Biraz bekleteceğiz...Bilgilerini kontrol ediyoruz.
player_minimize
btn_menu_close Aşk Lazım Gökhan Türkmen
Tenimden gözlerimden söküp atmak kolay mı yüreğimden;
Bir resim kalır bugün, yeni doğan güneş gibi gökyüzünden

Dilim varmaz, kalır durmaz, sonu görmek kolay mı gün geçmeden
Duvarlardan, koşmalardan, sıkıldım bunaldım tafralardan

Aşk lazım, sevmeye yürek lazım, günlerce gülmek lazım,
Elinden tutmak lazım
Söz lazım,söz lazım yepyeni bir tat lazım,
denizler boyunca uzanan kumlarda yatmak lazım

Sesim çıkmaz, acım dinmez, seni sevmek kolay mı ta derinden
Gidip geldim, zarlar attım, aşkta kazanmak kolay mı sevişirken

Dilim varmaz, kalır durmaz, sonu görmek kolay mı gün geçmeden
Duvarlardan, koşmalardan, sıkıldım bunaldım tafralardan

Aşk lazım, sevmeye yürek lazım, günlerce gülmek lazım,
Elinden tutmak lazım
Söz lazım,söz lazım yepyeni bir tat lazım,
denizler boyunca uzanan kumlarda yatmak lazım

Gelirsen; bir yaz daha benimle, doyarsan ellere
Benimsen; kapı açık dönersen, çıkarım göklere
btn_menu_close Gökhan Türkmen
1 Eylül 1983 doğumlu Türk pop şarkıcısı.

Gerçek Adı: Gökhan Türkmen
Doğum Yeri: İstanbul
Doğum Tarihi: 1 Eylül 1983

Hakkında:
- Sözleri ve müziği Serkan Söylemez'e ait olan "Büyük İnsan" şarkısının internette 5 milyon kişi tarafından dinlenmesiyle yıldızı parladı.
- "Dön" ve "Efkarlıyım" şarkılarını da internet üzerinden yayınladı ve büyük beğeni topladı.
- 2008 yılında "Büyük İnsan" adlı ilk albümünü çıkardı.
- 2010 yılında yayınlanan "Biraz Ayrılık" albümüyle radyolarda ve müzik kanallarında en çok çalınan, yılın en çok ödül alan sanatçılarından biri oldu.

İlk Albüm: Büyük İnsan
saniye sonra kapanacak.

YAŞAM

Sanal Alışverişte ‘Ayıplı Mal’ Sorunu

İnternetten yapılan alışverişlerde ayıplı mal vakalarının sayısı her geçen gün artıyor. Çünkü kanunlara göre, vatandaşa arızalı ürün gönderene ilk etapta ceza yok.

İnternet üzerinden yapılan alışverişlerin toplam pastadaki payı her geçen gün artarken bu alandaki sorunlara da yenileri ekleniyor. Özellikle elektronik ürünlerin satışında arızalı ürün gönderildiğini belirten vatandaşların sayısında ciddi artış yaşanıyor. Bu gibi durumlarda ürünün iade alınması sürecinde vatandaşlara zorluk çıkarılırken, kimi firmalar ise arızalı ürün ispatının müşteri tarafından yapılması gerektiğini iddia ediyor. Arızalı ürün satışındaki yükselişin en büyük nedeni ise ayıplı mal satışının ilk aşamada bir cezasının olmayışı. Yasalara göre ayıplı mallar için defolu uyarısı koymayanlar ile seri malda ayıba ilişkin hükümlere uymayanlar dışında kabul edilmiş idari para cezası bulunmuyor. Bu nedenle bazı firmaların internet üzerinden yaptıkları satışlarda ayıplı malları kullandıkları, iade konusunda da tüketiciyi yıldırmaya çalışarak bu ürünü nakte döndürmeyi hedefledikleri iddia ediliyor. Geçtiğimiz ay bir online alışveriş sitesinden elektrikli ızgara aldığını belirten Özgür E. başından geçenleri şöyle anlattı:

“Ürün elime ulaştı ve denemek için prize taktım. Görünürde herhangi bir problem yoktu fakat et pişirmek için yeterli sıcaklığa bir türlü ulaşmadığını fark ettim. Ertesi gün iade için başvurdum ve ürünü firmaya gönderdim. Fakat kullanılmış olduğu gerekçesiyle iade işleminin yapılamayacağını söylediler. ‘Ürünü prize takmadan nasıl çalışıp çalışmadığını öğrenebilirim’ diye sorduğumda da ‘Kurallarımız böyle’ cevabını aldım. Sonrasında ise ürünün arızalı olduğuna dair bir belge alabileceğim ve bu şekilde iade edebileceğime dair geri dönüş yaptılar.” İnternetten  yapılan paylaşımlarda yabancı alışveriş sitelerinde benzer sorunların çok daha nadir yaşandığına dair paylaşımlarda da bulunan vatandaşlar, Türkiye’deki firmaların müşteri memnuniyetini göz ardı ettiğini ifade ediyor.

