Biraz bekleteceğiz...Bilgilerini kontrol ediyoruz.
player_minimize
btn_menu_close Yalnız Çiçek Aleyna Tilki
O derin uçurumlarda açan
Dikeni zehirli yalnız çiçek
Suç olur muydu seni bir kez koklayıp ölmek

Fırtına olsam kırsam dikenini
Yüreğimle dokunsam çiçeğine
Bu inat bu dik bakış neden gözlerime

Kendini bırak
Bırak artık benim cennetime

Ayrı iklimsin ne çare
Ben sana vurgun biçare
Sarardım, soldum hasretinle

Ayrı iklimsin apayrı
Sert soğuk mağrur sevdalı
Kavrulur yanarım ben niye
btn_menu_close Aleyna Tilki
Emrah Karaduman'la ortak çalışması olan "Cevapsız Çınlama" ile çıkış yapan Türk şarkıcı.
saniye sonra kapanacak.

YAŞAM

NFL Şampiyonuna Beyaz Saray'dan Davet Yok

Son dönemde ABD Başkanı Trump ile bazı oyuncular arasında yaşanan gerilim sebebiyle Super Bowl galibi Phildelphia Eagles, Beyaz Saray'a davet edilmedi.

Amerikan Futbol Ligi NFL'in son şampiyonu Philadelphia Eagles'ın, ABD Başkanı Donald Trump tarafından Beyaz Saray'da kabul edilmeyeceği açıklandı.

Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, Philadelphia Eagles oyuncularının ABD Başkanı Donald Trump ile aralarındaki anlaşmazlık sebebiyle Beyaz Saray'a gelemeyecekleri duyuruldu. Açıklamada Eagles yönetiminin sınırlı sayıda konukla Beyaz Saray'a gelme teklifinin de kabul edilmediği belirtilirken, "Davetli yaklaşık 1000 taraftar bu ziyaretten daha iyisini hak ediyor. Bu insanlar başka etkinliklerde, ülkelerini onurlandırmak adına her zaman Beyaz Saray'a davetlilerdir." ifadeleri kullanıldı.

Her yıl NFL şampiyonunun ABD Başkanı tarafından Beyaz Saray'a davet edilme geleneğinin bu yıl uygulanmamasının altında, ABD'nin mevcut başkanı Donald Trump ile bazı Eagles oyuncuları arasında yükselen gerilim yatıyor. Son dönemde ülkedeki siyahilere karşı yapılan haksız muameleyi protesto etmek amacıyla ulusal marş sırasında diz çöken Eagles oyuncuları Trump tarafından sert bir şekilde eleştirilmiş; diğer branşlardan sporcuların da konuya ilişkin yaptığı açıklamalarla gerilim tırmanmıştı.

Eagles'ın birçok oyuncusu, daha önce yaptıkları açıklamayla Beyaz Saray'dan gelecek bir daveti kabul etmeyeceklerini ifade etmişti.

4 Şubat 2018 tarihinde oynanan Super Bowl maçında New England Patriots'ı 41-33 mağlup eden Philadelphia Eagles, 57 yıl sonra NFL'de şampiyonluk sevinci yaşamıştı.

Eurosport

DEVAMINI OKUicon_open_down

Benzer Haberler

İlginizi Çekebilir

icon_fikirFİKRİNİ BİZİMLE PAYLAŞMAK İSTER MİSİN? icon_close
KATILIMIN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ! icon_close