıkıldım kendimden.
Aptal mıyım neyim ben?
Neyim var böyle
Neden kurtulamıyorum senden?
Geçmiyor günler burada senden uzakta
Yığıldı şişeler her gün mutfakta.
Tiksindim makyajdan, aynalarımı çöpe attım!
Durmadan yedim, e biraz kilo aldım.
Sıkıldım kendimden.
Aptal mıyım neyim ben?
Neyim var böyle
Neden kurtulamıyorum senden?
Geçmiyor günler burada senden uzakta
Yığıldı şişeler her gün mutfakta.
Tiksindim makyajdan, aynalarımı çöpe attım!
Durmadan yedim, e biraz kilo aldım.
Sıkıldım kendimden.
Aptal mıyım neyim ben?
Neyim var böyle
Neden kurtulamıyorum senden?
Geçmiyor günler burada senden uzakta
Yığıldı şişeler her gün mutfakta.
Tiksindim makyajdan, aynalarımı çöpe attım!
Durmadan yedim, e biraz kilo aldım.
JOYTURK
saniye sonra kapanacak.
CANLI RADYO

BURCUNUZU BU HAFTA NELER BEKLİYOR!

Astrolog Ferhan Akçidem, burçları her hafta Cuma sabahları Süper FM’de Geveze’nin Oyunu’nda anlatıyor...

Nisan 2019 astrolojik etkileşimler;

•    15 Nisan 2019 Venüs Plüton dost etkileşimi; Etkilerini 2-3 gün hissedeceğimiz bu etkileşim ile tutkulu bir aşk gündeme gelebilir, kafamızda birisi varsa ona açılmak, aşkımızı ifade etmek anlatmak güzel olabilir, bu süreçte yetenek ve becerilerimizi de etkili bir şekilde ortaya koymak ve etrafımızdakileri büyülemek yönünde de destekleyici sonuçlar elde edebiliriz. 

•    16 Nisan 2019 Venüs Jüpiter stresli etkileşimi; Her ikisi de iyicil özelliklerde yer alan Venüs ve Jüpiter’in stresli etkileşimi öncelikle aşk konusunda aşırı hayalci ve iyimser yaklaşımlar sergilemeyi ifade edebilir. Aşkta duyguları yansıtırken aşırı tepkiler verebilir, beklentilerimizi çok yukarılara konumlandırabiliriz. Parasal konularla alakalı olarak da kontrolü kesinlikle elden bırakmamak gereken bir zamandayız. Harcamalarımızda aşırıya kaçma eğilimi tetiklenebilir. 

•    17 Nisan 2019 Merkür Koç burcuna geçiyor; Merkür iletişim gezegeni ve fikir ve düşüncelerimizi yansıtma şeklimizi ifade ediyordu. Oldukça uzun bir süredir de zararda olduğu Balık burcunda ilerliyordu. Konsantrasyonumuzu sağlamak ve odaklanmak konularında epey mücadele verdik hepimiz. Şimdi ise Merkür Koç burcuna geçiyor ve 07 Mayıs tarihine kadar da bu burçta kalacak. İletişimlerimizin hızlanacağız, cesaretimizi etkili bir şekilde ortaya koyabileceğimiz, kararsızlık yerine risk alma eğilimi göstereceğimiz bir süreçte yer alacağız. Merkür Koç burcundayken söylemlerimiz biraz sert ve agresif olabilir, bir an önce sonuca varmak istediğimiz için konuların üzerinde fazlaca düşünmeden acelesi ve sabırsız yaklaşımlar sergileyebiliriz. Ama yine Balık transitinden sonra hepimizin toparlanıp biraz daha kendimize geleceği bir süreç olacaktır. 

•    19 Nisan 2019 Terazi Burcunda Dolunay gerçekleşiyor; 21 Mart tarihinde yine aynı burçta gerçekleşen Dolunay’ın ardından bu defa 19 Nisan’da yine Terazi burcunda ve son derecesinde bir Dolunay yaşayacağız. Terazi burcu ilişkiler ve denge burcudur. Karşı taraf aşısından da durumu değerlendirebilen empati kurabilen, objektif, net ve arabulucu bir fonksiyon ortaya koyar. Bu burçta bir dolunay olması mevcut ya da olası ilişkiler konusunda artıları eksileri çok iyi değerlendirmek unsurlarına dikkat çekiyor. Aynı tarihte Güneşin burç dışı da olsa Uranüs ile yakın açısı özellikle özgürlük temasını vurguluyor yani ilişkilerde karşı tarafa gösterdiğimiz empati ve dengenin karşılığını alamadıysak artık özgürlüğe doğru ilerlemek isteyebiliriz. Dolunay zamanında Merkür’ün Şiron kavuşumunda yer alması dilimize hakim olmamız gerektiğini, ağızımızdan çıkanı kulağımızın duyması gerektiğini ifade ediyor. Geri dönüşü olmayacak söylemeler sonlanmalara yol açabilir. 21 Marttaki Terazi Dolunayı ile sonuca bağlanmayan konular artık nihayete erecektir. Biten ilişkilerimiz olduysa tekrar denemek üzere bir şans daha karşımıza geliyor olacak. 