Firmayı şikayet etmek gerekiyor
İnternetten yapılan alışverişlerde 14 gün kullanmamış olmak kaydıyla iade etme hakkı olduğunu belirten Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu, “Tüketici Kanunu’nun 10’uncu maddesine göre, 6 ay zarfında üründe bir arıza olursa ayıplı mal olarak kabul edilir ve iadesi yapılır. Bu ürünün arızalı olma durumunun ispatı satıcıya aittir” dedi. Ağaoğlu, şöyle devam etti: “Bu durumda Tüketici Hakem Heyetine başvuran vatandaş, haklı bulunacak ve ürün bedelini alacaktır. Ancak ticaret il müdürlüklerine şikayette bulunarak Tüketici Kanunu’nun 10’uncu maddesine aykırı davrandığı gerekçesiyle söz konusu firmaya ceza verilmesi sağlanmalıdır.”

Vatandaşın hakları neler?
Tüketicinin talep etmesi durumunda şu hakları da bulunuyor.

1) Satın aldığı ayıplı ürünü geri vermeye hazır olduğunu bildirerek sözleşmeden dönebilir.

2) Satılanı geri vermek istemezse ayıp oranında indirim isteyebilir.

3) Aşırı bir masraf gerektirmediği takdirde, tüm masraflar satıcıya ait olarak onarım isteyebilir.

4) Mümkünse, ayıpsız bir benzeriyle değiştirilmesini talep edebilir.

karar.com

DEVAMINI OKUicon_open_down

Benzer Haberler

 • YAŞAMiPhone X'te Bir Sorun DahaTürkiye'de 24 Kasım'da raflardaki yerini alacak olan iPhone X soğuk havalarda çalışmamasının ardından yeni bir sorun ile gündemde.
  iPhone X'te Bir Sorun Daha
  Asset 1 btn_play_mini
 • YAŞAMTuba Büyüküstün Mülteci OkulundaBüyükelçi Berger ve Tuba Büyüküstün, Kilis’te mülteci okulunun açılışını yaptılar.
  Tuba Büyüküstün Mülteci Okulunda
  Asset 1 btn_play_mini
 • YAŞAMFelçli Fareler Kök Hücre Tedavisiyle YürüdüFarelere yerleştirilen ve insan kök hücreleriyle düzenlenen doku, hayvanların yürümesini sağladı.
  Felçli Fareler Kök Hücre Tedavisiyle Yürüdü
  Asset 1 btn_play_mini
 • YAŞAMHawking'in Uyarısını DinlemedilerGökbilimciler yakın zamanda keşfedilen ve hayat bulunma olasılığı bulunan bir gezegene mesaj yolladılar.
  Hawking'in Uyarısını Dinlemediler
  Asset 1 btn_play_mini

İlginizi Çekebilir

 • YAŞAM150 Yıl Önce Yapılan Resimde Şaşırtan Detay!Avusturyalı ressam Ferdinand Georg Waldmüller'in 1850-1860 yıllarında yaptığı tabloda resmettiği bir kadın figürü şaşırtıyor.
  150 Yıl Önce Yapılan Resimde Şaşırtan Detay!
  Asset 1 btn_play_mini
 • YAŞAMHergün Yatağınızı Toplamak Sizi Nasıl Daha ‘Zeki’ Yapar?Hayatınızda büyük bir değişiklik yaratmanın sırrı gerçekten de çok küçük bir şeyden başlıyor: Sabah kalktığınızda ilk yapacağınız şey yatağınızı toplamak olsun…
  Hergün Yatağınızı Toplamak Sizi Nasıl Daha ‘Zeki’ Yapar?
  Asset 1 btn_play_mini
 • YAŞAMBazı İlişkiler Zehirlidirİlişkiler üzerine yapılan bir araştırmaya göre, obsesif-kompulsif bozukluğun sebep olduğu zararlı davranışlar, seksten alınan hazzın azalmasına ve cinsel fonksiyon bozukluğuna yol açıyor.
  Bazı İlişkiler Zehirlidir
  Asset 1 btn_play_mini
 • YAŞAMŞişmanlık Geni Bulunmuş OlabilirYakın zamanda yapılan bir araştırma, bazı durumlarda obeziteye sebep olduğu düşünülen potansiyel geni ortaya koydu.
  Şişmanlık Geni Bulunmuş Olabilir
  Asset 1 btn_play_mini
 • YAŞAMDepresif Ruh Halleri BulaşıcıRuh hallerinin bulaşıcı olduğu ve özellikle genç yetişkinler arasında hızla yayıldığı ortaya çıktı.
  Depresif Ruh Halleri Bulaşıcı
  Asset 1 btn_play_mini
 • SİNEMA - TVKurmaca mı, Yoksa Gerçek mi?Bazen insan eliyle, bazen doğanın gazabıyla. Felaket patladığında taş taş üstünde kalmıyor. İşte unutulmaz felaket filmleri.
  Kurmaca mı, Yoksa Gerçek mi?
  Asset 1 btn_play_mini
 • YAŞAMNeden Yemek Seçiyoruz?Et yemeyenler, sebze sevmeyenler, beyaz gıdaları tüketmeyenler, püre ya da çorbadan tiksinenler, karbonhidrattan başka bir şey yemeyenler, her öğünde tek tip gıda yiyenler ve daha neler neler…
  Neden Yemek Seçiyoruz?
  Asset 1 btn_play_mini