Biraz bekleteceğiz...Bilgilerini kontrol ediyoruz.
player_minimize
btn_menu_close Geçti O Günler Mustafa Ceceli
Geçti o günler acıttı geçti
Sonunu boş ver başı güzeldi
Uzun bir yoldu haliyle yordu
Pişmanlığım yok bize değerdi

Varsa ki suçlu bence gururdu
Şikâyetim yok bize değerdi

Gönüllü olduk sevmedik zorla
Öğrendik aşkı kırıla kırıla
Hazin bir sonduk gün ortasında
Sen unutsan da unutmam asla

Aklımıza gelir miydi böyle bir elveda
Söyleseler gülerdik. Ağladık ama.

Gönüllü olduk sevmedik zorla
Öğrendik aşkı kırıla kırıla
Hazin bir sonduk gün ortasında
Sen unutsan da unutmam asla
btn_menu_close Mustafa Ceceli
2 Kasım 1980 doğumlu, Türk pop müzik sanatçısı, aranjör ve yapımcı.

Gerçek Adı: Mustafa Ceceli
Doğum Yeri: Ankara, Türkiye
Doğum Tarihi: 2 Kasım 1980

Hakkında:
- Müziğe olan ilgisi erken yaşlarda fark edilen sanatçı, 6 yaşında piyano eğitimi almaya başladı.
- Üniversitede öğrenim gördüğü dönemde profesyonel kariyerine ilk adımı attı ve Kenan Doğulu'nun "Aklım Karıştı" şarkısına yaptığı düzenlemeyle müzik piyasasının dikkatini çekti.
- Sezen Aksu'ya hem albümlerinde hem de sahnede eşlik ederek büyük ilgi gördü.
- Tarkan, Ajda Pekkan, Sertab Erener, Nilüfer, Aşkın Nur Yengi, Emre Altuğ, Nil Karaibrahimgil, Emre Aydın, Murat Boz gibi pek çok sanatçının albümünde aranjör olarak çalıştı.
- İlk albümünü 2009 yılında, kendi ismiyle yayınladı.
- İkinci solo albümü olan "Es" ve albümle aynı ismi taşıyan şarkı 2012 yılının en beğenilen çalışmalarından oldu.
- Eserleri ve sergilediği performansıyla birçok ödüle layık görüldü.

İlk Albüm: Mustafa Ceceli
İlk Single: Limon Çiçekleri
saniye sonra kapanacak.

YAŞAM

Sanal Alışverişte ‘Ayıplı Mal’ Sorunu

İnternetten yapılan alışverişlerde ayıplı mal vakalarının sayısı her geçen gün artıyor. Çünkü kanunlara göre, vatandaşa arızalı ürün gönderene ilk etapta ceza yok.

İnternet üzerinden yapılan alışverişlerin toplam pastadaki payı her geçen gün artarken bu alandaki sorunlara da yenileri ekleniyor. Özellikle elektronik ürünlerin satışında arızalı ürün gönderildiğini belirten vatandaşların sayısında ciddi artış yaşanıyor. Bu gibi durumlarda ürünün iade alınması sürecinde vatandaşlara zorluk çıkarılırken, kimi firmalar ise arızalı ürün ispatının müşteri tarafından yapılması gerektiğini iddia ediyor. Arızalı ürün satışındaki yükselişin en büyük nedeni ise ayıplı mal satışının ilk aşamada bir cezasının olmayışı. Yasalara göre ayıplı mallar için defolu uyarısı koymayanlar ile seri malda ayıba ilişkin hükümlere uymayanlar dışında kabul edilmiş idari para cezası bulunmuyor. Bu nedenle bazı firmaların internet üzerinden yaptıkları satışlarda ayıplı malları kullandıkları, iade konusunda da tüketiciyi yıldırmaya çalışarak bu ürünü nakte döndürmeyi hedefledikleri iddia ediliyor. Geçtiğimiz ay bir online alışveriş sitesinden elektrikli ızgara aldığını belirten Özgür E. başından geçenleri şöyle anlattı:

“Ürün elime ulaştı ve denemek için prize taktım. Görünürde herhangi bir problem yoktu fakat et pişirmek için yeterli sıcaklığa bir türlü ulaşmadığını fark ettim. Ertesi gün iade için başvurdum ve ürünü firmaya gönderdim. Fakat kullanılmış olduğu gerekçesiyle iade işleminin yapılamayacağını söylediler. ‘Ürünü prize takmadan nasıl çalışıp çalışmadığını öğrenebilirim’ diye sorduğumda da ‘Kurallarımız böyle’ cevabını aldım. Sonrasında ise ürünün arızalı olduğuna dair bir belge alabileceğim ve bu şekilde iade edebileceğime dair geri dönüş yaptılar.” İnternetten  yapılan paylaşımlarda yabancı alışveriş sitelerinde benzer sorunların çok daha nadir yaşandığına dair paylaşımlarda da bulunan vatandaşlar, Türkiye’deki firmaların müşteri memnuniyetini göz ardı ettiğini ifade ediyor.

