Biraz bekleteceğiz...Bilgilerini kontrol ediyoruz.
player_minimize
btn_menu_close Yak Ateşinle Gökhan Tepe
Seni sevmek o kadar kolay ki
Bi gulumsemen yeter
Seni duymak o kadar guzel ki
Bana bi iki soz yeter

Gitti gidiyo kalbim
Bitti bitiyo sana
Bi nese bi guzellik Allah’iım
Ne yakisir yanima

Yak atesinle beni yak kavursun
Gozumun icine bak askla dolsun
Yak atesinle hadi olanlar olsun
Seve seve olelim asktan olsun

Yak atesinle beni yak kavursun
Gozumun icine bak askla dolsun
Yak atesinle hadi olanlar olsun
Seve seve olelim ask buyursun
btn_menu_close Gökhan Tepe
8 Şubat 1978 doğumlu Türk şarkıcı, söz yazarı ve oyuncu.

Gerçek Adı: Gökhan Tepe
Doğum Yeri: İstanbul
Doğum Tarihi: 8 Şubat 1978

Hakkında:
- Müziğe olan yeteneğinin fark edilmesi üzerine 1988 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı'na girdi.
- 1996 yılında "Çöz Beni" adlı ilk albümünü yayınladı.
- İkinci albümü "Canözüm"ün albümle aynı adı taşıyan çıkış parçasıyla ünlendi.
- 2002 yılında "Belki Hüzün Belki De Aşk" albümü piyasaya çıktı. Albümde yer alan "Annem" ve "Tanrım Affeder Mi?" şarkıları müzik listelerinde önemli başarılar elde etti.
- "Maçolar" adlı dizide Burhan Öçal ve Özlem Tekin ile ilk kez kamera karşısına geçti. Televizyondaki bu başarısı üzerine "Elveda Derken" dizisinde Ece Uslu ve Burcu Kara gibi isimlerle başrolü paylaştı.
- 2009 yılında "Vur", 2011 yılında "Aşk Sahnede" ve 2012 yılında "Kendim Gibi" albümleri yayınlandı.

İlk Albüm: Çöz Beni
İlk Single: Birkaç Beden Önce
saniye sonra kapanacak.
Kamuran Gündemir
Kamuran Gündemir (1933 - 2006) Türk piyanist ve eğitimci.

Kamuran Gündemir, müzikle Ayvalık Halkevi’nde tanıştı. Gündemir’in müziğe olan yeteneğini Ayvalık Halkevi’ni ziyarete gelen Adnan Saygun keşfetti. Adnan Saygun’un önerisiyle Ankara Devlet Konservatuvarı’na giden Gündemir, Necil Kazım Akses, İlhan Usmanbaş’tan kompozisyon, Mithat Fenmen’den piyano dersleri aldı. Konservatuvarı 1956 yılında bitirdi.

Gündemir, kendini öğrencilerine adamış bir eğitimci ve piyanistti. Kendisi gibi piyanist olan eşi Selçuk Gündemir ile birlikte 1958 yılında Paris Konservatuvarı’na gönderildi. 1963’te Türkiye’ye dönen Gündemir, Ankara Devlet Konservatuvarı’nda piyano öğretmenliğine başladı. Bu dönemde eşiyle ikili konserler veren Gündemir, ortaya çıkarmadığı besteler yaptı.

1982’de Ankara Konservatuvarı Piyano Bölümü Başkanlık görevine atandıktan bir süre sonra konserleri bırakıp, hayatını tamamen eğitime adayan Kamuran Gündemir, Fazıl Say, Muhiddin Demiriz ve Emre Elivar gibi ünlü piyanistler yetiştirmesinin yanı sıra pek çok çağdaş Türk bestecisinin yapıtlarını ilk kez gün yüzüne çıkarıp çalmasıyla da tanınıyordu.

Eşi Selçuk Gündemir ile birlikte Türk piyanistlik ekolüne büyük katkıda bulunan Gündemir, 2001 yılında Sevda Cenap And Müzik Vakfı'nın Altın Onur Madalyası ile onurlandırıldı.

Kamuran Gündemir hakkında, Erhan Karaesmen’in kaleme aldığı “Piyanist, Hoca ve Cumhuriyet Aydını” başlıklı kitap, Sevda-Cenap And Müzik Vakfı Yayınları tarafından 2002 yılında yayınlandı.

Sanatçıyı Dinleyebileceğin Radyolar

Benzer Sanatçılar

icon_fikirFİKRİNİ BİZİMLE PAYLAŞMAK İSTER MİSİN? icon_close
KATILIMIN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ! icon_close