Biraz bekleteceğiz...Bilgilerini kontrol ediyoruz.
player_minimize
btn_menu_close Bahadır Tatlıöz
1976 doğumlu Türk besteci, piyanist, şarkıcı ve aranjör.

Gerçek Adı: Bahadır Tatlıöz
Doğum Yeri: İstanbul
Doğum Tarihi: 1976

Hakkında:
- Profesyonel müzik kariyeri birçok isme müzisyen ve besteci olarak eşlik etmesiyle başladı.
- Aranjeleri kendisine ait olan, Buzuki Orhan Osman’ın etnik caz tarzındaki projesinde Dave Weckl ve Harocio Hernandesz gibi dünyaca ünlü müzisyenlerle aynı sahneyi paylaştı.
- İlk solo albümü olan "Yıllar" 2011 yılında yayımlandı.
- 2015 yılında piyasaya çıkan "Çalıjazz" isimli albümle yurt içi ve yurt dışında büyük ilgi gördü.
- 2017 yılında "Düşman Mısın Aşık Mı" ve "Takvim" adlı projeleri dinleyiciyle buluştu.

İlk Albüm: Yıllar
saniye sonra kapanacak.
Kamuran Gündemir (1933 - 2006) Türk piyanist ve eğitimci.

Kamuran Gündemir, müzikle Ayvalık Halkevi’nde tanıştı. Gündemir’in müziğe olan yeteneğini Ayvalık Halkevi’ni ziyarete gelen Adnan Saygun keşfetti. Adnan Saygun’un önerisiyle Ankara Devlet Konservatuvarı’na giden Gündemir, Necil Kazım Akses, İlhan Usmanbaş’tan kompozisyon, Mithat Fenmen’den piyano dersleri aldı. Konservatuvarı 1956 yılında bitirdi.

Gündemir, kendini öğrencilerine adamış bir eğitimci ve piyanistti. Kendisi gibi piyanist olan eşi Selçuk Gündemir ile birlikte 1958 yılında Paris Konservatuvarı’na gönderildi. 1963’te Türkiye’ye dönen Gündemir, Ankara Devlet Konservatuvarı’nda piyano öğretmenliğine başladı. Bu dönemde eşiyle ikili konserler veren Gündemir, ortaya çıkarmadığı besteler yaptı.

1982’de Ankara Konservatuvarı Piyano Bölümü Başkanlık görevine atandıktan bir süre sonra konserleri bırakıp, hayatını tamamen eğitime adayan Kamuran Gündemir, Fazıl Say, Muhiddin Demiriz ve Emre Elivar gibi ünlü piyanistler yetiştirmesinin yanı sıra pek çok çağdaş Türk bestecisinin yapıtlarını ilk kez gün yüzüne çıkarıp çalmasıyla da tanınıyordu.

Eşi Selçuk Gündemir ile birlikte Türk piyanistlik ekolüne büyük katkıda bulunan Gündemir, 2001 yılında Sevda Cenap And Müzik Vakfı'nın Altın Onur Madalyası ile onurlandırıldı.

Kamuran Gündemir hakkında, Erhan Karaesmen’in kaleme aldığı “Piyanist, Hoca ve Cumhuriyet Aydını” başlıklı kitap, Sevda-Cenap And Müzik Vakfı Yayınları tarafından 2002 yılında yayınlandı.

Sanatçıyı Dinleyebileceğin Radyolar

Benzer Sanatçılar