•    20 Nisan 2019 Venüs Koç burcuna geçiyor; Aşk gezegeni Venüs zararlı yerleşimde olduğu Koç burcuna geçiş yapıyor ve 15 Mayıs tarihine kadar da orada kalacak. Venüs gibi kırılgan, naif ve kibar bir gezegenin Koç burcu gibi sabırsız, risk alan ve aceleci bir burçta yer alması aşk ve ilişkilerde de biraz ayran gönüllülüğü ortaya çıkarabilir, bu süreçte başlayan ilişkiler daha kısa süreli ve saman alevi aşklar olarak ortaya çıkabilir. İlişkiler daha bencilce yaşanabilir, karşı tarafın talep, ihtiyaç ve beklentilerine karşılık vermek yerine kendimizinkileri öne çıkarabiliriz. Romantizm’in yerini tutkular alır. Ama aşk konusunda cesaret gösteremediğimiz çekimser kaldığımız durumlar varsa da harekete geçmek için iyi bir zamandır. 

•    20 Nisan 2019 Güneş Boğa burcuna geçiyor; Güneş bir ay kalacağı Boğa burcuna geçiş yapıyor. Güneş Boğa burcunda ilerlediği zamanlarda bireysel isteklerimiz, yaklaşım ve kararlarımız kendimizi daha huzurlu ve konforda hissetmek üzere ortaya çıkar. Finansal anlamda kendimizi garantiye alma eğilimi gösterebiliriz. Risk almak, cesaret göstermek hızlıca harekete geçmek yerine daha ağır kanlı, şartları ve koşulları daha çok değerlendiren, mümkünse mevcut pozisyonu korumak üzere hareket eden bir role bürünürüz. Bu süreçte yaşamın bize sunmuş olduğu tat ve zevkleri elde etmek daha çok önem kazanır ve bireysellik biraz daha öne çıkar.  

15-21 Nisan 2019 Burç Yorumları;

15-21 Nisan Koç ve Yükselen Koç Burçları; 

•    Hafta ortasında Merkür Koç burcuna geçiş yapıyor, iletişimlerimizde, fikir ve düşüncelerimizi ifade etmede daha net ve kesin bir sürece geçiş yapıyoruz. Karasızlık yaşadığımız konular ve düşünceler artık geride kalacak ve gözümüzün önündeki sis perdesi kalkacak. Zihnimizin berraklaştığı ve düşüncelerimizin ve iletişimimizin hızlandığı bir zamana giriyoruz. Burada ifadelerimiz ve fikirlerimiz biraz daha bireysel ve kendi çıkarlarımıza olacak şekilde bencilce yansıyabilir. 

•    19 Nisan Terazi Dolunay’ı ile birlikte ikili ilişkilerimiz ve ortaklık konularında sıkıntılı ve sorunlu gündemler tekrar gündeme geliyor. 21 Mart tarihindeki Terazi Dolunayı ile benzer temalarda yer alması ilişkiler ve ortaklıklar konularında çözülmesi gereken, geride bırakılması ve sonuca bağlanması gereken hususları tekrar gündeme getiriyor. Dolunay zamanı Güneş’in Uranüs ise yakın pozisyonu finansal özgürlük temalarını vurguluyor durumda. 

•    Dolunay sonrası Venüs’te Koç burcuna geçiyor. Venüs bu burçta zararlı pozisyonda yer alır ve aşk ve ilişkiler temalarında sabırsızlık, ayran gönüllülük, acelecilik, bencillik, kısa süreli ve çabucak yaşanan aşklar, hızlı başlayan hızlı biten ilişkileri gündeme gelebilir. Romantizmden çok tutkular ön planda olur. Ama dış görünüşümüzü değiştirmek, kendimize zaman ayırmak ve kendimizi şımartmak adına harika bir zamana başlıyor olduğumuzu belirtelim, estetik güzellik temalarına girişme niyetimiz varsa değerlendirebiliriz.

•    Hafta sonunda ise Güneşin Boğa burcuna geçişiyle birlikte ise konsantrasyonumuzu parasal kazanç konularına ayırmaya başlıyoruz. Kişisel gelirlerimizi artırmaya yönelik alternatif kazanç yollarını araştırmak, kendimizi parasal anlamda güvence altına almaya çalışmak yönünde harekete geçebiliriz. Elimizdekilerin değerini bileceğimiz, üstüne daha fazlasını koymak isteyeceğimiz bir süreçteyiz. Belki bu süreçte elimizdekileri paylaşmak konusunda çok bonkör olamayabiliriz, cimrilik yapabiliriz.      

    15-21 Nisan Boğa ve Yükselen Boğa Burçları; 

•    Hafta ortasında Merkür Koç burcuna geçiş yapıyor, iletişimlerimizde, fikir ve düşüncelerimizi ifade etmede daha net ve kesin bir sürece geçiş yapıyor olsak da yine içsel bir soru durumu söz konusu olacaktır. Bu dönemde hayatımızda neyi doğru neyi yanlış yaptığımızı sorugulayabiliriz, manevi anlamda kendimizi huzurlu hissetmemize destek olacak ruhsal rahatlama tekniklerine başvurabilir, belki bu konuda eğitimlere başlayabiliriz. 

•    19 Nisan Terazi Dolunay’ı ile birlikte iş yerinde beraber çalıştığımız kişiler ve iş yerimizdeki sıkıntılı ve sorunlu gündemler tekrar gündeme geliyor. 21 Mart tarihindeki Terazi Dolunayı ile benzer temalarda yer alması bu alanda sonuca bağlanmamış konuların artık finalize olmasını sağlayacaktır. Dolunay zamanı Güneş’in Uranüs ise yakın pozisyonu kendi isteklerimiz, huzurumuz ve beklentilerimizle ilgili özgürlük ihtiyacımızı vurguluyor durumda. 

•    Dolunay sonrası Venüs’te Koç burcuna geçiyor. Venüs bu burçta zararlı pozisyonda yer alsa da bizim adımıza aradığımız beklediğimiz arzuladığımız ruhsal huzuru artık getiriyor olacak.  

