Biraz bekleteceğiz...Bilgilerini kontrol ediyoruz.
player_minimize
btn_menu_close Helal Ettim Erdem Kınay
Ayrılığın günahı, aşkın sevabı büyük.
Senden kalan acılar, sanma ki gönülde yük.
Kalma gitme sorgusu bölük bölük,
Bendeki bu yürek, senin bile korkundan büyük!
Giremedin neden gönül yoluna?
Böylesi sevdayı feda ettin.
Benden yana olan kalsın yanına,
Ben sana hakkımı helal ettim.
Bilemedin değer aşkın uğruna,
Böylesi bir kalbi heba ettin.
Benden yana olan kalsın yarına,
İstemem hakkımı helal ettim.


btn_menu_close Erdem Kınay
1978 doğumlu Türk besteci ve aranjör.

Gerçek Adı: Erdem Kınay
Doğum Yeri: İstanbul
Doğum Tarihi: 1978

Hakkında:
- İlk profesyonel çalışmasını 1996 yılında Gökhan Tepe albümü ile yaptı.
- 2012 yılında yayınladığı "Proje" albümüyle müzik dünyasında dikkat çekti.
- Ayşe Hatun Önal, Kenan Doğulu, Hande Yener, Demet Akalın, Hadise, Tarkan, Serdar Ortaç, Burak Kut, Gökhan Özen, Pamela ve Ege Çubukçu gibi pek çok ünlü ismin şarkılarının düzenlemelerini yaptı, müziklerine imza attı.

İlk Albüm: Proje
saniye sonra kapanacak.
Kamuran Gündemir (1933 - 2006) Türk piyanist ve eğitimci.

Kamuran Gündemir, müzikle Ayvalık Halkevi’nde tanıştı. Gündemir’in müziğe olan yeteneğini Ayvalık Halkevi’ni ziyarete gelen Adnan Saygun keşfetti. Adnan Saygun’un önerisiyle Ankara Devlet Konservatuvarı’na giden Gündemir, Necil Kazım Akses, İlhan Usmanbaş’tan kompozisyon, Mithat Fenmen’den piyano dersleri aldı. Konservatuvarı 1956 yılında bitirdi.

Gündemir, kendini öğrencilerine adamış bir eğitimci ve piyanistti. Kendisi gibi piyanist olan eşi Selçuk Gündemir ile birlikte 1958 yılında Paris Konservatuvarı’na gönderildi. 1963’te Türkiye’ye dönen Gündemir, Ankara Devlet Konservatuvarı’nda piyano öğretmenliğine başladı. Bu dönemde eşiyle ikili konserler veren Gündemir, ortaya çıkarmadığı besteler yaptı.

1982’de Ankara Konservatuvarı Piyano Bölümü Başkanlık görevine atandıktan bir süre sonra konserleri bırakıp, hayatını tamamen eğitime adayan Kamuran Gündemir, Fazıl Say, Muhiddin Demiriz ve Emre Elivar gibi ünlü piyanistler yetiştirmesinin yanı sıra pek çok çağdaş Türk bestecisinin yapıtlarını ilk kez gün yüzüne çıkarıp çalmasıyla da tanınıyordu.

Eşi Selçuk Gündemir ile birlikte Türk piyanistlik ekolüne büyük katkıda bulunan Gündemir, 2001 yılında Sevda Cenap And Müzik Vakfı'nın Altın Onur Madalyası ile onurlandırıldı.

Kamuran Gündemir hakkında, Erhan Karaesmen’in kaleme aldığı “Piyanist, Hoca ve Cumhuriyet Aydını” başlıklı kitap, Sevda-Cenap And Müzik Vakfı Yayınları tarafından 2002 yılında yayınlandı.

Sanatçıyı Dinleyebileceğin Radyolar

Benzer Sanatçılar