Biraz bekleteceğiz...Bilgilerini kontrol ediyoruz.
icon_player_arrow_down

Radyo dinlemek için
ADBLOCK
eklentisini kapatıp sayfayı yenilemen gerekiyor.

TAMAM
icon_player_favorite ŞARKIYI FAVORİLERİNE EKLEMEK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAP.
icon_player_volume icon_player_mute

saniye sonra kapanacak.

CANLI RADYO

CUMHURBAŞKANLIĞI'NDAN 23 NİSAN'DA İSTANBUL'DAN DÜNYAYA SEVGİ KONSERİ CANLI YAYINLA KARNAVAL'DA!

Cumhurbaşkanlığı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda "7 tepenin şehrinden 7 kıtaya" sloganıyla internet üzerinden yayınlanacak konser düzenliyor.

Cumhurbaşkanlığı, "7 tepenin şehri İstanbul'dan 7 kıtaya" mesajıyla kıtaların buluştuğu İstanbul'dan tüm dünyaya bir internet konseri düzenliyor. Salgınla mücadele etmekte olan birçok ülkeye tıbbi malzeme yardımda da bulunan Cumhurbaşkanlığı tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda düzenlenecek olan konser, Yunus Emre'nin "Dünya benim rızkımdır, insanlıksa milletim" sözleriyle başlayacak. Kovid-19 salgını nedeniyle yaşanmakta olan bu zor dönemde İstanbul'un yedi farklı noktasından verilecek konserle tüm dünyaya dayanışma mesajı verilecek.

İSTANBUL'UN 7 AYRI YERİNDE KONSER VERECEKLER

Ludwig van Beethoven'ın 9.Senfonisi'nin Franz Liszt tarafından yapılmış piyano düzenlemelerinin dünyadaki sayılı icracısından olan piyanist İdil Biret, "İnsanlık Senfonisi" olarak da bilinen eseri İstanbul Boğazı'nda seslendirecek. Arpist Şirin Pancaroğlu ve ses sanatçısı Bora Uymaz, Yunus Emre'nin "Ben Yürürem Yane Yane" ilahisini Kızkulesi'nde icra edecekler. Ayasofya'da neyzen Yavuz Akalın "Segah Peşrev" (Yusuf Paşa), Topkapı Sarayı'nda udi Murat Bağdatlı "Kürdilihicazkar Longa" (Kemani Sebuh), Galata Kulesi'nde flüt sanatçısı Elif Yurdakul Baykurt "Syrinx" (Claude Debussy), Dolmabahçe Sarayı'nda tanburi Özer Özel ve kemençe sanatçısı Aslıhan Özel "Nihavend Saz Semai" (Mesut Cemil Bey), Pierre Loti Tepesi'nde kanuni Serkan Mesut Halili "Şehnaz Longa" (Santuri Ethem Bey) eserlerini seslendirecekler.

TÜM DÜNYADA İZLENEBİLECEK

İstanbul manzaraları fonunda gerçekleşecek konserde, gerek Klasik Türk Müziği, gerekse Klasik Batı Müziği'nden eserler sunulacak. Yunus Emre, Mevlana, Hacı Bektaş-ı

Veli, Pir Sultan Abdal'dan Immanuel Kant, Thomas Aquinas, Alphonse de Lamartine'e Doğu ve Batı dünyasının önemli düşünürlerinin sevgi ve insanlık mesajları da müziğe eşlik edecek. Konser, youtube/iletisimbaskanligi kanalından yayınlanarak tüm dünyada izlenebilecek.

Müziğe doyacağınız bu dijital konseri dinlemek için kulağınız karnaval'da olsun!

KONSER AKIŞI

AYASOFYA: Segah Peşrev – Yusuf Paşa- Yavuz Akalın (Ney)

KIZ KULESİ: Ben Yürürem Yane Yane – Yunus Emre- Şirin Pancaroğlu (Arp), Bora Uymaz (Vokal)

TOPKAPI SARAYI: Kürdilihicazkar Longa – Kemani Sebuh- Murat Bağdatlı (Ud)

PIERRE LOTI: Şehnaz Longa – Santuri Ethem Bey- Serkan Mesut Halili (Kanun) 

DOLMABAHÇE SARAYI: Nihavend Saz Semai – Mesut Cemil Bey- Özer Özel (Tanbur), Aslıhan Özel (Klasik Kemençe)

GALATA KULESİ: Syrinx – Claude Debussy- Elif Yurdakul Baykurt (Flüt)

15 TEMMUZ ŞEHİTLER KÖPRÜSÜ: İnsanlık Senfonisi (No.9) – Ludwig van Beethoven- İdil Biret (Piyano)


 

 

Benzer Haberler

 • CAN BONOMO'DAN PANDEMİ SONRASI İLK KONSER!
  MüzikCAN BONOMO'DAN PANDEMİ SONRASI İLK KONSER!Can Bonomo, pandemi nedeniyle ara verdiği canlı performanslarına 7 Ağustos Bodrum Antik Tiyatro ve 8 Ağustos Çeşme Açıkhava yaz konserleri kapsamında tekrar başlıyor.
  CAN BONOMO'DAN PANDEMİ SONRASI İLK KONSER!
 • HANDE YENER'DEN SEVENLERİNE MÜJDE
  MüzikHANDE YENER'DEN SEVENLERİNE MÜJDEHande Yener hayranlarının merakla beklediği 20.yılına özel Carpe Diem albümünü iki parçaya böldü.
  HANDE YENER'DEN SEVENLERİNE MÜJDE
 • ZİYNET SALİ’DEN YAZA ÖZEL SİNGLE
  MüzikZİYNET SALİ’DEN YAZA ÖZEL SİNGLEBaşarılı isim Ziynet Sali, 'Kalbim Tatilde' single'ını sevenleriyle buluşturdu.
  ZİYNET SALİ’DEN YAZA ÖZEL SİNGLE
 • KAŞ’TA KLİP!
  MüzikKAŞ’TA KLİP!Soner Arıca’nın geçtiğimiz hafta müzikseverlerle buluşturduğu, söz ve müziği kendisine ait ‘Çözelim Düğümü’ single’ı kliplendi.
  KAŞ’TA KLİP!
 • ‘KİMİSİ ADIMI HATIRLAMAZ, DİNLE HATIRLANIR…’
  Müzik‘KİMİSİ ADIMI HATIRLAMAZ, DİNLE HATIRLANIR…’'Dinle' şarkısıyla 1997 yılında Eurovision’da ülkemizi temsil eden ve üçüncü olan Şebnem Paker yıllar sonra o süreci anlattı.
  ‘KİMİSİ ADIMI HATIRLAMAZ, DİNLE HATIRLANIR…’
 • SEZEN AKSU’DAN SİMGE’YE UĞUR HEDİYESİ
  MüzikSEZEN AKSU’DAN SİMGE’YE UĞUR HEDİYESİPop müziğin başarılı temsilcilerinden Simge, 5 Ağustos’ta gerçekleşmesi planlanan Harbiye konseri öncesi Sezen Aksu’dan uğur hediyesi aldı.
  SEZEN AKSU’DAN SİMGE’YE UĞUR HEDİYESİ
icon_close
icon_close