•    Hafta sonunda ise Güneşin Boğa burcuna geçişiyle birlikte ise kendi adımıza adeta yeniden doğuş yaşıyor olacağız. Nisan ilk yarısında çekildiğimiz kabuğumuzdan çıkıp, terkar kendimizi huzurda ve konforda hissedeceğimiz bir sürece giriyoruz. Bu süre zarfında hayatın bize sunmuş olduğu nimetleri daha fazla özümsemek isteyebilir, kendimizi huzurlu ve mutlu hissettiğimiz ne varsa deneyimlemek isteyebiliriz. Dış görünüşümüzü değiştirmek ve kendimizi şımartmak üzere hak ettiğimiz ne varsa şimdi elde etme zamanıdır. 

15-21 Nisan İkizler ve Yükselen İkizler Burçları; 

•    Hafta ortasında Merkür’ün Koç burcuna geçişiyle birlikte yine yeni ay zamanı başladığımız üzerinde fikir alış verişi yaptığımız işleri hızlıca uygulamaya koyacağımız bir zamana giriyoruz. Sosyal anlamda iletişimlerimiz baş döndüren bir hızla ilerliyor olacak. Mart ayında fikirlerimizi ortaya koymak konusundaki kararsızlığımız ve odaklanma sorunları yerini tamamen pür berrak düşüncelere bırakıyor olacak. 

•    19 Nisan Terazi Dolunay’ı ile birlikte aşk temaları tekrar gündeme geliyor. 21 Mart tarihindeki Terazi Dolunayı ile benzer temalarda yer alması bu alanda sonuca bağlanmamış konuların artık finalize olmasını sağlayacaktır. Yeni aşk fırsatları veya aşk konusundaki ilişkilerimizin daha net karara bağlanması ve bir adım öteye taşınması mümkün olabilir.  Bunun yanısıra çocuk sahibi olmayı planlayan arkadaşlarımız güzel haberleri alabilir. Teknik ve sanatsal konularla bağlantılı bir takım girişim ve hobilerimiz varsa oldukça etkili bir zamanda olduğumuzu belirtelim. Dolunay zamanı Güneş’in Uranüs ise yakın pozisyonu özgürlüklerimizi de vurguluyor durumda. 

•    Dolunay sonrası Venüs’te Koç burcuna geçiyor. Venüs bu burçta zararlı pozisyonda yer alsa da sosyal çevremiz ve arkadaşlıklar ortamımızdaki bereketlenme artmaya başlıyor. Yetenek ve becerilerimizi bu alanda daha fazla ortaya çıkarabilir, arkadaşlarımızla beraber girişeceğimiz iş ve projelerden kazançlar elde edebiliriz ve elbette aşk konularında da sosyal çevremizden yeni tanışacağımız birileriyle yeni aşk fırsatları ve duygusal ilişkiler gündeme gelebilir.  

•    Hafta sonunda ise Güneşin Boğa burcuna geçişiyle birlikte konsantrasyonumuz biraz daha içimize dönüyor olacak, üzerinde çalıştığımız işleri daha gizlilikle yürütmek isteyebiliriz, gizli korkularımız endişelerimiz gündeme gelebilir, arkamızdan çevrilen gizli saklı işler ve gizli düşmanların faaliyetleri görünür olabilir biraz canımızı sıkabilir, depresyonel bir etki yaratabilir. İlgimiz varsa ruhsal rahatlama tekniklerini uygulamak, bu konular üzerine çalışmak belki eğitim almak harika bir çıkış noktası olabilir. Güneşin Boğa burcuna geçişiyle birlikte Uranüs’le kavuşum yapacak olması ruhsal özgürlüğük temalarını vurguluyor durumda.  

15-21 Nisan Yengeç ve Yükselen Yengeç Burçları; 

•    Hafta ortasında Merkür’ün Koç burcuna geçişiyle birlikte yine kariyer konularıyla bağlantılı alanlarda üzerinde fikir alış verişi yaptığımız konuları hızlıca uygulamaya koyacağımız bir zamana giriyoruz. Mart ayında kararsız kaldığımız, cesaret gösteremediğimiz, emin olamadığımız kariyer gündemlerinin üzerindeki sis perdesi adeta kalkıyor ve görüntü netleşmeye başlıyor. Kenimizden emin, hırlı ve gçlü bir şekilde fırsatları değerlendirmeye hazır bir hale geliyoruz.  

•    19 Nisan Terazi Dolunay’ı ile birlikte ev aile ve yerleşim konuları tekrar gündeme geliyor. Yeni bir kariyer planı doğrultusunda bir yer değişikliği veya taşınma fırsatı karşımıza gelebilir veya emeklilik planlarımız varsa artık kariyer konusuna nokta koyarak kendi işimizi yapmaya niyetlenebiliriz. Bunu da mevcut yaşadığımız yer veya şehirde değil başka bir ortamda değerlendirebiliriz. Bunun dışında mevcut kariyerimizle evimiz arasındaki dengeyi de iyi ayarlamamız gereken bir zamandayız, ne işe fazla vakit ayırmalı ne de evde ailemize sevdiklerimize karşı sorumluluklarımızı yerine getirirken işi ihmal etmeliyiz aradaki denge önem taşıyor durumda. 

•    Dolunay sonrası Venüs’te Koç burcuna geçiyor. Venüs bu burçta zararlı pozisyonda yer alsa da yetenek ve becerilerimizi kariyer konularında sergilemeye başlıyoruz. İşsiz olan arkadaşlarımız için yeni iş fırsatları ya da mevcut kariyerinde yükselme terfi prim bekleyen arkadaşlarımıza güzel haberler gelebilir. Aşk konusunda iş yerinden kariyer bağlantılı işlerden tanışacağımız kişilerle aşk gündemleri ortaya çıkabilir.  