Firmayı şikayet etmek gerekiyor
İnternetten yapılan alışverişlerde 14 gün kullanmamış olmak kaydıyla iade etme hakkı olduğunu belirten Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu, “Tüketici Kanunu’nun 10’uncu maddesine göre, 6 ay zarfında üründe bir arıza olursa ayıplı mal olarak kabul edilir ve iadesi yapılır. Bu ürünün arızalı olma durumunun ispatı satıcıya aittir” dedi. Ağaoğlu, şöyle devam etti: “Bu durumda Tüketici Hakem Heyetine başvuran vatandaş, haklı bulunacak ve ürün bedelini alacaktır. Ancak ticaret il müdürlüklerine şikayette bulunarak Tüketici Kanunu’nun 10’uncu maddesine aykırı davrandığı gerekçesiyle söz konusu firmaya ceza verilmesi sağlanmalıdır.”

Vatandaşın hakları neler?
Tüketicinin talep etmesi durumunda şu hakları da bulunuyor.

1) Satın aldığı ayıplı ürünü geri vermeye hazır olduğunu bildirerek sözleşmeden dönebilir.

2) Satılanı geri vermek istemezse ayıp oranında indirim isteyebilir.

3) Aşırı bir masraf gerektirmediği takdirde, tüm masraflar satıcıya ait olarak onarım isteyebilir.

4) Mümkünse, ayıpsız bir benzeriyle değiştirilmesini talep edebilir.

karar.com

DEVAMINI OKUicon_open_down

Benzer Haberler

İlginizi Çekebilir

 • YAŞAMBir Drone İki Yüzücünün Hayatını KurtardıYeni bir drone test eden Avustralyalı cankurtaranların çalışmaları, drone’un iki yüzücünün hayatını kurtarmasıyla gerçek bir kurtarma operasyonuna dönüştü.
  Bir Drone İki Yüzücünün Hayatını Kurtardı
  Asset 1 btn_play_mini
 • MÜZİKŞevval Sam'dan Müzeyyen Senar MüzikaliTürk müziğinin efsane seslerinden Müzeyyen Senar’ın iz bırakan şarkıları Şevval Sam’ın yorumuyla sahneye taşınıyor.
  Şevval Sam'dan Müzeyyen Senar Müzikali
  Asset 1 btn_play_mini
 • YAŞAMÖldükten 10 Gün Sonra Doğum Yaptı!Güney Afrika’da hamile kadının öldükten 10 gün sonra ölü bebek doğurduğu ortaya çıktı.
  Öldükten 10 Gün Sonra Doğum Yaptı!
  Asset 1 btn_play_mini
 • MAGAZİNKonser Ücretini BelirlediYeni kariyer planlamasını şarkıcılık üzerine yoğunlaştıran Defne Samyeli, sahne fiyatını da belirledi.
  Konser Ücretini Belirledi
  Asset 1 btn_play_mini
 • YAŞAMÖlmeden Önce Eşine Şaka Yapan KadınBir Twitter kullancısı annesinin ölmeden önce babasına yaptığı mükemmel şakaya ilişkin bir paylaşım yaptı.
  Ölmeden Önce Eşine Şaka Yapan Kadın
  Asset 1 btn_play_mini
 • YAŞAM6000 Yılından Geldiğini İddia Edip Bu Fotoğrafı Gösterdi!Zaman yolcusu olduğunu iddia eden bir adam, 6000 yılına kadar gidip oradan fotoğraf getirdiğini iddia ediyor.
  6000 Yılından Geldiğini İddia Edip Bu Fotoğrafı Gösterdi!
  Asset 1 btn_play_mini
 • MAGAZİNBoşanmanın Nedeni Belli OlduGeride bıraktığımız ay 25 yıllık evliliklerini tek celsede bitiren Tugay Kerimoğlu ve Etkin Ünal ayrılığının altından ihanet çıktı.
  Boşanmanın Nedeni Belli Oldu
  Asset 1 btn_play_mini