Biraz bekleteceğiz...Bilgilerini kontrol ediyoruz.
saniye sonra kapanacak.

GELECEK İPHONE'LAR TEK LENSLİ Mİ OLACAK?

Gelecekte piyasaya sürülecek iPhone'lar, tıpkı Pixel telefonlar gibi tek bir lenste çift lensin özelliklerini taşıyabilir!

iPhone X ve iPhone 8 zaten çift lensli kamera sistemlerine sahip, ancak bazı kanıtlar Apple'ın gelecek telefonları için tek lensli telefonlar geliştirebileceğine işaret ediyor. Belki de daha bütçe dostu bir iPhone modeli tek lensli arka kameraya sahip olur, ayrıca tüm iPhone'lar halen tek lensli ön kamera sistemi ile satışa sunuluyor.

Bahsi geçen kanıt bir Apple patentinde bulunuyor. Patent "piksel derinliği algılama özelliği olan görüntü sensörü" adlı bir teknolojiden bahsediyor. Tüm patentlerle olduğu gibi, oldukça teknik detaya girilmiş olsa da, aslında sistem iki pikselde fotoğraf algılayıcısı oluşturabilir, bu da derinlik gibi alan verilerini toplamak için kullanılabilir.

Google'ın Pixel 2 telefonunda buna benzer bir sistem kullanıyor ve tek lensli bir kamera ile Portre Modu'nda alan derinliği efekti yapabiliyor ve HDR moddan yararlanabiliyor.

Son olarak bunun sadece bir patent başvurusu olduğunu hatırlatmak istiyoruz. Büyük şirketler çoğu zaman - iyi ya da kötü olsun - tüm icat fikirlerinin patentlerini alıp saklamaya çalışırlar, ve genellikle bu fikirlerin ufak bir kısmı piyasaya sürülme şansını yakalar. Daha önce söylentilerini duyduğumuz bütçe dostu iPhone modelleri gerçek olursa bu teknolojiyi görebiliriz.

chip.com.tr

Benzer Haberler

FOTO

GALERİ

 • KENTİN İÇİNDE VAHŞİ YAŞAM!
  KENTİN İÇİNDE VAHŞİ YAŞAM!Kenya'nın başkenti Nairobi'de bulunan National Park, vahşi yaşam meraklılarının uğrak merkezi konumunda yer alıyor...
  KENTİN İÇİNDE VAHŞİ YAŞAM!
  KENTİN İÇİNDE VAHŞİ YAŞAM! icon_go
 • TUHAF HİNDİSTAN!
  TUHAF HİNDİSTAN!Dünyanın en renkli ülkelerinden birisi olan Hindistan'dan gelen bu görüntüler şaşırtıcı edğil normal kabul ediliyor...
  TUHAF HİNDİSTAN!
  TUHAF HİNDİSTAN! icon_go
 • 'MARSHALL ADASI'NIN GİZLİ GÜZELLİĞİ
  'MARSHALL ADASI'NIN GİZLİ GÜZELLİĞİAdanın adı John Marshall'dan gelmektedir...
  'MARSHALL ADASI'NIN GİZLİ GÜZELLİĞİ
  'MARSHALL ADASI'NIN GİZLİ GÜZELLİĞİ icon_go
 • HAYVANLAR ALEMİNDEN MÜKEMMEL KARELER!
  HAYVANLAR ALEMİNDEN MÜKEMMEL KARELER!Dünyaca ünlü dergilerde hayvanlar aleminden inanılmaz güzel ve çarpcı fotoğraflar yayınlanıyor...
  HAYVANLAR ALEMİNDEN MÜKEMMEL KARELER!
  HAYVANLAR ALEMİNDEN MÜKEMMEL KARELER! icon_go
 • YILIN EN İYİ PROTESTO FOTOĞRAFLARI!
  YILIN EN İYİ PROTESTO FOTOĞRAFLARI!Uluslararası ajanslar bu sene içerisinde dünyanın farklı ülkelerinde düzenlenen gösterilerde inanılmaz görüntüler çekti...
  YILIN EN İYİ PROTESTO FOTOĞRAFLARI!
  YILIN EN İYİ PROTESTO FOTOĞRAFLARI! icon_go
 • ÇİN'İN PAMUKKALESİ 'HUANGLONG'
  ÇİN'İN PAMUKKALESİ 'HUANGLONG'Çin’in Sichuan kentinin kuzeybatısında yer alan Huanglong, Çin'in Pamukkalesi olarak son yıllarda turistlerin ilgisini çekiyor.
  ÇİN'İN PAMUKKALESİ 'HUANGLONG'
  ÇİN'İN PAMUKKALESİ 'HUANGLONG' icon_go
 • YER ALTINDA YAŞAYAN BERBERİLER!
  YER ALTINDA YAŞAYAN BERBERİLER!Bugün dünya üzerinde 23 milyon civarında berberi olduğu sanılıyor.Berberiler bugün itibari ile Fas, Cezayir, Tunus, Libya, Mısır, Mali, Nijer ve Mauretania’da dağınık gruplar halinde yaşıyor.
  YER ALTINDA YAŞAYAN BERBERİLER!
  YER ALTINDA YAŞAYAN BERBERİLER! icon_go
 • BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARI
  BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARIKurt köpeği Sitka ile seyahat etmeyi bir tutku haline getiren Çek fotoğrafçı Honza Řeháček,dünyanın farklı noktalarından harika manzaraları, köpeğini temel aldığı fotoğraflarıyla gösteriyor.
  BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARI
  BİR KÖPEĞİN 'BENİ TAKİP ET' DEDİĞİ FOTOĞRAFLARI icon_go
icon_close
icon_fikirANKETİMİZE KATILMAK İSTER MİSİN? icon_close
KATILIMIN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ! Asset 1