 •    Hafta sonunda ise Güneşin Boğa burcuna geçişiyle birlikte konsantrasyonumuzu sosyal çevre ve arkadaşlık ortamlarımıza ayırıyor olacağız, güneşimiz adeta bu alanlarda parlıyor diyebilirim. Yeni ortamlara girmek, arkadaşlık çevremizi artırmak, onlarla yeni iş ve projelere imza atmak üzere hareket edebiliriz. Kendimizi arkadaşlık ortamlarında daha huzrlu ve konforlu hissedeceğimizi, onlarla beraber vakit geçirmenin bize ekstra haz vereceğini belirtelim.  

15-21 Nisan Aslan ve Yükselen Aslan Burçları; 

•    Hafta ortasında Merkür’ün Koç burcuna geçişiyle birlikte yine bu konularla bağlantılı  alanlarda fikir ve düşüncelerimizi ortaya koymak ve ticari işbirliktelikleri ve yeni anlaşmalara yönelmek mümkün olabilir. Eğitim ve yüksek öğrenim konularında ertelediğimiz durumlar varsa tekrar gündeme getiremk ve bıraktığımız yerden devam etmek harika bir çıkış sağlar, bu süre zarfında varsa sınavlarımızdan da endişe etmemize gerek yük diyebilirim.  

•    19 Nisan Terazi Dolunay’ı ile birlikte yakın çevremiz, yetenekler, eğitimler ve kısa seyahatler tekrar gündemimize geliyor. Tam olarak kendimizi gösterebileceğimiz yeni işler ve projeler öncesi, eksik olduğunu düşündüğümüz taraflarımızı bütünlemek üzere yeni eğitimleri almak, dijital veya teknolojik yatırımlarımızı tamamlamak adına ideal bir zamanda olacağız.  

•    Dolunay sonrası Venüs’te Koç burcuna geçiyor. Venüs bu burçta zararlı pozisyonda yer alsa da yetenek ve becerilerimizi yurt dışı yabancılarla bağlantılı işler medya iletişim ve yayıncılık konuları, eğitim ve akademik kariyer konularında sergilemeye başlıyoruz. Yurt dışı tatili planlarımız varsa bu süreçte gerçekleştirebiliriz. Yeni eğitim planlarımızı uygulamaya koymak için son derece güzel bir zamandır. Yurt dışı bağlantılı iş ve projelerden daha bereketli ve kazançlı çıkma şansını da elde edebiliriz. Medya iletişim konularında iş ve projelerimiz varsa harekete geçmekte fayda olacaktır..    

•    Hafta sonunda ise Güneşin Boğa burcuna geçişiyle birlikte konsantrasyonumuzu kariyer konularımıza odaklayacağız ve güneşimizi kariyer planlamasında ortaya koyacağız. Şans yüzümüze gülmeye başlıyor, işsiz olan arkadaşlarımızın iş bulabileceği, mevcut işi olan arkadaşlarımızın daha iyi fırsatları değerlendirebileceği bir döneme giriyoruz. Karşımıza çıkan fırsatlarda risk alıp şansımızı denememizde fayda olacaktır. Güneşin Boğa burcuna geçişiyle birlikte Uranüs ile kavuşum yapacak olması ani beklenmeyen kariyer fırsatlarını, kendimizi daha fazla ön plana çıkaracağımız, özgür hissedeceğimiz ve egosal anlamda tatmin olacağımız gündemleri de beraberinde getirebilir.

15-21 Nisan Başak ve Yükselen Başak Burçları; 

•    Hafta ortasında Merkür’ün Koç burcuna geçişiyle birlikte yine bu konularla bağlantılı  yeni gelişmeler, risk alıp cesaret göstereceğimiz alanlarda fikir ve düşüncelerimizi net bir şekilde ortaya koymak ve yeni ticari işbirliktelikleri ve yeni anlaşmalara yönelmek mümkün olabilir. Finansal konularda imza atmamız gereken ne varsa cesaretle ve risk alarak ilerleme fırsatlarını değerlendirelim.   

•    19 Nisan Terazi Dolunay’ı kişisel kazanç alanımızda gerçekleşiyor yani kazançlarımızı dengeleyebilmek, bize sıkıntı ve sorun çıkaran maliyetlerden kurtulmak ve kazançlarımızı dengeleyebilmek adına harika bir zamandayız. Belki biriken borçlar ve bizi aşağıya çeken parasal sıkıntılar için kredi çekebilir veya borçsuz ek bir kaynak bulabiliriz. 21 Mart’ta gerçekleşen aynı burçtaki dolunayla başlayan süreçler finalize olacaktır. 

•    Dolunay sonrası Venüs’te Koç burcuna geçiyor. Venüs bu burçta zararlı pozisyonda yer alsa da yetenek ve becerilerimizi finansal anlamda ortaklaşa kazançlarımızda yansıtmaya başlıyoruz. Beklediğimiz bir kredi, alacak, miras, nafaka veya benzeri gelirlerde bizim lehimize sonuçlar ortaya çıkması, ortaklı işlerimiz varsa buradaki kazançların artması yönünde güzel gelişmeler ortaya çıkabilir, belki hayatımızdaki diğer kişilerin eşimiz, ev arkadaşımız vb kişilerin gelirlerindeki artışlarda evimizdeki finansal kazançlar yukarı çekebilir.      

•    Hafta sonunda ise Güneşin Boğa burcuna geçişiyle birlikte konsantrasyonumuzu yurt dışı yabancılarla bağlantılı işler medya iletişim turizm eğitim ve yayıncılık konularına vereceğiz. Belki de uzun süredir aklımızda olan ve kendimizi yetenek ve becerilerimizle ön plana çıkarabileceğimiz ve başarılarımızla takdir görebileceğimiz yeni bir gündemin içinde bulabiliriz. Bu temalarda girişeceğimiz tüm işlerde başarılı bir profil ortaya çıkarma şansını yakalıyoruz. Yurt dışı bağlantılı ortaklık fırsatları daha bereketli ve kazançlı bir şekilde yansıyacaktır.  Güneşin Boğa burcuna geçer geçmez Uranüs kavuşumu yapması bu konudaki fırsatların ani ve sürpriz bir şekilde karşımzıa geleceğini de ifade ediyor.  

15-21 Nisan Terazi ve Yükselen Terazi Burçları; 

•    Hafta ortasında Merkür’ün Koç burcuna geçişiyle birlikte yine bu konularla bağlantılı  yeni gelişmeler, risk alıp cesaret göstereceğimiz alanlarda fikir ve düşüncelerimizi net bir şekilde ortaya koymak ve yeni ticari işbirliktelikleri ve yeni anlaşmalara yönelmek mümkün olabilir. İlişkiler konusunda da evlilik söz nişan gibi gündemlerin adını koymak ve imza atmak adına harika bir süreçte olacağız.  

 •    19 Nisan Terazi Dolunay’ı yaşam hedeflerimizi gerçekleştirebilmek konusunda bizi aşağıya çeken, yük olan, sıkıntı ve sorun çıkaran konuları artık geride bırakmak gerekliliğini yansıtmakta. Bu konu mevcut ortaklıklarla veya ikili ilişkilerimizle evliliğimizle alakalı olabilir, bir süredir kafamızı kurcalayan ve çözüm bulmakta zorlandığımız ne varsa masaya yatırmalı ve çözüme odaklanmalıyız, çözülemeyecek kadar kaotik sorunlarımız varsa ayırlık gündemleri konuşulabilir. 21 Mart’ta gerçekleşen dolunayla benzer temalarda olması sebebiyle başlayan süreçler finalize olacaktır.

•    Dolunay sonrası Venüs’te Koç burcuna geçiyor. Venüs bu burçta zararlı pozisyonda yer alsa da yetenek ve becerilerimizi ilişkilerimiz ve ortaklıklar konularına odaklayacağız. Aşk konusunda hayatımızda birisi yoksa hayallerimizin aşkı olarak nitelendirebileceğimiz fırsatlar gelebilir, bu aşk bize gerçekten büyük haz verebilir. Bu süreçte ticari anlamda kurulacak ortaklıklar daha bereketli ve kazançlı olabilir. Ancak Koç temasında yer alması yeni başlayacak aşkların ve ortaklıkların daha bireysel ilerlemesi biraz çıkarcı ve bencil yönde gerçekleşmesi üzerine vurgu yapabilir.      

•    Hafta sonunda ise Güneşin Boğa burcuna geçişiyle birlikte konsantrasyonumuzu ortaklaşa kazançlara veriyor olacağız. Finansal anlamda kendi işimizi ortaklık kurmak suretiyle gerçekleştirmek üzere uygun bir döneme giriyoruz. İhtiyaç duyduğumuz finansal desteğe rahatlıkla ulaşabiliriz.  Güneşin Boğa burcuna geçer geçmez Uranüs kavuşumu yapması bu konudaki fırsatların ani ve sürpriz bir şekilde karşımıza geleceğini ve bereketini de ifade ediyor.

15-21 Nisan Akrep ve Yükselen Akrep Burçları; 

•    Hafta ortasında Merkür’ün Koç burcuna geçişiyle birlikte yine bu konularla bağlantılı  yeni gelişmeler, risk alıp cesaret göstereceğimiz alanlarda fikir ve düşüncelerimizi net bir şekilde ortaya koyma temaları yer alıyor. Bu alandaki projelerle ilgili konsantrasyonumuzu daha net yansıtabilir, fikir ve düşüncelerimizi daha hararetle savunabiliriz. Sağlık konularıyla alakalı olarak da bir çek updan geçmek veya bir süredir ihmal ettiğimiz kontrolleri yerine getirmek güzel olabilir.     

•    19 Nisan Terazi Dolunay’ı iş yerinde arkamızdan dönen gizli saklı işler varsa görünür hale getirecektir. Yani gizli düşmanlarımızın aktivitelerinden haberdar olmak ya da arkamızdan çevirdikleri işlerle yüzleşmek durumunda kalabiliriz. Bu belki ilk yüzleşmede bizi şaşırtsa ve üzse de hızlıca toparlanmak ve sorunun üstesinden gelmek manevi anlamda huzuru bulmamıza ve dimdik ilerlememize fayda sağlayacaktır. 21 Mart’ta gerçekleşen dolunayla benzer temalarda olması yeni o dönemde başlayan süreçlerin finalize olmasına destek sağlayacaktır.  

•    Dolunay sonrası Venüs’te Koç burcuna geçiyor. Venüs bu burçta zararlı pozisyonda yer alsa da yetenek ve becerilerimizi iş yerimize ve beraber çalıştığımız kişilerle gerçekleştirdiğimiz projelere odaklıyoruz. Bu süreçte gerçekleştireceğimiz projeler daha kazançlı ve finansal anlamda fayda sağlayacak yönde ortaya çıkabilir. İş aşkları da bu süreçte gündeme gelebilir. Sağlık konularında sorunlarımız varsa iyileşmenin de beraberinde hızlıca geleceği bir dönemdeyiz.  

     •    Hafta sonunda ise Güneşin Boğa burcuna geçişiyle birlikte konsantrasyonumuzu ilişkilerimize ve ortaklıklarımıza veriyor olacağız. Hayatımızda birisi yoksa yeni ilişki fırsatları gündeme gelebilir veya kendi işimizi yapabilmek için çıkabilecek ortaklık fırsatlarını değerlendirmek uygun olabilir. Güneşin Boğa burcuna geçişiyle birlikte Uranüsle de kavuşum yapacak olması buradaki gelişmeleri ani, beklenmeyen sürpriz birliktelikler olarak ortaya çıkmasını sağlayacaktır. 

15-21 Nisan Yay ve Yükselen Yay Burçları; 

•    Hafta ortasında Merkür’ün Koç burcuna geçişiyle birlikte yine bu konularla bağlantılı  yeni gelişmeler, risk alıp cesaret göstereceğimiz alanlarda fikir ve düşüncelerimizi net bir şekilde ortaya koyma temaları yer alıyor. Konsantrasyonumuzu daha hızlı toparlayabiliriz, Merkür’ün Balık burcundayken Mart ayındaki dağınıklığından eser kalmıyor olacak. Dolayısıyla bizim adımıza silkinip kendimize geleceğimiz bir dönem söz konusu durumda.      

•    19 Nisan Terazi Dolunay’ı sosyal çevremiz ve arkadaş ortamlarımızı tekrar gözden geçirmek, yeni bazı gruplara dahil olmak ve bizi aşağıya çeken sıkıntı ve sorun yaratan arkadaşlıkları bitirmek yönünde etki edebilir. Hayatımıza girebilecek aşk fırsatları bu değişimin hızlanması yönünde etki edecektir. Hayatımızda birisi varsa arkadaşlıklarımız ve aşkımız arasındaki dengeyi de iyi kollamamız gereken bir dönemde olduğumuzu hatırlatayım, 21 Mart’ta gerçekleşen dolunayla benzer temalarda olması yeni o dönemde başlayan süreçlerin finalize olmasına destek sağlayacaktır.  

•    Dolunay sonrası Venüs’te Koç burcuna geçiyor. Venüs bu burçta zararlı pozisyonda yer alsa da yetenek ve becerilerimizi aşk konularına odaklıyoruz.  Hayatımızda birisi yoksa beklediğimiz istediğimiz hayalini kurmuş olduğumuz aşk artık kapımıza geliyor. Bunun yanı sıra çocuk sahibi isek, onun eğitimi ve gelişimiyle alakalı gündemlerimizde pozitif gelişmeler bizi mutlu edecek haberler ortaya çıkabilir, diğer taraftan geliştirmek istediğimiz hobilerimiz içinde yine güzel girişim fırsatları ve bize mutluluk verecek başlangıçları ortaya koyabiliriz. Fakat aşk konusunda hızlı başlayan hızlı biten aşklara daha bireysel ve bencil yaşanabilecek ilişkilere karşı da uyanık olmakta fayda olabilir.

 •    Hafta sonunda ise Güneşin Boğa burcuna geçişiyle birlikte konsantrasyonumuzu iş yerinde beraber çalıştığımız kişiler ve günlük rutinde halletmemiz gereken konulara ayırıyoruz. Beraber çalıştığımız kişilerle ilişkilerimizi toparlamak düzenlemek, yeni projelere katılmak iyi bir plan olabilir. İş yerinde etrafımızca fark edilmek, parlamak, üstler tarafından taktir görmek ve değerlendirmeye alınmak mümkün olabilir. Kendimizi göstereceğimiz bir zamandayız. Sağlık konusunda da bir süredir ertelediğimiz kontroller varsa bu süreçte halletmek iyi olacaktır.  Güneşin Boğa burcuna geçişiyle birlikte Uranüsle de kavuşum yapacak olması buradaki gelişmeleri ani, beklenmeyen sürpriz bir şekilde ortaya çıkmasını sağlayacaktır. 

15-21 Nisan Oğlak ve Yükselen Oğlak Burçları; 

•    Hafta ortasında Merkür’ün Koç burcuna geçişiyle birlikte yine bu konularla bağlantılı  yeni gelişmeler, risk alıp cesaret göstereceğimiz alanlarda fikir ve düşüncelerimizi net bir şekilde ortaya koyma temaları yer alıyor. Belki gayrimenkul konularında yatırım fırsatlarını değerlendirebilir, varsa gerekli imzalarımızı atabiliriz. Konsantrasyonumuzu daha hızlı toparlayabiliriz, Merkür’Ün Balık burcundayken Mart ayındaki dağınıklığından eser kalmıyor olacak. Ev ve yerleşim konularında kararsızlığa düştüğümüz çekimser kaldığımız durumlar olduysa artık tam tersi bir etki ortaya koyabiliriz. Merkür Koç burcunda iletişimler biraz daha agresif dile getirdiği için evimizde beraber yaşadığımız kişilerle alakalı iletişimlerimize de dikkat etmeli, bencilce ve kırıcı söylemlerden uzak durmalıyız. 

•    19 Nisan Terazi Dolunay’ı mevcut kariyerimizde sıkıntı ve sorunlu konular varsa gündeme gelmesini ve çözülmesini işaret ediyor, çözülemeyecek kadar kaotik sorunlar sonlanma ile sonuçlanabilir. Belki emekliye ayrılmak isteyen arkadaşlarımız bu durumu değerlendirebilirler. Bir iş değişikliği ya da bitimi dolayısıyla da yer ve şehir değişiklikleri söz konusu olabilir.  

•    Dolunay sonrası Venüs’te Koç burcuna geçiyor. Venüs bu burçta zararlı pozisyonda yer alsa da yetenek ve becerilerimizi ev aile ve yerleşim konularına odaklıyoruz.  Evimizi güzelleştirmek üzere hareket etmek, dekoratif estetik uygulamaları yapmak, taşınma ve yer değişikliği ile ilgili gündemlerimiz varsa hayalimizin evini bulmak veya gayrimenkul satışı planlarımızı ortaya koymak yönünde süper bir sürece giriyoruz. Evde bereketlenme başlıyor diyebiliriz.       .              
•    Hafta sonunda ise Güneşin Boğa burcuna geçişiyle birlikte konsantrasyonumuzu aşk konularına ayırıyoruz. Hayatımızda birisi yoksa harika bir aşk fırsatı gündeme gelebilir, hayatımızda bir aşk varsa beraber hoşça vakit geçirmek ve ilişkiyi bir adım öteye taşıyabileceğimiz gündemleri değerlendirmek mümkün olabilir, bunun yanı sıra hobi ya da sanatsal konularla bağlantılı yeni uğraşılarımızı parlatmak, kendimiz için ek finansal kaynak yaratmak üzere değerlendirmek ve bu konularda risk alıp harekete geçmek isteyebiliriz. Çocuk sahibi olmayı planlayan arkadaşlarımız varsa güzel haberler kapıda diyebilirim Güneşin Boğa burcuna geçişiyle birlikte Uranüsle de kavuşum yapacak olması buradaki gelişmeleri ani, beklenmeyen sürpriz bir şekilde ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

15-21 Nisan Kova ve Yükselen Kova Burçları; 

•    Hafta ortasında Merkür’ün Koç burcuna geçişiyle birlikte yine bu konularla bağlantılı  yeni gelişmeler, risk alıp cesaret göstereceğimiz alanlarda fikir ve düşüncelerimizi net bir şekilde ortaya koyma temaları yer alıyor. Konsantrasyonumuzu daha hızlı toparlayabiliriz, Merkür’ün Balık burcundayken Mart ayındaki dağınıklığından eser kalmıyor olacak. Karasız kaldığımız konularda emin olamadığımız ve ertelediğimiz işlerde artık harekete geçmeli ve fırsatları değerlendirmeliyiz tuttuğumuzu koaracağımız bir süreçte olacağız. 

•    19 Nisan Terazi Dolunay’ının gerçekleşeceği alan bizim adımıza yurt dışı yabancılarla bağlantılı işler medya iletişim ve yayıncılık alanlar ile eğitimleri simgeliyor. Özellikle ticari gelirleri artırmak üzere bu içerikteki konularda girişimleri hızlandırabilir, fırsatları değerlendirebiliriz. Akademik kariyer ve atama bekleyen arkadaşlarımız varsa bu süreçte güzel haberleri elde edebilirler, ayrıca süregelen davası olan arkadaşlarımız içinde bu dolunay zamanı sonlanmalara işaret ediyor. 21 Mart döneminde de aynı alanda bir dolunay olmuştu dolayısıyla bu süreçten beri süregelen işlerde artık final sahneyi görebiliyor olacağız.   

•    Dolunay sonrası Venüs’te Koç burcuna geçiyor. Venüs bu burçta zararlı pozisyonda yer alsa da yetenek ve becerilerimizi yakın çevremize ve yeteneklerimize odaklıyoruz. Belki bir süredir üzerinde çalıştığımız bir internet projesi blog açmak, kitap yazmak, yetenekli olduğumuz alanlarda kendimize ait bir iş kurmak yönünde çalışmalarımız varsa bunları hayata geçirebiliriz. Bu konuda ihtiyaç varsa yeni eğitimler alabilir, finansal destek araştırmaları yapabiliriz. 

•    Hafta sonunda ise Güneşin Boğa burcuna geçişiyle birlikte konsantrasyonumuzu ev aile, taşınma ve tadilat konularına ayırıyoruz. Evimizde dekoratif çalışmalar yapmak, taşınmak, yer değiştirmek, yeni eşyalar almak evde tadilat ve değişimlere vakit ayırabiliriz. Evimizde huzur ve konforu elde etmek, kendimizi güvence de hissetmek üzere hareket edeceğiz.  Güneşin Boğa burcuna geçişiyle birlikte Uranüsle de kavuşum yapacak olması buradaki gelişmeleri ani, beklenmeyen sürpriz bir şekilde ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

15-21 Nisan Balık ve Yükselen Balık Burçları; 

•    Hafta ortasında Merkür’ün Koç burcuna geçişiyle birlikte yine kazanç konularında   yeni gelişmeler, risk alıp cesaret göstereceğimiz alanlarda fikir ve düşüncelerimizi net bir şekilde ortaya koyma temaları yer alıyor. Konsantrasyonumuzu daha hızlı toparlayabiliriz, Mart ayındaki kararsızlık ve dengesizlik ortadan kalkıyor ve daha çözüm odaklı ilerleme şansı geliyor, tuttuğumuzu koparacağımız bir süreçte olacağız. 

•    19 Nisan Terazi Dolunay’ının gerçekleşeceği alan bizim adımıza ortaklaşa kazançlar alanıdır. Yani finansal anlamda ortaklaşa işlerimiz varsa sonuca ulaştırabileceğimiz, üzerimizde yük olan ve ekstra bizi aşağıya çeken problemlere çözüm bulabileceğimiz bir zamanda olacağız. Kredi çekmek, bazı masraflardan kurtulmak partnerimizin gelirlerindeki belirsizliğin ortadan kalkması yönünde etkilerin ortaya çıkmasını bekleyebiliriz bu konuda gereken riskleri göze almalı ve cesaret göstermeliyiz. 21 Mart döneminde de aynı alanda bir dolunay olmuştu dolayısıyla bu süreçten beri süregelen finansal konularda artık final sahneyi görebiliyor olacağız.   

•    Dolunay sonrası Venüs’te Koç burcuna geçiyor. Venüs bu burçta zararlı pozisyonda yer alsa da birlikte kişisel kazançlarımıza bereket geliyor. Beklediğimiz istediğimiz zam artış terfi ya da koşulları çok daha iyi bir iş imkanı karşımıza çıkabilir, gelirlerimizi artıracağımız şart ve koşullar oluşabilir, bu arada kendi istek ve zevklerimiz üzerine harcamalarımızı gerçekleştirebilir, biraz daha kendimizi düşünebiliriz.  

•    Hafta sonunda ise Güneşin Boğa burcuna geçişiyle birlikte konsantrasyonumuzu yakın çevremiz, yeteneklerimizi ortaya koymak ve bu yönde eğitimler almaya verebiliriz. Seyahat trafiğimiz artabilir. Özellikle uygulamaya koymak istediğimiz dijital teknolojileri de içinde barındıran e ticaret ve dijital satış konularında girişimler adına süper bir dönemdeyiz değerlendirebiliriz. Yeni bir blog açmak sosyal medya hesaplarını etkili bir şekilde kullanmak, yazmak, içerik üretmek ve yayınlamak harika olur ve finansal anlamda ek kazanç elde edebileceğiniz bir yola dönüşebilir.  Güneşin Boğa burcuna geçişiyle birlikte Uranüsle de kavuşum yapacak olması buradaki gelişmeleri ani, beklenmeyen sürpriz bir şekilde ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

Harika bir hafta geçirmenizi dilerim. 

Ferhan Akçidem (Ferhangiastrology)

Benzer Haberler

FOTO

GALERİ

 • KENTİN İÇİNDE VAHŞİ YAŞAM!
  KENTİN İÇİNDE VAHŞİ YAŞAM!Kenya'nın başkenti Nairobi'de bulunan National Park, vahşi yaşam meraklılarının uğrak merkezi konumunda yer alıyor...
  KENTİN İÇİNDE VAHŞİ YAŞAM!
  KENTİN İÇİNDE VAHŞİ YAŞAM! icon_go
 • TUHAF HİNDİSTAN!
  TUHAF HİNDİSTAN!Dünyanın en renkli ülkelerinden birisi olan Hindistan'dan gelen bu görüntüler şaşırtıcı edğil normal kabul ediliyor...
  TUHAF HİNDİSTAN!
  TUHAF HİNDİSTAN! icon_go
 • 'MARSHALL ADASI'NIN GİZLİ GÜZELLİĞİ
  'MARSHALL ADASI'NIN GİZLİ GÜZELLİĞİAdanın adı John Marshall'dan gelmektedir...
  'MARSHALL ADASI'NIN GİZLİ GÜZELLİĞİ
  'MARSHALL ADASI'NIN GİZLİ GÜZELLİĞİ icon_go
 • HAYVANLAR ALEMİNDEN MÜKEMMEL KARELER!
  HAYVANLAR ALEMİNDEN MÜKEMMEL KARELER!Dünyaca ünlü dergilerde hayvanlar aleminden inanılmaz güzel ve çarpcı fotoğraflar yayınlanıyor...
  HAYVANLAR ALEMİNDEN MÜKEMMEL KARELER!
  HAYVANLAR ALEMİNDEN MÜKEMMEL KARELER! icon_go
 • YILIN EN İYİ PROTESTO FOTOĞRAFLARI!
  YILIN EN İYİ PROTESTO FOTOĞRAFLARI!Uluslararası ajanslar bu sene içerisinde dünyanın farklı ülkelerinde düzenlenen gösterilerde inanılmaz görüntüler çekti...
  YILIN EN İYİ PROTESTO FOTOĞRAFLARI!
  YILIN EN İYİ PROTESTO FOTOĞRAFLARI! icon_go
 • ÇİN'İN PAMUKKALESİ 'HUANGLONG'
  ÇİN'İN PAMUKKALESİ 'HUANGLONG'Çin’in Sichuan kentinin kuzeybatısında yer alan Huanglong, Çin'in Pamukkalesi olarak son yıllarda turistlerin ilgisini çekiyor.
  ÇİN'İN PAMUKKALESİ 'HUANGLONG'
  ÇİN'İN PAMUKKALESİ 'HUANGLONG' icon_go
 • YER ALTINDA YAŞAYAN BERBERİLER!
  YER ALTINDA YAŞAYAN BERBERİLER!Bugün dünya üzerinde 23 milyon civarında berberi olduğu sanılıyor.Berberiler bugün itibari ile Fas, Cezayir, Tunus, Libya, Mısır, Mali, Nijer ve Mauretania’da dağınık gruplar halinde yaşıyor.
  YER ALTINDA YAŞAYAN BERBERİLER!
  YER ALTINDA YAŞAYAN BERBERİLER! icon_go
 • BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARI
  BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARIKurt köpeği Sitka ile seyahat etmeyi bir tutku haline getiren Çek fotoğrafçı Honza Řeháček,dünyanın farklı noktalarından harika manzaraları, köpeğini temel aldığı fotoğraflarıyla gösteriyor.
  BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARI
  BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARI icon_go
icon_close
icon_fikirANKETİMİZE KATILMAK İSTER MİSİN? icon_close
KATILIMIN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ! Asset 1